Informacines technologijos viesajame administravime
5 (100%) 1 vote

Informacines technologijos viesajame administravime

TURINYS

ĮŽANGA……………………………………………………………………………….3

INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ RAIDA…………………..……………………..4

INFORMACINĖS TECHNOLOGIJOS………………………………………….…5

INTERNETO PRIVALUMAI VIEŠĄJAME ADMINISTRAVIME…………………..6

INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ SVARBA VIEŠĄJAME ADMINISTRAVIME……………………………………………………………………………………….7

INFORMACINĖS SISTEMOS VIEŠĄJAME ADMINISTRAVIME………………….8

ELEKTRONINĖ VALDŽIA- NAUJAS VALDYMO ĮRANKIS…………………………9

E-VALŽIA IR VIEŠĄSIS ADMINISTRAVIMAS LIETUVIJE………………………..10

IŠVADOS……………………………………………………………………………..11

NAUDOTA LITERATŪRA IR ŠALTINIAI……………………………………….12

ĮŽANGA

Duomenys ir informacija skaitmeniniame amžiuje tampa turtu, kurio kiekis ir vertė nuolatos auga. Šio turto valdymas tampa pagrindine daugelio organizacijų veiklos kryptimi. Suteikia klientams pranašumą rinkoje, kuriant ir diegiant jų veiklai pritaikytas duomenų ir informacijos valdymo priemones. Organizacijų veiklos sėkmę lemia sprendimai, pagrįsti išsamia informacija, žiniomis. Tai yra labai didelis turtas. Šiuos išteklius reikia naudoti, valdyti ir paskirstyti taip, kad būtų gaunama didžiausia nauda.

INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ RAIDA

Pirmykštės žmonės nemokėjo net kalbėti. Informacija keitėsi sutartiniais ženklais, judesiais, ar riksmais. Laikui bėgant jie išmoko tarti ilgesnius skiemenis ir taip atsirado kalba. Gyvenimas pasikeitė. Jie jau galėjo apsakyti savo būsena, mintis, jausmus ir t.t. Dalintis mintimis su draugais, vaikais, anūkais. Informacija keliavo iš kartos į kartą, iš vieno pasaulio krašto į kitą. Bet dažnai informacija iškrypdavo, arba pasimesdavo. Ir žmonės pradėjo informaciją užrašinėti molinėse lentose, iškalti akmenyse. Simboliai darėsi vis įvairesni ir sudėtingesni- taip atsirado pirminis raštas.

Prieš 4000 metų egiptiečiai tekstus pradėjo rašyti ant papiruso. Laikui bėgant atsirado daugiau raštingų žmonių ir pradėjo daugėti knygų. Pasiuntiniai keliavo po pasaulį ir supirkinėjo pergamento ritinius ir rankraščius. Prasidėjo didelių informacijos kiekių kaupimas ir saugojimas. Vėliau, įvairiuose šalyse buvo išrastas būdas popieriui gaminti. Tai buvo pigiausias ir patogiausias rašymo būdas, todėl labai sparčiai išplito. Bet tai nebuvo patogus būdas skubiai informacijai perduoti. Apie pavojus reikėdavo pranešinėti kuriant laužą, arba skubant į kitą gyvenvietę.

Didėlį sprogimą informacijos perdavimo srityje padarė XIXa. pradžioje amerikiečio S. Morzės išrastas telegrafo aparatas. Iš esmės pasikeitė pateikiamos informacijos greitis ir tikslumas. Tačiau norint juo naudotis reikėjo mokėti Morzės abėcėlę, kuri sudaryta iš taškų ir brūkšnių. Dėl skubėjimo galima buvo greitai susipainioti. Todėl 1837m. amerikietis A.G. Belas išrado telefoną. Visa tai labai pagreitino informacijos perdavimą, nes nereikėjo rašyti laiškų ir laukti, kol jie pasieks adresatą. Tapo įmanoma labai greitai susisiekti tu tolimomis gyvenvietėmis.

Bet atsirado problema, kaip naudotis ryšiu, jei neįmanoma pratęsti laido. Ir 1895m. rusų mokslininkas A. Popovas sukūrė pirmąjį radijo imtuvą. Radijo bangoms nebereikėjo laidų ir kabelių. Garsas skriejo erdve. Sekantis tobulėjimo etapas buvo ieškoti, kaip perduoti vaizdą. XX am. Pirmoje pusėje. Labiausiai išsivisčiusiose šalyse pradėtos transliuoti televizijos laidos. Gyventojai galėjo ne tik girdėti garsą, kaip per radiją, bet ir matyti vaizdą. Informacijos perdavimas per trumpą laiką pažengė į priekį.

Tačiau žmogus stengėsi automatizuoti ne tik fizinį, bet ir protinį darbą – informacijos apdorojimą. Taip buvo sukurta pirmoji elektroninė mašina. Ji buvo skirta balistikos uždaviniams spręsti. Ilgainiui tokios mašinos tobulėjo ir pradėjo apdoroti vis įvairesnę ir įvairesnę informaciją. O 1976m. JAV buvo sukurtas pirmasis asmeninis kompiuteris. Bet jis labai skyrėsi nuo to, ką mes turime dabar. Dėl brangumo, griozdiškumo, dažnų gedimų juo daugiausia naudojosi mokslininkai.

