Internetas populiarios interneto paslaugos
5 (100%) 1 vote

Internetas populiarios interneto paslaugosREFERATAS

Internetas. Populiarios interneto paslaugos

2002

TURINYS

1. Internetas 3

1.1. Interneto raida 3

1.2. Interneto programinė įranga 5

2. Populiarios interneto paslaugos 5

2.1. Elektroninis (kompiuterinis) paštas 5

2.1.1. Elektroninio pašto adresas, gavimo būdai 6

2.2. Pokalbiai internete 7

2.2.1. IRC (Internet Relay Chat) 7

2.2.2. Klientai ir serveriai 7

2.2.3. Kanalai 7

2.2.4. Bendravimo nuotaikos, etiketas 8

1. Internetas

1.1. Interneto raida

Interneto (Internet) istorija prasidėjo 1962 metais, nors tada buvo priskaičiuojama tik apie 10 000 primityvių, vartotojui nelabai “draugiškų” ir ypač brangių kompiuterių. 1962 JAV Gynybos departamento agentūra ARPA (The Advanced Research Project Agency) pradėjo kompiuterių tinklo projektą, pavadintą ARPA, kuris tik daug vėliau, sukūrus duomenų perdavimo ryšių protokolą TCP/IP, buvo pavadintas internetu.

Pirmieji projekto darbai buvo pradėti JAV Masačiusetso valstijos technologijų institute (Massachusets Institut of Technology – MIT). 1962 metais jaunas MIT mokslininkas D.S.Licklideris parašė darbą, kuriame išdėstė pasaulinio tinklo idėją – kiekvienas žmogus, kokioje pasaulio šalyje begyventų, turi turėti galimybę pasiekti duomenis ir programas, kurios yra bet kurioje žemės rutulio vietoje esančiame kompiuteryje. Tuo pat metu kitas MIT mokslininkas Leonardas Kleinrockas apgynė daktaro disertaciją iš ryšių tinklų teorijos. Aivenas Sazerlandas, taip pat iš MIT, sukūrė pirmą interaktyvią grafinę programą. Buvo pradėta tirti duomenų perdavimo tinklais galimybes.

1967 metais JAV Stanfordo mokslinių tyrimų institute buvo patobulintas 1960 metais sukurtas vienas svarbiausių tinklų įrenginių – modemas

1967 metais ARPA pirmą kartą vartojo ryšių tinklo terminą ARPANET. 1969 metais ryšių tinklas ARPANET įdiegtas JAV Vakarų pakrantėje. 1971 metais pademonstruotas ARPANET veikimas realiame laike, kai kompiuteriai tinkle veikia tuo pačiu metu.

1970 metais JAV tinklų darbo grupė Network Working Group, vadovaujama Steve’o Krockerio, paruošė protokolą NCP (Network Control protocol). 1971 metais ta pati grupė parengė terminalo emuliacijos protokolą Telnet, kuris įgalina kiekvieną klientą į savo displėjaus ekraną išsikviesti nutolusio kompiuterio programą, taip pat pradėjo kurti failų persiuntimo protokolą FTP (File Transfer Protocol).

1972 metais Paulas Tomilsonas parašė programą, kirtą išsiųsti elektroninį paštą ARPANET tinklu. Tam jis įvedė elektroninio adreso žymėjimą user@host, kuris 1980 metais patvirtintas kaip tarptautinis standartas.

1973 metais pasirodė pirmoji publikacija apie naują protokolą TCP (Transmission Research Projects Agency) modifikavo operacinę sistemą UNIX ir pradėjo kurti protokolą TCP/IP (IP – Internet Protocol). Apie 1980 metus, pabaigus protokolo TCP/IP projektavimo darbus, DARPA pradėjo TCP/IP diegti ARPANET tinkle. Tai buvo tikroji interneto pradžia.

1981 – 1983 metais ARPANET visiškai įteisino TCP/IP. 1983 metais ARPANET buvo padalintas į du tinklus: ARPANET, skirtas mokslinių tyrimų darbams, ir MILNET – karo reikalams. 1986 metais į internetą buvo sujungti JAV superkompiuterių centrai ir regioniai tinklai. Tais pačiais metais internetas tapo pasauliniu tinklu, prie kurio jungėsi vis daugiau kitų šalių tinklų.

