Kada ir kaip atsirado vakarų europoje pagrindinės feudalinės nuosavybės žemėj formos alodas beneficija feodas koks kiekvienas jų turinys
5 (100%) 1 vote

Kada ir kaip atsirado vakarų europoje pagrindinės feudalinės nuosavybės žemėj formos alodas beneficija feodas koks kiekvienas jų turinysApie 9-11a. daugumoje Vakarų Europos šalių susiformavo feodalizmas,kurio procesas davė gilių visuomeninių permainų .Ypatingai feodalizmas plėtojosi 7-9a. su savo ypatingais bruožais:stambiąja dvarininkų žemėvalda ir smulkiuoju valstiečių žemės naudojimu,neekonomine prievarta,kur labiausiai reiškėsi priverstiniu baudžiaviniu darbu-lažu,natūraliniu ūkiu su žema žemės ūkio ir amatų technika,kurią sąlygoja smulkus valstiečių ūkis.

Nuo 6a. antrosios pusės frankų visuomenėje prasidėjo griežti pasikeitimai.Žemė virto laisvai perleidžiama privatine nuosavybe-alodu ,kuri buvo parduodama,keičiama,perkama,dovanojama,paliekama testamentu savininko noru. Alodas 10-11a. jau buvo retas reiškinys.Priešingai valstiečių smulkiosios žemėvaldos sunykimui ir nusmukimui augo stambioji pasaulinų ir bažnytinė žemėvalda.Chlodvigo įpėdiniai(8a.) plačiai dalijo karaliaus žemes vadinamosios beneficijos(išvertus”labdarybės”) pavidalu savo kariauninkams ir žemvaldžiams.Beneficija buvo feodalinės nuosavybės forma,kai žemė suteikiama laikinai sąlygiškai naudoti.Gautos beneficijos negalima perleisti trečiajam asmeniui,o po beneficijos turėtojo mirties beneficiją sudarančios vertybės griždavo jos davėjui.Toks beneficijos statusas išliko neilgai:jausdami savo reikšmę,beneficijos turėtojai labai greitai pasiekė,kad po jų mirties beneficijos būtų teikiamos jų įpėdiniams,o jau 9a. kartu su tarnybos įsipareigojimais pradėtas perduoti paveldėjimo būdu.Kartu laikinas sąlyginis valdymas virto tik sąlyginiu,bet neterminuotu.Nauja feodalinės žemės nuosavybės forma imta vadinti feodu.Savaime išnykus alodui-žemės nuosavybei,nesusijusiai su kokias nors feodaliniais ribojimais,netrukus feodas tapo pagrindine ir vienintele feodalinės žemės nuosavybės forma.Feodalo žemės valda-feodas,arba lenas,galėjo būti dvaras,dvarų grupė,ištisa kunigaikštystė,net karalystė.Kiekvienam feodui buvo būdinga tai:1)feodas-tai kilmingojo valda(bajoro),skirtinga nuo valstiečių valdos 2)feodas susijęs su tam tikros,pirmiausia karinės tarnybos atlikimu 3)feodas-priklausoma valda,esanti vasalinėje priklausomybėje 4)feodas-paveldimoji valda(tuo ji skyrėsi nuo ankstesnės beneficijos).

Šiuo metu Jūs matote 34% šio straipsnio.
Matomi 339 žodžiai iš 999 žodžių.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA (kaina 0,87 €) ir įveskite gautą kodą į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.