Internetinė parduotuvė
5 (100%) 1 vote

Internetinė parduotuvė

1121

KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS

INFORMATIKOS FAKULTETAS

KOMPIUTERIŲ KATEDRA

El. Verslo laboratorinis darbas

Internetinė parduotuvė

@- Foto

Vadovas: A. Janavičiūtė

Atliko: IFC-2 gr. stud.KAUNAS, 2006

2. Turinys

2. Turinys 2

3. Įvadas: 3

4. Informacinės sistemos sukūrimo tikslas, atliekamos funkcijos, sistemos vartotojų kategorijos ir taikomi apribojimai 3

5. Informacinės sistemos analogų analizė 4

6. Procesų ir operacijų diagramį sudarymas ir aiškinimas 5

7. Operacijų ir duomenų bazės struktūros specifikavimas. Pagrindiniai informacinėje sistemoje veikiantys objektai, jų savybės, atributai, tarpusavio priklausomybės 8

8. Informacinės sistemos duomenų bazės loginis modelis 10

9. Vartotojo darbo scenarijaus kiekvienai jam numatytai operacijai grafinis pavaizdavimas aprašant įvedamus duomenis ir gaunamus rezultatus. Užklausų formų ir pateikiamų rezultatų formatai 10

10. Numatomos sistemos saugumo užtikrinimo priemonės (apsauga nuo neteisėto prisijungimo, apsauga nuo klaidingų duomenų įvedimo) 14

11. Praktinė realizacija. Panaudojant pateikimo vartotojui grafinį interfeisą, pademonstruoti duomenų struktūros modelį Web aplinkoje užpildant duomenų bazę duomenimis ir vykdant vartotojams numatytas operacijas. 15

12. Testavimas. Aprašyti suprojektuotos sistemos testavimo procedūrą ir nustatyti sistemos tinkamumą 3 dalyje numatytiems tikslams pasiekti. 16

13. Naudota literatūra: 16

3. Įvadas

Esant dabartinei rinkos situacijai, kai kiekviena minutė delsimo gali kainuoti tūkstančius litų, verslo sistemos į visus partnerių pasiūlymus turi reaguoti akimirksniu. Ne visada tai yra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, o pikčiausia yra tada, kai informacija, kurią reikia pateikti didelei grupei žmonių, pasiekus visus adresatus jau būna beviltiškai pasenus.

Įnternetą teikianti įmonė, norėdama pritraukti daugiau vartotojų ir tuo pačiu padidinti gaunamą pelną, suteikia vartotojams galimybę pareikšti pageidavimus apie tai, kokių papildomų paslaugų jie norėtų. Įmonė yra pasiruošusi įdiegti naujoves, tačiau prieš tai reikia gerai apsvarstyti ar nauja paslauga bus populiari, ar jinai atneš naudos įmonei. Taip pat reikia atsižvelgti ir į konkurentus, į tos paslaugos reikalingumą ateityje ir t.t. Įmonė tikisi sukurti bendradarbiavimą tarp jų ir vartotojų. Visą tai sudaro nemažą procesą. Šio proceso palengvinimui reikalinga paslaugų valdymo sistema, pavyzdžiui internetinė parduotuvė.

4. Informacinės sistemos sukūrimo tikslas, atliekamos funkcijos, sistemos vartotojų kategorijos ir taikomi apribojimai

4.1Sistemos sukūrimo tikslas

Informacinė sistema „Fotoaparatų e-parduotuvė“ sukurata tam kad vartotojas turėdamas priėjima prie interneto galėtų, neišeidmas iš namų apsilankyti vitrualioje parduotuveje. Šiais laikais tai jau tampa kasdienybe kai nereikia niekur eiti jei nori kažką nusipirkti, mūsų atveju tai būtų fotoaparatas. Vartotojui pakanka apsilankyti mūsų sukurtoje sistemoje,užsiregistruoti,išsirinkti patikusį fotoaparatą ir jį užsisakyti.

