Verslo planas
5 (100%) 1 vote

Verslo planas

Įvadas

Kuriant naują įmonę svarbu parengti išsamų verslo planą. Svarbiausia – žinoti konkrečius tikslus, numatyti galimus sunkumus, įvertinti rinką, gerai apsvarstyti ar pasirinkta verslo sritis tikrai duos pelną, atsižvelgiant į laikmetį, geografinę padėtį ir būsimus klientus. Šis darbas skirtas naujai kuriamos individualios įmonės „Siesartis“ verslo planui. Atsižvelgiant į savo finansines galimybes, į turimas patalpas ir rinką, nusprendėme kurti įmonę, kuri teiks paslaugas orientuotas į aktyvų poilsį gamtoje. Įmonė teiks paslaugas tiek žiemą, tiek vasarą ir siūlys aktyvų poilsį, atsižvelgiant į metų laiką. Vasarą klientams bus siūloma praleisti dieną žaidžiant krepšinį, lauko tenisą, žvejojant, plaukiojant baidarėmis, šaudant į taikinius iš pneumatinių pistoletų, taip pat pirtis. Turistai bus apgyvendinami pačioje sodyboje, o trūkstant vietų ar klientui pageidaujant bus pasiūloma stovyklavietė. Žiemą klientai taip pat galės džiaugtis gamtos teikiamais malonumais. Bus siūloma kalnų ir distancinis slidinėjimas, rogutės, pneumatinis šaudymas, pirtis ir nakvynė sodyboje. Paslaugų teikimo nenutrauksime net pavasarį ir rudenį, žinoma atsižvelgiant į oro sąlygas ir klientų skaičių.

2. Įmonės veiklos aplinkos veiksnių įvertinimas

XXI amžius persmelktas technologijomis, urbanizacija, didėjančia oro tarša. Tai įtakoja spartų sporto ir pramogų centrų vystymą gamtoje.

Aukštaitija visada garsėjo ir garsėja savo kraštovaizdžiu. Įmonė bus kuriama Molėtų rajone, kur gausu miškų, ežerų ir upių.

Vienas didžiausių privalumų yra tai, kad šis pramogų ir sporto centras yra kalvotoje teritorijoje. Ji pastatyta miško pakraštyje ant upės kranto, dauboje, apsuptoje gražių kalvų. Gražus kraštovaizdis, gera geografinė padėtis paskatino imtis veiklos, kuri mūsų nuomone, turėtų būti pelninga. Klientams pasiūlysime platų inventoriaus pasirinkimą, saugų ir įdomų laisvalaikio praleidimą.

Aplinkos veiksnių pokyčių projektavimą pateiksime 2.1. lentelėje.

2.1. lentelė

Aplinkos veiksnių pokyčiai

Aplinkos veiksniai Aplinkos veiksnių pokytis

Ekonominiai • Ekonominis augimas;

• Kylantis pragyvenimo lygis;

• Gerėjanti kaimo turizmo padėtis;

• Auganti aptarnavimo kokybė;

• Aukštas nedarbo lygis.

Politiniai • Gerėjantys santykiai su užsienio valstybėmis;

• Politinis stabilumas;

• NATO ir Europos sąjunga.

Geografiniai • Patogi Lietuvos geografinė padėtis pramogų ir sporto centrų gamtoje vystymuisi;

• Mažai urbanizuotas kaimo kraštovaizdis.

Technologiniai • Kompiuterinių technologijų pagalba lengviau pritraukti, užmegzti kontaktus ir palaikyti ryšį su reikiamais žmonėmis.

Asmeniniai • Pasisekimas asmeniniame gyvenime teigiamai įtakoja karjerą, sėkmingą veiklą.

Kultūriniai • Atgaivinamos senosios tradicijos bei kuriamos naujos.

Lietuvai tapus Europos sąjungos nare atsirado daugiau finansavimo šaltinių steigiant įvairia sporto ir pramogų gamtoje įmones, kas pritraukia užsienio turistų, kurie lemia tokių įmonių plėtrą. Tokių centrų augimas sąlygoja ir naujų darbo vietų kūrimą užmiestyje. Todėl remiantis gera politine ir ekonomine padėtimi, tikimės teikti paslaugas tiek lietuviams, tiek užsieniečiams.

3.Siūlomo projekto esmė

Pagrindinės paslaugos, kurias teiks mūsų įmonė:

• Slidžių ir rogučių nuoma;

• Pneumatinių pistoletų nuoma;

• Meškerių nuoma;

• Krepšinio ir lauko teniso aikštelių nuoma;

• Krepšinio ir lauko teniso inventoriaus nuoma;

• Baidarių nuomas;

• Palapinių nuoma;

• Pirties nuoma;

• 6 lovų nuoma (3 kambariai).

