Balansas 2004
5 (100%) 1 vote

Balansas 2004

TURINYS

TURINYS 2

Įvadas 3

Apie įmonę UAB „Rivilė“ 4

Instaliavimo-įdiegimo darbai 4

Autorinė priežiūra 4

Konsultacijos 5

„Rivilės“ mokymo centras 5

Reikalavimai techninei įrangai 5

Balansas 2004″ sistemos moduliai 6

Branduolys 6

Didžioji knyga 6

Debitorių apskaita 6

Kreditorių apskaita 7

Atsiskaitymai 7

Pardavimų apskaita 8

Pirkimų apskaita 8

Sandėlių apskaita. Vidiniai judėjimai 9

Ilgalaikio turto apskaita 9

Gamyba (komplektavimai, nebaigta gamyba) 10

Atlyginimų apskaita 10

Transporto apskaita 11

Kasos 11

Pardavimo taškai (POS) 12

Atsiliepimai 12

Literatūra 13

Įvadas

Pasirinkau šią apskaitos programą, nes mano manymu, ji yra verta dėmesio populiarumo, aptarnavimo ir patogumo. Kaina nėra mažiausia 3000lt (priklausomai nuo pasirinktų modulių), bet įmonei geriau investuoti iš karto daugiau, nei po to mokėti už problemų šalinimą ar naujos sistemos įsigijimą. Be to nereikia mokėti už tai, ko jums nereikia, nes galite patys pasirinkti reikiamus programos modulius.

Sistema „Balansas 2004“ – tai apskaitos sistema, apimanti buhalterinę, finansinę ir verslo valdymo apskaitą. Ji turi įprastas grafinės Windows terpės „interfeiso“ galimybes, o Kliento/Serverio (Client/Server-SQL) technologija bei tranzakcijų mechanizmas užtikrina duomenų patikimumą ir stabilumą. Sistema „Balansas 2004“ pritaikyta Lietuvos vartotojui, yra daugiavartotojiška sistema, tenkinanti įvairaus dydžio kompanijų reikalavimus. Sistema turi modulinę struktūrą, todėl klientas gali įsigyti tik tuos modulius, kurie jam reikalingi ir tik tiek, kiek jų reikia, t.y. rasti sau geriausią ir pigiausią sprendimą.

Sistemoje „Balansas 2004“ galima matyti įmonės (visos įmonės, įmonės padalinio, kaštų centro, objekto) balansą iš karto po ūkinės operacijos patvirtinimo. Taip pat vartotojas gali bet kada surasti tą pirminę operaciją, kuri ir suformavo įrašą įmonės balanse (didžiojoje knygoje), t.y. atsekti tiek ūkinės operacijos sąskaitų korespondencijas, tiek ir kokia ūkinė operacija buvo pagrindu tam tikrai korespondencijai.

Sistemoje „Balansas 2004“ veikia vieningas sutarčių valdymo mechanizmas, vartotojas gali pats (be programuotojo pagalbos) papildyti ekrano laukus savais laukais, kur būtų vedama papildoma informacija. Sistema suderinama su sistemomis, aptarnaujančiomis kasos aparatus, kompiuterines svarstykles bei P.O.S.-us, turi „pardavimo taškų“ modulį, kuris kartu su fiskaliniu bloku bei čekių spausdintuvu gali atlikti kasos aparato funkciją ir visas operacijas eksportuoti į sistemą „Balansas 2004“ „Pardavimo taškų“ modulis pritaikytas darbui vaistinėse (kompensuojamų vaistų pardavimo įpatumai).

Prie sistemos „Balansas 2004“ gali jungtis brūkšninių kodų skaitytuvai, taip pat nešiojami brūkšninių kodų skaitytuvai-kaupikliai.

Sistemoje „Balansas 2004“ galima apriboti vartotojo veiksmus, panaudojant lanksčią vardų ir slaptažodžių sistemą bei vidinį administravimą.

