Fengšui dokumentas
5 (100%) 1 vote

Fengšui dokumentas

Kas tai – mada, gyvenimo metafizika ar šarlatanizmas?

Rytai nuo seno Vakarų pasauliui žadina smalsumą ir pagarbą. Pastaruoju metu kartu su išpopuliarėjusiais kovų menais, dzenbudizmu, japoniškais automobiliais, „Kenzo“ prekiniu ženklu labai madingas tapo ir fengšui. Tiek kad įprasta astrologija bei chiromantija nustumtos į antrą vietą, o vos ne kiekvienas žmogus savo būstą ar įstaigą įrengia pagal naują gyvenamos aplinkos religiją.

Dėl aiškaus apibrėžimo, kas yra fengšui, nesutaria ir patys rytiečiai. Vieni vadina taikomuoju mokslu, kiti – teisingo planavimo menu, treti – mokymu apie paslaptingas metafizines jėgas.

Šiuolaikiniai kinai visas savo nesėkmes, klaidas, juodus gyvenimo periodus ir ligas priskiria juodos ir šaltos energijos Ša įtakai. Gal skaitėte apie diskusijas dėl Honkongo centre stovinčio Kinijos banko pastato. Šis neva savo aštriais kampais neigiamai veikia aplinkinėse įstaigose dirbančius žmones. Pas mus iš tokių skundų būtų tik pasijuokta, o Honkonge… perstatė pastatą.

Ar tinka mums senovės Kinijoje sugalvotos taisyklės?

Pastarojo meto statybų bumas ir Lietuvoje sužadino didžiulį susidomėjimą senovės kinų išmintimi paremtu gyvenamojo būsto konstravimu. Knygos apie fengšui leidžiamos milžiniškais tiražais ir knygynų lentynose ilgai neužsibūna, atsirado konsultantų, kurie žodžiu pasakoja taisykles tingintiems jas perskaityti.

„Fengšui“ pažodžiui išvertus reiškia „vėjas–vanduo“. Jei laikysitės nurodymų, žadama harmonija namuose, šeimoje ir darbe. Buitinės erdvės palankiam sutvarkymui tereikia ant buto ar namo plano uždėti aštuonkampį „bagua“ su nuorodomis „šeima“, „turtas“, „šlovė“, „santuoka“, „vaikai“, „mokytojai“, „karjera“, „žinios“. Rekomenduojama, kad „šeimos“ sektorius atsidurtų ties miegamuoju, o „santuokos“ – ties vonios kambariu.

Banalu ir kvaila

Daugumą fengšui nurodymų galima apibendrinti taip: protingi patarimai – banalūs, o originalūs – visiškai kvaili. Ričardas Vebsteris (knygų apie fengšui autorius) ir pats patvirtina šį teiginį, stebėdamasis, kad 95 procentai butų ir namų ir šiaip – intuityviai, įrengti „pagal fengšui“. Tai kam gi reikalinga teorija, rimtai nurodinėjanti nemėtyti daiktų ant grindų, kabinete įrengti vietą kompiuteriui ar faksui ir atsisakyti tualetinio stalelio (ir kas galėjo pagalvoti!), bet draudžianti valyti dulkes ir plauti grindis po nėščios moters lova? Juoką kelia patarimas stipriau apšviesti turto zoną, neva tai pritrauks paslaptingą Ci energiją. Pažįstu vieną, kuris prarado visas santaupas kaip tik po to, kai nusipirko naują šviestuvą. Be to, pasirodo, kad fengšui nemėgsta butų per du aukštus. Greičiausiai senutei Ci sunku kabarotis laiptais. Taisyklės nepataria projektuoti „L“ formos kambario, kadangi tokiame gali atsirasti neigiamos energijos Ša. Sutikit, kad šis patarimas keistokas, kadangi net negalvodami apie jokias „ša“ architektai tokių kambarių neprojektuoja, kaip ir „S“ ar „B“ formos.

Problemos daugiabutyje

Renkantis būstą daugiabučiame name, fengšui pataria kaip reikiant išstudijuoti landšaftą. Geriausia, kai namą „saugo“ už jo esantis pastatas arba kalva. Gerai, kai ir šonuose yra panašių namų. Pats statinys turi būti taisyklingos formos – kvadratas, stačiakampis, trikampis, apskritimas. Puiku, jei priešais įėjimą yra vandens telkinys. Deja, deja, visos šios priemonės taip pat neužtikrina ramaus ir laimingo gyvenimo. Kolegė džiaugėsi išsikrausčiusi iš namo, atitinkančio visus šiuos reikalavimus, kadangi jame per trumpą laiką nusižudė du žmonės, vienai moteriai pasimaišė protas ir ji kirviu užkapojo kaimynę, buvo ir dar daugiau šiurpių įvykių. Kolegė sako bijojusi bute net miegoti viena – tokia slogi atmosfera. Keisčiausia, kad visos baimės išnyko šeimai persikrausčius į gretimą pastatą, kuris lygiai taip pat atitinka fengšui nurodymus.

Skaičių simbolika

Pasak kinų, labai svarbu ir skaičių reikšmė. Vienetas reiškia garbę ir sėkmę, dvejetas – lengvumą, trejetas – augimą, ketvertas – mirtį, penketas – nieko (tuščia), šešetas – turtą, septynetas – užtikrintumą, aštuonetas – klestėjimą, devynetas – ilgaamžiškumą. Fengšui pataria nepirkti buto su „negeru“ numeriu, kuriame yra skaičiai 4 ar 5, ir sako, kad teisingas adreso pasirinkimas nulemia gyvenimo kokybę. Keista, bet reikia pripažinti, jog lietuviška realybė kartais bent iš dalies patvirtina šią teoriją. Štai garsiojo „Sekundės“ banko adresas – Kalniečių 127, o tai reiškia lengvą ir užtikrintą sėkmę. Laimė, Lietuvos bankas pasirinko patalpas su aiškiai turtus simbolizuojančiu adresu – Gedimino 6, tačiau štai Totorių 4 (mirtis) esančiame filiale gal ir nevertėtų lankytis. Sėkmingus skaičius savo adrese turi „Hansabankas“ – Savanorių 19 – ilgaamžiška garbė ir sėkmė.

Lietuvos Seimas šiuo požiūriu tiksliai įvardijo savo nuolatinę „būseną“ – Gedimino 53 – jokio augimo. Štai pasirodo, kur pagrindinė trypčiojimo vietoje priežastis. Prezidentūra – Daukanto 3 – atvirkščiai, su kiekvienu nauju prezidentu žada augti. Tikėkimės. Slidoka Vyriausybės pozicija. Gal ir nevertėtų tikėtis tik garbės ir sėkmės (Gedimino 11).

Šiuo metu Jūs matote 59% šio straipsnio.
Matomi 782 žodžiai iš 1323 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.