Spalvos
5 (100%) 2 votes

Spalvos

Spalvos

Be spalvų pasaulis taptų nuobodus. Be to, jame būtu daug sunkiau gyventi. Įsivaizduokite, kaip atskirtumėme šviesoforo signalus, jeigu nebūtų nei raudonos, nei žalios spalvos.

Gamta turi spalvų signalų taip pat: ryški medvarlės spalva perspėja, o nuostabių spalvų gėlės vilioja bites siurbti nektarą. Jei nebūtų spalvų ar galėtumėme grožėtis gėlėmis?

Ne visa gyvoji kūrinija mato spalvas vienodai – tokie gyvūnai kaip jūrų kiaulytės ar voverės spalvų visai neskiria. Iš tikrųjų spalva yra tai, kai mūsų akys reaguoja į skirtingo pobūdžio šviesą. Šviesa – tai nematomos bangos, kiekviena kurių turi savo dydį ir ilgį. Kiekvienos spalvos šviesa, sudaryta iš skirtingų ilgių spindulių, kuriuos mūsų akys geba skirti. Pavyzdžiui: balta saulės šviesa yra visų vaivorykštės spalvų derinys.

SPEKTRAS

Kai prizmė išskaido baltą šviesa į spalvas, jos visada išsidėsto vienoda tvarka: raudona viename krašte ir violetinė kitame. Šitoks spalvų derinys vadinamas spektru. Spektro ratą sudaro šios spalvos: raudona, oranžinė, geltona, žalia, žydra, mėlyna, violetinė.

Saulės šviesai atspindint lietaus lašus, padangėje išsilenkia vaivorykštė, turinti visas spektro spalvas.

(Vaivorykštės susidarymas) Kartais lyjant šviečia saule. Jos spindulius vandens lašeliai išskaido į atskiras spalvas ir danguje sužėri gražus įvairiaspalvis lankas. Tai vaivorykštė. Jos spalvos- raudona, oranžinė, geltona, žalia, žydra, mėlyna ir violetinė. Tokios yra vaivorykštės spalvos.

PAGRINDINĖS ŠVIESOS SPALVOS

Tris pagrindines spalvas (raudoną, žalią ir mėlyną) sumaišius atitinkamomis proporcijomis, randasi balta spalva. Per roko koncertus ar teatro spektaklius apšvietėjai, maišydami skirtingų spalvų prožektorių šviesą, sukuria daug įvairių atspalvių, todėl gaunasi daug ir įvairių spalvų.

PAGRINDINĖS DAŽŲ SPALVOS

Pagrindinės spalvos yra šios: raudona, geltona, mėlyna.

Iš trijų pagrindinių dažų spalvų sumaišytų deramais kiekiais, gaunama juoda spalva. Dailininkai iš skirtingų dažų spalvų mišinių gauna šimtus įvairiausių atspalvių. Išvestinės spalvos gaunamos maišant pagrindines spalvas. Tarpinės spalvos gaunamos maišant gretimas spalvas.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 346 žodžiai iš 685 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.