Kelias į valdžią
5 (100%) 1 vote

Kelias į valdžią

I. KELIAS Į VALDŽIĄ

1. Vytauto Landsbergio biografija:

Apie Vytautą Landsbergį gimė ir augo Kaune. Tėvai: Vytautas Landsbergis ir Ona Jablonskytė-Landsbergienė, vertėsi profesine architekto ir akių gydytojos praktika. 1932 m., prieš pat jam gimstant, tėvai pasistatė nuosavą namą Donelaičio gatvėje. Nuo šešerių metų prisimena Kačerginę, kur tėvai turėjovasarnamį.Čia ir dabar vienintelė „šveicarija“-sako Vytautas Landsbergis . Gimnaziją baigė Kaune, o muzikos mokslus – Vilniuje. Čia 38-erius metus dirbo muzikos pedagoginį darbą ir parašė knygų, tapo paskaitininku, mokslininku, visuomenininku, Konservatorijos profesoriumi. Daugiausia tyrinėjo M.K.Čiurlionio kūrybą. Nuo Lietuvos atgimimo ir Sąjūdžio laikų dalyvavo jau atviroje politinėje veikloje – taikingame pasipriešinime sovietų režimui. Visur padėjo žmona Gražina. 1990 m. Sąjūdžiui laimėjus rinkimus į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą, buvo išrinktas jos Pirmininku, tapo atkurtos valstybės vadovu. Jam vadovaujant Lietuvos Aukščiausiajai Tarybai, valstybė ištvėrė SSRS spaudimą ir terorą, buvo padėti laisvos demokratinės valstybės pagrindai, pasiektas tarptautinis pripažinimas, buvo susitarta dėl greito Rusijos kariuomenės išvedimo, valstybė išėjo ir iš rublio zonos.

Po 1992 m. rudens rinkimų tęsė valstybės darbą Seimo opozicijoje, gynė Lietuvos reikalus Europos Taryboje ir kitur. Turi tris vaikus ir aštuonis anūkus. Pomėgiai – literatūra, šachmatai, grybavimas. Moka anglų, lenkų, rusų kalbas. Tai būtų labai trumpai apie V. Landsbergį, kadangi, manau, į smulkius biografinius faktus veltis nereikėtų, nes ne tai yra šios temos, kertinis akmuo.

2. Rolando Pakso biografija:

Rolandas Paksas gimė 1956 m. birželio 10 d. Telšiuose. Tėvai Elena ir Feliksas Paksai ir dabar gyvena šiame mieste. Rolandas – jų vienturtis sūnus. 1974 m. baigęs Žemaitės vidurinę mokyklą, jis išvyko į Vilnių. 1979 m. baigė Vilniaus inžinerinės statybos institutą (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas) ir įgijo pramoninės ir civilinės statybos inžinieriaus diplomą. 1984 m. baigė Leningrado (dabar Sankt Peterburgas) Civilinės aviacijos akademiją, įgydamas inžinieriaus lakūno diplomą. R.Paksas tapo profesionaliu sportininku.

Buvusios Sovietų Sąjungos akrobatinio skraidymo komandos narys, Lietuvos aukštojo pilotažo komandos narys. Daugkartinis Lietuvos akrobatinio skraidymo čempionas, tarptautinių lėktuvų sporto varžybų nugalėtojas. Būdamas sportininku, R.Paksas treniravo lakūnus. Vėliau jis tapo Vilniaus S.Dariaus ir S.Girėno aeroklubo direktoriumi, savanoriškos krašto apsaugos tarnybos vadu. 1992-1997 m. vadovavo statybų bendrovei „Restako“. 1997 m. R.Paksas buvo išrinktas į Vilniaus miesto tarybą ir 1999 m. tapo Vilniaus miesto meru. Tais pačiai metais jis tapo Lietuvos Respublikos devintosios vyriausybės ministru pirmininku. Atsistatydinęs jis dirbo Lietuvos Respublikos Prezidento patarėju, įgaliotuoju atstovu specialiems pavedimams. Jis buvo išrinktas Lietuvos liberalų sąjungos pirmininku. 2000 m. R.Paksas tapo Vilniaus miesto meru. Netrukus jis buvo išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą. Nuo 2000 m. lapkričio iki 2001 m. birželio mėnesio jis vadovavo vienuoliktajam ministrų kabinetui. Vėliau jis tapo opozicijos lyderiu Seime. 2000 m. kovo mėnesį jis tapo naujai įkurtos Liberalų demokratų partijos pirmininku..

