Kompiuterinių sistemų ir interneto panaudojimas versle
5 (100%) 1 vote

Kompiuterinių sistemų ir interneto panaudojimas versle

TURINYS

ĮŽANGA 3

1. KOMPIUTERIAI 5

1.1. PAŽINKITE ŽAIDĖJUS AIKŠTELĖJE 5

1.2. GALINGA AR NEGALINGA SISTEMA? 6

1.3. ĮPRASTOS DALYS IR DETALĖS 7

1.4. OPERACINĖ SISTEMA 11

1.5. BIURO PRODUKTYVUMO PROGRAMINĖ ĮRANGA 11

1.1.1. Tekstų apdorojimas 11

1.1.2. Elektroninės lentelės / Duomenų bankai 12

1.1.3. Apskaita 12

1.1.4. Prezentacija 13

1.1.5. Kontaktų valdymas 13

1.1.6. Apsauga nuo virusų 14

1.1.7. Bylų atkūrimas 14

1.6. PERIFERINIAI ĮRENGINIAI 15

1.6.1. Spausdintuvai 15

1.1.2. Skeneriai 16

1.7. NEAPTARTI REIKMENYS 17

1.8. KUR PIRKTI? 19

1.9. KOMPIUTERIO MODERNIZAVIMAS 20

2. INTERNETAS 23

1.1. PRISIJUNGIMO PRIE INTERNETO NAUDA 23

1.2. INTERNETO SUPRATIMAS 23

1.3. GERI RYŠIAI 27

1.4. TINKLAS DIRBA 28

1.5. AR JUMS REIKALINGA SVETAINĖ? 29

1.6. PASISKELBIMAS INTERNETE 31

1.7. SVETAINĖS SUKŪRIMAS 32

1.1.1. Prekyba internete 34

1.1.2. Svetainės sukūrimas 36

1.8. SVETAINĖS LANKYTOJŲ PRITRAUKIMAS 37

1.9. LANKYTOJŲ IŠLAIKYMAS SVETAINĖJE 38

1.10. ŽODYNAS SU PAAIŠKINIMAIS 39

3. KOMPIUTERINĖS SISTEMOS IR INTERNETAS LIETUVOS VERSLE 41

IŠVADOS 46

LITERATŪRA 47

ĮŽANGA

XXI amžių pasaulis pasitiko didžiule informacinių technologijų pažanga. Žmonėms bendraujant per atstumą, ėmė vyrauti elektroninės ryšių priemonės, radikaliai išsprendusios nuotolio ir laiko problemą. Vis daugiau verslo organizacijų, nuo stambių korporacijų iki smulkių įmonių, neįsivaizduoja savo veiklos be kompiuterinių sistemų ir interneto.

Šio kursinio darbo tikslas – pabandyti apžvelgti kompiuterinių sistemų ir interneto panaudojimą kasdieninėje verslo aplinkoje išsivysčiusios ekonomikos šalyse ir Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

1. Iš anglų kalbos išversti du knygos skyrius: ,,Kompiuteriai” ir ,,Internetas”.

2. Apibūdinti kompiuterinių sistemų ir interneto panaudojimą verslui Lietuvoje.

Rašydama pirmąją kursinio darbo dalį, t.y. versdama abu skyrius iš anglų kalbos, naudojausi įvairiais anglų-lietuvių kalbų žodynais, anglų kalbos aiškinamaisiais žodynais, kompiuterinių terminų žodynais, taip pat konsultavausi su anglų kalbos ir informatikos specialistais. Pateikdama vertimą, patogumo dėlei sunumeravau stambiausius abiejų skyrių poskyrius.

Antrojoje darbo dalyje naudojausi informacija, pateikiama interneto svetainėse ir periodiniuose leidiniuose (dienraščiuose bei jų prieduose, skirtuose informacinėms technologijoms, specializuotuose žurnaluose). Šiuose leidiniuose radau ir statistinių duomenų apie naudojimąsi kompiuteriais ir internetu Lietuvoje, kurių nepateikia Lietuvos statistikos metraštis.

17 skyrius

1. KOMPIUTERIAI

Parašė Ed Tittel, daugiau kaip 50 – ties knygų apie kompiuterius (taip pat ir ,,HTML žaliems”, išleistą IDG Books Worldwide) autorius.

