Strukturizuotos kabelines sistemos projektav referatas
5 (100%) 1 vote

Strukturizuotos kabelines sistemos projektav referatas

Strukturizuotos kabelines sistemos projektavimas

1. PASTATO PROJEKTAVIMAS

SKS bus įrengiama vieno auksto pastate (1 pav.), kurio matmenys yra

1 pav. Pastato gabaritiniai matmenys

0

22×15 m. Pastato auksto aukstis lygus 3,5 m, o bendras perdangių. storis – 30 cm. Pastato darbo patalpų sistema yra vienoda, koridorine, ir jij matmenys yra 6×3 m. Koridorius yra 3 m plocio ir eina isilgai viso pastato .

Pastato koridoriuje jrengtos kabamosios lubos, ir po jomis yra 35 cm laisvos erdves. Darbo kambariuose tokii^ lubij nera. Namo sienos plytines, tinkuotos 1 cm storio tinku. Jokii^ kitij papildomq kanali^ grindyse ir sienose nera. Pastate yra technine patalpa. Ji nurodyta 1 lenteleje.

1 lentele. AparatineKuriama SKS turi uztikrinti duomenxj perdavimo tinklo ir telefono tinklo darba^. Kiekvienoje darbo vietoje turi buti montuojama po du TO. Be TO, darbo vietose turi buti montuojami du elektros tinklo lizdai: vienas garantiniam maitinimui, o kita -prisijungti prie buitinio elektros energijos tiekimo tinklo. Jegos kabelius ties ir elektros energijos paskirstymo (ranga^ montuos kita organizacija.

Pagal uzsakovo reikalavimus lizdi^ blokai [rengiami 1 m aukstyje nuo grinds.

2. APARATINES IR DARBO VIETy PROJEKTAVIMAS

Pagal planq. aukste yra 13 darbo patalpa, kurii^ kiekvienos plotas 18 m2. Bendras darbo plotas – 234 m2. Pagal atskiros darbo vietos plotq. gaunamas toks 13 x 4 = 52 rezultatas. Kiekvienoje darbo vietoje montuojami 4 lizdij blokai, tai yra is viso 52 lizdai. Papildomi lizdaiįrengiami koridoriuje, techninėje patalpoje, kai kuriose darbo patalpose, kad būtų galima prijungti kolektyvinio naudojimo aktyviąją tinklo įrangą, pavyzdžiui, spausdintuvus, faksus, apsaugos sistemos telefono aparatus, serverius ir kt.

Nepanaudoti lizdai, įrengiant SKS, lieka rezerviniai ir bus naudojami remontui. Jeigu užsakovas reikalauja, norėdamas pigesnės SKS, sutartyje numatoma sąlyga, kad nepanaudoti lizdai bus išperkami nominalia kaina baigus kurti SKS.

Horizontaliojo posistemio kabeliams tiesti aukštuose išilgai koridoriaus po kabamosiomis lubomis įrengiami latakai. Atstumas nuo latako viršutinio krašto iki kapitalinių lubų yra 25 cm. Į latakus bus klojami kabeliai, kurie aptarnaus po 117 m2 darbo ploto. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienoje darbo vietoje bus du TO, bus lygus 650 x (117/10) x 2/3 = 5070 mm2. Toliau esančioms patalpoms gali būti naudojami mažesnio skerspjūvio latakai.

Darbo patalpose kabeliai tiesiami dekoratyviniuose loviuose. Kad būtų galima pereiti iš latakų į lovius, koridoriaus sienose gręžiamos skylės, į kurias dedami specialūs vamzdžiai. Vidinis vamzdžių skersmuo yra apie 26 mm. Pagal anksčiau gaurus duomenis kiekvienoje darbo vietoje bus keturi lizdai – po du iš kiekvienos pusės. Tuomet dekoratyvinio lovio talpa parenkama turint galvoje, kad bus klojami keturi informaciniai ir du elektros kabeliai. Horizontaliojo kabelio skersmenį imame lygų 5,5 mm, t.y. 10 % didesnį už jo nominalųjį skersmenį. Tuomet bendras keturių informacinių kabelių skerspjūvio plotas bus lygus 100 mm . Kadangi lovio užpildos koeficientas turi būti 50 %, tai jo skerspjūvio plotą imame lygų 200 mm2. Be to, tame pačiame lovyje turi būti atskira sekcija elektros kabeliams. Atsižvelgdami į visa tai, naudosime trijų sekcijų lovį, kurio matmenys 60 x 16 mm. Centrinės sekcijos skerspjūvio plotas lygus 200 mm2, o šoninių sekcijų matmenys bus pakankami elektros kabeliams. Loviai ir lizdų blokai bus tvirtinami nailoniniais diubeliais.

ŽATS, serveriai, centrinė duomenų perdavimo tinklo aparatūra yra aparatinėje.

Telekomunikacinių lizdų modulių tipas nustatomas atsižvelgiant į pralaidumą, darbo vietos konfigūraciją ir pasirinkto tvirtinimo būdo reikalavimus. Šiuo atveju patogu naudoti dviejų prievadų lizdų modulius. Jų bendras skaičius, taip pat elektros lizdų skaičius nustatomas sumuojant 2 lentelės 5-9 skiltis.

3. KABELIŲ APSKAIČIAVIMAS

Kiekvienoje darbo vietoje įrengiami dvi 5-osios kategorijos TO.

Šiame pastate nėra didelių salių ir kompaktiškai išdėstytų vartotojų grupių. Todėl čia nereikės tiesti kabelio po kilimu ir organizuoti atskirų vietų su daugiaporiu horizontaliuoju kabeliu. Todėl SKS neturės ir perėjimo taškų.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 591 žodžiai iš 1154 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.