4.2 Atliekamos funkcijos

Administratoriaus funkcijos

1. Įvesti, šalinti reikalingus duomenis- prekes.

2. Rašyti pranešimą (e-mail), registruotam vartotojui, pateikusiam užsakymą.

3. Peržiūrėti užsiregistravusius vartotojus.

4. Informacijos paieška pagal keletą laukų. Galimybė koreguoti surastą informaciją.

Vartotojo funkcijos

1. Informacijos peržiūra.

2. Registracija.

3. Užsakymo formavimas.

4. Informacijos paieška pagal keletą laukų.

4.3 Sistemos vartotojų kategorijos ir taikomi apribojimai

Anoniminiai vartotojai: Tai visi sistemos vartotojai, kurie nėra užsiregistravę sistemoje (anonymous). Jiems nebūtų galima užsisakyti patikusio fotoaparato, tačiau būtų prieinama visa informacija apie turimus fotoaparatus, bei bet kurio metu jie galėtų pradėti registraciją.

Identifikuoti vartotojai: Tai identifikuoti vartotojai, kurie yra užsiregistravę ir prisijungę į sistemą. Jie turi galimybę matyti visą turimą fotoaparatų asortimentą, bei jį užsisakyti.

Administratorius: Tai toks vartotojas, kuris užtikrina informacijos suvedimą, jeigu reikia koregavimą. Kuriamos sistemos vartotojas administratorius nėra suvaržytas jokių apribojimų, tai yra toks vartotojas, kuris kuria apribojimus kitoms vartotojų grupėms.

5. Informacinės sistemos analogų analizė

5.1 http://www.zambas.ltŠis internetinė parduotuvė skirtingai nei mano sukurta teikia įvairaus asorimento produkcija: fotoaparatai, televizoriai, namų kinai it tt. Neidentifikuotas vartotajas gali peržiūrėti prekių asortimenta. Norint užsisakyti prekes turi būti registruotas vartotojas. Įra relizuota paieška pagal raktinį žodį. Registruotas vartotojas gali vos tik užėjęs į svetainę fuormuoti užsąkymą. Kuris atvaizduojamas krepšelyje. Pagrindiniai skirtumai tarp nagrinėjamo analogo ir kuriamos sistemos– čia pateikiama įvairaus profilio prekės kurios charakterizuojamos skirtingais parametrais. Įgyvendinta daugybė kitų smulkių funkcijų kurios nenumatomos kuriamoje programoje.

5.2 http://www.fotofabrikas.lt

Svetainėje teikiamos šios pagrindinės funkcijos:
detali paieška; išsami informacija apie fotoaparatus; relizuota galimybe užsisakyti prekes; patogus dizainas; pagalba; pateikiamos papildomos funkcijos

Įvertinus analoginių portalų privalumus ir trūkumus nuspręsta, kaip kuriamame portale panaudoti privalumus ir išspręsti trūkumus. Svarbiausi privalumai, kurie bus panaudoti, yra šie: išsami informacija apie fotoaparatus; detali fotoaparatų paieška; vartotojų registracija; užsakymo formavimas pačiame portale.

