Investavimo ir taupymo paslaugos
5 (100%) 1 vote

Investavimo ir taupymo paslaugosINVESTAVIMO IR TAUPYMO PASLAUGOS

Individualus savarankiškas darbas

KLAIPĖDA 2007

Įvadas

Šiandien vis daugiau žmonių supranta, kad negalime gyventi šia diena, kad reikia taupyti ne tik pensijai, vaikų mokslui ir kitiems tikslams, bet ir tiesiog turėti atsargą nenumatytam gyvenimo atvejui – paskolai grąžinti laikinai netekus darbo ar susirgus, būtinoms išlaidoms netekus šeimos maitintojo ar panašiai.

Taip ir mes, jei jau turime sukaupę pinigų, kurių neplanuojame išleisti artimiausiu metu – galvojame apie priemones, kaip šiuos pinigus panaudoti geriausiai – juos investuoti ar taupyti (banke ar ,,kojinėje” namie). Visame pasaulyje pripažintos taupymo ir investavimo paslaugos susilaukia vis didesnio pripažinimo ir Lietuvoje. Prieš dešimt ar net penketą metų populiariausia ir bene vienintelė taupymo priemonė buvo terminuotasis indėlis, tai dabar jau galime rinktis įvairiausias paslaugas ir galimybę daugiau uždirbti. (Pavyzdžiui, investicinis gyvybės draudimas, kredito kortelės ir taip toliau).

Investavimas

„Atminkite: pinigai turi savybę daugintis“ (B. Franklinas)

Investavimas – tai tam tikros mūsų santaupų dalies pavertimas finansiniais aktyvais (buhalterinio balanso dalis, kurioje parodomos įmonės, ūkinės lėšos, jų sudėtis ir išdėstymas tam tikrą dieną), kitaip sakant „aktyvusis taupymas“, kurie mums padeda ne tik išsaugoti pradinę pajamų vertę, bet ir atneša papildomą naudą, tai yra „augina“ mūsų pradines pajamas taip pat praplečia mūsų gyvenimo tikslus bei galimybes. Investavimas padeda siekti ilgalaikių tikslų, todėl tos dalies, kurią skyrėte finansiniams aktyvams, stenkitės „nejudinti“. Ko gero, daugumai kyla klausimas: o kokią dalį tų santaupų reiktų skirti tam aktyviam taupymui? Finansų išminčiai pataria, kad ši dalis turėtų būti ribose tarp 10 ir 30 % nuo gaunamų pajamų. 10 % yra minimali dalis, kurią visada galime leisti sau atsidėti. Kai pajamos labai minimalios 10 % ( 60 – 200 lt ) sudaro sumą, kurios atrodytų neįmanoma investuoti, tada pasireiškia investavimo bruožas – tai atidus, apgalvotas ir protingas pinigų valdymas. Juk galima tuos 60 – 200 litų pirmame etape priskirti tiesiog prie pasyvaus taupymo ir po metų pervesti į aktyvų taupymą arba, kitaip sakant, investuoti. Tai jau bus ne 60 litų, o 720 litų ir ne 200 litų, o 2400 litų. Ko gero, sutiksite, kad tokią sumą iškart atidėti investavimui gali toli gražu ne kiekvienas. Tuomet galima paprieštarauti – jeigu visus metus santaupos yra tik pasyvioje taupymo stadijoje, aš nieko neišlošiu? Yra būdų, kaip išvengti ir to – kas mėnesį aktyviai taupyti investuojant į kaupiamąjį arba investicinį gyvybės draudimą. Dar vienas aktyvaus taupymo pavyzdys, kuris nereikalauja netgi grynųjų santaupų – tai pensijų fondai. Šios įvairios investavimo galimybės parodo, jog kiekvienas iš mūsų galime pasirinkti savo asmeninių finansų valdymo ir aktyvaus taupymo būdą . Žinoma aktyvus taupymas turi ir minusų: esminis jo trūkumas – kad tai susiję rizika prarasti investuotas santaupas . Kitas sąlyginis minusas, lyginant su pasyviu taupymu – tai likvidumas. Kadangi pinigai šiame taupymo etape paverčiami įvairiomis finansinėmis priemonėmis (akcijos, investiciniai vienetai, obligacijos, gyvybės draudimas ir taip toliau), galima susidurti su tam tikromis laiko sąnaudomis, kol paversime juos pinigais. Apibendrinant aktyvųjį taupymą, arba, kitaip sakant, investavimą, galima teigti, kad kokį investavimo būdą bepasirinktume, visuomet turime siekti, kad mūsų pinigai dirbtų ir atneštų mums papildomų pajamų ir didintų turimą mūsų turtą. Nors mintis atrodo paprasta, bet tai yra svarbiausia idėja, kurią mes privalome įsisąmoninti pradėdami investuoti. „Jeigu norite turėti pinigų, negaiškite tuščiai laiko“ (B. Franklinas).

