Populiarios interneto paslaugos
5 (100%) 1 vote

Populiarios interneto paslaugos

KLAIPĖDOS KOLEGIJA

PEDAGOGIKOS FAKULTEAS

Referatas

INTERNETAS. POPULIARIOS INTERNETO PASLAUGOS

Studentė:G Kubilinskaite

Dėstytoja:Maniušienė

KLAIPĖDA, 2005

TURINYS

1 ĮVADAS 3

2 INTERNETO PROCESUS VALDANTYS PROTOKOLAI 3

1.1. TELNET PROTOKOLAS 4

1.2. FTP (FILE TRANSFER PROTOCOL) PROTOKOLAS 4

1.3. HTTP (HYPERTEXT TRANSFER PROTOCOL) PROTOKOLAS 4

3 SVARBIAUSIOS PATARNAUJANČIOS PROGRAMOS 4

2.1. GOPHER 4

2.2. ELEKTRONINIS PAŠTAS (E-MAIL) 4

2.3. WWW (WORLD WIDE WEB) 5

4 INTERNETO ISTORIJA 5

5 INTERNETO PASLAUGOS 6

6 INTERNETAS MOKYME 7

7 INTERNETO VALDYMAS 8

8 TCP/IP 9

9 DAŽNIAUSIAI NAUDOJAMOS INTERNETO PAGALBINĖS PROGRAMOS 10

10 IŠVADOS: 12

11 NAUDOTA LITERATŪRA (INTERNETO PUSLAPIAI): 13

1 ĮVADAS

Internetas – tai didžiausias pasaulyje kompiuterių tinklas, kurį sudaro per 1.5 mln. tarpusavyje sujungtų kompiuterių tinklų daugiau kaip 160 pasaulio šalių. Jo abonentų skaičius kasmet padidėja maždaug dvigubai. 1999 m. Internetas turėjo apie 201 milijoną vartotojų, 2002 m. prognozuojama 490 milijonų, o 2005 m. – 765 milijonų vartotojų. Šiandien Internetas yra vadinamas informacijos greitkeliu (information highway).

Interneto tinklo kompiuteris, saugantis informaciją, vadinamas hostu (host), o tinkle registruotas vartotojas – klientu (client). Interneto kompiuterių tinkluose bendravimo ir prisijungimo procesas klientas/hosatas; vyksta pagal pagrindinį Interneto protokolą TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol).

2 INTERNETO PROCESUS VALDANTYS PROTOKOLAI

Įvairius Interneto procesus valdo skirtingi protokolai.

1.1. TELNET protokolas

Šio protokolo pagalba galima prisijungti prie bet kurio Interneto kompiuterio ir į savo kompiuterio ekraną iškviesti norimą programą bei ją valdyti, peržiūrėti įvairiose pasaulio vietose esančias duomenų bazes, bibliotekų katalogus ir kitą informaciją.

1.2. FTP (File Transfer Protocol) protokolas

Naudojant šį protokolą galima parsisiųsti failus iš betkurio nutolusio kompiuterio į savo kompiuterį ir atvirkščiai.

1.3. HTTP (HyperText Transfer Protocol) protokolas

Šis protokolas naudojamas informacijai perduoti WWW informacinėje sistemoje.

Interneto tinklo vartotojai gali naudotis įvairiomis paslaugomis, kurias atlieka patarnaujančios ir pagalbinės programos.

3 SVARBIAUSIOS PATARNAUJANČIOS PROGRAMOS

2.1. GOPHER

Tai seniausia navigacijos sistema Internete. Naudojant hierarchinį meniu galima pasirinkti reikiamus Interneto resursus ir prijungti prie jų. Pasirinkus konkretų meniu punktą galima patekti į kitą meniu punktą arba ekrane bus pateiktas atitinkamas tekstinis failas. Informacija meniu sąraše yra pateikiama pagal temą, šalis, regionus, aukštąsias mokyklas, kompanijas ir kitas organizacijas.

2.2. ELEKTRONINIS PAŠTAS (e-mail)

Elektroninis paštas suteikia galimybę greitai (per kelias minutes ar sekundes) nusiųsti arba gauti laišką naudojantis kompiuterių ryšių priemonėmis. Tai viena iš svarbiausių Interneto populiarumo priežasčių, nes jis suteikė žmonėms galimybę patikimai bendrauti. Šiuo metu iš Lietuvos galima siųsti laiškus į visas pasaulio šalis.

2.3. WWW (World Wide Web)

WWW – tai pasaulinis platusis voratinklis, kuriame informacija kaupiama naudojant hipertekstinę programinę įrangą, kada platesnę, aiškesnę ir gilesnę informaciją galima pasiekti per loginius ryšius pereinant į kitus informacinius failus. Informacija WWW pateikiama šiuolaikinės technologijos – multimedijos pagalba, kai duomenys ir informacija gali būti pateikiama realiame laike integruojant tradicinius ir realius duomenis, t.y. tekstus, vaizdus, televizijos kadrus, garsus. WWW serveriuose galima pasiekti įvairiausią pasaulinę informaciją – apsilankyti muziejuose, parodų salėse, konferencijose, ligonių operacinėse, mokslinėse laboratorijose, skaityti profesinę literatūrą, laikraščių, biržų, sporto naujienas, reklamą, Holivudo sensacijas ir kt.

4 INTERNETO ISTORIJA

Interneto pradžia siekia „šaltojo karo“ laikus. JAV prezidento Eizenhauerio įkurta agentūra ARPA (Advanced Research Project Agency) 6 dešimtmečio pabaigoje pradėjo kurti kompiuterines telekomunikacijas. Ši agentūra turėjo sukurti kompiuterių tinklą, kuris dirbtų patikimai atominio karo atveju. Pradinės sąlygos: bomba gali pažeisti bet kurią ryšio liniją, bet kurį mazgą. Užduoties sprendimas: jungti kompiuterius taip, kad informacija galėtų keliauti bet kuria iš daugelio ryšio linijų ir nėra tokio mazgo, į kurį eitų visa informacija. Siunčiamas pranešimas skaidomas į daugelį paketų, kiekvienas paketas „aplipdomas“ adresine informacija ir keliauja savarankiškai iki paskirties taško, kur jis vėl sulipdomas. Kiekviename tarpiniame mazge turi veikti kompiuteris su programa-maršrutizatorium, kuri parenka tolesnį paketo kelią, apeidama neveikiančius segmentus. Šie informacijos siuntimo susitarimai pavadinti TCP/IP protokolu. 1969 metais 50 Kbps (Kbps – kilobitas per sekundę) greičio linija buvo sujungtas keturių mazgų tinklas: Los Anželo universitetas, Stanfordo tyrimų institutas, Santa Barbaros ir Jutos universitetai. Pagal laikraščio „Knight-Rider“ straipsnį:

Profesorius Kleinrokas ir grupelė diplomantų iš Los Anželo
sugalvojo beprecedentinį planą: užsiregistruoti Stanfordo instituto kompiuteryje ir pabandyti nusiųsti ten duomenų porciją. Jie turėjo parašyti „logwin“ ir žiūrėti, ar raidės atsiranda tolimame ekrane. Kleinrokas pasakojo:

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 681 žodžiai iš 2202 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.