Informacinės valdymo sistemos
5 (100%) 1 vote

Informacinės valdymo sistemos

Turinys

Įvadas 3

1. Informacinės sistemos 4

1.1. Informacinių sistemų sąvoka 4

1.2. Informacinių sistemų tipai, paskirtis, klasifikacija 4

1.3. Pagrindinės informacijos sistemos komponentės, sudėtinės dalys, funkcijos 4

1.4. Informacinių sistemų pavyzdys 5

1.4.1. Tikslas 5

1.4.2. Informacija sistemoje 5

1.4.3. Sistemos privalumai ir funkcijos 5

1.4.4. Visos kitos teikiamos paslaugos 6

2. Ryšys tarp duomenų, informacijos ir kontrolės 6

2.1. Informacijos prigimtis 6

2.1.1. Informacijos kokybė 6

2.1.2. Informacijos pateikimas laiku 6

2.1.3. Informacijos kiekis 7

2.1.4. Informacijos tinkamumas 7

3. Valdymo informacinės sistemos 7

3.1. Elektroninio duomenų apdorojimas 7

3.2. Valdymo informacinių sistemų atsiradimas 7

3.3. Sprendimo rėmimo sistema 7

3.4. Skirtinga informacija – skirtingiems valdymo lygiams 7

3.4.1. Operatyvinė kontrolė 8

3.4.2. Valdymo kontrolė 8

3.4.3. Strateginis planavimas 8

4. Operatyvaus valdymo informacinės sistemos 8

Išvados 11

Naudota literatūra 12

ĮVADAS

Visos valdymo funkcijos – planavimas, organizavimas, vadovavimas ir kontrolė remiasi nenutrūkstamu informacijos srautu apie tai, kas vyksta organizacijoje ir už jos ribų, Tik gaudami laiku tikslią informaciją, vadovai gali stebėti, kaip artėja prie tikslo, įgyvendinti planus tikrovėje. Jei vadovai negali nuolat būti ,kelyje“ ir numatyti galimas problemas, lavinti sugebėjimą suprasti, kada būtini koregavimo veiksmai, it imtis jų, kai reikia, tai jų darbas toliau gali būti ir bevaisis, ir brangiai kainuoti.

Informacinės sistemos įgalina vadovus kontroliuoti kaip vystosi jų verslas.

Dabar j tikriausiai jau pastebėjote daug „persidengimų“. Iš tikrųjų kalbėdami apie domėjimąsi informacija nepateikėme visų „persidengimų“ – asmenų, norinčių tos pačios informacijos.

Visų lygių vadovai pripažįsta, kad kompiuterinės informacinės sistemos teikia efektingai veiklai būtinų žinių. Šios valdymo informacinės sistemos (management information system – MIS) sparčiai tampa privalomos planuojant, priimant sprendimus ir kontroliuojant.Kontrolės sistemos efektingumas priklauso nuo kaip greitai ir kokio tikslumo žinias vadovai gauna apie tai kas vyksta gerai, ir kas blogai.

Kadangi informacinės sistemos pasidarė tokios svarbios organizacijų valdymui, tai vadovams ypač svarbu žinoti kaip jos turi būti kuriamos, diegiamos ir valdomos.

Valdymo informacinės sistemos (VIS) – viena iš pažangiausių, populiariausių, ir perspektyviausių paskutiniųjų trijų XX a. dešimtmečių studijų krypčių pasaulio universitetuose. Globalinės informacinės visuomenės kūrimo sąlygomis šios krypties išsimokslinimą turinčių specialistų poreikis nuolat didėja. Į VIS studijas kviečiami tie, kurie turi kompiuterininko gyslelę, kuriems nesvetima matematika, logika bei modeliavimas ir kuriems rūpi mūsų šalies valdymo, ūkio ir verslo reikalai.