Taupymas

„Jeigu norite būti turtingas, išmokite ne tik uždirbti, bet ir taupyti“ (B. Franklinas)

Taupymas yra tam tikra mūsų santaupų dalis, kuri skirta atidėti mūsų išlaidas (vartojamasis taupymas) arba kaupti mūsų pajamas ateičiai (pasyvusis taupymas). Pagal praktiką tai būna arba labai artima ateitis – gyvenimiškų poreikių patenkinimas (dažniausiai vartojamasis taupymas) arba atidėjimas „juodai dienai“ (dažniausiai pasyvus taupymas).

Po vartojamuoju taupymu slypi tai, kad, norime mes tai pripažinti ar nenorime, gyvenimo kokybė gerėja ir tuo pačiu kyla mūsų norai, tai yra mes taupome geresniam būstui, geresnei mašinai, savo išsvajotam hobiui, galų gale turiningesniam laisvalaikiui. Tai yra mes atidedame dalį savo santaupų būsimoms išlaidoms. Kitą dalį santaupų mes linkę skirti pasyviam taupymui – tai gryni pinigai namie (kitaip vadinamas taupymu „kojinėje“), einamoji sąskaita banke, taupomasis indėlis. Pirmaisiais dvejais atvejais pasyvus taupymas padeda tik kaupti mūsų pajamas, bet nepadidina jų (netgi iš dalies sumažina, nes pinigai per ilgą laikotarpį nuvertėja – infliacijos poveikis). Taupymas bankuose indėlių pavidalu leidžia kaupti pajamas ateičiai su tam tikru minimaliu jo prieaugiu (tačiau neretai tą prieaugį „suvalgo“ ta pati infliacija, tad realiai lieka tik ta pati turėta pajamų
dalis). Taupymo privalumas yra tame, kad jis yra likvidus turtas (likvidus – tai greitai paverčiamas pinigais), nes čia taupoma pačių pinigų pavidalu (litais, eurais, doleriais). Tad iškilus bet kokiam poreikiui ar nelaimei galime greitai jais pasinaudoti. Apibendrinant galima pasakyti, kad mūsų pasąmonėje visgi dominuoja toks požiūris į taupymą: „pinigai yra saugūs ir stabilūs“. Tačiau, įsigilinus į praktinius aspektus matyti, kad jie ilgainiui vis tiek praranda savo perkamąją galią (infliacija, kuro brangimas ir kita) ir dažnai nebėra tiek verti, kiek buvo verti pajamų gavimo momentu.Dėstymas

AB Nordea Bank Lietuva taupymo ir investavimo paslaugos

Privatiems klientams teikiamos šios paslaugos:

1.Terminuotasis indėlis

Saugi priemonė laisvoms lėšoms investuoti pasirinktam laikotarpiui ir už tai gauti iš anksto žinomas palūkanas.

2.Indėlis PLIUS

Taupymo forma tiems, kurie nori gauti didesnes palūkanas ir prisiimti nedidelę riziką.

Terminuotasis indėlis – puikus būdas saugiai investuoti savo santaupas ir užsitikrinti papildomas pajamas. Palūkanos už terminuotąjį indėlį yra fiksuojamos laikotarpiui iki 1 metų. Indėlių, kurių laikotarpis yra ilgesnis nei 1 metai, palūkanos peržiūrimos kasmet.