Pastaraisiais metais kompiuteriai tapo vienu svarbiausių biuro įrankių; daugelis verslininkų sutinka, kad už juos svarbesnis tik telefonas. Iš tikrųjų, daugelis šiandieninių verslo užduočių negali būti pakankamai tiksliai, greitai ir naudingai atliktos be kompiuterio pagalbos.

Nėra reikalo įrodinėti, kad kompiuteris – geras sumanymas. Dabar, kai žinote, kad jums reikia kompiuterio, sekantis žingsnis yra sužinoti, kokios rūšies jį pirkti, kaip pasirinkti, kokių komponentų jums reikia ir kaip gauti geriausią iš visų įmanomų sandorių.

Kompiuterio pirkimas, ypač tiems, kuriems ši beprotiška rinka yra nauja, gali būti pribloškiantis ir painus. Galima pasirinkti iš tūkstančių konfigūracijų, apsvarstyti platų savybių ir galimybių spektrą, tačiau nėra jokių pastovių kainų ar įvertinimo sistemų, galinčių padėti jums šioje painiavoje. Tačiau kompiuterio pirkimą gali labai supaprastinti dviejų pirkimo principų laikymasis: 1) gauti tai, už ką mokate ir 2) labiausiai pasitikėti tais, ką geriausiai pažįstate.

Prieš pritaikant šias teorijas, jums visgi reikės praktinio pagrindo, nuo kurio judėsite pirmyn. Tai yra, jūs turite būti apsiginklavęs pakankama informacija apie kompiuterių terminologiją ir technologiją, leidžiančią jums skirti žodžius hype (gandas) ir help (pagalba).

1.1. PAŽINKITE ŽAIDĖJUS AIKŠTELĖJE

Pirmiausiai turite žinoti, kad galima nusipirkti kelių tipų kompiuterį. Du populiariausi ir žinomiausi yra PC (asmeninis kompiuteris – kalbama apie IBM firmą) ir Macintosh. Kadangi parduodami ir kiti kompiuteriai, šios galingesnės alternatyvos yra brangesnės (nuo 6000 dolerių) ir yra sukurtos labiau specialioms reikmės, nei bendro pobūdžio naudojimui biure.

Praeityje virė karšti ginčai apie tai, kurio tipo kompiuteris geriausias kasdieniniam naudojimui.

Tik prieš tris metus buvo daug gerų priežasčių pasirinkti MAC’ą, o ne PC ir atvirkščiai, tačiau šiandien tie argumentai labiau atspindi asmeninį skonį ir polinkius, negu techninius poreikius. Macintosh ir PC gali susidoroti su visais jūsų verslo kompiuteriniais poreikiais. Taigi, galimybės nebėra skiriamasis šių dviejų mašinų faktorius.

Neseni nesklandumai Apple firmoje sukėlė stiprų ,,bangavimą” kompiuterių pramonėje – neužtikrintumas tapo vieninteliu užtikrintu dalyku MAC’o ateityje. Jei jūs jau pažįstami su MAC’u, jis vis dar gali jums būti geras pasirinkimas. Tačiau jei jūs nepatyręs kompiuterių srityje, turėtumėte rimtai galvoti apie PC (IBM firmos kompiuterį) dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, kaip
dominuojančio pramonės sektoriaus, IBM asmeninių kompiuterių pasirinkimas didesnis, o kainų lygių daugiau nei MAC’ų; antra, negailestinga konkurencija IBM asmeninių kompiuterių pirkėjų rinkoje skatina žemesnes kainas ir daug geresnius sandorius.

1.2. GALINGA AR NEGALINGA SISTEMA?

Kokio tipo sistemą perkate, dažniausiai priklauso nuo dviejų pirminių faktorių: tikslo ir kaštų. Jūsų bendri kompiuteriniai poreikiai turėtų padėti jums nuspręsti, kokios galios ir talpumo kompiuterį turite pirkti.

Neskubėkite manyti, kad brangiausias modelis atitiks jūsų poreikius geriau nei bet koks pigesnis. Taip pat niekada nepamirškite, kad gerus sandėrius perkant kompiuterius visada gauna lyginantys pirkėjai. Jums nereikia apiplėšti banko, kad nusipirktumėte gerą, patikimą ir naudingą įrangą.