Sistemoje „Balansas 2004“ yra ataskaitų generatorius, todėl ataskaitas galima nesunkiai kurti arba keisti. Prie ataskaitų galima prijungti papildomas programas ir tuo būdu labai praplėsti ataskaitų bei jose gaunamų duomenų spektrą. Sistema leidžia ataskaitas formuoti į MS Exel formatą (lenteles arba grafikus) bei į MS Word dokumentus.

Darbui tarp nutolusių (nesujungtų lokaliu kompiuteriniu tinklu) darbo vietų ar filialų yra skirtas specialus duomenų (operacijų) apsikeitimo būdas – tarpfilialinis ryšys. Ryšiui panaudotas SQL replikavimo mechanizmas. Daliniam informacijos apsikeitimui galima naudoti sistemos „Balansas 2004“ galimybę eksportuoti operacijas į tarpines bylas ir iš jų importuoti operacijas kitoje vietoje.

Sistemoje „Balansas 2004“ prekėms galima laisvai pasirinkti keletą matavimo vienetų, t.y. pirkti, parduoti, perduoti galima bet kokiais matavimo vienetais, tarp kurių aprašomi tarpusavio santykiai.

Apie įmonę UAB „Rivilė“

Apskaitos sistemą Balansas 2004 sukūrė UAB Rivilė, ji įkurta 1991 metais. Darbuotojų skaičius 14. Veikla: apskaitos sistemų kūrimas, diegimas, mokymas. Įmonė turi virš 1500 klientų.

Įmonės adresas: Geležinio Vilko g. 5 – 48, LT-2009 Vilnius

– tel. (5) 2653134, 2151379, faks. (5) 2653134

Mokymo centro adresas: Gedimino pr. 24, LT-2000 Vilnius

– tel. (5) 2791683, 2791758, faks. (5) 2791683

Instaliavimo-įdiegimo darbai

„Rivilės“ darbuotojai savo klientams instaliuoja savo programinius produktus, apmoko klientus dirbti su jais, pateikia detalią programinių produktų dokumentaciją (F1-Help), padeda klientui tuos programinius produktus įsidiegti. Kadangi visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose „Rivilė“ turi savo atstovus, tai tie darbai atliekami greitai ir kokybiškai. Norintiems, galima instaliuoti demonstracines versijas.

Autorinė priežiūra

Autorinė savų programinių produktų priežiūra atliekama pas klientus, su kuriais yra sudarytos aptarnavimo (priežiūros) sutartys. Klientai moka abonementinį mokestį pagal pasirinktą aptarnavimo „planą“, o „Rivilės“ darbuotojai, atsižvelgdami į jį, atlieka įvairius aptarnavimo darbus. Klientai gauna programų versijų atnaujinimus, naujas versijas gauna lengvatinėmis sąlygomis. Klientai, kurie nepanoro sudaryti aptarnavimo sutarčių su „Rivile“, nepaliekami likimo valiai, bet jie negali
tikėtis tokio operatyvaus aptarnavimo, kaip jas sudarę. Aptarnavimo bei naujų versijų įkainiai taip pat skiriasi.

Konsultacijos

„Rivilė“ savų programinių produktų klausimais visada konsultuoja savo klientus telefonu (nemokamai), pas klientą arba „Rivilės“ patalpose.

„Rivilės“ mokymo centras

„Rivilės“ mokymo centras turi Vilniaus m. savivaldybės švietimo skyriaus mokymo licenciją.

„Rivilės“ mokymo centre mokoma dirbti su „Rivilės“ programomis, vyksta buhalterinės apskaitos pagrindų kursai, seminarai.

Klausytojų patogumui gali būti rytinė arba vakarinė grupės. Klausytojų pageidavimu, jie gali būti aprūpinami viešbučių paslaugomis.

