Interneto ryšio ir informacijos paslaugos
5 (100%) 1 vote

Interneto ryšio ir informacijos paslaugos

TURINYS

1. ĮVADAS ……………………………………………………………………………………………………………………….3

2. INTERNETAS ……………………………………………………………………………………………………………….4

2.1. Kas yra internetas? ……………………………………………………………………………………………………4

2.2. Internetas Lietuvoje ………………………………………………………………………………………………….4

2.3. Interneto paslaugų teikėjai …………………………………………………………………………………………6

3. INTERNETO RYŠIO PASLAUGOS ………………………………………………………………………………..7

3.1. Elektroninis paštas (e-paštas) ……………………………………………………………………………………..7

3.2. Faksogramų siuntimas per Internetą ……………………………………………………………………………7

3.3. Failų persiuntimas (FTP) …………………………………………………………………………………………..8

3.4. Prisijungimas prie nutolusio kompiuterio (Telnet) ………………………………………………………..8

3.5. Pokalbis Internete (TALK) ………………………………………………………………………………………..8

3.6. Interneto konferencija (IRC) ………………………………………………………………………………………8

3.7. Interneto telefonija ……………………………………………………………………………………………………9

3.8. Interneto videokonferencija ……………………………………………………………………………………….9

3.9. Vietinių tinklų (LAN) sujungimas …………………………………………………………..9

4. INTERNETO INFORMACINĖS PASLAUGOS ………………………………………………………………10

4.1. World Wide Web ……………………………………………………………………………10

4.2. USENET naujienų grupės …………………………………………………………………………………………10

5. NAUDOTA LITERATŪRA ……………………………………………………………………………………………12

ĮVADAS

Šiuo metu pasaulyje yra labai populiarūs kompiuteriai, kurie dinamiškajame gyvenimo procese tampa būtinybe. Bet su vienu kompiuteriu savo namuose, darbo vietoje ne kažin ką gali nuveikti. Prijungtas prie kompiuterių tinklo kompiuteris gali būti žymiai naudingesnis už pavienį. Tinkluose naudojami įvairūs bendravimo būdai: pranešimų siuntimas, tvarkymui skirtų duomenų perdavimas, kolektyvinis kompiuterio resursų naudojimas, konferencijos ir t.t. Bendravimas ypač efektyvus, jei jis vyksta pasaulio mastu. Internetas yra pats populiariausias globalus kompiuterių tinklas, jungiantis dešimtis tūkstančių kompiuterių tinklų beveik visose pasaulio šalyse.

WWW (World Wide Web). Populiariausia Internet paslauga. Bet kuri tekstinė, grafinė, vaizdo, garso, ar kita informacija, tinkama saugoti kompiuteryje, pasiekiama tik pelės paspaudimu. Galima vykdyti informacijos paiešką pasaulio ir Lietuvos duomenų bazėse. Taip pat Jūs galite patalpinti informaciją (reklamą) apie save ir savo firmą, kuri bus prieinama bet kuriam Internet vartotojui.

Pagrindinės dvi Interneto paslaugų kategorijos yra:

– ryšių paslaugos;

– informacijos paslaugos.

INTERNETAS

Kas yra internetas?

Internetas gali būti apibrėžtas kaip plačios aprėpties kompiuterių tinklas, aprėpiantis visą pasaulį. Tačiau, tarp paprasto plačios aprėpties kompiuterių tinklo ir Interneto yra didžiulis skirtumas. Įprastas plačios aprėpties kompiuterių tinklas yra vieningas kompiuterių tinklas, tuo tarpu kai Internetas yra dešimčių tūkstančių atskirų kompiuterių tinklų rinkinys. Visus šiuos tinklus valdo atskiros administratorių grupės, ir visi jie yra tvarkomi nepriklausomai vienas nuo kito. Žinoma, tam kad galima būtų užtikrinti bendravimą pasauliniu mastu, visi šie tinklai yra tarpusavyje sujungti, panaudojant telefono linijas, palydovinius arba optinius ryšio kanalus. Be to, visi šie tinklai paklūsta tam tikroms techninėms taisyklėms, taip vadinamam tinklo protokolui, ir tam tikroms rekomendacijoms, kurias formuluoja Interneto koordinacinės tarnybos. Internete naudojamas techninis protokolas, arba, tiksliau, protokolų rinkinys, yra vadinamas TCP/IP protokolu (Transmission Control Protocol / Internet Protocol).

