Socialiniai santykiai
5 (100%) 1 vote

Socialiniai santykiai

Turinys

1. Turinys……………………………………………………………………………………………………………….1

2. Įvadas…………………………………………………………………………………………………………………2

3. Kas yra Sociologija?…………………………………………………………………………………………….3

4. Socializcija………………………………………………………………………………………………………….4

5. Socialiniai santykiai……………………………………………………………………………………………..5

6. Statistiniai tyrimai………………………………………………………………………………………………..5

7. Išvados………………………………………………………………………………………………………………..8

8. Naudota literatūra…………………………………………………………………………………………………9

Įvadas

Tam kad žmogus jaustųsi gerai, kad žinotų savo pareigas, kad turėtų viską ko reikia normaliaim žmogaus gyvenimui, turi būti sudarytos tam tikros taisyklės. O kad būtų galima sužinoti tiksliai ko būtent žmogui reikia, yra daromi statistiniai tyrimai, kurie aiškina visa tai. Šiais tyrimais užsiima sociologija. Ji tiria žmogaus gerbūvį, viską kas susiję su žmogumu, kultūros bei visuomenės santykį…

Statistiniai tyrimai atskleidzia visas žmonių gyvenimo įpatybes, teigiamas ir neigeimas (pvz.: smurto lygį visuomenėje, pragyvenimo lygį ar nedarbo…). Yra kuriamos visuomenės institucijos (medicina, policija, švietimos institucijos…), tam kad padėtų žmonėms spręsti vyraujančias problemas.

Šiame darbe stengsiuosi atskleisti sociologijos bei socialinių santykių teorinę sampratą, ką tiria sociologija, kaip vyksta socializacija kasdieniam gyvenime, pateiksiu, vienos didžiausių pasaulyje problemų apie smurtą prieš moteris analizę.

Kas yra Sociologija?

Žmogus yra svarbiausias šiame pasaulyje, vien jo dėka tobulėja moderniosios technologijos, ilgėja gyvenimas, atrandami vaistai nuo pačių sunkiausių ligų. Mūsų akyse pasaulis nepaliaujamai keičiasi, ir viskas tik dėka žmogaus. Tačiau tam žmogui reikalinga pagalba, kad jis jaustųdsi gerai, gyventų pilnavertį gyvenimą, galėtų tobulėti…. Ir čia mums į pagalbą atskuba Sociologija.

Sociologijai galime surasti daugybę apibrėžimų, nes ji begalo svarbi žmogaus gyvenimui, tai yra, nagrinėja viską kas yra susiję su žmogumi ir su jo gerbūviu. Sociologijos objektą būtų galima pavadinti kaip santykius tarp individų.

Sociologija kelia daugybę klausimų, remiasi visais statistiniais duomenimis ir stengiasi išsiaiškinti kaip viskas bus ateityje. Ji kaip mokslas, tiria žmonių socialinį gyvenimą, raidą, grupes bei visuomenes. Sociologija turi kur kas plačiau pažvelgti į individus, išaiškinti kas mes tokie esame ir paaiškinti kodėl mes elgiames būtent taip, o ne kitaip. Sociologas turi pasižymėti lakia vaizduote, dar kitaip logine vaizduote. Sociologija padeda į pasaulį pažvelgti ne tik savo bet ir kitų akimis, išsiaiškinti dominuojančias mūsų šalyje ar net pasaulyje problemas ir padėti jas spręsti pasirenkant tinkamiausias priemones. Ji tiria politines, ekonomines religines problemas.

Kiekvienai problemai spręsti turi būti sudarytas socialinis darinys. Socialinis darinys — tai bendriems socialiniams tikslams įgyvendinti susibūrusi žmonių grupė, kuri užsiima bendra organizuota veikla, turinčia tam tikra paskirtį, arba kitaip — funkciją. Darinio struktūra gali būti formali ir neformali.

Kiekvienoje visuomenėje egzistuoja tam tikri rėmai, kuriuose ta visuomenė funkcionuoja, tuos rėmus galima pavadinti socialine struktūra. Ji pabrėžia kaip tarpusavyje yra susijusios socialinės institucijos. Socialinės institucijos taip pat padeda žmogui prisitaikyti visuomenėje. Tam kad žmogus pritaptų visuomenėje jis turi perimti tam tikrus elgesio modelius, čia pasitarnauja institucijos, tuo metu vyksta socializacija. Žmonės gyvena tam tikroje taisyklių apibrėžtyje.

Taigi prieiname išvadą, kad sociologija yra mokslas apie visuomenes.

Žinoma nereikėtų pamiršti ir pirmųjų svarbiausių sociologų. Sociologijos terminą primas įvedė Ogiustas Kontas. Jis manė, kad sociologas turėtų mokėti tirti visuomenę taip, kaip fizikas ar chemikas supranta gamtos reiskinius, nes visuomenė dažnai keičiasi. Teigė, kad visus mokslo tyrinėjimus ir faktus jungia privalomi ryšiai, todėl sociologija turėtų ieškoti tokių faktų ir ryšių visuomenėse. Visuomenė yra aukščiau už individą, be visuomenės ir savo atliekamų vaidmenų, mes nesugebam mąstyti.

Kitas savo darbais pasižymėjas vienas iš pirmųjų sociologų buvo E. Diurkheimas. Teigia, kad socialinės normos, kurios egzistuoja aplinkoje, nusako mintijimo, veiklos bei pajautos būdus, kurie jį apriboja, bet sudaro prielaidas būti tos visuomenės pilnaverčiu nariu. Jei žmogus nusižengia normoms, jis baudžiamas, priverčiamas išpirkti kaltę.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 623 žodžiai iš 2068 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.