Piramidės pristatymas
5 (100%) 1 vote

Piramidės pristatymas

Didžiosios Egipto piramidės – tai seniausias iš žinomų pasaulio stebuklų. Šie statiniai tokie dideli, kad matomi iš Mėnulio. Kiekvienas smiltainio akmuo, iš kurių jos pastatytos, sveria nuo 2 iki 20 tonų, o apdirbtas taip tiksliai, kad sujungimo siūlės vos 5 mm. Cementas, jungiantis blokus, tvirtesnis už pačius akmenis. Kadaise visas piramides dengė 1,5 metro storio apsauginis poliruotų šviesių akmenų sluoksnis. Dažnas specialistas pripažįsta, kad net šiais laikais žmonija vargiai sugebėtų pastatyti panašaus mąsto ir tikslumo konstrukcijas.

Vieni žmonės teigia, kad piramidėse surašyta skaitmeninė simbolika, kad jos išmatavimuose užkoduota visa pasaulio istorija, kad tereikia ją iššifruoti, ir sužinosime ne tik savo praeitį, bet ir ateitį. Kai kurie mano, kad tos užkoduotos žinios buvo surašytos kaip pranešimas žmonijai, kas laukia jos dėl moralinio supuvimo, kad gresia galas dėl pasaulinio karo ar dėl visuotinio gamtos užteršimo. Kiti mano, kad piramidžių be ateivių įsikišimo, mūsų protėviai negalėjo pastatyti, nes buvo ne tokie stiprūs. Iš tikrųjų mokslininkai negali tiksliai pasakyti kaip gi atsirado tokie neįtikėtini statiniai.

__________________________________________________________________________________

Piramidės – tai savotiškas faraonų kapas, kuris buvo statomas ištisus dešimtmečius. Piramidėse buvo išklaidžiota begalės tunelių, kuriuose galima labai lengvai pasiklysti. Tie tuneliai buvo statomi, kad plėšikai neapvogtų auksu pripildytų faraonų sarkofagų. Tačiau didžioji dalis sarkofagų vis dėl to buvo pavogta.

Piramidžių vidus buvo išmargintas egiptiečių rašmenimis – hieroglifais. Hieroglifai plačiai naudojami ir dabar, tik išreiškiami kitaip. Egipte hieroglifai dažniausiai būdavo pavaizduoti piešinėliais, o šiais laikais, Kinijoje ir Japonijoje raštas vaizduojamas įvairiais sujungtais brūkšneliais, bangelėmis ar taškeliais.

__________________________________________________________________________________

Seniausias pasaulio stebuklas – Egipto piramidės, arba Egipto faraonų kapavietės. Beje, iki 1889 m. tai buvo aukščiausi statiniai Žemėje (vėliau jas pralenkė Eifelio bokštas). Egipto piramidės buvo statomos vadinamosios Senosios karalystės (2580 – 2180 m.pr.m.e., sostinė Memfis) laikotarpiu.

Piramidės – milžiniški akmeniniai laidojimo statiniai. Jose būdavo: koridoriais sujungti faraono ir valdovės kapai, netikras kapas plėšikams apgauti ir kelios vėdinimo angos.

Stebuklų geografija gan siaura. Į visus miestus išskyrus Babiloną, kuriuose buvo stebuklai, galima buvo patekti plaukiant Viduržemio jūra. Senovės graikų keliautojas to meto transportu visą septynetą galėjo apžiūrėti per keletą mėnesių.

__________________________________________________________________________________

Mahomedas Honeimas, egiptiečių mokslininkas, Sacharoje atrado kiek aukštesnę nei 70 m septynių pakopų piramidę. Ji įdomi tuo, kad nebuvo baigta statyti ir niekas niekada joje nebuvo palaidotas. Manoma, kad ji buvo statoma faraonui Sechemchetui.

Iš daugelio Abusiro ir Dašuro piramidžių telikę griuvėsiai. Abu Ruašo piramidė yra taip sugriauta, kad iš viršaus galima įžiūrėti laidojimo kamerą, kurią kadaise slėpė daugelį tūkstančių tonų sveriantys akmenys.

Hauvaros piramidė ir Ilahuno piramidė, pastatyta iš nedegtų plytų ant uolos, yra labai nukentėjusios nuo meteorologinių sąlygų.

Visiškai kitaip atsitiko su Gizos piramidėmis. Gizos vietovėje yra trys didelės piramidės, pastatytos IV-osios dinastijos (2723 – 2563 m.pr.m.e.) faraonų – Cheopso, Chefreno ir Mikerino. Prie jų yra ir mistinė statula – Sfinksas, būtybė su liūto kūnu ir žmogaus galva. Manoma. kad ta galva – Chefreno portretas. Aukščiausia piramidė – Cheopso. Jos aukštis buvo ~147 m, bet vėliau nugriuvo piramidės viršūnė, padarydama 10 kv. m aikštelę. Dabar jos aukštis – 137m, kraštinės ilgis – 233 m. Piramidė pastatyta iš 2 300 000 kalkakmenio blokų, sveriančių daugiau kaip 2 t kiekvienas; jos tūris 2 521 000 kub. m, o papėdės plotas 54 300 kv. m. Piramidės briaunos atsuktos tiksliai į keturias pasaulio šalis. Tai pirmas pastebėjo Herodotas.

Herodotas (484 – 430 m.pr.m.e.), Likso sūnus, Halikarnasietis. Graikų istorikas, istorijos tėvas. Keliavo po Egiptą, Mesopotamiją ir skitų kraštą. Jo manymu, Cheopso piramidė buvo statoma 20 metų. Vienu metu ją statė 100 000 vergų; kas tris mėnesius kiekviena pamaina buvo pakeičiama nauja. Sunku pasakyti, kelių šimtų tūkstančių žmonių gyvybes „surijo“ šie „monstrai“.

Kalkakmenio blokai būdavo atskeliami naudojant tik kūjus ir pleištus skaldyklose abipus Nilo, tempiami lynais ir plukdenami valtimis, galiausiai užkeliami ant piramidės nuožulnia plokštuma. Sukrauta piramidė nuo viršaus žemyn būdavo išklojama poliruoto granito plokštėmis.

Mažesnė, 8 m, bet ne taip apgriuvusi yra Chefreno piramidė. Mikerino piramidė dar mažesnė, o kitų piramidžių (žemesnių nei 20 m aukščio, beveik sugriuvusių) yra apie septyniasdešimt. Šias piramides ir ypač Sfinksą niokojo arabai, bet visko sugriauti nepajėgė. Galiausiai vienas XIII a. arabų rašytojas pasakė: „Viskas žemėje bijo laiko, o laikas bijo piramidžių“.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 780 žodžiai iš 1538 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.