Protinga mintis

Štai keletas Interneto puslapių, siūlančių puikios informacijos apie kompiuterio pirkimą ar platesnės informacijos gavimą: Computer Shopper Online (www.zdnet.com/shopper), Net Buyer (www.netbuyer.com), Buy Direct (www.buydirect.com), Zdnet (www.zdnet.com) ir Yahoo mažmeninės kompiuterių kompanijos (www.yahoo.com/Business_and_Economy/Companies/Computers/Retailers).

Jūs galite spręsti apie savo kompiuterinius poreikius pagal įvairius kriterijus, bet labiausiai tam tinka programinės įrangos reikalavimai ir verslo procesai. Daugelis pirkėjų pirmiausiai pasirenka programinę įrangą, kurią nori naudoti, o po to perka kompiuterį, kuriam tiks ta įranga.

Jei ši bendra teorija atrodo jums perdaug nežemiška, pateiksime keletą specifinių charakteristikų ir paaiškinimų, kurie turėtų padėti suderinti jūsų verslo poreikius su galinga ar mažesnio galingumo kompiuterio sistema. Tipiškas mažesnio galingumo kompiuteris yra pakankamai galingas vienam vartotojui dirbti kasdieninius finansinius darbus, kurti dokumentus, tvarkyti priimtinų apimčių duomenis, prisijungti prie Interneto ar kokios kitos paslaugų tarnybos. Mažesnio galingumo sistema gali būti negreita, negali išlaikyti intensyvaus kelių programų vienu metu naudojimo, tačiau užduotį ji atlieka.

Tipiškas galingas kompiuteris gali atlikti beveik bet kokią jam pavestą užduotį ir dažnai gali atlikti kelias tokias užduotis vienu metu. Galinga sistema yra greita ir reaguojanti. Ji taip pat ypač patikimai ir efektyviai tenkina jūsų verslo kompiuterinius poreikius.

1.3. ĮPRASTOS DALYS IR DETALĖS

 CP: CP, arba centrinis procesorius yra kompiuterio smegenys. Šis komponentas yra maža kompiuterio mikroschema, kur vyksta visi svarbūs skaičiavimai ir apdorojimas. Apskritai, gera strategija yra pirkti greičiausią procesorių už jums prieinamą kainą, o pirkdami truputį daugiau galios nei jums reikia, prailginsite savo sistemos gyvavimo laiką. Daugelio centrinių procesorių greiti yra matuojamas megahercais (MHz), kurie matuoja ciklus per sekundę ir leidžia apytikriai palyginti galimybes (o to paties tipo procesoriams greitesnis visada reiškia galingesnis).

 Operatyvioji atmintis (RAM): suteikia centriniam procesoriui greitą laikiną saugyklą. Kai kalbama apie operatyvinę atmintį, kuo daugiau jos – tuo geriau. Nepirkite sistemos su mažiau negu 32 megabaitais (MB).

 Kontrolinis įrenginys: šis įrenginys kontroliuoja lanksčiojo ir kietojo diskų įrenginius. Yra du kontroliuojančių įrenginių tipai: IDE ir SCSI. SCSI yra standartiniai kontroliuotojai įrenginių, tokių kaip skeneriai, optiniai diskai ir magnetinių juostų nuskaitymo įrenginiai, prijungimui prie kompiuterio.

 Kietasis diskas: tai yra kaupimo įrenginys, kur laikoma kompiuterio operacinė sistema, programos ir bylos su duomenimis. Kietasis diskas yra naudojamas ilgam saugojimui, skirtingai negu operatyvioji atmintis, kuri yra naudojama trumpalaikiam duomenų saugojimui. Nepirkite diskų mažesnių nei 1 gigabaitas (GB); 2 – 4 GB diskai palieka užtektinai vietos plėstis.

