Ethernet fast ethernet
5 (100%) 1 vote

Ethernet fast ethernet

10 Mbit/s Ethernet standartai: 10Base5, 10Base2, 10BaseT, 10BaseF

10Base5. Sinonimai: Thick (storas) Ethernet, ThickNet, Yellow Ethernet

(geltonas kabelis), Standart Ethernet.✓ Naudojamas storas koaksialinis kabelis RG-8.

✓ Tinklo segmento topologija – magistralė.

✓ Maksimalus kabelio ilgis segmente – 500m.

✓ Segmento galuose jungiami 50om terminatoriai, iš kurių vienas

įžeminamas.

✓ Tinklo mazgui prijungti naudojamas prie kabelio montuojamas transiveris

(MAU-Media Attachment Unit) turintis 15 kontaktų AUI sąsajos jungtį.

✓ Gali būti naudojamas ir daugiau nei vieną AUI prievadą turintis

transiveris. Prie jo gali būti prijungti keli tinklo mazgai.

✓ Tinklo mazgas prie transiverio jungiamas transiverio kabeliu. Kabelis

jungiamas AUI tipo kištuku prie mazgo tinklo plokštės ir AUI tipo lizdu –

prie transiverio.

✓ Maksimalus kartotuvais (repeater) sujungtų segmentų skaičius – 5.

✓ Sujungti segmentai gali turėti ir medžio struktūrą, tačiau bet kuriame

kelyje tarp dviejų tinklo mazgų negali būti daugiau kaip 5 segmentai. Tik

trys tinklo segmentai gali būti panaudoti tinklo mazgams prijungti. Kiti

segmentai gali turėti tik du taškus kartotuvams sujungti.

✓ Maksimalus kartotuvų skaičius tarp dviejų mazgų – 4.

✓ „5-4-3“ taisyklė: 5 segmentai, 4 kartotuvai ir 3 segmentai su tinklo

mazgais.

✓ Transiveriai turi būti jungiami (pagal žymes ant kabelio) kas 2.5m.

✓ Maksimalus transiveriu skaičius mazgams prijungti – 100.

✓ Maksimalus transiverio kabelio ilgis – 50m.

✓ Kartotuvai jungiami laikantis „5-4-3“ taisyklės.

✓ Maksimalus mazgų skaičius – 1024.

✓ Pagrindiniai tinklo segmento elementai: storas koaksialinis kabelis-

RG8, du terminatoriai (vienas su įžeminimu), Transiveriai (AUI-RG8),

transiverio kabeliai (AUI-AUI), tinklo plokštės (su AUI prievadu).

✓ 10Base5 tinklo kabelio pažeidimas nutraukia viso tinklo darbą.

✓ 10Base5 tinklo segmentas, tai tinklo mazgai sujungti ištisu storu

koaksialiniu kabeliu.

✓ Segmentai tarpusavyje jungiami kartotuvais.10Base2. Sinonimai: Thin (plonas) Ethernet, ThinNet, CheaperNet (pigus

tinklas).✓ Kabelis – plonas koaksialinis kabelis RG58.

✓ Maksimalus tinklo segmenti ilgis 185m. Naudojant atitinkamą tinklo

įrangą galima pasiekti ir 700m.

✓ Tinklo topologija – magistralė.

✓ Tinklo galuose jungiami 50om terminatoriai iš kurių vienas įžeminamas.

✓ 10Base2 tinklo ploštė turi įmontuotą trasiverį su BNC išvadu.

✓ Prie kabelio tinklo plokštė jungiama T-konektoriumi.

✓ Minimalus atstumas tarp tarp jungiamų mazgų – 0.5m.

✓ Maksimalus mazgų skaičius segmente – 30.

✓ Tinklo segmentas, tai vienu koasialiniu kabeliu sujungti tinklo mazgai.

✓ Segmentai tarpusavyje jungiami kartotuvais.

✓ Kartotuvai jungiami laikanti „5-4-3“ taisyklės.

✓ Kabelio pažeidimas nutraukia viso tinklo darbą.

✓ 10Base2 tinklo segmento elementai: RG58 koaksialinis kabelis, 2

terminatroriai segmento galuose (vienas su įžeminimu), T-konektoriai

tinklo mazgams sujungti, BNC jungtys koaksialinio kabelio atkarpoms

sujungti, tinklo plokštės su BNC jungtimi.

10BaseT.

✓ Vytos poros (Twisted Pair) ne žemesnės kaip 3 kategorijos kabelis

(UTP3).

✓ Topologija – žvaigždė, kurio viduryje naudojamas kartotuvas-

koncentratorius (hub) arba komutatorius (switch).

✓ Galimas dviejų mazgų sujungimas tarpusavyje „verstu“ (crossover)

kabeliu.

