Verslo planas1
5 (100%) 1 vote

Verslo planas1

VERSLO PLANAS

DUONOS IR PYRAGO GAMINIŲ GAMYBA

Uždaroji akcinė bendrovė “Stansta”

Vilniaus 25, Šalčininkai 4090

Laiškams:a.d. Nr. 48, Šalčininkai 4090

Bendrovės prezidentas: Jonas Petraitis

Tel. Ir faksas: 5 – 55 – 55

2005 m. lapkritis

Turinys:

SANTRAUKA 4

VERSLO APRAŠYMAS 5

VERSLO SRITIES APRAŠYMAS 5

VERSLO TIKSLAI, GALIMYBĖS IR ORIENTYRAI 5

PRODUKTO APRAŠYMAS 6

MARKETINGAS 7

RINKOS APŽVALGA 7

KONKURENCIJOS ANALIZĖ 8

MARKETINGO PLANAS 9

GAMYBA 10

TRUMPAS GAMYBOS PROCESO APRAŠYMAS 10

VIETOS ANALIZĖ 11

PATALPOS IR ĮRENGIMAI 12

TIEKĖJAI 12

DARBO JĖGA 13

GAMYBOS SAVIKAINA 14

VADYBA 20

ORGANIZACINĖ FIRMOS STRUKTŪRA 20

RIZIKOS ĮVERTINIMAS 21

GALIMOS PROBLEMOS IR KLIŪTYS 21

FINANSAI 22

REIKALINGAS KAPITALAS IR JO PANAUDOJIMAS 22

FINANSINIŲ PROGNOZIŲ PRIELAIDOS 22

FINANSINĖS ATASKAITOS 24

NENUOSTOLINGUMO ANALIZĖ 33

PRIEDAS 35

Santrauka

Dabar duonos ir pyrago gaminių gamybą yra vienas iš pelningiausių ir populiariausių verslų Lietuvoje. Jums pateiktas verslo planas patvirtina šį teiginį. Palyginti su kitais verslais, konditerinių produktų gamyba ir pardavimas turi akivaizdžių pranašumų bent jau dėl to, kad tai pirmo būtinumo prekės ir net gi vartotojai negaunantys didelių pajamų, vartoja šias prekes.

Uždaroji akcinė bendrovė “Stansta” dirbs kaip duonos ir pyrago gaminių gamintoja bei realizuotoja. Duonos gaminių vartojimas yra gana didelis. Aukštos kvalifikacijos specialistų pagaminti gaminiai bus geros kokybės, o palankios kainos gundys pirkėjus pirkti būtent mūsų produkciją, o ne konkurentų. Dalyvavimas konditerinių gaminių parodose ir konkursuose padės supažindinti gyventojus su bendrovės gaminama produkcija ir praplės vartotojų ratą.

Uždaroji akcinė bendrovė “Stansta”yra kūrimo stadijoje, bus įregistruota Šalčininkų rajono savivaldybėje. Objektas – labai geroje vietoje, netoli nuo miesto centro, prie pat pagrindinės gatvės. Teritorija ir keliai asfaltuoti, kas sudaro geras sąlygas transporto operacijoms atlikti. UAB “Stansta” tikslas yra kuo labiau išplėsti konditerijos gaminių asortimentą. Suprantama, visa tai daroma, kad klientas būtų patenkintas – kuo greičiau galėtų nusipirkti geros kokybės duonos gaminių palankiom kainom.

Pagrindiniai vartotojai yra:

• Vidurinės mokyklos

• Vaikų darželiai

• Parduotuvės

• Individualios prekybos įmonės.

Bendrovė “Stansta” produkciją žada pardavinėti pagal tiesiogines sutartis. Artimiausių laikų savo parduotuvės prie bendrovės rengti nežadama. Žadama bendradarbiauti ne tik su savo rajono parduotuvėmis, bet ir Vilniaus.

Bendrovėje “Stansta” iš pradžių dirbs 12 darbuotojų. Bendras mėnesinis atlyginimas pirmaisiais metais bus 5 700 Lt.

Nenuostolingumo tašką įmonė turėtų pasiekti jau 8 – tą mėnesį. Jau antrais veiklos metais žadama papildyti produkcijos asortimentą ir tokiu būdu padidinti savo apyvartą dvigubai.

Verslo aprašymas

Verslo srities aprašymas

Duonos gaminiai – tai vienas iš dažniausiai žmogaus vartojamų produktų.

Duonos ir pyrago gaminiai – tai iš tešlos kepti produktai. Tešla yra ruošiama iš miltų, vandens ir valgomosios druskos. Ji pagerinama riebalais, pieno, kiaušinių produktais, cukrumi ir kt. Tešla rauginama raugu arba purenama mielėmis. Duona kepama iš ruginių ir kvietinių miltų, o pyrago gaminiai – tik iš kvietinių. Pyrago gaminiams priskiriami batonai, pynės, bandelės, pyragai. Sumažinto drėgnumo gaminių grupę sudaro riestainiai, džiūvėsiai, traškanti duonelė, šiaudeliai, lazdelės.

