Verslo planas1
5 (100%) 1 vote

Verslo planas1

Turinys

ĮVADAS 4

TEORINIS SUSIPAŽINIMAS SU VERSLO PLANU 6

1. VERSLO PLANO PASKIRTIS 6

2. VERSLO KŪRIMO FORMOS IR FUNKCIJOS 7

3. VERSLO PLANO SANDARA 8

VERSLO PLANAS 10

1. ĮVADAS 10

2.1. VEIKLA, JOS KRYPTYS IR TIKSLAI 10

2.2. DARBUOTOJAI 12

2.3. KAPITALAS 12

3. RINKOTYRA (MARKETINGAS) 13

3.1. RINKOS APŽVALGA 13

3.2. PASLAUGŲ POREIKIO PROGNOZĖ. APKLAUSOS REZULTATAI 13

4. FINANSAI 14

4.1. PINIGŲ PASKIRSTYMAS 14

4.2. MINIMALUS PELNAS 15

5. IŠVADOS 16

ŽODYNĖLIS 17

LITERATŪRA 18

PRIEDAI 19

Įvadas

Kiekvieną dieną savo veikloje mes privalome priimti naujus sprendimus, kurie suteiktų mums komfortabilesnį gyvenimą šiandien, užtikrintų geresnį, saugesnį materialiai rytojų. Kasdien mes atsiduriame situacijoje, kai reikia atsisakyti vienos gerovės dėl dar didesnės kitos gerovės. Kartais vienas pasirinkimas gali iš esmės pakeisti visą žmogaus gyvenimą.

Verslo idėją kurti gimsta netikėčiausiu momentu. Dažnai pats gyvenimas sukuria tokias aplinkybes, kad jomis nepasinaudoti būtų absurdiška, nelogiška. Dažnas iš mūsų pasvajoja apie galimybę tapti verslininku, tačiau „verslininko verslumas matuojamas ne sukauptais, o ,,įdarbintais“ pinigais, teikiančiais naudą visiems“, todėl ,,įdarbinti“ paveldėtus pinigus taip pat gali būti nauja paskata kurti naują gyvenimą. Gimus verslo idėjai galvoje, telieka ją įgyvendinti praktikoje, realybėje.

Darbas buvo atliekamas tokiais etapais:

• darbo tikslų ir uždavinių nustatymas;

• verslo šakos analizė;

• išvados ir pasiūlymai.

Darbo tikslų ir uždavinių nustatymas. Šio darbo tikslas – sukurti naujo verslo idėja, kuri būtų sėkmingai pritaikyta realiame gyvenime Kuršėnuose, naudingai sėkmingai investuojant paveldėtus 25 tūkstančius eurų (86125 litų). Minėtas tikslas nustato konkrečius uždavinius – ištirti paklausą, būtinybę siūlomai verslo idėjai Kuršėnuose, verslo gyvybingumą, galimybes gaminamą produktą parduoti pasirinktoje rinkoje.

Verslo šakos analizė. Pagrindinė įmonės veikla – pilnavertis pramogų, poilsio suteikimas klientams. Todėl prieš pradedant verslą, labai svarbu surinkti kuo išsamesnę informaciją apie esamus ir galimus konkurentus, nurodant:

• kokius gaminius jie gamina;

• kokie atsiliepimai gaunami apie tų gaminių kokybę, jų kainas, pardavimo sąlygas;

• kokios yra „silpnosios“ ir ,,stipriosios“ konkurentų veiklos vietos;

• kaip numatoma įveikti konkurentus.

Kad nuomonė būtų, kuo objektyvesnė atlikta vietinių gyventojų apklausa raštu.

Išvados ir pasiūlymai. Jeigu išnagrinėjus informaciją apie konkurentus paaiškėja, kad pralenkti juos nepavyktų derėtų susimąstyti, ar ne geriau imtis kitokios veiklos. Juk savo verslo sukūrimas nėra svarbiausias tikslas. Svarbiausia yra imtis pelningo verslo, išsikovoti pripažinimą. Tačiau jei analizės rezultatai teigiami naujo verslo pradžiai tuomet belieka sukurti viską iki galo.