Šiuolaikiniai kompiuteriai gali apdoroti tekstinę, vaizdinę, grafinę, garsinę ir kitą informaciją. Jie įsikišo į viso pasaulio žmonių gyvenimą. Didžiųjų pasaulio bankų, gamyklų darbą iš dalies valdo kompiuteriai. Jie patys kontroliuoja kitų įrenginių darbą, parduotuvėse skaičiuoja pirkinių kainas. Taigi daug darbo iš žmonių perima kompiuteris. Elektroninė kompiuterių kalba yra ateities kalba. Ateityje juo naudotis reikės išmokti taip kaip skaityti ir rašyti.

Bet didžiausią perversmą ryšių technologijose padarė interneto atsiradimas. Prie jo naudos mes dar sugrįšime nagrinėjant naujas informacines komunikacines technologijas.

INFORMACINĖS TECHNOLOGIJOS

Informacinės technologijos-kas tai? Šiame XXI amžiuje turbūt jau nėra žmogaus, kuris nežinotų, kas yra televizorius arba internetas. Gal ir ne visi yra susidūrę su visomis technologijomis, nes jų yra begalės, bet tikrai bet kas žino, kad
kompiuteris nėra įrenginys skirtas valgiui virti.

Informacinėmis technologijomis vadinami procesai įvairios informacijos rinkimui, saugojimui, analizei, pertvarkymui, siuntimui ir pateikimui vartotojams, kompiuterinės įrangos pagalba. Tobulėjant kompiuterinei ryšio technikai, kompiuterių tinklams ir patiems kompiuteriams neatskiriama daugumos darbuotojų ir tarnautojų dalimi tapo naujos kartos personaliniai kompiuteriai. Viešąjame administravime kompiuterinę sistemą paprastai sudaro: kompiuterinė aparatūra, programinė įranga, informacija, procedūros, taip pat asmuo, dirbantys su kompiuteriu. Norėdami kuo efektyviau išnaudoti kompiuterių galimybes, darbuotojai privalo būti susipažinę su informacinėmis technologijomis. Stebėti vis atsirandančias naujoves. Darbdaviai privalo pasirūpinti tarnautojų apmokymu ir žinių pritaikymu darbo vietose, jei nori, kad organizacija sėkmingai veiktų ir būtų konkurencinga.

Pirmąja komunikacine revoliucija buvo pavadintas telefono atsiradimas. Antrąją galima būtų vadinti atsiradimą bendrųjų kompiuterius jungiančių komunikacinių tinklų, globalų garsą ir vaizdą platinančios įrangos paplitimą, skaitmeninių telefonų atsiradimą. Tačiau didžiausią perversmą ryšių technologijose padarė interneto atsiradimas. Kad ir kaip keista, bet jis buvo kurtas ne tik tokiems tikslams, kaip dabar naudojamės. JAV reikėjo patikimos kompiuterinės sistemos, kuri išliktų gyvybinga net branduolinio smūgio atveju, kai sunaikinus vieną valdymo centrą, jo valdymą perimtų kitas ir t.t. Tokia sistema įgavo pirmąjį veikiantį pavidalą 1969m. ir vadinosi Arpanetas. 1971m. per kompiuterių tinklą buvo pasiusta pirmoji elektroninio pašto žinutė. Po poros metų R. Metkalfas sukūrė technologiją Elthernet, skirta palaikyti ryšiui tarp atskirų kompiuterių, ir sukonstravo pirmąsias tinklo kortas. Vėliau, praėjus didžiausiam karo pavojui, rinkos jėgos išstūmė šią sistemą iš vyriausybės glėbio. Tačiau ji, kai pagrindinis interneto kamienas, veikė tik iki 1990m. Specialus tinklinio protokolo TCP/IP sukūrimas žymi, jog atsirado internetas. Taip pačiais 1990m. Šveicarijoje buvo sukurtas WWW (pasaulio voratinklio) prototipas.

Prasidėjo masinis interneto serverių augimas. WWW dokumentai gali būti įvairiausių formų: tekstas, grafika, vaizdas (video), garsas (audio). Internetas stumia gyvenimą už senų fizikinių laiko ir erdvės ribų, įgalina klajoti po pasaulį neišeinant iš namų, susipažinti su naujais žmonėmis, keistis mokslinių tyrimų rezultatais su kolegomis visame pasaulyje, skaityti ką tik pasirodžiusius straipsnius ir t.t. Dešimtys milijardų skaičiais užkoduotų žodžių kasdien cirkuliuoja internete. Informacinės technologijos plinta ir tobulėja neregėtu greičiu. Bet kokia informaciją galima paskleisti po pasaulį per dieną. Niekas nežino kokie ryšių tinklai seks po interneto.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1115 žodžiai iš 3597 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.