Sql duomenų bazių serveriai
5 (100%) 1 vote

Sql duomenų bazių serveriai

SQL Duomenų bazių serveriai

Nelengva valdyti kompaniją „Interneto“ eroje. Tačiau duomenų bazės suteikia galios, leidžiančios įkinkyti visus svarbiausius verslo duomenis. Mes apžvelgiame naujausius ir geriausius duomenų bazių serverius, sukurtus IBM, „Informix“, „Microsoft“, „Oracle“ ir „Sybase“.

Nagi, atsakykite, kokia technologija versle yra svarbiausia?

Teisingai, telefono linijos ir tinklo maršrutizatoriai yra pagrindinės jūsų verslo nervų sistemos dalys; jos perneša svarbią informaciją iš ten, kur ji saugoma, ten, kur ji reikalinga. Tačiau jūsų duomenų bazė yra jūsų verslo smegenys. Joje – visa svarbiausia informacija apie klientus ir verslo procesus, be kurios jūsų įmonė paprasčiausiai nefunkcionuotų.

Jei jūsų duomenų bazė negali susijungti su kita programine ir technine įranga arba veikia pernelyg lėtai, darbuotojai negali priimti užsakymų, peržiūrėti kainų ir patikrinti, ar turite tam tikrų produktų. Jie nežinos, ar paskambinęs žmogus pernai užsisakė prekių už milijoną ar tik už keliolika litų. Jie netgi negalės pasižiūrėti, koks techninės pagalbos tarnybos telefonas. Be duomenų jūsų verslas paprasčiausiai žlugs.

Tinkamos duomenų bazės išsirinkimas

Štai kodėl taip svarbu jūsų įmonei išsirinkti tinkamą duomenų bazę. Svarbiausi faktoriai, pasirenkant duomenų bazę, turi būti maksimalus vartotojų, vienu metu besijungiančių prie duomenų bazės, skaičius, jums reikalingas duomenų bazės veikimo lygis, programų, kuriomis jungsitės prie duomenų bazės, tipai, serverio, kuriuo naudosis duomenų bazė, techninė bei programinė įranga, o be to, jūsų specialistų žinių apie tam tikrą duomenų bazę lygis.

Kitas būdas – pavesti kitiems rūpintis jūsų duomenų bazės poreikiais. Šį būdą pastaruoju metu ypač reklamuoja „Oracle“. Jis bus patogus, jei savo įmonėje neturite jokių duomenų bazių specialistų arba jei kartkartėmis duomenų bazė smarkiau apkraunama. Tokiais atvejais pagelbės pašaliečių specialios žinios ir priemonės.

Rengdami šią apžvalgą, mes atsižvelgėme į vidutinio dydžio įmonių, turinčių nuo 25 iki 300 darbuotojų, kuriems reikia priėjimo prie duomenų bazės, poreikius. Mūsų įmonė-modelis turi vidutinišką vietinę serverių sistemą, skirtą duomenų bazei (mūsų testų sistemos detalės skyrelyje „Kaip mes testavome“). Įmonė pavedė vienam savo informacinių technologijų skyriaus darbuotojui administruoti duomenų bazę, sykiu atliekant ir kitas užduotis. Mūsų įmonė-modelis taip pat turi keletą filialų, sujungtų su būstine WAN tinklu, kurių darbuotojams taip pat reikalinga prieiti prie duomenų bazės.

Duomenų bazė gali būti naudojama daugeliui užduočių, pavyzdžiui, priimti užsakymus iš pardavimų skyriaus ar parduotuvės „Internete“ lankytojų, suvesti mėnesines ataskaitas ar kitas užduotis. Mes norėjome susikurti universalų duomenų bazių serverį, kuris susidorotų su visomis šiomis užduotimis pakankamai gerai ir, nors reikalautų pakankamai kompiuterinės galios, neperlenktų lazdos. Mes atsižvelgėme į kainą ir duomenų bazės administravimo sudėtingumą, ryšio su Voratinkliu paprastumą, paties duomenų bazės variklio greitį ir galimybes, ryšio su filialais ir už biuro ribų dirbančiais pardavimų agentais bei didelių kiekių istorinės informacijos saugojimo ir analizės (data warehousing) galimybes.

Dalyviai

Kad padėtume jums priimti sprendimą, išsirinkome keturis populiariausius duomenų bazių serverių paketus – IBM BD2, „Microsoft SQL Server“, „Oracle8i“ ir „Sybase Adpative Server Enterprise“ – ir savo testų laboratorijoje juos palyginome. Mes atlikome visas užduotis, su kuriomis susidursite kasdien, naudodami duomenų bazę: suderinome, stebėjome, reguliavome, užklausinėjome, programavome ir analizavome duomenų bazę bei jos turinį.

Pagrindinį dėmesį skyrėme produktams, kurie jau parduodami: „Microsoft SQL Server 7.0“ ir „Oracle8i 8.1.5“. Be to, mes gavome naujas bandomąsias IBM DB2 bei „Sybase ASE“ versijas ir atlikome tuos pačius testus, kaip ir su „Microsoft“ bei „Oracle“ produktais. Be to, mes šiek tiek apžvelgėme ilgai lauktą „Informix“ duomenų bazės atnaujinimą kodiniu pavadinimu „Centaur“.

