Verslo planas1
5 (100%) 1 vote

Verslo planas1

Turinys

1. SANTRAUKA 3

2. VERSLO APRAŠYMAS 4

2.1. Verslo srities aprašymas 4

2.2 Firmos misija 4

2.3 Firmos tikslai 4

2.4 Paslaugos aprašymas 5

2.4.1 Nakvynė 6

2.4.2. Maitinimas 6

2.4.3. Interneto paslaugos 7

2.4.4. Verslo susitikimų rengimas 7

2.4.5. Laisvalaikio organizavimas 7

3. MARKETINGAS 9

3.1. Rinkos apžvalga 9

3.2. Konkurencijos analizė 9

3.3. Marketingo planas 10

3.3.1. Pardavimo strategija 10

3.3.2. Kainodaros strategija 10

3.3.3. Reklama 10

4. Paslaugų teikimas 11

4.1. Paslaugų teikimo aprašymas 11

4.2. Vietos analizė 11

4.3. Patalpos 11

4.4. Darbo jėga 11

5. Vadyba 13

6.Rizikos įvertinimas 14

6.1. Galimos problemos ir kliūtys 14

6.2. Alternatyvi veikla 14

7. Finansai 15

7.1. Reikiamos lėšos ir jų naudojimas 15

7.2. Finansinių rodiklių skaičiavimo prielaidos 15

7.3. Banko kreditas ir jo grąžinimo terminai 16

7.4. Ūkinės veiklos sąnaudos 17

7.5. Parduotų prekių ir paslaugų savikaina 18

7.6. Pajamos iš parduotų prekių ir paslaugų 19

7.7. Ilgalaikis turtas 22

7.8. Pirmųjų trijų veiklos metų sąmata 23

Literatūros sąrašas 241. SANTRAUKA

Verslo planas skirtas paskolai iš AB Vilniaus Bankas gauti.

UAB “Saulėtakis” (Vilniaus g. 16, 4050 Trakai; Lietuva; tel. 8238556617) veikia pramogų ir viešojo maitinimo sferoje, šiuo metu turi kavinę, veikiančia jau ketvirtus metus.

Projekto tikslas atnaujinus turimas patalpas, įrengti jose 20 kambarių viešbutį su sauna, kavine, konferencijų sale. Įgyvendinus projektą viešbutyje bus naujai įdarbinta 10 darbuotojų (viso 17 darbuotojų). Planuojamas rekonstruoti pastatas yra mūsų įmonės nuosavybė. Pastatas yra patogioje vietoje, netoli miesto centro, prie ežero.

Trakuose šiuo metu veikia 6 viešbučiai, 1 kempingas, 1 poilsio bazė, yra nakvynės namų, tačiau miesto svečių poreikio tai nepatenkina, todėl susidaro palankios sąlygos panašaus pobūdžio projektui atsirasti. Šiuo metu dauguma turistų užsuka į Trakus tik vienai dienai, o vakare yra priversti grįžti į Vilnių ir čia išleisti savo pinigus. Atidarius dar vieną modernų viešbutį Trakuose, pinigai pasiliktų mieste, būtų sukurtos papildomos darbo vietos.

Įmonės veikla orientuota į lietuvos bei užsienio turistus, o taip pat į verslo klientus. 20 kambarių viešbutyje vienu metu galėtų apsistoti 31 svečias, konferencijų salė talpins iki 20 žmonių, kavinė – 35. Bus įrengtas 6 vietų interneto centras, 10 vietų sauna, bilijardo stalai.

Mūsų partneriai: Jachtų klubas (Žemaitės g. 3 , Trakai) , Nardymo klubas „Lagūna“, (Slėnio 1, Trakai), Gamtos apsaugos inspekcija (Vytauto g. 53 , Trakai), Žirgininkystės klubas „Perkūno žirgai“ (Užutrakio 12a, Trakai), Medžiotojų draugija (Vytauto 53, Trakai), ”West Express” turizmo agentūra.

Suminė projekto vertė : 350000 Lt. Nuosavos lėšos – 100.000 Lt., paskola – 250000 Lt. Numatomas pirmųjų metų rentabilumas 7.9, investicijų atsipirkimo laipsnis 32.05 proc.

2. VERSLO APRAŠYMAS

2.1. Verslo srities aprašymas

Trakai – tai miestas ant vandens. Miestą supa Lukos (Bernardinų), Totoriškių, Galvės, Akmenos, Gilušio ežerai. Trakuose yra nemažai architektūros, kultūros, istorijos vertybių, tai pritraukia daug Lietuvos bei užsienio turistų, o taip pat yra megiama verslo susitikimų vieta. Turizmas yra viena iš perspektyvių ir augančių smulkaus ir vidutinio verslo sričių. Remiantis Turizmo departamento statistika vietinių ir užsienio turistų skaičius pastoviai auga. Tačiau palyginus su kaimyninėmis šalimis nakvynės vietų skaičius tenkantis vienam turistui Lietuvoje yra kelis kartus mažesnis.

Projektas atspindi ir Trakų rajono verslo plėtros prioritetus, kurie buvo patvirtinti rajono savivaldybės, bei prisideda prie strateginių rajono plėtros tikslų įgyvendinimo.

UAB “Saulėtakis” veiks nepilnai prisotintoje paslaugų rinkoje. Kadangi tokio pobūdžio įmonės verslo apimtys svyruoja metų laikotarpyje, tai reikia atkreipti dėmesį į nemažą sezoniškumo poveikį.