Nuo 1999 m. iki 2002 rugsėjo – Vilniaus klubo prezidentas, vienas iš Vilniaus klubo įkūrėjų. Nuo 2002 m. – Vilniaus klubo garbės prezidentas. Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos narys.

Vedęs, žmona Laima Paksienė – inžinierė ekonomistė. Turi du vaikus. Dukra Inga – Lietuvos teisės universiteto ir Tarptautinės verslo mokyklos studentė. Sūnus Mindaugas – Vilniaus T.Liubertienės vidurinės mokyklos moksleivis.

2003 m. sausio 5 d. Rolandas Paksas buvo išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu.

II. LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO RINKIMAI

1. Kandidatūros:

1993 metais sausio 25 dienos rinkimų rezultatai buvo tokie: Algirdas Brazauskas apie 60 procentų, o Stasys Lozoraitis apie 38 procentus. Bet , kodėl rinkimuose nelaimėjo Vytautas Landsbergis, o galu gale, kodėl net atsisakė dalyvauti? Savo knygoje V. Landsbergis tai aiškina, kaip komunistų valdžios kaltę. Visų pirma tai, naujai išrinktos daugumos priimtas įstatymas, kurio besiremiant buvo sudaryta Prezidento rinkimų komisija, kuri nebuvo pavaldi vyriausiajai. Antra, tai nežabota šmeižto bei visokiausių melų kampanija nukreipta prieš jį. V. Landsbergis pasirinko, tuo metu, jo galva, protingą žingsnį, parėmė Stasį Lozoraitį. Jis sakė ir tikėjosi, kad apie Lozoraitį nesuspės primeluoti ir prikurstyti neapykantos, tačiau kaip parodė rinkimų rezultatai tai buvę klaidinga. Kita vertus, pagalvokime ar teisus V. Landsbergis? Manau, ne, nes visų pirma, jau nedalyvavimas rinkimuose yra ryžto ir pasitikėjimo stoka. Antra, viską versti vien tik ant LDDP, kuri tuo metu sudarė daugumą Seime irgi yra neteisinga. Trečia, vargu ar vien šmeištu apie kitą kandidatą galima ji nugalėti per rinkimus. Juk niekas netrukdo ir pačiam V. Landsbergiui kompromituoti rinkiminių priešininkų, o galų gale naudotis labia svariu koziriu , ar tai šūkiu – Aš atvedžiau Jus į nepriklausomybę! Pažiūrėkime į kitą kandidatą į prezidento rinkimus,
tai Rolandą Paksą, kuris 2003 metais vykusiuose prezidento rinkimuose, pagal Vyriausiosios Rinkimų komisijos duomenimis nugalėjo po antrojo turo, surinkęs 54,91 procentus, o jo oponentas prezidentas Valdas Adamkus 45,09 procentus, kai pastarasis pirmajame ture turėjo beveik 20 procentų persvarą. Pirma, kuo skyrėsi R. Paksas nuo V. Landsbergio, kad dalyvavo, visų pirma, rinkimuose ir nors pirmajame ture ryškiai pralaimėjo, tačiau priešingai nenuleido rankų ir dar aktyviau, galima sakyti įvairiausiais būdais, siekė laimėti. Kaip pasakė garsus Viduramžių mąstytojas N. Makjevėlis ,,Tikslas, pateisina priemones”. Antra, naudojosi gerai patikrintais rinkimų istorijos metodais, t. y. ieškojo rinkiminio priešininko valdymo silpnybių, pasitelkdamas spaudą ir televiziją. Trečia, labai gerai atskleidė savo politinę veikla, kurioje yra vos nepagrindinė istorija su ,, Mažeikių nafta”, kai tuo tarpu V. Landsbergis turėdamas tautos ,,vedlio” į nepriklausomybę autoritetą, tuo netinkamai naudojosi. Čia, manau, ir slypi esmė, kad žmogus, kuris išveda tautą į nepriklausomybę, nebūtinai turi ją valdyti arba, kitaip sakant, mokėti nugalėti rinkimuose ir valdyti.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 943 žodžiai iš 1818 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.