Kelios mintys apie socialinio darbuotojo asmenybę dokumentas
5 (100%) 1 vote

Kelios mintys apie socialinio darbuotojo asmenybę dokumentas

Socialinio darbo svarbiausios ištakos – ne filosofija, o žmonių praktinė veikla, noras padėti kitam žmogui savo raidoje tapo socialiniu darbu. Socialinis darbuotojas sprendžia daug situacijų. Tik turint reikiamą išsilavinimą ir patirtį, galima gerai atlikti socialinio darbo funkcijas. Šiame darbe daug dėmesio skiriama profesinėms žinioms, o asmenybės savybių vaidmuo, žmogiškasis veiksnys, kuris taip pat yra gana svarbus socialinio darbo profesijos sėkmei, nepakankamai vertinamas. Įvairūs autoriai skirtingai žiūri į žmogiškojo veiksnio bruožus: vieni išryškina asmenines savybes, poreikius, vertybines nuostatas, motyvaciją, kiti-intelektą, gabumus. Kai kurie autoriai mano, kad charakteris, interesai ir asmenybės bruožai turi motyvacijos galią profesijai pasirinkti.

Motyvacija padaro darbuotoją aukšto lygio profesionalu, nes skatina domėtis darbu, aktyviai veikti, padeda pajusti savo veiklos prasmę, nesukelia nuobodulio. Atsižvelgiant į tai, kokių motyvų skatinamas žmogus dirba, darbo procesas ir rezultatai gali suteikti pasitenkinimą arba nusivylimą. Jei žmogus darbe nejaučia malonumo ir pasitenkinimo, galima teigti, kad yra nepakankama motyvacija šiai veiklai.

Pasitenkinimas darbu priklauso ir nuo to, kiek asmenybė realizuoja savo gebėjimus, interesus, asmenybės bruožus ir vertybes profesinėje veikloje. Pasak psichologų, kai žmonės jaučia pasitenkinimą darbe, savo darbą atlieka kruopščiai, negaili jėgų ir laiko, džiaugiasi darbo sėkme, vengia nesėkmių, laikosi profesinės etikos. Kai asmenybės ir profesijos tipai sutampa, žmonėms geriau sekasi dirbti, jie pasiekia geresnių profesinių rezultatų, labiau patenkinti gyvenimu. Jei yra asmenybės ir profesijos harmonija, profesija tampa gyvenimo būdu.

Asmenybės vaidmuo socialiniame darbe labai svarbus ir dėl to, kad socialinis darbuotojas dirba su žmogumi ir jo aplinka. Aplinka kupina visokių veiksnių, vienas iš kurių – bendruomenė, ugdanti vertybes ir kolektyvinę sąmonę. Bendruomenė ugdo savybes: užuojautą nelaimės atveju, dvasinę paramą, savitarpio pagalbą, kurios daro įtaką sprendžiant socialines problemas. Socialinio darbuotojo sąveika su bendruomene, jos viešąja nuomone ypač svarbi dabar – nusistovėjusių tradicijų sankirtoje su naujai besiformuojančiomis vertybėmis.

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 325 žodžiai iš 583 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.