2.2 Firmos misija

1. Teikti paslaugas tik aukščiausios kokybės

2. Dirbti profesionaliai ir novatoriškai

3. Maksimaliai rūpintis vartotojų poreikiais ir savo pelninga veikla

2.3 Firmos tikslai

Pagrindinis UAB “Saulėtakis” tikslas – įsitvirtinti rinkoje, patenkinti savo klientų poreikius ir tuo pačiu sumažinti nedarbo lygį pasiūlant perpesktyvų ir ilagalaikį užimtumą darbo biržoje įregistruotiems asmenims.

Artimiausi tikslai apibrėžiami taip:

1. Atkovoti kuo didesnę rinkos dalį iš savo konkurentų, t.y. prisitraukti daugiau klientų ir sudaryti jiems palankias sąlygas naudotis mūsų teikiamomis paslaugomis;

2. Per artimiausius 2 metus padvigubinti įmonės metinę apyvartą.

Projekto uždaviniai yra:

1. sudaryti palankias sąlygas saugiam turistų poilsiui ir nakvynei Trakuose;

2. efektyviai išnaudoti turimus gamtinius ir kultūrinius privalumus;

3. sumažinti nedarbą paslaugų sektoriuje;

Būsimiems viešbučio darbuotojams bus keliama kvalifikacija ir jie bus mokomi naujų darbo įgūdžių, kurie reikalingi teikiant kokybiškas turizmo, aptarnavimo paslaugas.

Šis projektas yra keturių etapų:

Projektas prasidės nuo pastato rekonstrukcijos plano parengimo.

Antrame projekto veiklos etape dėmesys būtų skiriamas dviem dalykams:

1. Būtų vykdomi pastato remonto ir įrengimo darbai, bei prasidėtų
reikalingų darbuotojų atranka. Pastatą rekonstruotų AB “Eika”. Pastato remontas truktų 3 mėn. Darbuotojų atranka – 1 mėn.

2. Atrinkus kandidatus į darbuotojus prasidėtų jų kvalifikacijos kėlimas. Tai truktų 1 mėn. Šiame etape bus naudojamsi darbo biržos paslaugomis ir parama.

Trečiame etape baigiamas pastato remontas, vykdomas praktinis kandidatų mokymas (1 mėn.) ir užsibaigs jų atranka į darbą. Taip pat šiame etape bus parengta ir išleista infomracinė reklaminė medžaigą apie viešbutį ir jame teikiamas paslaugas.

Ketvirtas projekto veiklos etapas yra baigiamasis: jo metu viešbutis pradeda savo veiklą, atrinkti kandidatai pradeda darbą.

Visi etapai laiko atžvilgiu sutampa, be to skirti tam pačiam tikslui pasiekti, todėl toliau jie bus laikomi vientisu projektu.

2.4 Paslaugos aprašymas

UAB “Saulėtakis” pasirinkta veikla – tai viešbučio ir poilsio paslaugos. Teikdama šias paslaugas bendrovė siekia patenkinti visus su viešbučio veikla susijusius klientų poreikius. Įmonė klientui suteikia galimybę pasirinkti patogiausią apmokėjimo formą ir garantuoja aukščiausio lygio aptarnavimą. Taip pat siekia efektyviausio bendradarbiavimo su savo klientais ir partneriais, kad galėtų pastoviai gerinti paslaugų kokybę.

Viešbutyje bus teikiamos visos nakvynės, maitinimo ir poilsio paslaugos, atitinkančios ES standartus. UAB”Saulėtakis” teiks šias paslaugas:

1. Nakvynės;

2. Maitinimo;

3. Interneto;

4. Verslo susitikimų rengimo;

5. Laisvalaikio organizavimo.

Viešbučio kompleksą sudarys 20 kambarių viešbutis, kavinė, bilijardinė, sauna, konferencijų salė, interneto centras. Viešbutis veiks 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

2.4.1 Nakvynė

Viešbutis: 20 kambarių, 31 miegamoji vieta. Darbo režimas – visą parą.

4 liukso kambariai: vienos nakties kaina – 300 Lt. (su pusryčiais);

5 vienviečiai kambariai: vienos nakties kaina – 200 Lt. (su pusryčiais);

11 dviviečių kambarių: vienos nakties kaina – 150 Lt. (su pusryčiais); 100 Lt. (be pusryčių).

Viešbutį planuojama įrengti trijų aukštų UAB “Saulėtakis” priklausančio pastato antrame-trečiame aukštuose. Pastato pirmajame aukšte būtų įrengta sauna, kuria viešbučio svečiai naudotųsi nemokamai.

2.4.2. Maitinimas

Kavinė: 35 sėdimos vietos, skirtas nedideliam lankytojų skaičiui. Darbo laikas – visą parą. Kavinės asortimentas – lengvi užkandžiai, gaivinamieji ir alkoholiniai gėrimai, kava, arbata, sriubos, antrieji patiekalai.

Kavinė bus pirmajame pastato aukšte. Ten ji veikia jau 4 metus. Patiekalus taip pat galima bus užsisakyti ir į kambarius pagal iš anksto pateiktą menių.

2.4.3. Interneto paslaugos

Kadangi Trakuose Interneto paslaugas teikia tik dvi įmonės (Interneto kavinė „Tetrodas“, Vytauto 19; ir Interneto skaitykla TRAKŲ VIEŠOJI BIBLIOTEKA , Vytauto 69), jų teikiamomis paslaugomis negalima pasinaudoti visą parą, tai viešbučio patalpose tikslinga būtų įrengti 6 vietų Interneto centrą veikiantį visą parą. Vienos valandos kaina – 4 Lt. Visą parą viešbutyje veikiantis Interneto rišys yra pageidaujamas ne tik verslo klientų, bet ir eilinių turistų (dėl laiko skirtumo įvairiuose valstybėse, Internetinis rišys dažnai reikalingas nakties valandomis).

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1145 žodžiai iš 3805 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.