Verslo idejos gyvibingumo pagrindimas ir igyvendinimo tvarka
5 (100%) 1 vote

Verslo idejos gyvibingumo pagrindimas ir igyvendinimo tvarka

TURINYS

ĮVADAS………………………………………………………………………………………………………………………..3

1. VERSLO IDĖJOS APRAŠYMAS…………………………………………………………………………………4

2. VERSLO IDĖJOS GYVIBINGUMO PAGRINDIMAS, ATLIEKANT PALANKIŲ APLINKYBIŲ IR GALIMŲ GRĖSMIŲ ANALIZĘ……………………………………………………………4

3. VERSLO ĮMONĖS, KURIOJE ĮGYVENDINAMA IDĖJA, ORGANIZAVIMO FORMOS PASIRINKIMO PAGRINDIMAS IR STEIGIMO TVARKOS SHEMA……………………… .5

4. MOKESČIŲ, KURIUOS MOKĖS VERSLO IDĖJĄ ĮGYVENDINANTI ĮMONĖ, APŽVALGA…………………………………………………………………………………………………………………..9

LITERATŪRA……………………………………………………………………………………………………………….13

Įvadas

Kiekvienas iš mūsų nors kartą gyvenime yra pagalvojęs: “kaip gerai būtų turėti savo verslą ir būti nepriklausomam”. Vieni apie tai svajoja nuolat, kiti tik retkarčiais.

Tačiau pradėjus realiai galvoti apie nuosavą verslą, žmogų dažniausiai užpuola pesimistinės mintys: “nuo ko pradėti, kai rinkoje tiek daug įvairių firmų, produktų, paslaugų? Kokį paklausų produktą ar paslaugą pasirinkti?”

Rinkos užpildyti neįmanoma. Visada galima surasti veiklos nišas, kuriomis naudojantis galima pradėti ir sėkmingai plėtoti savo verslą. Tik nereikia bijoti, o kantriai ir apgalvotai dirbti. Joks produktas nėra sukuriamas per vieną dieną, tam reikia daug laiko, patirties ir bent truputėlį sėkmės. Naujo verslo ištakos slypi verslo idėjoje. Prieš steigiant įmonę ar pradedant verslą, logiška pirmiausia turėti gerą verslo idėją. Gera verslo idėja – tai idėja, atitinkanti kliento poreikius ir norus.

Mano verslo idėja įkurti kelionių agentūrą, kurioje butų rengiamos ir parduodamos dalykines, pažintines ir poilsio keliones įvairiausiais maršrutais. Idėjos tikslas sudaryti daug įdomių programų, kurios patinka ir suaugusiems, ir vaikams, bei skirti didelį dėmesį produktų, paslaugų bei klientų aptarnavimo kokybei,

Darbo tikslas:

1. Aprašyti verslo idėja

2. Atlikti palankių aplinkybių ir galimų grėsmių analizę

3. Verslo įmonės, kurioje įgyvendinama idėja, organizavimo formos pasirinkimo pagrindimas ir steigimo tvarkos schema

4. Mokesčių, kuriuos mokės verslo idėja įgyvendinanti įmonė, apžvalga

1.VERSLO IDĖJOS APRAŠYMAS

Šio verslo idėja, įsteigti kelionių agentūrą, kurioje bus parduodamos kelionės ir teikiamos kokybiškos turizmo paslaugos. Mūsų mieste yra tik dvi kelionių agentūros, kurios parduoda keliones.

Keliautojai tampa išrankesni – jiems reikėtų pasiūlyti įdomesnių maršrutų, todėl

mano kelionių agentūra orientuosis į klientų poreikius, kelionių maršrutai bus įvairaus amžiaus keliautojams, ir vaikams, siūlysime platų maršrutų pasirinkimą, kad kiekvienas klientas galėtų pasirinkti kelionę pagal savo norus. Sudarysime kelionių programas pagal turistų pageidavimus ir nuolatinių klientų rekomendacijas, taip pat ruošime programas norintiems keliauti nuosavu automobiliu. Šio verslo idėjai įgyvendinti pasirinkau steigti individualią įmonę. Kelionių agentūros vieta bus miesto centre, klientams patogioje vietoje. Įmonėje dirbs keletas kvalifikuotų darbuotojų. Siekiant ilgalaikės verslo sėkmės, ypač vertingas organizacijos turtas – kvalifikuoti įmonės darbuotojai, kurių darbas tiesiogiai veikia galutinio produkto kokybę.

2. VERSLO IDĖJOS GYVIBINGUMO PAGRINDIMAS, ATLIEKANT PALANKIŲ APLINKYBIŲ IR GALIMŲ GRĖSMIŲ ANALIZĘ

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia idėjai įgyvendinti reikia laiko ir pinigų. Prieš pradėdama įgyvendinti savo verslo idėją, turiu ištirti rinką ir įvertinti savo verslo idėja, atsakyti – reali ji, ar ne.

Įsitikinti, ar tinkama pati verslo idėja. Reikia gerai suprasti naujos prekės ar paslaugos vietą rinkoje. Sukurti realią įėjimo į rinką strategiją ir planą visiškai suprantant būsimų klientų poreikius ir įsitikinimus, kad prekė atitiks jų kokybės, kainos pardavimo būdų poreikius ir kad visa tai skirta tik jiems.

Ištirti rinką nėra lengva, tačiau kuo daugiau bus surinkta informacijos, tuo lengviau bus ateityje. Reikia išanalizuoti: pirkėjus konkurentus, kainą, reklamą, vietą.

Reikia aiškiai apibrėžti verslo kryptį. Nustatyti, kokį produktą pateiksiu rinkai ir kokį vartotojų poreikį jis tenkins. Taip pat reikia įvertinti konkurentus. Remdamasi statistine, spaudos ar įvairių katalogų informacija įvertinti konkurentų skaičių ir jų pajėgumus. Žinios apie konkurentus ir jų produktų savybes padės sukurti savo produktą ir nustatyti kainą, už kurią tą produktą galėsiu parduoti. Jeigu rinkoje konkurencija nedidelė arba rinkos dydis auga, neturėtų būti sunku užimti jos dalį su kokybišku produktu. Tačiau jeigu rinkos dydis pastovus arba smunka, ar sugebėsiu parduoti produktą, t.y., ar mano produktas bus pranašesnis už konkurentų produktą?

Galvojant apie nuosavo verslo pradžią, turiu numatyti pajamas, sąnaudas, pelną . Reiktų nepamiršti įvertinti klientų vėlavimo
apmokėti, konkurentų veiksmų, kainų pokyčių ir įvairių netekimų rizikos?

Jeigu reikės papildomo finansavimo, išsiaiškinti bankų, lizingo bendrovių keliamus reikalavimus. Dėl kredito įstaigų keliamų reikalavimų trumpas nemokamas konsultacijas teikia ir daugelis konsultacinių firmų.

Turiu įvertinti ar įstatymai yra palankūs mano verslo idėjai įgyvendinti. Kokią įtaką turės valstybinis reguliavimas, ar daug esama apribojimų ir ar didelė tikimybė, kad jų atsiras ateityje?

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 756 žodžiai iš 2482 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.