Firmos dallas semiconductors šiuolaikinių elektronikos komponentų įvairovė
5 (100%) 1 vote

Firmos dallas semiconductors šiuolaikinių elektronikos komponentų įvairovė

KAUNO TECHNIKOS KOLEGIJA

Energetikos ir elektronikos katedra

Firmos „Dallas Semiconductors“ šiuolaikinių elektronikos komponentų įvairovė

Referatas

Studentas gr.

Vadovas

KAUNAS, 2005

Turinys

1. Dallas Semiconductors nauja ypač patikimų, didelio našumo integrinių grandynų linija automobilių rinkai 3

2. Analoginiai, skaitmeniniai ir mišrių signalų sprendimai automobilinei elektronikai 3

3. Dallas Semiconductors produkcijos kokybė 5

4. Dallas Semiconductors naujausių gaminių apžvalga 6

4.1 Atsparūs gedimams ±80 V CAN ir RS-485 imtuvai eliminuoja brangių išorinių komponentų poreikį 6

4.2 Loginio lygmens keitikliai 8

4.3 Dvigubo CAN 2.0B aukšto našumo 8051 mikroprocesorius 9

4.4 Trigubi/keturgubi 2:1 multipleksuojantys stiprintuvai su integruotais įėjimo ribotuvais 10

4.5 Mažos galios aukščiausio tikslumo GPS imtuvo modulis 12

4.6. 27 bitų LVDS nuoseklaus ryšio konverteriai/dekonverteriai ryšio sistemoms su vienu vytos poros laidu 13

4.7 Mažiausias pasaulyje sigma-delta ADC su LCD ir LED valdikliais 14

4.8 Nuoseklaus įėjimo VFD valdikliai, užtikrinantys didelį srovės stiprumą išėjimuose 15

4.9 Plataus įėjimo įtampos diapazono potenciometrai 17

1. Dallas Semiconductors nauja ypač patikimų, didelio našumo integrinių grandynų linija automobilių rinkai

Nuo pat įkūrimo pradžios, Dallas Semiconductors tiekia projektuotojams inovatyvius produktus, technologiją, ekspertines žinias ir patikimumą – tai daro juos viena svarbiausių puslaidininkinių elektronikos prietaisų ir įtaisų gamintojais visame pasaulyje. Patiems didžiausiems elektroninio projektavimo iššūkiams įveikt kompanija siūlo daugiau nei 150 unikalių automobilinių, atsparių aukštai temperatūrai produktų, taip pat pateikia aukšto teisiškumo, didelės spartos signalų apdorojimo, radijo dažnių ir mikrovaldiklių technologijas. Kompanija aptarnauja visus, netgi pačius seniausius, gaminius.

Per 2005 metus bus pristatyta daugiau nei 60 automobilinei įrangai skirtų produktų. Daugiau nei 100 vietinių taikomosios srities inžinierių ir vadybininkų yra dislokuoti visame pasaulyje, siekiant aptarnauti didžiausius originalios įrangos gamintojus (OEM) ir pirmosios eilės (Tier 1) tiekėjus. Siekiant tenkinti griežtus automobilių pramonės standartus, Dallas Semiconductors atnaujina savo ISO9000 sertifikatą į automobilinės srities TS16949 standartą. Tikimasi šį atnaujinimo procesą užbaigti iki 2005 metų pabaigos.

Daugiau informacijos pateikiama svetainėje http://www.dalsemi.com/solutions/automotive/.

2. Analoginiai, skaitmeniniai ir mišrių signalų sprendimai automobilinei elektronikai

Pažangios Dallas Semiconductors pakavimo (korpusų) technologijos užtikrina didžiulį komponentų matmenų, svorio ir temperatūrinio profilio sumažinimą. Kompanijos projektavimo technologijos apima modernias energijos suvartojimo valdymo technologijas, dėl ko galima pagaminti labai mažai galios suvartojančius prietaisus toms sritims, kuriose yra svarbus ekonomiškumas. Kiekvienas įtaisas yra charakterizuojamas pilnu ir išplėstu automobilinės temperatūros diapazonu, siekiant užtikrinti, kad yra pasiekiamas ir garantuojamas atitikimas kritinėms našumo specifikacijoms.