6. Procesų ir operacijų diagramų sudarymas ir aiškinimas

Sistemoje pagrindiniai veikiantys objektai yra vartotojas (administratorius, registruotas arba paprastas vartotojas) ir serveris su duomenų baze bei įdiegtu PHP ir MySQL palaikymu. Bendravimas tarp šių objektų vyksta per WEB sąsają. Registruotas vartotojas užsisako fotoaparatą, administratorius apdoroja gautą užsakymą- jį patvirtina bei išsiunčia pranešima el paštu, vartotojui apie pasirinkimo patvirtinimą. Serveris vykdo įvairias užklausas.Vartotojai, prisijungia prie sistemos, naudodami klientinę programą (interneto naršyklę). Klientinė programa siunčia užklausą į serverį ir, gavusi iš jo atsakymą, rezultatus parodo ekrane. Serveryje dirba web serverio programinė įranga (Apache servisas), atsakinėjanti į HTTP protokolo užklausas. Kreipimosi proceso metu klientas inicijuoja darbo seanso su serveriu pradžią. Serveris visada yra laukimo režime ( arba paleidimo pagal užklausą). Klientas naudojasi serverio paslaugomis, kad galėtų atlikti tam tikras jam leistinas operacijas. Serveryje taip pat įdiegtas „MySQL server“, skirtas duomenų bazės administravimui. Transakcijoms vykdyti naudojama PHP skriptų rašymo kalba. Ji suteikia galimybę prieiti prie duomenų, esančių MySQL duomenų bazėje. MySQL ir PHP suderinamumas suteikia galimybę atlikti reikiamus veiksmus su duomenimis, naudojantis klientine programa.

Priėjimui prie duomenų bazės gali būti jungiamasi ir tiesiogiai. Tai padaryti gali administratorius, prižiūrintis informacinę sistemą.

Svetainėje bus naudojamos dvi sąsajos: administratoriaus ir pagrindinė. Administratoriaus sąsajoje veiksmus gali atlikti tik administratorius. Pagrindine sąsaja naudojasi registruoti ir neregistruoti (paprasti) vartotojai.

6.1 Neregistruotų vartotojų veiksmai

Pagrindinės informacijos skaitymas- pagrindinę informaciją matyti gali kiekvienas vartotojas, naršantis informacinės sistemos tinklapyje. Tai būyų informacija apie fotoaparatus ir apie firmą

Prekių peržiūra- turimų prekių asortimentą matyti gali kiekvienas vartotojas, naršantis informacinės sistemos tinklapyje. Tai būyų detali informacija apie prekyboje esančius fotoaparatus.

Paieška- pagal tam tikrus kriterijus: pagal modelį, gamintoją, zoom, kainą. Paieškos rezultate pateikiamas rastų fotoaparatų sąrašas.

Registracija- užpildęs registracijos formą, vartotojas įtraukiamas į duomenų bazę.

6.2 Registruotų vartotojų veiksmai

Pagrindinės informacijos skaitymas- pagrindinę informaciją matyti gali kiekvienas vartotojas, naršantis informacinės sistemos tinklapyje. Tai būyų informacija apie fotoaparatus ir apie firmą

Prekių peržiūra- turimų prekių asortimentą matyti gali kiekvienas vartotojas, naršantis informacinės sistemos tinklapyje. Tai būyų detali informacija apie prekyboje esančius fotoaparatus. Peržiūros metu galima užsakyti fotoaparatą.

Paieška- pagal tam tikrus kriterijus: pagal modelį, gamintoją, zoom, kainą. Paieškos rezultate pateikiamas rastų fotoaparatų sąrašas. Patikusį galima užsakyti.

Registruoto vartotojo prisijungimas- – operacija, kuria gali naudotis tik autorizuoti vartotojai, turintys prisijungimo vardą bei slaptažodį, kurie turi būti unikalūs, kad vienareikšmiškai identifikuotų vartotoją.

Užsakymo formavimas- operacija, kurią gali atlikti registruotas vartotojas, pasirinkdamas norimą prekę ir paspausdamas mygtuką „Užsakyti“.

6.3 Administratoriaus veiksmaiPrekių peržiūra- turimų prekių asortimentą matyti gali kiekvienas vartotojas, naršantis informacinės sistemos tinklapyje, bei administratorius. Tai būtų detali informacija apie prekyboje esančius fotoaparatus. Peržiūros metu galima pašalinti fotoaparatą iš sąrašo.

Paieška- pagal tam tikrus kriterijus: pagal modelį, gamintoją, zoom, kainą. Paieškos rezultate pateikiamas rastų fotoaparatų sąrašas. Nerimą galima pašalinti išsąrašo.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 1246 žodžiai iš 2452 žodžių.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA (kaina 0,87 €) ir įveskite gautą kodą į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.