Pasižymėkite

Nešiojamas kompiuteris yra maža nešiojama mašina, siūlanti daugelį komponentų, savybių ir galimybių, esančių pilno dydžio staliniame kompiuteryje. Nešiojami kompiuteriai neįkainojami dažnai keliaujantiems ar tiems, kas nori pasiimti darbo namo. Vienintelis nešiojamų kompiuterių trūkumas yra jų kaina, ypač palyginus su jų pagerinimo galimybėmis. Tipiškas nešiojamas kompiuteris kainuoja 1,2 – 2 kartus brangiau, nei stalinis kompiuteris su tokia pat įranga. Tačiau, skirtingai nuo stalinio kompiuterio, nešiojamas kompiuteris retai siūlo naudingas ar apsimokančias pagerinimo galimybes. Nešiojamuose kompiuteriuose naudojami komponentai yra maži, taupant vietą ir svorį, bet kuo mažesnis įrenginys, tuo mažiau jis kainuoja. Kaip taisyklė, vienintelės nešiojamo kompiuterio pagerinimo galimybės yra atmintis ir jo kietasis diskas.

Nešiojamas kompiuteris gali naudoti daugumą išorinių įrenginių, kuriuos jūs jau turite savo staliniame kompiuteryje, jei turite atitinkamą ryšio kanalą ar sąsają. Daugelis nešiojamų kompiuterių turi kompiuterinių kortelių nuskaitymo įrenginį, kur galima įdėti kreditinės kortelės dydžio korteles, suteikiančias savybių, funkcijų ir galimybių prijungti įrenginius.

Pirkdami nešiojamą kompiuterį, ieškokite 24 – 40 MB operatyviosios atminties, 10 colių aktyvaus tipo skystųjų kristalų ekrano, integruoto nurodymo įtaiso, išimamo kietojo disko, lanksčiųjų diskelių skaitymo
įrenginio ir ilgai veikiančios baterijos. Atsiminkite: kuo daugiau savybių turintį nešiojamą kompiuterį jūs perkate, tuo jis bus sunkesnis. Tuos plonus, ypatingai lengvus nešiojamus kompiuterius malonu nešiotis, tačiau jie dažnai neturi pakankamai savybių. Jei norite nešioti 15 – 20 svarų pilno svorio, kurį sudaro kompiuteris, jo priedai ir dėklas, jūs nesate tinkamas kandidatas nešiojamam kompiuteriui.

Daugelis stalinių kompiuterių gamintojų parduoda ir nešiojamus atitikmenis (ekvivalentus). Firmos ,,Dell Computers” ir ,,Toshiba” pagaminti kompiuteriai yra pastovios apdovanojimų laimėtojos ir garsios tuo, kad sugeba atlaikyti kelionėje patiriamus smūgius.

 Kompaktinių diskų nuskaitymo įrenginys: šis įrenginys yra naudojamas skaityti kompaktiniams diskams (CD ROM), kurie atrodo kaip garsiniai diskai, kuriuos klausotės savo grotuvu. Kaip programinės įrangos platinimo būdas, jie šuo metu keičia lanksčiuosius diskus. Norėdami įdiegti programą, vietoj 20 diskelių galite įdėti vieną kompaktinį diską, kuriame telpa iki 650 MB. Daugelis įrenginių veikia 8x ar didesniu greičiu (tai reiškia, kad jis sukasi 8 kartus greičiau nei standartinis kompaktinių diskų grotuvas).

 Monitorius: šis į televizorių panašus įrenginys naudojamas perduoti vaizdinę informaciją. Didelį monitorių lengviausia naudoti ilgą laiką, bet monitorius gali sudaryti nuo ketvirčio iki pusės visos kompiuterio kainos. 17 colių puikiai tinka daugeliui verslo situacijų, o gerą 17 colių monitorių dabar galima nusipirkti už mažiau nei 500 dolerių.

 Vaizdo korta: Vaizdo kortos gali pagerinti intensyvų apdorojimą, reikalingą sudėtingų vaizdų, esančių kompiuterinėje enciklopedijose (tokioje, kaip ,,Encarta”) rodymui, kino filmų ar kompiuterinių žaidimų, tokių, kaip ,,Doom” rodymui. Vyraujantis vaizdo kortų standartas yra super VGA (SVGA); pirkite tik SVGA ar geresnę kortą; nepirkite kortos su mažiau nei 2 MB video operatyviosios atminties.

