Jeigu buciau prezidente
5 (100%) 1 vote

Jeigu buciau prezidente

2003

Konstitucija- pagrindinis valstybės įstatymas, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus. Tik priėmus konstituciją, įmanomas teisinis valstybės funkcionavimas, juridinė aukščiausiujų politinės valdžios organų veikla, betarpiška įstatymų leidyba. Konstitucija nustato valstybės santvarkos pobūdį, pagrindines institucijas, jų kompetencijas, apibrėžia piliečių teises. Valstybės politinės sistemos veikimas, jos sudėtinių dalių sąveikos galimybės priklauso būtent nuo šio pagrindinio valstybės įstatymo.

Kad ir koks prezidentas būtų įtakingas jis privalo priimdamas svarbius sprendimus remtis konstitucija. Šis įstatymas nors ir nėra visiškai teisingas visais atžvilgiais, bet jis padeda palaikyti tvarką ir stabilumą mūsų plačioje visuomenėje.

Prezidentas- tai žmogus kuris atstovauja savo šaliai. Manau, kad tai labai atsakingas darbas ir jį dirbti gali tikrai ne kiekvienas panorėjęs. Kad būtum prezidentu reik daug ryžto ir segebėjimu rasti bendrą kalbą su žmonėmis.

Kaip ir kitur prezidento rinkimuose ir yra blogoji pusė. Ne visi kandidatai į prezidentus siekia geru tikslų. Niekam nėra paslaptis kad rinkimų metu yra klastojami balsai. Na bet pasaulis jau toks yra kad ne vien sąžiningumas vyrauja. Žinoma yra ir labai atsidavusių žmonių šiam darbui.

Manau, kad kelias dienas pabūti prezidente aš galėčiau, bet toks darbas yra ne man aš neištverčiau greičiausiai visos kadencijos ir pasitraukčiau, na bet kadangi man reik parašyt šį referata apie tai ką aš daryčiau jei būčiau prezidente tai pabandysiu perteikti savo mintis ir nuomonę.

NATO- tai Šiaurės Amerikos ir Europos šalių gynybos organizacija. Šiuo metu ir Lietuva yra pakviesta tapti NATO nare ir manau kad ši pakvietima reikia priimti. Nes mūsų šalis yra maža ir mes esame priklausomi nuo didžiujų valstybių. Taigi mes negalime jaustis saugus, ramiai miegoti žinant kad mūsų šalį bet kuriuo metu gali užpulti.

NATO, kaip gynybinio aljanso, veikimo pagrindą sudaro 5-asis Šiaurės Atlanto sutarties straipsnis: „Šalys susitaria, kad ginkluotas puolimas prieš vieną ar daugiau iš jų bus laikomas puolimu prieš visas; todėl šalys sutaria, kad <…> kiekviena iš jų, pasinaudodama individualios ar kolektyvinės gynybos teise, pagal Jungtinių Tautų Chartijos 51 straipsnį padės puolamajai šaliai <…>, įskaitant ir ginkluotos jėgos panaudojimą tam, kad būtų išsaugotas saugumas Šiaurės Atlanto regione<…>. Tokios priemonės nutraukiamos, kai Saugumo Taryba imasi būtinų priemonių tam, kad būtų atkurta ir palaikoma tarptautinė taika ir saugumas.“

Būtent 5- asis Šiaurės Atlanto sutarties straipsnis padaro organizaciją tokią patrauklią, ypač mažesnėms valstybėms tokioms kaip Lietuva, nesugebančioms apsiginti nuo išorės priešo vien tik savo pajėgomis. Aljanso šalių karinių pajėgų sujungimas ir įsipareigojimas ateiti į pagalbą nelaimės atveju gerokai padidina kiekvienos NATO narės saugumą ir stabilumą.

DU IŠ TRIJŲ LIETUVOS GYVENTOJŲ BALSUOTŲ UŽ NARYSTĘ NATO

Gerai,

Beveik du trečdaliai Lietuvos gyventojų balsuotų už Lietuvos narystę NATO, rodo gruodžio mėnesio visuomenės nuomonės apklausa. Jei vyktų balsavimas, už Lietuvos narystę NATO balsuotų 65 proc. šalies gyventojų. Prieš narystę Aljanse balsuotų 20,2 proc., 14,8 proc. balsavime nedalyvautų. Lietuvos integracijai į NATO pritaria 75,6 proc. gyventojų. 60,4 proc. yra aktyvūs narystės NATO rėmėjai, 15,2 proc. neprieštarauja Lietuvos narystei Aljanse. 3,8 proc. apklaustųjų nesidomi integracija į NATO bei valstybės saugumo perspektyvomis, 20,6 proc. apklaustųjų nuomone, narystė NATO Lietuvai nereikalinga. Reprezentatyvią 1070 gyventojų apklausą gruodžio 5-8 d. atliko Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ Užsienio reikalų ministerijos užsakymu. Tyrime dalyvavo 18 miestų ir 56 kaimų vyresni nei 18 metų gyventojai.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 592 žodžiai iš 1136 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.