Jauno žmogaus pasaulis1
5 (100%) 1 vote

Jauno žmogaus pasaulis1

Jauno žmogaus pasaulis

Jaunas žmogus – savarankiškas žmogus

Nuo ko prasideda pasaulis? Sunku atsakyti, bet jeigu rasime atsakymą į šį klausimą, tai jis bus teisingas, nes kiekvieno žmogaus pasaulis prasideda nuo jo pačio. Mano pasaulis prasideda nuo manęs. Taip, juk aš pats nutiesiu takus, kuriais išeisiu į pasaulį. Mano siekių, ketinimų, pastangų vaisius prinoks ateityje – viskas priklauso nuo manęs. Jauno žmogaus pasaulis platus, neaprėpiamas, nes svajonės, siekiai tokie dideli, kad netelpa jame pačiame. Todėl, bet kuris neatsargus žingsnis, posūkis gali pakeisti mano pasaulį. Bet tame pasaulyje tu esi ne vienas, tave supa artimi žmonės ir daug gyvenimo kelyje sutiktų draugų, pažįstamų.Ne visi jie linki mums gero, ne visi padeda gyvenimo kelyje. Bendravimas ugdo savarankiškumą. Jaunam žmogui labai svarbu turėti draugų. O kaipgi pasirinkti gerą draugą? Mes kiekvienas ieškome giminingos sielos, kad būtų panašus požiūris į savarankišką gyvenimą, panašūs siekiai ir norai.

Kiekvienas turi savo nuomonę apie žmogų, bet kiekviena nuomonė yra svarbi sau pačiam. Tu sužinai abi savo puses, gali daryti išvadas, keisti požiūrį į gyvenimą. Reikia mokėti atskirti gėrį nuo blogio. Bet tai padaryti labai sudėtinga jaunam , gyvenimo patyrimo neturinčiam žmogui. Jaunas žmogus linkęs tikėti kitu, o ypač savo bendraamžiu. Mums labai svarbi draugo nuomonė, jo požiūris, reakcija į įvairius dalykus.

Jaunam žmogui sunku apibrėžti blogio ir gėrio sąvoką. Blogis ir gėris egzistuoja šalia. Nes jeigu nebūtų blogio argi mes suvoktume gėrį.Skirtumas tarp jų didžiulis – tai du kraštutinumai. Skirtumas tas, kad gėrį reikia kurti, o blogis sėjasi pats. Todėl jaunas žmogus pasirenka dažniau tai, kas nereikalauja didesnių pastangų ir nueina ne tuo keliu, įskaudindamas pačius artimiausius žmones. Tarp gėrio ir blogio vyksta nenumaldoma kova, tik sunkiausia, tai, kad blogiui yra ribos, kurias žmogus turi užbrėžti pats. Kova prieš blogį reikalauja užsispyrimo ir ryžto, gyvenimo siekių.

Gėris visa tai, kas daro žmogaus gyvenimą gražesnį, prasmingesnį ir malonesnį. Gėris stiprina žmogų, padeda susilaikyti nuo blogio. Darydamas gera kitam, stiprini save ir sėji gėrio grūdą aplink save. Jei derlius bus gausus – padarei didelę pažangą padėdamas ne tik sau, bet ir kitiems. Kaip sakoma: “Gėrio šaknys saldžios, o blogio – karčios”, šie žodžiai verčia apie daug ką susimastyti.

Vaikystėje nuo blogio mus apsaugojo tėvai ir jais mes pasitikėjom, o augant, bręstant vis dažniau pasitikime savimi, o tėvus paliekame nuošalyje, nesutikdami su jų nuomone. Tai ieškojimų kelias ir jis būtinas jaunam žmogui, nes mūsų nuolat nelydės tėvai, gyvenimo kelyje mes patys turėsime suprasti; kur balta, kur juoda. Kai žmogus patiria ir šilta, ir šalta, jam lengviau dėti žingsnius tolyn, siekti užsibrėžto tikslo, ugdyti valią ateities netikėtumams, kurie lydės mus visą gyvenimą.

Reikšmingiausias mūsų laikotarpis – jaunystė. Ateitis daug žada, bet rytojus priklauso nuo šiandienos. Asmenybė bręsta visą gyvenimą, bet pamatinis akmuo padedamas jaunystėje. Dažniausiai sakoma: “Kaip pasiklosi, taip išmiegosi”. Aš manau, jeigu pavyks sukurti savo pasaulį jaunystėje, tai gyvenimas nebus toks sudėtingas ateityje. Vieni neskuba, galvoja, kad savaime viskas išsispręs ir nebus jokių problemų. Tikrai klysta taip galvodami, nes kai ateina laikas palikti tėvus, išvažiuoti mokytis, prasideda bėdos – nesugebėjimas savarankiškai gyventi, kurti savo gyvenimą savaip. Tokie žmonės pastoviai ieško pagalbos iš kitų, tikėdamiesi, kad jais kažkas pasirūpins. Išsikasei sau duobę, pats ir kapanokis iš jos, rankos niekas neišties, reikia pačiam suktis iš padėties. Jaunystėje nėra kada ilsėtis ir leisti laiką veltui, kiekviena minutė ar net sekundė yra svarbi tolimesniam tavo gyvenimui, tad nereikia daryti tų pačių klaidų, kurias daro daugelis, reikia branginti kiekvieną akimirką.

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 660 žodžiai iš 1220 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.