 Modemas: Šis įrenginys skirtas komunikaciniams ryšiams su kitais kompiuteriais per telefono linijas. Jums reikės modemo, jei norėsite prisijungti prie Interneto, naudoti vidinį faksą ar prisijungti prie komercinės tiesioginio ryšio tarnybos, kaip ,,America Online”. Modemai skirstomi pagal perdavimo greitį, kuris matuojamas kilobitais per sekundę (Kbps). Lėčiausias modemas, kurį galite pirkti yra 36,6 Kbps kadangi jis yra suderinamas su daugeliu Interneto paslaugų tiekėjų ir tiesioginio ryšio tarnybų. Norėdami gauti daugiau informacijos, atsiverskite 18 skyrių, 209 psl.

Tipiška mažesnio galingumo sistema gali būti sukomplektuota taip:

• CP: 200 MHz Pentium II PC ar 200 MHz 604e Macintosh Power PC

• Atmintis: 32 MB

• Kietasis diskas: 2 GB

Kaip tai sukomplektuota?

Produktyvumo (našumo) komplektas yra vienas produktas, kuriame yra 20 ar daugiau kompiuterinės programos. Našumo komplektai dažniausiai kuriami tam, kad vienu pirkimu įsigytumėte visas funkcijas ir savybes, kurių jums reikia. Populiariausios ir žinomiausios yra ,,Microsoft Office’’, kuriame yra ,,Word’’ (teksto apdorojimas), ,,Excell’’ (elektroninės lentelės), ,,Access” (duomenų bazės), ,,PowerPoint’’ (prezentacijų kūrimas) ir kt. Kiti panašūs komplektai yra ,,Lotus’ SmartSuite” ir ,,Corel’s Word Perfect Suite” Dažniausiai našumo komplekto kaina yra žymiai mažesnė, nei perkant kiekvieną šių produktų atskirai, todėl šio tipo programinė įranga rinkoje yra labiausiai perkama. Tai taip pat paaiškina, kodėl sistemų gamintojai kaip skatinimą duoda našumo komplektus nemokamai ar parduoda su nuolaida, norėdami įsigyti jūsų įmonės palankumą. Jei jūsų perkamoje sistemoje nėra našumo komplekto, paklauskite apie specialią kainą, jei jį pirksite kartu su sistema, arba programinė įranga gali būti įtraukta į pardavimo kainą.

 Kompaktinių diskų nuskaitymo įrenginys : 8x ar geresnis (kainuojantis iki 200 dolerių; 12x ir 16x taip pat tampa gana prieinami).

 Vaizdo korta: SVGA, 2 MB, tikrų spalvų (true-color) (čia tikros spalvos reiškia, kad įrenginys atitinka 24 bitų spalvų paletę, kas daro spalvas tikroviškesnėmis, nei mažiau galinga techninė įranga).

 Monitorius: 17 colių (parduodami ir 19, 20 ir 21 colio monitoriai, bet jie vis dar gana brangūs).

 Modemas: 36,6 Kbps.

Tokia sistema kainuos maždaug 2000 – 2200 dolerių, pirkdami lėtesnį CP, tokį kaip 166 MHz Pentium II ar 166 MHz Power PC, galite sumažinti šią kainą 200 – 400 dolerių. Šią sistemą galėsite naudoti 2 – 3 metus, kol padidės apdorojimo poreikiai ir didesnės ir reiklesnės operacinės sistemos viršys jos galimybes.

Tipiška galinga sistema gali būti sukomplektuota taip:

 CP: 300 MHz Pentium II PC ar 300 MHz 604e Macintosh Power PC

 Atmintis: 64 MB – 128 MB

Saugokitės!

Saugokitės ypač žemų kainų, ,,taip kaip yra” sandėrių (kai pardavėjai už nieką neatsako), o taip pat – bankrutavusios parduotuvės išpardavimų. Tokie sandėriai dažnai slepia problemas, kurių jūs nenorėtumėte net už dyką. Niekada nepirkite kompiuterio, kuriam nesuteikiama mažiausiai 90 dienų garantija, ir dalykų, kurių negalima grąžinti ir atgauti pinigus (ar bent pakeisti prekę). Jei galite, mokėkite kreditine kortele, nes jei parduotuvė sukelia jums problemų, tačiau galite
prekė buvo grąžinta (labiausiai tam tinka pardavėjo pasirašyta grąžinimo forma), kreditinės kortelės kompanija dažniausiai leis jums atsisakyti įmokos.