Duonos gaminių vartojimas yra gana didelis, o įmonių, kurios užsiima duonos gaminių kepimų, irgi yra daug, todėl, norint išgyventi konkurentiškoje rinkoje, gamintojams reikia nuolat tobulinti gamybą, gerinti gaminių kokybę bei spręsti daugybę šio verslo organizavimo, valdymo ir klientų aptarnavimo problemų.

Bendrovė “Stansta”dirbs kaip duonos ir pyrago gaminių gamintoja bei realizuotoja. Bendrovės darbas neturėtų ypač veikti šios pramonės rūšies Lietuvoje, nes produkcijos paklausa yra didelė, o bendrovės apyvarta nedarys juntamos įtakos visai Lietuvoje gaminamai produkcijai. Kita vertus, bendrovės veiklos neturėtų ypač sąlygoti kiti, nes bus dirbama našiais įrengimais, naudojamos pigios žaliavos, kurių pasiūla bent jau kol kas yra gana didelė.

Verslo tikslai, galimybės ir orientyrai

UAB “Stansta” verslo plano esmė – kuo labiau išplėsti konditerijos gaminių asortimentą. Suprantama, visa tai daroma, kad klientas būtų patenkintas – kuo greičiau galėtų nusipirkti geros kokybės duonos gaminių palankiom kainom. Tai susiję su pagrindiniu bendrovės uždaviniu – duonos ir pyrago produktų gamyba. Dar daugiau – bendrovės tikslas yra tapti viena iš patikimiausių ir populiariausių kepyklų ne tik savo rajone, bet ir už jo ribų.

Sklandžiam darbui didelę reikšmę turi darbuotojų kolektyvas, kuriam turi būti sudaromos geros darbo sąlygos: tvarkinga darbo aplinka, platus infrastruktūrų tinklas, geras atlyginimas ir t. t.

Artimiausi tikslai apibrėžiami taip:

• Kuo greičiau pasiekti lūžio tašką;

• Papildyti asortimentą;

• Per dvejus metus pasiekti, kad firmos apyvarta padidėtų dvigubai, kartu būtų patenkinti visi klientų kokybės
reikalavimai;

• Ypatinga dėmesį skirti personalo mokymui ir gerovei.

Produkto aprašymas

Bus gaminami konditerijos gaminiai:

• Bandelės su aguonomis, su cinamonu, su džemu, su varške, su razinomis;

• Batonai;

• Duona;

• Juostelės;

• Keksai su razinomis;

• Pynutės;

• Pyragai su cinamonu, su varške ir razinomis, su džemu.

Aukštos kvalifikacijos specialistų pagaminti gaminiai bus geros kokybės, o palankios kainos gundis pirkėjus pirkti būtent mūsų produkciją, o ne konkurentų. Dalyvavimas konditerinių gaminių parodose ir konkursuose padės supažindinti gyventojus su bendrovės gaminama produkcija ir praplės vartotojų ratą.

Produkcijos asortimento sąrašas pridedamas priede.

Marketingas

Rinkos apžvalga

Pagrindiniai produkcijos vartotojai:

• Parduotuvės

• Individualios prekybos įmonės

• Vidurinės mokyklos

• Vaikų darželiai

• Kavinės

Duonos ir pyrago gaminiai – pirmo būtinumo prekės, dėl to paklausa šioms prekėms ne mažėja, o didėjant gyventojų skaičiui, nuolat didėja.

Vienintelis veiksnys, kuris gali neigiamai atsiliepti pardavimuose, nepakankamai gera gyventojų ekonominė padėtis dėl aukšto nedarbo lygio rajone (apie 20 %). Bet pagal amerikiečių psichologo A. Maslovo teoriją visi žmonės priklauso vienai iš penkių poreikių piramidės pakopų. Dauguma mūsų rajono žmonių yra piramidės vidurinėje pakopoje, o gal ir žemiau, dėl to galime tikėtis didesnės apyvartos, nes prekė skirta žemesnei pakopai priklausantiems žmonėms. Todėl viena svarbiausių sėkmingo pardavimo sąlygų yra mažesnė nei konkurentų kaina, ką mes ir žadame padaryti.

Konkurencijos analizė

Konkurentus galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes: stambias, buvusias valstybines kepyklas ir smulkias bei vidutines privataus kapitalo įmones.

Vienas svarbiausių ir rimčiausių konkurentų AB “Vilniaus duona”. Tai stambi bendrovė, siūlanti didelį produktų asortimentą. Bet vienas iš trukumų – dėl gana didelio atstumo (daugiau nei 60 km.) atsiranda sunkumų su pristatymų.

Dar vienas rimtesnių konkurentų – V.Į. “Šalčininkų duonos kepykla”. Jos prekių asortimentas yra gana platus. Bet dėl nepakankamų vadybininkų žinių, blogai organizuoto marketingo, prastos reklamos ir prasto įvaizdžio rinkoje, ši kepykla neturėtų suteikti daug nemalonumų.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1076 žodžiai iš 3477 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.