Teorinis susipažinimas su verslo planu

Naujam verslui pradėti neužtenka idėjos. Būtina, kad žmogus gebėtų planuoti, turėtų intuiciją, ryžtųsi rizikuoti. Tik nedaugelis žmonių apsisprendžia kardinaliai pakeisti savo socialinę padėtį, ne daugelis ryžtasi rizikuoti savo ilgą laiką kauptais pinigais. Verslo kūrimo paskatos būna skirtingos. Labai priklauso nuo žmogaus amžiaus, socialinės padėties, ambicijų ir t.t.

• Jauni žmonės (17 – 25 metų) turi begales naujų idėjų, todėl jas trokšta įgyvendinti. Pasirinkdami verslo partnerius iš draugų ar pažįstamų tarpo, siekia įrodyti, kad galimos naujo tipo bendrijos, kuriose klesti tarpusavio supratimas.

• Darbininkai, kaip verslo kūrėjai, trokšta pakeisti savo socialinę padėtį. Taip pat svarbus faktorius – troškimas būti nepriklausomiems.

• Bedarbiams (dėl įvairiausių priežasčių) atsiranda būtinybė susikurti darbo vietą patiems. Jų didelis nepasitenkinimas turima profesija, savarankiškumo siekimas, taip pat valstybės skiriama parama.

• Pensininkai per daugelį metų sukauptus finansinius išteklius, nori sėkmingai investuoti, pasinaudoti vertinga praktine patirtimi bei naudingais asmeniniais ryšiais.

• Tarnautojai iš esmės nori pakeisti savo socialinę padėtį. Jų laisvės siekimas ir galimybė priimti savarankiškus sprendimus dažnai tampa naujo verslo kūrimo paskatomis.

1. Verslo plano paskirtis

Sėkmingą įmonės veiklos pradžią garantuoja verslo planas, kurį verslininkas turi parengti nesvarbu kokį verslo kūrimo būdą jis prasirinko. Be verslo plano jis negali tikėtis nei būsimų partnerių, nei finansinės paramos. Verslo planas akivaizdžiai parodo verslininko gebėjimą parduoti projektą anksčiau, negu jis savo prekes ar paslaugas pasiūlys rinkai. Šis planas yra svarbu ir naudingas ne tik būsimiems partneriams, finansininkams, bet ir pačiam verslininkui dėl šių priežasčių:

• jis pristabdo padriką kūrėjo veiklą, nes apimtas įkvėpimo, noro kuo greičiau įgyvendinti savo idėjas, verslininkas labai skuba; verslo plano rengimas priverčia jį viską permąstyti. Leidžia geriau įžvelgti ir įvertinti galimus sunkumus; rengiant planą, tenka savo projektą kelis kartus perrašyti, dėl to galima kai ką keisti, tobulinti ir šitaip tas planas tampa aiškesnis, tobulesnis;

• paramos ir pagalbos
suteikiamas įmonės kūrėjui paprastai priklauso ne nuo vieno asmens, todėl neišvengiamai teks visus suinteresuotus asmenis supažindinti su savo projektu; bus daug greičiau ir naudingiau, jei trumpai paaiškins žodžiu bus įteiktas ir raštu parengtas projektas.

2. Verslo kūrimo formos ir funkcijos

Verslo kūrimas visų pirma siejamas su nuosavybe. Verslui kurti būtinas lėšas ir gamybos priemones verslininkas gali turėti pats, pasiskolinti, išsinuomoti. Skiriamos trys svarbiausios verslo kūrimo formos:

• Individuali verslo įmonė,

• Ūkinė bendrija,

• Akcinė bendrovė.

Naujam verslui steigti gali būti pasirinkami įvairūs jo steigimo būdai (galima pirkti jau veikiantį verslą; pirkti frančizę; steigti savo įmonę arba įsigyti verslo liudijimą; investuoti į kitą įmonę, perkant akcijas). Tačiau kuris yra geriau negalima vienareikšmiškai pasakyti. Reikia atsižvelgti į savo ambicijas, troškimus, siekius ir t.t. Apžvelgus verslo organizavimo formų teigiamybes ir trūkumus (lentelė 1) bei atsižvelgiant į tai, kad statant naują įmonę galima pačiam pasirinkti įmonės buveinės vietą, pastatų architektūrą, išdėstymą, naudoti naująsias technologijas (nors ir šiuo atveju verslo rezultatai pasiekimai per ilgesnį laiko tarpą), mano pasirinkta verslo forma yra individualioji įmonė.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 952 žodžiai iš 2991 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.