 Standusis diskas: 4-8 GB

 Kompaktinių diskų nuskaitymo įrenginys: 12x-16x

 Vaizdo korta: SVGA, 4MB, tikrų spalvų (true-color)

 Monitorius: 17-21 colio

 Modemas: 56 Kbps ar ISDN sąsaja

Tokia sistema kainuos 3300 – 3700 dolerių ir turėtų būti tinkama naudoti mažiausiai 3-5 ateinančius metus, jei ne ilgiau.

1.4. OPERACINĖ SISTEMA

Kai jau nusprendėte, kokio kompiuterio tipo ir kokios techninės įrangos norite (galingos ar negalingos), turite pasirūpinti operacine sistema (OS). OS suteikia programinę įrangą, kuri valdo kompiuterio techninę įrangą, o taip pat leidžia techninei įrangai ir kitoms programoms veikti kartu ir komunikuoti, suteikdama jums, sistemos vartotojui, ryšį su sistema. Be operacinės sistemos kompiuteris yra tik krūva komponentų, kurie negali padaryti nieko naudingo.

Jei pasirinkote Macintosh firmos kompiuterį, jūs neturite pasirinkimo: Macintosh System 8.5 (esama versija knygos rašymo metu) yra vienintelis prieinamas ir naudingas pasirinkimas. Kita vertus, IBM personalinių kompiuterių pirkėjai turi kelis pasirinkimo variantus: Windows 98, Windows NT, Solaris ir OS/2. Tačiau pirmą kartą perkantiems kompiuterį verta galvoti tik apie Windows produktus.

Čia gera naujiena yra tai, kad retai tenka pirkti OS, perkant pilnai sukomplektuotą kompiuterį. Jei perkate Mac’ą, jūs bet kokiu atveju gausite vėliausios Mac’o operacinės sistemos versiją. Jei perkate IBM personalinį kompiuterį, jums tikriausiai pasiūlys Windows 98 ar Windows NT.

1.5. BIURO PRODUKTYVUMO PROGRAMINĖ ĮRANGA

Darbo aplinkoje kompiuteris bevertis be tinkamos programinės įrangos, atliekančios jūsų verslui reikalingas funkcijas ir darbus. Tolesni skyreliai apibūdina keletą programinės įrangos tipų, kurie yra universalūs daugeliui verslo kompiuterių.

1.5.1. Tekstų apdorojimas

Tekstų apdorojimo programa yra absoliuti būtinybė kiekvienam biurui. Tekstų apdorojimo programa yra šis tas daugiau, nei įrenginys tekstų rašymui į dokumentus, kaip rašomoji mašinėlė; šis įrenginys siūlo nesuskaičiuojamą daugybę galimybių, įskaitant klaidų taisymą, dokumento apiforminimą, daug simbolių, šriftų tipų, jų reguliavimą, grafines priemones, ryšius su kitomis programomis (pvz., ,,Excel’io” elektroninė lentelė gali būti transformuota į ,,Word’o” lentelę, kuri automatiškai atsinaujina, atnaujinus elektroninę lentelę) ir dar daugiau. Nors tekstų apdorojimo kategorijoje gausu vertų dėmesio varžovų, geriausios programos yra ,,Microsoft Word”, ,,Lotus Word Pro” ir ,,Corel’s Word Perfect”. Jų kaina 60-200 dolerių.

1.5.2. Elektroninės lentelės / Duomenų bankai

Mažoms ar vidutinio dydžio organizacijose elektroninių lentelių ar duomenų bankų programa gali būti naudojama paprastam duomenų valdymui, diagramų, grafikų kūrimui ir įvairiems matematiniams skaičiavimams. Netgi turint mažai patirties, šių programų pagalba galima susikurti specializuotas taikomąsias programas, tokias kaip dinamiškas klientų katalogas, veiksmų nuoseklumo priemonės ar ataskaitų generatorius. Šioje srityje yra keletas vertų dėmesio varžovų. Duomenų bankų kategorijoje: ,,Microsoft Access”, ,,Corel’s Paradox” ir ,,Lotus Approach”, o elektroninių lentelių kategorijoje – ,,Microsoft Excel”, ,,Corel’s Quattro Pro” ir ,,Lotus 123”. Jų kaina 80-300 dolerių.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 2683 žodžiai iš 8892 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.