Reikalavimai techninei įrangai

Įranga

Minimum Rekomenduojama

Procesorius: serveriui Pentium 600 MHz arba galingesnis Pentium 4, 1 GHz arba galingesnis, pageidautina keli procesoriai

Procesorius: darbo vietai Pentium 400 MHz arba galingesnis Pentium III 600 MHz arba galingesnis

Procesorius: POS-ui Pentium 400 MHz arba galingesnis Pentium III 400 MHz arba galingesnis

Operatyvinė atmintis: serveriui 128 Mb arba daugiau 256 – 512 Mb arba daugiau

Operatyvinė atmintis: d. vietai 64 Mb arba daugiau 128 Mb arba daugiau

Operatyvinė atmintis:

POS-ui 32 Mb arba daugiau 64 Mb arba daugiau

Serverio diskas IDE SCSI, pageidautina 2 ar daugiau diskų

Serverio disko talpa Priklauso nuo duomenų sk. 10 Gb arba daugiau

Manipuliatorius Pelė Pelė

Monitorius SVGA su 800 x 600 arba didesne skiriamąja geba SVGA su 800 x 600 arba didesne skiriamąja geba

Spausdintuvai Windows aplinkoje suinstaliuoti spausdintuvai Windows aplinkoje suinstaliuoti spausdintuvai. (Pageidautina greitai spausdinantys – rašaliniai, lazeriniai)

Lietuviškumas

Lietuviškų šriftų kodinė lentelė (Lithuanian Baltic) Lietuviškų šriftų kodinė lentelė (Lithuanian Baltic)

Operacinė sistema Windows 95 (Regional Setting – Lithuania, Multilanguage support – Baltic), Internet Explorer 4.5, MDAC 2.1, ODBC DCOM 95. Windows 98, Windows NT 4.0 (Regional Setting – Lithuania, Multilanguage support – Baltic) su Service Pack 4 arba aukštesne versija, Windows 2000 Server arba Profesional

Nuskaitymo įrenginiai Lankstiems 3’5” / 1,44MB diskeliams ir 650MB kompaktiniams diskams nuskaityti Lankstiems 3’5” / 1,44MB diskeliams ir 650MB kompaktiniams diskams nuskaityti

Tai yra nedideli reikalavimai, nes dauguma šiuo metu naudojamų kompiuterių yra žymiai galingesni nei reikalaujama, tad įmonei neteks pirkti naujų kompiuterių specialiai šiai programai.

Balansas 2004″ sistemos moduliai

Branduolys

Modulis skirtas visos sistemos administravimui, parametrų nustatymui, sąrašų, kortelių, normatyvų kūrimui ir tvarkymui. Jis reikalingas kiekvienai darbo vietai, nepriklausomai, kokie kiti moduliai toje darbo vietoje veiks.

Didžioji knyga

Čia fiksuojamos visos ūkinės operacijos į bendrąjį žurnalą – Didžiąją Knygą. Jos pasiskirsto pagal savo pobūdį. Dauguma operacijų persikelia į Didžiąją Knygą iš kitų sistemos „Balansas 2004“ modulių (pirkimų, pardavimų, atsiskaitymų, ilgalaikio turto, operacijų su atsargomis, darbo užmokesčio ar transporto). Operacijos taip pat gali būti įvedamos tiesiai į Didžiosios Knygos žurnalus. Tuos žurnalus pagal savo poreikį gali susikurti vartotojas. Didžioji Knyga yra visos sistemos šerdis, nes galutiniame rezultate į jį fiksuojasi buhalterinė operacija iš bet kurios sistemos dalies (modulio). Sistemoje „Balansas 2004“ galima matyti įmonės (arba tik konkretaus padalinio, objekto ar kaštų centro) balansą iš karto po ūkinės operacijos patvirtinimo. Taip pat vartotojas gali bet kada surasti tą pirminę operaciją, kuri ir suformavo įrašą įmonės balanse (didžiojoje knygoje), t.y. atsekti tiek ūkinės operacijos sąskaitų korespondencijas, tiek ir kokia ūkinė operacija buvo pagrindu tam tikrai korespondencijai.

Šiuo metu Jūs matote 34% šio straipsnio.
Matomi 1162 žodžiai iš 3404 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.