Kaip aš suprantu žodžio asmenybė prasmę
5 (100%) 1 vote

Kaip aš suprantu žodžio asmenybė prasmęA. Žmogus H. E F

B. Amžius A

C. Bendravimas D

D. Charakteris A B A H

E. Išsilavinimas F

F. Socialinė padėtis H

G. Imlumas D

H. Aplinka A G D C

Žmogus yra unikalus elementas gyvojoje gamtoje. Kiekvienas gimdamas, atsineša užkoduotą temperamentą. Skiriami net keturi temperamento tipai: flegmatikai, cholerikai, melancholikai, sangvinikai. Vėliau, saveikaujant temperamento tipui ir igytiems įgudžiams, formuojasi žmogaus charakteris. Pasižiūrėjus į mažamečius vaikus, galima pastebėti jų charakterių skirtumus: vienas bus drąsesnis, lengviau bendraujantis, kitas uždaresnis, netoks drąsus. Drąsesniam vaikui bus lengviau pritapti kolektyve.

Asmenybę formuoja aplinka. Toks pats drąsus ir energingas vaikas augdamas vienokioje aplinkoje žymiai skirsis vaiko, kuris taip pat būdamas aktyvus augo kitokioje aplinkoje. Kokioje aplinkoje žmogutis auga, kokios asmenybės jį supa, toks formuojasi jo supratimas apie jį supančią aplinką. Pradinė aplinka, kur formuojasi asmenybė, yra šeima. Šeimoje, kurioje vyrauja pagarba ir supratimas visų šeimos narių atžvilgiu, kur tėvai rūpinasi, kad jų atžala būtų užimtas, lankytų lavinamus užsiėmimus, išaugs brandesnė asmenybė, nei tarkim, šeimoje, kur vyrauja nepagarba, nesupratimas, kur vaikas paliekamas be priežiūros ir jis nežino kaip realizuoti savo sukauptą energiją. Toks vaikas suras prieglobstį gatvėje iš tokių pačių kaip jis, ir neperims viresnių žmonių įgytos patirties. Nesunku nuspėti, kokia asmenybė iš tokio vaiko išaugs.

Visą gyvenimą žmogus mokosi. Nuo mažų dienų žmogus mokosi: pradžioje mokosi kalbėti, vaikščioti, vėliau skaityti, rašyti… Kiekvieną dieną žmogus sužino naujų dalykų, plečiasi jo akiratis- jis mokosi ir tobulėja. Išsilavinusiam žmogui daug lengviau pritapti visuomenėje: jis lengviau susiranda darbą, lengviau bendrauja su aplinkiniais, nestokoja draugų dėmesio.Išsilavinimas iš dalies nulemia ir tolesnę žmogaus socialinę padėtį.

Suaugęs arba brandesnio amžiaus žmogus turintis susiformavusį požiūrį į visuomenę, aplinką, turi išsilavinimą – jau yra brandi asmenybė.

“ P.Jarvio požiūris į asmenybę”

A. Sąvastis E I

B. Tarpusavio sąveika E

C. Išsilavinimas A

D. Švietimas C

E. Socialinė aplinka A D F G H

F. Tobulėjimas D

G. Refleksyvus mokymasis F

H. Autentiškumas G

I. Patirtis F C A E BIndividai gyvena ir veikia socialiniame pasaulyje; jame, mokantis iš dviejų patirčių, susiformuoja savastis. Socialinis pasaulis asmenybės tobulėjime vaidina pagrindinį vaidmenį.Jie išmoksta ir tampa tokiu asmenybės tipu, kokį diktuoja jų socialinė aplinka. Taigi be sociokultūrinės aplinkos neįmanoma savastis, neįmanoma būti asmenybe.

Žmonės nuolat sąveikauja tarpusavyje. Individas egzistuoja tik užmegzdamas santykius su kitais individais. Asmenybė yra sąmoningai veikianti būtybė, kurios didžiausias pasiekimas yra mokėjimas bendrauti laisvanoriškai. Pagarba asmenybei yra ir socialinė, ir etinė vertybė, kuri kasdieniniame gyvenime pastebima tik tarpusavio santykiuose. Tarpusavio sąveikoje, kurioje išreiškiamos vertybės, atsiranda idealus bendravimas.

Būti asmenybe reiškia būti išsilavinusiu ir racionaliu. Žmogus išsilavinusiu netampa vien įgijęs specialių įgūdžių. Jis yra išpuoselėjęs gebėjimą protauti, pagrįsti savo įsitikinimus bei poelgius, remdamiesi savo patirtimi, gali nuolat plėtoti skirtingus požiūrius.

Švietimo tikslas – įgijimas tokių žinių ir įgūdžių, kurie leidžia žmogui prisitaikyti organizacijose ir sėkmingiau joje dirbti.. Kitas švietimo tikslas – išsilavinusi asmenybė, įgijusi tam tikrą akademinių žinių visumą, išmokusi protauti ir atitinkamai planuoti poelgius Yra švietimas, kuriam svarbiausias pats asmuo, ir švietimas, kuriam svarbiausia yra asmens socialinėje aplinkoje užimama vieta. Kai asmenybė yra svarbiausia, švietimo tikslas – besimokančiųjų tobulėjimas. Asmenybė tobulėja, per patirtį. Gyvendami visuomenėje vaikai ir suaugusieji susiduria su daugeliu žmonių

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 617 žodžiai iš 1111 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.