Ekonominės informacijos kompiuterinio apdorojimo organizavimo ir informacinių sistemų projektavimo bei eksploatavimo specialistų rengimo tradicijos Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete – seniausios Lietuvoje: jie rengiami jau nuo 1967 metų. Įdiegus naują bakalauro ir magistro studijų modelį 1991-1998 metais buvo įgyvendinama bendroji verslo administravimo ir vadybos krypties pirmųjų dviejų metų studijų programa, o ekonominės informatikos studijos buvo pradedamos tik nuo trečiojo kurso. Tačiau tai nepasiteisino, todėl nuo 1999 metų VIS specialistai rengiami nuo pat pirmojo kurso pagal atskirą naują, modernizuotą programą. Ši programa 1999 metais buvo pati populiariausia Vilniaus universitete – stojančiųjų į ją konkursas buvo pats didžiausias.

1. INFORMACINĖS SISTEMOS

1.1. INFORMACINĖS SISTEMOS SĄVOKA

Informacinėms sistemoms kompiuterių taikymuose skiriamas vis didesnis ir didesnis dėmesys. Tai susiję su tuo, kad kompiuteriai perima vis daigiau žmogaus veiklos rutininių funkcijų. Tačiau šios funkcijos, nors ir rutininės, tampa vis sudėtingesnės, vis labiau panašėja į intelektualias procedūras.

Prieš porą dešimčių informacinės sistemos sąvoka apėmė faktiškai tik bibliotekines sistemas ir vadinamąsias dokumentines sistemas, geriausiu atveju įjungiančias savyje nedideles ir nesudėtingas tekstines struktūras. Tuo tarpu duomenų bazių teorija vystėsi atskirai ir buvo vadinamos net gi atskiru pavadinimu – faktografinės duomenų bazės.

Per pastarąsias dešimtis kelios kompiuterinių taikymo giminingos kryptys susiliejo į vieną, vadinamą informacinės sistemos vardu. Dabartiniu metu jos paprastai apima:

 Žmogaus veikloje generuojamą informaciją;

 Jos formalizavimą ir struktūrizavimą;

 Informacijos saugojimą ir apdorojimą duomenų bazėse;

 Prasminės informacijos atgavimą iš atskirų bazėse

saugomų duomenų ir faktų;

Didžiausią stimulą informacinių sistemų vystymuisi suteikia jų taikymas firmų ir organizacijų veikloje.Dabartiniu metu informacinių sistemų sąvoka tapatinama su tokia kompanijos gyvybinga veikla, kai vadyba, marketingas, gamyba. Ji dažnai yra suvokiama kaip vadybos informacine sistema. Kompanijos vystymosi kitimai, naujos tendencijos, nieko nelaukiant suteikia vystymosi impulsus.

Informacines sistemas gan sunku yra klasifikuoti, nes jos skiriasi taikymų sritimis, informacijos akvizicijos ir apdorojimo
metodais, taip pat savo role žmogaus veikloje. Be to jos struktūra ir metodai yra labai priklausomi nuo informacinių technologijų, kurios kaip žinia, gyvena revoliucinį vystymosi laikotarpį.

1.2. INFORMACINIŲ SISTEMŲ TIPAI, PASKIRTIS, KLASIFIKACIJA

 Informacinės paieškos sistemos

 Ekspertinės sistemos

 Sprendimų palaikymo sistemos

 Vadybinės informacinės sistemos

 Internetas

 Geografinės informacinės sistemos

 Multimedia ir hypermedia informacinės sistemos

1.3. PAGRINDINĖS INFORMACINĖS SISTEMOS KOMPONENTĖS, SUDĖTINĖS DALYS, FUNKCIJOS

 Duomenų modeliavima

 Duomenų bazės projektavimas ir jos sudarymas

 Duomenų bazių indeksavimas

 Duomenų įvedimas ir atnaujiniams

 Paieškos prcedūros realizavimas ir projektaviams

 Komunikacinių tinklų pritaikymas duomenų bazių pasiekiamumui

 Įvairių kitų funkcijų realizavimas

1.4. INFORMACINĖS SISTEMOS PAVYZDYS

1.4.1. TIKSLAS

Tarptautinė informacinė sistema, skirta aprūpinti industrinių šalių mokslininkus, inžinierius ir specialistus naujausia bei retrospektyvia mokslo ir technikos informacija. Šios sistemos paskirtis:

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 819 žodžiai iš 2714 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.