Statistikos organizavimas Lietuvoje
5 (100%) 1 vote

Statistikos organizavimas Lietuvoje

Statistikos organizavimas Lietuvoje

Kiekvienoje pasaulio šalyje statistikos organizavimą reglamentuoja statistikos įstatymas. Šiuo metu yra parengtas Lietuvos Respublikos įstatymas, priimtas 1993 m. spalio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimo ir 1999 m. gruodžio 22 d. priimtas LR statistikos įstatymo pakeitimo įstatymas.

Pagal šį įstatymą statistiką Lietuvoje tvarko Respublikos statistikos departamentas bei administracinių vienetų statistiniai skyriai.

Statistikos departamentas organizuoja ir tvarko valstybinę statistiką, rengia masines statistikos darbų programas, jas įgyvendina, sprendžia bendruosius metodinius klausimus, teikia valstybės valdžios ir valdymo institucijoms numatytos apimties statistikos informaciją, atstovauja šalį tarptautinėse statistikos organizacijose.

Prie Statistikos departamento nuo 1994 m. veikia Statistikos Taryba. Ji nagrinėja svarbiausius statistikos organizavimo ir metodologijos klausimus, svarsto surašymą, statistinių registrų svarbiausių tyrimų metodologijos principus, teikia siūlymus statistikos departamentui.

Į Statistikos Tarybą įeina mokslo, suinteresuotų ministerijų, kitų institucijų, visuomeninių organizacijų atstovai. Jos nuostatus ir sudėtį tvirtina LRV.

Lietuvoje kaip ir kiekvienoje valstybėje masinius statistinius duomenis renka ir apibendrina tam tikras skaičius žmonių, dirbančių valstybinėse, žinybinėse ir privačiose struktūrose.

Statistikos įstatymas reglamentuoja Lietuvos Respublikos statistikos bendruosius pricipus, juridinių ir fizinių asmenų pareigas teikti statistikos duomenis, teises jais naudotis bei atsakomybę už statistikos duomenų patikimumą ir jų apsaugą. Statistika yra nacionalinės informacinės infrastruktūros dalis.

Šio įstatymo privalo laikytis:

1. valstybinės valdžios ir valdymo organai, visos įmonės, ūkinės bendrijos, įstaigos bei organizacijos, teisėsaugos organai, Lietuvos Respublikos asmenys, esantys ne jos teritorijoje;

2. visi Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvos Respublikoje kitų valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės;

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 247 žodžiai iš 460 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.