1991 metais Briusteris Kale pasiūlė informacijos paieškos interneto tinkle technologiją ir programinę įrangą WAIS (Wide Area Information Servers). Tais pačiais metais Paulas Linderis ir Markas Macas Kaxilas sukūrė duomenų paieškos internete sistemą Gopher, turinčią patogų hierarchinį sisteminį meniu. Internete yra priskaičiuojama apie 7000 Gopher serverių. Paieškos metu naudojamasi FTP, TELNET, WAIS, Archie serveriais.

Internetas yra daugelio autorių kūrinys, o hipertekstinės programinės įrangos pritaikymo kompiuterių tinkluose idėja priklauso Bernersui Lee. Jis šią idėją įgyvendino 1989 metais – sukūrė pasaulinį platųjį voratinklį (World Wide Web – WWW), populiariausią interneto informacinę sistemą, kurioje papildoma išsamesnė informacija gaunama pereinant į naujų informacinių vienetų, pasiekiamų per hipertekstinius ryšius,sistema. Informacija pateikiama realiame laike multimedijos programine įranga, integruojant tradicinius ir originalius duomenis – tekstus, vaizdus, televizijos kadrus, garsus ir kt. .tuo metu Bernersas lee dirbo CERN (Centre Research Nuclear), įsikūrusiame Šveicarijoje, Ženevoje. 1991 metais WWW objektai buvo įkelti į internetą. 1992 metais JAV NCSA (National Center for Supercomputing Applications) sukūrė WWW pagalbinę programą Mosaic. 1993 metais įdiegta Mosaic buvo impulsas kompanijai Silicon Graphicks sukrti Netscape – WWW peržvalgos programą, kiek vėliau Netscape Navigator, Communicator. 1994 metais internetas tapo populiari informacinė sistema. 1995 metų gegužės mėnesį kompanija Sun Microsystems pristatė programavimo kalbą Java, skirtą interneto darbams. Tais pačiais metais išleista Microsft MS Windows 95 jau turėjo WWW peržvalgos programą Internet Explorer 2.0.

1996 metais JAV buvo bandyta įteisinti interneto cenzūrą, tačiau to padaryti nepavyko dėl gausybės ginčų ir teiginių, kad tai antikonstitucinis aktas. Tais pačiais metais įvairios
pasaulio šalys įvedė tam tikrus apribojimus norintiems jungtis prie interneto. Sparčiai pradėjo vystytis interneto technologijos – informacinės paieškos, buvo sukurta programavimo kalba Java, interneto telefonas, tinklo kompiuteris ir t.t.

1997 metais prie interneto prisijungė apie 170 šalių, tarp kurių buvo Afrikos ir Okeanijos šalys. Pradėjo aktyviai veikti “hakeriai” (hacer – nesąžiningas žmogus, kuris nelegaliai per tinklus įsibrauna į kompiuterį ir daugeliu atvejų turėdamas blogų tikslų). Microsoft išleido Internet Explorer 4.0 versiją, kuri suteikė galimybę naudoti WWW, XML, ir daugiaadresę perdavimo technologiją. MS Offise 97 jau saugojo dokumentus hipertekstine kalba (Hyper Text marcup Language – HTML). 1997 metų viduryje Internet Explorer aplenkė Netscape Navigators pagal vartotojų skaičių. Gruodžio mėnesį Microsfot nupirko nemokamo elektroninio pašto Hotmail serverį. Buvo sukurtas Microsoft Proxy Server, saugantis tinklus nuo blogos valios žmonių.

1998 metias Microsoft interneto tinklo serveriai MSN (Micrsoft Network) pateko į trejetą populiariausiųjų: America Online, Compuserve, MSN. Aktyviai pradėjo veikti principas interneto komercija – parduotuvės, suaktyvėjo “verslas verslui” ir “verslas vartotojui”. Svarbiausia šių metų interneto technologija – el. komercija (elektroninė komercija), el. aukcionai, el. prekyba.

1999 metais JAV Indianos valstijoje atsirado pirmasis el. bankas, iki galo teikiantis beveik visas įprastas banko paslaugas tinkle – interneto bankas. Interneto serverių, saugančių WWW dokumentus, skaičius viršijo 9 milijonus. Metų pradžioje sukurta Internet Explorer 5.0 versija. Microsoft įsipareigoja “užtikrinti priėjimą prie interneto bet kuriuo laiku, iš bet kurios vietos, iš bet kokio įrenginio. Žurnalas “Computer Industry Almanac” pateikė interneto vartotojų skaičiaus augimo prognozę ir teigia, kad 1999 metais internetas turėjo 201 milijoną vartotojų; 2002 metais buvo prognozuojama 490 milijonų, 2005 – apie 765 milijonų vartotojų.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 937 žodžiai iš 2969 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.