Terminuotieji indėliai litais (galioja nuo 2007-05-10)

Terminas (mėnesiais) Metinė palūkanų norma, proc.

Bronziniams klientams Sidabriniams klientams Auksiniams klientams

1 3,10 3,15 3,20

2 3,20 3,25 3,30

3 3,40 3,45 3,50

6 3,60 3,65 3,70

9 3,70 3,75 3,80

12 3,90 3,95 4,00

Plius ir Ypatingiesiems klientams yra taikomos palūkanų normos Bronziniams klientams. Jaunimo programos klientams yra taikomos palūkanų normos Sidabriniams klientams.

Indėlis PLIUS – nauja taupymo forma klientams, kurie nori gauti didesnes nei terminuotųjų indėlių palūkanas, tačiau nenori rizikuoti įsigydami akcijų. Indėlio PLIUS – tai investicinis indėlis, kurio esmė: Nordea Bank Lietuva tam tikrą laikotarpį suteikia galimybę klientams įsigyti šį indėlį, garantuodamas fiksuotą palūkanų procentą. Investicinio indėlio lėšas bankas investuoja ir, jei išsipildo tam tikros išankstinės sąlygos, klientui sumoka papildomas palūkanas.

Verslo klientams:

1.Sąlyginio indėlio sąskaita- banko sąskaita, kuria patogu naudoti sandoriuose susijusiuose su bendrais pirkimais

2.Terminuotasis indėlis- banko sąskaita, skirta perteklinių lėšų laikymui

Sąlyginio indėlio sąskaita – tai banko sąskaita, kurios valdymą, remdamasis pirkėjo ir pardavėjo sutartimi, bankas apriboja tam tikromis sąlygomis. Sąskaita naudojama, kuomet pirkėjas dėl vienokių ar kitokių priežasčių nenori su pardavėju atsiskaityti iš anksto.

Sąlyginio indėlio sąskaitos sutartis, kurią sudaro bankas, konstatuoja, kad mokėjimo pavedimas į tam tikrą banko sąskaitą turi būti padarytas prieš prekių pristatymą. Sutartyje nurodoma kokius dokumentus pardavėjas privalo pristatyti bankui tam, kad įvykdžius pirkėjo nustatytas sąlygas, pardavėjas įgytų teisę valdyti sąskaitoje esančias lėšas. Sąlyginio indėlio sąskaita yra naudinga alternatyva, jeigu pirkėjas ir pardavėjas vienas kito gerai nepažįsta ir dėl kokių nors priežasčių nenori naudoti akredityvo.

Sąlyginio indėlio sąskaitos naudojamos eiliniuose eksporto sandoriuose, ilgalaikiuose eksporto užsakymuose, statybiniuose, renovacijos bei kituose, pagal sutartis vykdomuose projektuose, prekyboje per tarpininkus. Sąlyginio indėlio sąskaitas patogu naudoti sandoriuose susijusiuose su bendrais pirkimais.

Terminuotasis indėlis

Perteklines įmonės lėšas galite pervesti iš einamosiso banko sąskaitos į terminuotąjį indėlį ir gauti didesnes palūkanas.

Terminuotųjų palūkanų normos (galioja nuo 2007 05 10)

Terminas (mėnesiais) Metinė palūkanų norma* (proc.)

LTL EUR USD

1 3,20 2,60 3,60

2 3,30 2,70 3,70

3 3,50 2,75 3,80

6 3,70 2,90 3,90

9 3,80 3,05 4,00

12 4,00 3,20 4,10

*Sumoms iki 100000 LTL, EUR, USD bankas apdraudžia indėlį pagal Suomijos respublikos įstatymus.

Šis bankas pensijų kaupimo fondo neturi.

AB bankas Šiaulių bankas

Šiame banke privatiems klientams ir verslo klientams paslaugos teikiamos tokios pačios:

1.Terminuotasis indėlis.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1355 žodžiai iš 4504 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.