1 pav. Dallas Semiconductors firmos gaminamų automobilinių elektroninių komponentų ir sistemų įvairovė

Patentuota Dallas Semiconductors radijo dažnių CMOS proceso technologijos, derinant jas su produktais, sukurtais pažangių Birmos ir SiGe technologijų pagrindu, unikaliai tinka kainos požiūriu efektyvių aukšto našumo radijo dažnių (angl. radio frequency, RF) keleivių saugos sistemų ir automobilio apsaugos produktų gamybai. Mobilaus ryšio ir tinklų sistemos gali pasiekti didesnį našumą, naudojant šiuos privalumus. Taip pat kompanija siūlo grandynų projektavimą pagal užsakymą. Šie grandynai taip pat gali būti gaminami pagal šias pažangias technologijas, dlė ko galima pateikti labiau specifišką, išbaigtą, konkrečiam taikymui skirtą gaminį.

Kompanijos privalumas – ilgi patirties metai audio ir video technikos projektavimo srityje. Kompanija siūlo išbaigtą sprendimų paletę visai rinkai, įskaitant tylias ir efektyvias maitinimo sistemas, video DAC, nuo 50 mW iki 50 W audio stiprintuvus, vaizdo dekoderius. Kompanija taip pat yra sukūrusi nemažą kiekį produktų, kurie skirti skaitmeniniams LVDS ir optinio pluošto perdavimo rėžimams, kurių pagalba visame automobilyje perduodami aukštos kokybės audio ir video duomenys, pritaikant MOST, MOSTII, LVDS arba kitų magistralių protokolus. Gaminami galios ir apšvietimo produktai pasižymi maža elektromagnetine interferencija ir užtikrina efektyvų energijos suvartojimą be pašalinio šilumos išskyrimo, triukšmo, ir grandynų sudėtingumo. Aukštos įtampos (iki 80V) procesuose naudojami 42V įtampos šaltiniai, dėl ko CAN (controller area network) ir LIN tinklo magistralės tampa būtinos. Taip pat firma gamina sąveikaujančių 3V CAN ir LVDS sąsajų sistemas, kurios leidžia suderinti automobilio magistrales su standartinių pramoninių magistralių įtampų lygiais.

3. Dallas Semiconductors produkcijos kokybė

Firmos sėkmės pagrindas yra pateikti klientu aukščiausios techniškai įmanomos kokybės komercinį produktą, be papildomos kainos už pridėtinį
patikimumą. Klientai reikalauja kokybės, o kokybė savo ruožtu didina kompanijos pelningumą. Dallas Semiconductors taiko išbaigtą gamybos atkartojamumo programą, intensyvią patikimumo monitorinio programą, gedimų analizės palaikymą, išsamų parametrinį testavimą, bei plačiai taiko savo produktus įvairiose srityse visame pasaulyje. Remiantis kompanijos vadybininkų teiginiais, visa tai nesudaro papildomo indėlio į produkcijos kainą.

Analoginių produktų gyvavimo ciklo trukmės eina link ilgo sistemų palaikymo reikalavimų įgyvendinimo. Dallas Semiconductors pripažįsta sudėtingumus, susijusius su tuo, kad kai kurie gamintojai nebepalaiko ir nebeaptarnauja anksčiau gamintų, bet „atgyvenusių“ gaminių. Tokie veiksmai neigiamai veikia kliento resursus ir gamybos procesus. Dėl šios priežasties buvo įvesta tokia kompanijos nuostata, pagal kurią kompanijoje yra palaikomi visi anksčiau gaminti gaminiai. Pilnas šios nuostatos tekstas gali būti rastas adresu www.dalsemi.com/qa/info.

Dallas Semiconductors buvo viena pirmųjų kompanijų, gavusių ISO 9000 sertifikavimą 1993 metais. Šiuo metu toliau tęsiamas kokybės sistemų tobulinimas siekiant tenkinti griežtėjančius automobilinės rinkos kliento reikalavimus. Dallas Semiconductors planuoja iki 2005 metų gruodžio užbaigti perėjimą prie TS16949 sertifikavimo.

Dallas Semiconductors gaminiai ir gamybos procesai jau naudoja pagrindinius elementus, sudarančius „nuolatinio tobulinimo“ ir „nulinio defektų lygio“ tikslus, kurių reikia automobilių pramonei. Statistinė procesų kontrolė, etaloninio matavimo ir FEMA metodai naudojami visoje gamyboje, siekiant identifikuoti, izoliuoti ir išspręsti problemas ir po to priimti koreguojančius sprendimus. Dallas Semiconductors didelio integracijos laipsnio komponentų (FIT) patikimumo kitimo grafikas pateiktas pav. 2.

2 pav. Duomenys rodo gedimų skaičiaus, tenkančio vienam milijonui komponentų, sumažėjimą nuo 7,5 1985 metais iki 1,13 2003 metais

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 937 žodžiai iš 3072 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.