Visos šios duomenų bazės remiasi SQL kalba – pasauliniu informacijos įvedimo ir išvedimo iš duomenų bazių standartu. Visos jos iš anksto buvo pritaikytos aptarnauti tūkstančius vartotojų, besijungiančių iš viso pasaulio, užtikrinant, jog jie nelips vienas kitam ant kulnų. Serveriai be vargo gali saugoti milijonus klientų įrašų tūkstančiuose atskirų duomenų bazės lentelių. Visos jos turi sudėtingus saugumo valdymo įrankius ir gali būti pritaikytos skirtingoms verslo reikmėms. Tai yra būtent tokios duomenų bazės, kokią privalo turėti įmonė, turinti daugiau vartotojų ar sudėtingesnius poreikius, nei gali patenkinti asmeninės duomenų bazės, pavyzdžiui, „FileMaker Pro“ ar „Microsoft Access“.

Šį kartą mes nespausdiname testų rezultatų. Kiekviena šių duomenų bazių, esant reikiamai techninei įrangai, veiks pakankamai greitai, kad patenkintų daugumą jūsų poreikių. Tačiau jei prie jūsų duomenų bazės vienu metu jungsis šimtai vartotojų arba ji bus didesnė nei 5 GB, turėsite įsitikinti, ar produktas, kurį rengiatės įsigyti, gali susidoroti su tokiu apkrovimu.

Mes atlikome testus,

paremtus standartine AS3AP testų sistema, kad padėtume jums išsirinkti, kuri duomenų bazė geriausiai susitvarko su tokiu apkrovimu, tačiau visų gamintojų sutartys su vartotoju (licence agreement) draudžia skelbti testo rezultatus be gamintojo sutikimo. Jei sparta jums yra svarbus faktorius, rekomenduojame pasikalbėti su visais potencialiais gamintojais ir įsitikinti, kad duomenų bazė susidoros su jūsų įmonės apkrovimu.

Stambūs pokyčiai rinkoje

Kadangi visi pagrindiniai duomenų bazių serverių kūrėjai neseniai išleido naujausias versijas arba greitai tai ketina padaryti, mūsų testas padėjo išryškinti keletą stambių srovių. Pirmiausia serverio programinė įranga tampa vis pigesnė bei greitesnė.

Antra, „Internetas“ labai stipriai paveikė duomenų bazių rinką. Kūrėjai skiria lėšas, siekdami suderinti savo produktus su „Java“ bei susieti su Voratinkliu. Visi gamintojai, kurių produktus bandėme, išskyrus „Microsoft“, iki tam tikro lygio duomenų bazes pritaikė „Java“ tam, kad produktai būtų lengviau programuojami ir suderinami su jų pritaikymu Voratinklyje.

Trečia, duomenų apdorojimas, kurį anksčiau sau galėjo leisti tik didžiausios įmonės, tapo prieinamas praktiškai kiekvienai įmonei.

Visos šios srovės duomenų bazę daro tik dar svarbesnę jūsų verslui. Nesvarbu, kokie jūsų poreikiai, rasite sau tinkantį produktą, kuris padės perkelti jūsų kompaniją į kitą amžių.

Microsoft SQL Server 7.0

„Microsoft SQL Server 7.0“, turėdama daugiau nei kiti konkurentai galimybių bei patrauklią kainą, yra moderni duomenų bazė, idealiai tinkanti vidutinėms įmonėms. Ji turi pilną įrankių rinkinį, aukštos kokybės analizės galimybes, o jos variklis – puikias ypatybes. Visa tai IBM ir „Oracle“ siūlo tik „Enterprise“ versijose (o kai ko šių gamintojų duomenų bazės visai neturi), be to, už didesnę kainą. „SQL Server 7.0“ mums pasirodė be galo paprastas naudoti, tačiau kartu pakankamai galingas, kad susidorotų su šimtais sudėtingų pervedimų per sekundę be jokių sutrikimų. (Taip pat platinama „SQL Server Enterprise Edition“ versija, kurios pagrindinis privalumas – automatinis persijungimas prie kito kompiuterio avarijos atveju.)

Vis dėlto „SQL Server“ atsilieka nuo konkurentų dviejose srityse: programavimo ir suderinamumo su daugialypės terpės duomenimis. Tiems, kurie patys savo verslui rašo taikomąsias programas ir dalį kodo patalpina pačioje duomenų bazėje (užuot patalpinę visą kodą programose, veikiančiose vartotojų „Windows“ sistemose), ir tiems, kurie pereina prie HTML arba „Java“ grindžiamų vartotojų programų sistemų, „SQL Server“ pasiūlys mažiau funkcionalumo ir bus sudėtingesnė naudoti nei „DB2“, „Informix“, „Oracle“ ar „Sybase“.

Be to, „SQL Server“ veikia tik su „Windows“ operacinėmis sistemomis, taigi jei naudojate „Unix“ serverius, teks pasirinkti kitą duomenų bazę. Tačiau jei duomenų bazėje esantiems duomenims pasiekti naudojate įprastas „Windows“ programas arba jei turite kitokias programas, kurios naudoja tik ODBC standartą informacijai gauti iš duomenų bazės, „SQL Server“ jums kaip tik.

Šiuo metu Jūs matote 35% šio straipsnio.
Matomi 1255 žodžiai iš 3550 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.