Interneto istorija prasidėjo nuo ARPAnet kompiuterių tinklo, įkurto ARPA agentūros (US Defense Department’s Advanced Research Projects Agency) 1969 metais. Pastebėję, kad ši technologija gali būti sėkmingai panaudota platesnėje aplinkoje, ARPA kūrėjai paskatino ARPAnet idėjos panaudojimą universitetuose ir kitose organizacijose, o JAV Nacionalinis Mokslo Fondas (NSF) koordinavo šį procesą. Būtent šiame etape tinklas ir įgavo šiandieninį pavadinimą – Internetas.

Žingsnis po žingsnio, Internetas tapo populiariausiu, nors ir ne vieninteliu, pasauliniu kompiuterių tinklu. Šiandien
Internetas yra atviras kompiuterių tinklas, turintis daugiau kaip 100 000 naudotojų (yra labai sunku nustatyti tikrąjį jų skaičių). Internete galima pasinaudoti dešimtimis įvairių paslaugų. Tai ir įvairiausi bendravimo būdai, didžiuliai informacijos resursai ir t.t. Internetas kompiuterių naudotojams šiandien tapo ypač galingu įrankiu.

Internetas Lietuvoje

Šiuo metu internetu reguliariai naudojasi apie 13 % Lietuvos gyventojų. Daugiausiai interneto vartotojų – tarp jauniausių šalies gyventojų (pavyzdžiui, internetu naudojasi maždaug ketvirtadalis jaunesnių nei 20 metų amžiaus, daugiau nei dešimtadalis 20-29 m. amžiaus gyventojų); pagrindinę interneto vartotojų grupę sudaro žmonės iki 34 metų amžiaus („Sic Gallup Media“ duomenys).

Kalbant apie interneto panaudojimą verslo operacijoms, dažniausiai įmonių darbuotojai internetą naudoja korespondencijai elektroniniu paštu (kasdien tai daro daugiau nei pusės įmonių – 62 % – darbuotojų); duomenų persiuntimui partneriams (kasdien tam internetą naudoja trečdalio – 33 % – įmonių darbuotojai); rečiausiai internetas naudojamas prekybai vertybiniais popieriais. Internetas svarbus ir verslo informacijos paieškai: kas penktos įmonės (19 %) darbuotojai interneto pagalba kasdien renka bendrą rinkos informaciją, informacija žiniasklaidoje kasdien domisi 17 % įmonių darbuotojai; kiek rečiau tinkle ieškoma teisinės ir kapitalo rinkos informacijos. Kalbant apie bendrą naudojimą (t.y. neskirstant pagal naudojimo dažnumą), daugiausia įmonių internetą naudoja korespondencijai elektroniniu paštu (87 %), duomenų persiuntimui (81 %) ir gavimui (73 %) bei rinkos informacijos paieškai (77 %). Šie duomenys rodo, kad nemaža dalis Lietuvos bendrovių jau aktyviai naudoja internetą savo versle, ir pradėtos teikti elektroninės viešosios paslaugos internetu turėtų turėti didelę paklausą. Beje, nepakankamą elektroninių viešųjų paslaugų teikimą pačios verslo įmonės įvardina kaip vieną pagrindinių kliūčių, stabdančių interneto plėtrą tarp verslo vartotojų.

Internetas – tai tarptautinis kompiuterių tinklas, apimantis milijonus kompiuterių tinklų visame pasaulyje.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 730 žodžiai iš 2419 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.