✓ Kiekvienas tinklo mazgas prie koncentratoriaus jungiamas atskiru

kabeliu.

✓ Vieno kabelio pažeidimas nutraukia tik tuo kabeliu prijungto mazgo

darbą.

✓ Vytos poros kabelio galuose montuojami RJ45 tipo kištukai.

✓ 10BaseT tinklo koncentratoriai ir tinklo plokštės turi turėti RJ45 tipo

lizdus.

✓ Maksimalus kabelio ilgis mazgui prijungti – 100m.

✓ „4“ koncentratorių taisyklė – tarp bet kurių tinklo mazgų negali būti

daugiau nei 4 koncentratoriai.

✓ Segmentas, tai vienu tinklo kabeliu prie koncentratoriaus prijungtas

kompiuteris arba tarpusavyje sujungti koncentratoriai.

✓ 10BaseT koncentratoriai tarpusavyje jungiami tiesioginiu kabeliu per

UpLink prievadą (tik vienas iš koncentratorių).

✓ 10BaseT tinklo įranga: UTP kabeliai su RJ45 kištukais, 10BaseT

kartotuvai, tinklo plokštės su RJ45 lizdais

10BaseF.

ROIRL (Fiber Optic Inter-Repeater Link) standartas.✓ Naudojamas optinis kabelis dviems kartotuvams sujungti.

✓ Maksimalus optinio kabelio ilgis tarp kartotuvų – 1km.

✓ Maksimalus tinklo ilgis-2500m.

✓ Maksimalus skaičius kartotuvų tarp dviejų tinklo mazgų.

✓ FOIRL naudojami transiveriai su AUI sąsaja iš vienos pusės (tinklo

mazgui prijungti) ir pora ST lizdų (optiniam kabeliui) iš kitos pusės.

✓ FOIRL transiveriai gali būti jungiami MM (multimode) arba

SM(singlemode) optiniais kabeliais.

10BaseFL (Fiber Link)

✓ Patobulintas FOIRL

✓ Standartas apibrėžia koncentratorių (šakotuvų) apjungimą arba tinklo

mazgo prijungimą prie 10BaseFL šakotuvo.

✓ Naudojant MM optinį kabelį – maksimalus jo ilgis – 1km.

✓ Naudojant SM kabelį galima pasiekti 5km kabelio ilgį pusiauduplekso

režimu ir 10km – duplekso rezimu.

10BaseFP (Fiber Passive)

✓ Žvaigždės topologijos tinklas su pasyviu koncentratoriumi.

✓ Prie koncentratoriaus galima prijungti iki 33 mazgų.

✓ Maksimalus atstumas tarp koncentratoriaus ir mazgo-500m.


Mazgų tinklo plokštė turi turėti 10BaseFL prievadus optiniams kabeliams

prijungti.

100Mbit/s FastEthernet standartai

100BaseTX

✓ Populiariausias FastEthernet standartas naudojantis 5 kategorijos

kabelio dvi vytas poras.

100BaseT4

✓ Naudojamos 4 vytos poros. Vytos poros kabelis ne žemesnės kaip 3

kategorijos.

100BaseFX

✓ Naudojamas optinis kabelis.

✓ Naudojant pusiauduplekso rėžimą, optinio kabelio ilgis gali siekti 2km

naudojant MM ir 32km naudojant SM.

100BaseSX

✓ Naudojamas multimodinis (MM) optinis kabelis.

✓ Suderinamas su 10BaseFL ir gali dirbti 10/100Mbit/s rėžimu.

✓ FastEthernet topologija – žvaigždė.

✓ Centrinis FastEthernet įrenginys – kartotuvas arba komutatorius.

✓ Kartotuvai skirstomi į dvi klases:I klasės kartotuvas (class I repeater) yra transliuojantis (translational

repeater). Naudoja informacijos kodavimo būdą suderinamą su 100BaseTX/FX ir

100BaseT4 technologijomis. Signalo užlaikymas gali siekti– 140 bt (bitinių

vienetų).II klases kartotuvas (class II repeater) yra “permatomas” (transparent

repeater). Jis palaiko tik vieną kodavimo būdą iš naudojamų 100BaseTX/FX ir

100BaseT4 technologijose. Signalo užlaikymas gali siekti– 92 bt (bitinių

vienetų).

✓ Techniniai apribojimai: Kolizijos domenas naudojant vytą porą neturi

viršyti 205m ir negali būti daugiau kaip du II klases kartotuvai ir vienas

I klases kartotuvas. Max atstumas tarp kartotuvo ir kompiuterio – 100m, o

tarp kartotuvų – 5m.

Ethernet tinklo įranga

Tinklo plokštė (TP)Tinklo plokštė (angl. Network Interface Card, NIC) kartu su savo tvarkykle

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 868 žodžiai iš 2866 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.