Socialinio pedagogo samprata dokumentas
5 (100%) 1 vote

Socialinio pedagogo samprata dokumentas

Socialinio pedagogo samprataSocialinis pedagogas – specialistas, kurio darbo objektas nėra techninė negyva užduotis, o gyvas žmogus, kuriam reikia padėti žengti gyvenimo keliu, todėl socialiniam pedagogui kaip ir pedagogams apskritai, keliami tam tikri tinkamumo šiam darbui reikalavimai. Pedagogui reikiamas savybes galima skirstyti i dvi grupes – tai prigimtinės ir įgyjamos. Prigimtinės – tai meilė vaikams ir pakantumas. Jei pedagogui vaikai nemieli, nėra pakantumo jiems, nepavyks sėkmingai su jais bendrauti, sukurti teigiamo mikroklimato tarp mokytojo ir ugdytinių. Įgyjamas savybes pedagogas gauna per įsimokslinimą ir patyrimą, pedagoginį pasirengima, kai įgyjamos bendražmogiškos ir profesinės savybės. Bendražmogiškosios savybės – tai dorovingumas, dvasingumas, intelektualumas.

Profesinės savybės: suprasti savo veiklos pedagoginę prasmę; pažinti savo ugdytinį ir suvokti mokyklos vaidmenį tarp kitų ugdymo institucijų;žinoti ugdymo tikslą, sudėtines dalis ir tuo grįsti pedagoginę veiklą; žinoti auklėjamosios ir mokamosios veiklos tikslus ir metodiką.

Bendriausia socialinio pedagogo paskirtis – optimalių ugdytinio asmenybės tobulėjimo sąlygų sudarymas, mokionio socialinės kompetencijos ugdymas ir vaiko socializacijos proceso garantavimas. Socializacija – istoriškai salygotos socialinės patirties perėmimas ir aktyvus atgaminimas individo veiklos ir bendravimo procese. Individas perima socialinį patyrimą kai yra ugdomas, ir tada, kai jį veikia įvairūs stichiniai, dažnai prietaringi socialiniai veiksniai, tačiau daugiausia socializaciją lemia mokymas ir auklėjimas. Socialinis pedagogas dirba sisteminga pedagoginį darbą su ugdytinių grupėmis, individualų darbą su tuo reikalaujančiais ugdytiniais, bendradarbiauja su tėvais, vaikų ir jaunimo organizacijomis bei kitais ugdytinių auklėtojais ir teikia jiems pedagoginę pagalbą, teikia vaikų ugdymui gyvenamoje vietovėje funkcionuojančių ugdymo, socialinių, medicininių ir kitų institucijų jėgas.

Šiuo metu Jūs matote 65% šio straipsnio.
Matomi 271 žodžiai iš 419 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.