Symantec ghost naudojimas dokumentas
5 (100%) 1 vote

Symantec ghost naudojimas dokumentas

Pirmiausia kodėl patartina naudoti Symantec Ghost programą ir ką ji daro.

Ghost programa gali klonuoti HDD, Patricijas, kopijuoti diskų ir particijų darbinį paviršių ir daryti viso kieto disko ar paricijos imidža. Bylą, kurioje surašyta visa kas yra įrašyta į jūsų fizinį ar loginį diską.

Yra kelios funkcijos, bet aš plačiau apsistosiu prie particijų ar diskų kopijavimo ir iš kopijų disko ar particijos informacijos atstatymo.

Kodėl asmeniškai pradėjau naudoti šia programą? Mėgstu naujoves, visada norisi išbandyti naujai pasirodžiusią programos versija, koduote, norisi paeksperimentuoti. Dažnai rezultatai būna tenkinantys lūkesčius, bet dažnai būna ir klaidų ar kitokių trūkumų. O išvalyti operacinės sistemos registrus ir sisteminius failų rinkinius nepavyksta. Ilgainiui bet kokia operacinė sistema pradeda lūžinėti, koduočių ar tvarkyklių kolekcijos ant tiek didelės, kad Windows katalogas išsipučia iki gigabaito ar daugiau. Atsitiktinai pamačiau kaip kolega darbe taikė Ghost programos 6 versiją klonuodamas nedidelio HDD informaciją į tokį pat nedidelį kitą HDD. Pasiėmiau tą programą ir padėjau nagrinėti jos galimybes. Pastebėjau kad sėkmingai galima ne tik klonuoti kietą diską bet ir taikyti particijų kopijavimui i failą ir atstatymui iš failo. Atrodo kad radau tai, ko ieškojau apgraibomis keletą metų. Pirmasis bandymas nukopijuoti C: particiją (10Gb) lyg ir baigėsi sėkmingai. Bent jau taip man atrodė, deja, aš klydau. Vienas iš kolegų radijo mėgėjų – programuotojų, VU dėstytojas Giedrius yra sakęs, kad pagalbos ir FAQ failai, tai failai į kuriuos mažiausiai kreipiamas dėmesys. Juos, paprastai, pradedama skaityti kai prisidirbama. Situacija 1:1. Bandžiau nekantraudamas užkrauti informaciją iš failo į C: ir sumaišiau parinktis; vietoj upload partition pasirinkau beskubėdamas upload disc. Pasekmės siaubingos. Vietoje 40Gb HDD, skaldyto į dvi particijas 10/30Gb matau tik viena 8,032Gb particiją. Antroji – su kelių mėnesių programavimo darbu dingusi. Kompaktiniame diske išsaugotas tik kažkurio etapo tarpinis variantas, maždaug 30% viso darbo. Vos ne ašaros. Praktiškai baigta, 300Mb apimties, LT žemėlapių navigacinė sistema … dingo kaip rūkas. Na tai tokia graudi ir pamokanti istorija su Ghost v.6 programa. Iš nevilties paskaitęs FAQ ir programos help‘ą radau dar vieną atsakymą į padarytą kvailystę – Ghost v.6 nedirba su didesniais nei 8,032Gb diskais ir particijomis.

Taigi prie darbo. Imame Ghost v.7 programą, kuri jau neturi „blogos akies“ dideliems diskams.

Beje, Utilities 2002 komplekte yra Ghost 2002 versija. Apie ją nerašau nieko, nes paprasčiausiai jos nebandžiau. Mane tenkina Ghost v.7 galimybės.

Kas būtina, kad galima būtų taikyti Ghost v.7 programa particijos kopijavimui i failą ir atvirkščiai? Reikia kad jūsų kompiuteryje būtų mažiausiai du fiziniai ar loginiai diskai. Jei norėsite daryti viso disko kopiją (imidžą) jums reikės butinai dviejų fiziniu HDD.

Todėl kad darant su Ghost programa disko/patricijos kopiją nepadėsime juk kopijos failo vykstant kopijavimui į tą patį diska/particiją. Logiškai nevykdoma operacija.

Pasakosiu kaip padaryti C: particijos imidžą

Sakykime kad kompiuteryje yra didelis HDD, suskaldytas į kelias particijas. C: particijos , kurioje sakykim yra operacinė sistema Win98SE išsaugojimui ir naudosim Ghost v.7 programą.

Iš interneto atsisiunčiame Ghost7.exe failą ir išsaugome. Pageidautina kad C: particijos imidžo darymo metu jūsų kompiuteris veiktų gerai ir patikimai, nes tokios būsenos sistemą išsaugosite sekančiam atstatymui. Jei kyla įtarimų kad sistema yra nepatikima ar užteršta pašalinėmis bylomis, ar dar blogiau, virusais – atidėkite kopijos gaminimą kol susitvarkysite su problemomis ir įsitikinsite, kad viskas veikia nepriekaištingai. Paprastai C: particijos kopiją darau po totalinio apvalymo, po FORMAT C: užinstaliuoju naujai sistemą, geležiukų draiverius, dialup‘ą, DirectX. Užinstaliuoju visą man reikalingą programinę įrangą, antivirusinę programą su naujausiais updeitais, ugniasienę, naršykles, updeitus, security pačus ir t.t. Pajungiu ir išbandau internetą, E-mail klientą, FTP. Nurodau IE store folder į D: particijos atitinkamą katalogą ir E-mail klientui nurodau saugoti savo kaupiamą informaciją ne pagal nutylėjimą C: particijos atitinkamame kataloge, o nurodau perkelti į tam skirtą katalogą D: diske. Po tokių pasiruošimų, tik įsitikinęs kad tikrai 100% OK imuosi darbo su Ghost v.7.

Šiuo metu Jūs matote 62% šio straipsnio.
Matomi 692 žodžiai iš 1112 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.