Rekreacijos tyrimas
5 (100%) 1 vote

Rekreacijos tyrimas

LAISVALAIKIS IR JO PRALEIDIMAS

REKREACINIS APLINKOS TYRIMAS

Tyrimo pagrindimas

Tyrimas buvo atliktas Naujosios Vilnios ir Pavilnio rajonuose 2004 metais spalio mėnesį.

Tyrimo tikslas – atskleisti jaunimo laisvalaikio praleidimo formas ir pomėgius, išsiaiškinti vienas ar kitas priežastis, dėl kurių laisvalaikis praleidžiamas ne taip , kaip norėtų respondentai, tiksliai nustatyti respondentų poreikius laisvalaikio praleidimui. Ištirti rekreacinę aplinką ir padaryti atitinkamas išvadas. Rekreaciniam tyrimui buvo naudojama uždara anketinė apklausa. Tyrimas sudarytas iš 1 anketos, skirtos respondentams. Anketą sudarė 10 klausimų. Iš viso buvo apklausta 30 respondentų.

Rekreacinės aplinkos tyrimas.

Naujoji Vilnia ir Pavilnys nepasižymi ypatingų laisvalaikio praleidimo vietų gausa, tačiau įdėmiai ištyrinėjus apylinkes vis dėlto galima rasti pakankamai įdomių vietų, kurios netgi labai tiktų laisvalaikio praleidimui. Naujojoje Vilnioje yra jaunimo dailės ir menų mokykla, čia daugiau nei 10 skirtingų meno būrelių siūlo jaunimui turiningai praleisti laiką. Taip pat kultūros namuose savaitgaliais vyksta diskotekos, kur susirenka skirtingo amžiaus žmonės ir puikiai praleidžia laiką. Deja, nei vienas iš anksčiau minėtų rajonų negali pasigirti kino teatro salėmis, teatro salėmis ar pramogų centrais. Džiugu, kad Pavilnyje yra puikus „Belmonto“ žirgynas, kur laiką leidžia labai skirtingo amžiaus žmonės. Vieni tiesiog atvažiuoja čia savo malonumui, kiti rimtai sportuoja ir treniruojasi. Pavilnys dar gali pasigirti puikiu kavinių ir restoranų kompleksu „Belmonto kriokliai‘, čia galima rasti visokių pasaulio virtuvių kavinių, vakarais groja gyva muzika, vyksta įvairūs pristatymai ir renginiai. Naujojoje Vilnioje ne per seniausiai atsidarė moterų sporto klubas. Vyrai gali pasidžiaugti puikiu rytų kovos klubu, kuriame yra laukiami visi, kurie nori išmokti kurią nors rytų kovos menų šaką.

Naujosios Vilnios ir Pavilnio rajonų gyventojų laisvalaikio ir jo praleidimo tyrimo rezultatai:

Atsakymai į 1 anketos klausimą:Pagal atsakymus, galime matyti , kad kad dauguma respondentų turi 2 – 6 laisvas valandas per savautę. Kai kurie iš jų visai neturi laisvo laiko ir tai verčia susimąatyti, ar jie nesugeba susikurti laisvalaikio ar tiesiog yra taip smarkiai pasinėrę į kasdienių darbų rutiną. Vienas respondentas, atsakinedamas parašė, kad turi daugiau laisvo laiko, nei buvo nurodyta anketoje. Pagal jo tolimesnius atsakymus, susidariau nuomonę, kad respondentas studijuoja ir niekur nedirba. Todėl turi daug laisvalaik

Atsakymai į 2 anketos klausimą:

Žvelgiant į respondentų atsakymus, ryškiai matosi kad laisvalaikį aoraginuozančių įstaigų jaučiamas didelis trūkumas. Gyventojai dažnai priversti važiuoti į miesto centrą ieškoti pramogų, nes savo gyvenamojoje vietoje neranda kaip ir kur leisti laisvalaikį.

Atsakymai į 3 anketos klausimą:


Atsakius į klausima: “Kaip apskritai suprantate laisvalaikį?” respondentų dauguma palaikė ta nuomonę, kad laisvalaikis tai yra savaitgalis. Nors tai ne visai teisinga, tačiau logiška. Net 5 vaikinai paminėjo, kad laisvalaikis – tai laisvas nuo darbo laikas.

Atsakymai į 4 anketos klausimą:

Dauguma respondentų yra jaunuoliai, todėl nenuostabu, kad mėgstamiausias jų laisvalaikio praleidimo būdas – naktiniai klubai. Dar kai kas mėgsta lankytis kino teatruose ir leisti laisvą laiką namuose. Deja, tik viena merina neseniai lankėsi parodoje, kiti respondentai mieliau laiką leidžia gamtoje. Keista, kad nei vienas iš respondentų neatsimena, kada paskutinį kartą lankėsi basine ar koncerte.

Atsakymai į 5 anketos klausimą:

Taigi pagal atsakymus, vėl matome kad jaunimo tarpe išlieka populiariausi naktiniai klubai, tik nedaugelis mėgsta dažniausiai leisti laiką kino teatruose, gamtoje arba namuose.Galbūt tokius tyrimo rezultatus lemia tai, kad respondentu amžius gana jaunas, tačiau tai taip pat rodo, kad arba kitos įstaigos nesugeba sudominti jaunimo, arba jie yra nepakankamai apie tai informuoti.

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 569 žodžiai iš 1063 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.