Fastrac 8250
5 (100%) 1 vote

Fastrac 8250

MARIJAMPOLĖS KOLEGIJA

VERSLO IR TECHNOLOGIJŲ FAKULTETAS

INDŽINERIJOS KATEDRA

MARTYNAS ŽEBRAUSKIS

Žemės ūkio technologijų studijų programos

1ŽŪ, gr. Studentas

AUGALININKYSTĖS MECHANIZAVINMO PROFESINĖS VEIKLOS PRAKTIKOS ATASKAITA

PRAKTINIO DARBO UŽDUOTIS

Darbo vadovas:

Asistentas: A. Gabrielaitis

Marijampolė

2008

TURINYS

ĮVADAS 2

Rėmas ir kabina 3

Variklis 4

Pakaba 4

Transmisja 5

Papildomi įrenginiai 5

IŠVADOS 7

LITERATŪRA IR ŠALTINIAI 8

ĮVADAS

Jau nuo senų laikų žmonės stengėsi, kad jų žemės dirbimo darbai kuo labiau būtų palengvinti, todėl kūrė įvairius padargus ir žemės ūkio techniką. Laikui bėgant technika vis labiau tobulėjo ir lengvino žmonėms darbo sąlygas ūkiuose. Šiolaikinė technika tiesiog stebina savo darbo našumu ir valdymo paprastumu. Pragrindiniai pagalbininkai ūkiuose yra modernūs šiolaikiški traktoriai.Vienas našiausių traktorių savo galingumo klasėje yra JCB firmos Factrac 8250 modelis.

Darbo tikslas- išanalizuoti traktoriaus Fastrac 8250 modelio sąndarą, veikimo principus ir prie traktoriaus naudojamą žemės ūkio techniką.

Darbo uždaviniai:

• Išsiaiškinti traktoriaus rėmo ir kabinos funkcijas;

• Išanalizuoti variklio struktūrą ir galimybes;

• Aptarti traktoriaus pakobos privalumus;

• Įvertinti transmisijos darbą;

• Pagrindiniai papildomi traktoriaus agregatai.

Rėmas ir kabina

Pilnarėmė traktoriaus konstrukcija suteikia traktoriui nepaparasto stabilumo bei ilgaamžiškumo. Pilnarėmė konstrukcija optimizuoja svorio ir apkrovų pasiskirstymą bei apsaugo galios perdavimo komponentus nuo išorinių aprovų. Variklis ir transmisija neatlieka nešančiosios funkcijos, o guminės pagalvės neperduoda vibracijos į kabiną.

Erdvi ir ekonomiška kabina, kurioje vietos užtenka vairuotojui ir keleiviui suteikia galimybę gabenti netik krovinį, bet ir papildomai vieną asmenį. Klimato kontrolės sistema užtikrina ilgą darbo dieną be nuovargio ir streso. Visi valdymo prietaisai lengvai pasiekiami ir logiškai išdėstyti. Aktyvi sėdynė užtikrina užtikrina neprilygstamą komfortą tiek lauko, tiek trasporto darbuose.

Variklis

Galingas CUMMINS 8,3 l turbodizelinis variklis su 6 cilindrais pasiekia maksimalią 260 AG, leidžia isnaudoti apie 95% traktoriaus darbo galimybes. Kalbant apie nustatytus traktorių standartus, šis modelis yra žymiai ekonomiškesnis, saugesnis ir patvaresnis. Šiuose varikliuose sumontuota aukšto slėgio kuro įpurškimo sistema COMMON RAIL, kur kuras įpurškiamas iki 1600 bar, suteikiantis didesnę jėgą bei mažesnes kuro sanaudas. JCB pasiekia nuo 1200 iki 1400 aps./min. labai gerą sukimo momentą net 1179 Nm. Ekonomiškas variklis atitinka EURO 3 išmetamų teršalų normas. Variklio darbas valdomas pilnai elektroniškai, taip palengvinamas ir optimalizuojamas jo darbas įvairiomis sąlygomis.naujas cilindrų blokas padidina variklio našumą ir sukimo momentą, sumažina keliamą triukšmą bei prailgina variklio darbą. Tepalų filtra reiketų pakeisti kas 500 darbo valandų, o šiam elektroniškai valdomam varikliui alyvą reikia keisti kas 5000 darbo valandų, taip. Taip pat oro filtrą galima greitai ir efektyviai išvalyti ir toliau puikiai naudoti nesitikint kokių nors sutrikimų. Jeigu iškyla kokių nesklandumų su variklio darbu ar tarkim aušinimo sistema, tai ant prietaisų skydelio galima išvysti gedimo tašką, taip išvengiant rimtesnių gedimų kitose sitemose.

Pakaba

Fastrac 8250 yra vienintelis žemės ūkio traktorius, kuris turi amortizuojamus priekinį ir galinį tiltus, ir tai žymiai pagreitina žemės ūkio darbus ir padidina darbo našumą. Kartu su ABS stapdžių sistema ši amortizavimo sistema leidžia traktoriui važiuoti iki 70km/val. (priklausomai nuo modelio). Krovinio kompensavimo sistema yra standartiškai iki 2500 kg. ( papildomai iki 3250 kg.). Lygio reguliavimas kompensuoja montuojamų ant platformos mechanizmų svorį ir pagerina ratų sukibimą. Lygio reguliavimas kartu hidraulinis tilto amortizavimas bei stabilizatoriai pagerina važiavimo kokybę, saugumą ir stabilumą, ypač posūkyje ir dirbant ant šlaito. Naudojant šią važiuoklę, kuro sanaudos žymiai sumažeja, todėl traktoriaus eksplotacija yra labai ekonomiška. Fastrac traktorius-vienintelis traktorius su labai efektyvia stapdžių sistema. Šis traktorius su 40 t kroviniu sustapdomas daug efektyviau nei kitas panašių techninių savybių žemės ūkio traktorius. Ratų antiblokavimo sistema (ABS) su išorėje esančiais dideliais stapdžių diskais. Traktoriuje sumontuota dviejų linijų stapdžių sistema priekabai, todėl stapdymo kelias su prikabinta priekaba labai mažas, todėl rizikos laipsnis sumažėja kelis kartus. Saugus, kontroliuojamas ir pastoviai palaikomas stapdymo efektyvumas, be to saugumas pagerinamas, nes yra padalintos priekinio ir galinio tiltų hirdautinės ir pneumatinės stapdžių sistemos. FASTRAC- saugiausias traktorius dirbant laukuose ir važiuojant kelyje.

Šiuo metu Jūs matote 67% šio straipsnio.
Matomi 687 žodžiai iš 1020 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.