IĮ „Siesartis“ paslaugas realizuosime nuosavoje valdoje prie Siesartis upės. Kad klientai lengvai rastų mūsų sodybą padarysime įvairių nurodomųjų netradicinių , efektingų ženklų, kurie patrauks pravažiuojančiųjų dėmesį.

Bus taikoma lanksti nuolaidų sistema – šeimoms, vaikams, didelėms klientu (turistų) grupėms ir nuolatiniams klientams. Mūsų paslaugų kainos bus šiek tiek mažesnės nei klientų.

Veiklai vykdyti numatytas įsigyti inventorius:

• Kalnų slidės (30 vnt.);

• Distancinės slidės (10 vnt.);

• Rogutės (15 vnt.);

• Pneumatiniai pistoletai (2 vnt.);

• Šovinių dėžutės (10 vnt.);

• Meškerės (5 vnt.);

• Lauko teniso raketės (3 komplektai);

• Krepšinio kamuoliai (2 vnt.);

• Palapinės (5 vnt.);

• Dvivietės baidarės (3 vnt.);

• Nešiojamas kompiuteris (1 vnt.);

• Spausdintuvas (1 vnt.);

• Telefono aparatas (1 vnt.);

• Stalai (2 vnt.);

• Vandens siurblys (1 vnt.);

• Kėdės (6 vnt.)

Bendros plano investicijos nesiekia 30 tūkstančių litų. Projekto atsipirkimo laikas apie ….. metus.

Įmonės kompleksą sudarys gyvenamasis pastatas, kuriame bus priimami ir apgyvendinami klientai, vieta (rūsys) įrangai laikyti, du automobiliai. Klientus priiminės ir tieks informaciją komunikabilūs darbuotojai. Numatyti 6 etatai.

IĮ „Siesartis“ teiks paslaugas ištisus metus. Veiklą tikimasi pradėti nuo 2006 m. Vartotojams bus siūlomas įvairus aktyvus laiko praleidimas gamtoje. Vasarą žmonės galės žaisti lauko tenisą, krepšinį, pasitikrinti taiklumą pneumatiniais pistoletais, pažvejoti Siesartis upėje, taip pat paplaukioti baidarėmis.
Žiemą – galės paslidinėti, pačiuožinėti rogutėmis, taip pat pašaudyti į taikinius. Visus metus bus galima pasikaitinti lietuvių tradicinėje kaimiškoje pirtyje.

MARKETINGO PLANAS

4.1 Rinkos analizė.

Pateiktame žemėlapyje matome, kad mūsų IĮ ,,Siesartis“ bus kuriama Aukštaitijoje, tarp Ukmergės ir Molėtų rajonų, viename iš upės Siesartis vingių, keletas kilometrų nuo gražaus Alaušos ežero.

Populiarėja laisvalaikio praleidimas gamtoje. Aktyvų poilsį renkasi vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių, tiek guvus jaunimas, tiek brandaus amžiaus žmonės. Noras atitrūkti nuo miesto triukšmo ir oro taršos verčia žmones ieškoti poilsio ir pramogų gamtoje. Keletas tokių poilsio rūšių kaip slidinėjimas, plaukiojimas baidarėmis, šaudymas, lauko tenisas, krepšinis ir daugelis kitų sulaukia didelio susidomėjimo Lietuvos gyventojų ir užsienio turistų tarpe.

4.2 Marketingo tyrimas

Paslaugos aprašymas. Planuojame klientus aptarnauti jiems atvykus į mūsų sporto centrą. Reklaminiuose bukletuose bus pateiktas žemėlapis kaip atvykti bei telefonai paslaugų ir vietos rezervavimui. Atvykusius klientus maloniai priims komunikabilių jaunų žmonių kolektyvas, kuris suteiks instruktažą apie saugų įrengimų naudojimąsi. Lankytojams bus siūlomos tokios paslaugos žiemą: kalnų slidinėjimas, distancinis slidinėjimas, pirtis, šaudymas, nakvynė kaimo sodyboje. Paslaugos vasara: žvejyba, pirtis, lauko tenisas, krepšinis, tinklinis, šaudymas, baidarės, kempingas. Įranga bus nuomojama pateikus asmens dokumentą. Paslaugos bus teikiamos be tarpininkų. Žiemą bus nuomojamos įvairių tipų slidės, rogutės, pneumatiniai ginklai. Vasara – meškerės, lauko teniso, krepšinio, tinklinio inventorius, pneumatiniai ginklai, baidarės, palapinės. Taip pat bus imamas atskiras mokestis už krepšinio, teniso ir t.t. aikštelių nuoma. Taip pat nakvynė žiemą sodybose, pačiame sporto centre ir keliolika metrų nuo jo.

Veiklos pradžioje taikysime išsiskverbimo į rinką metodą. Nuolat stebėsime konkurentų kainas. Kaip minėjome pateiksime mažesnes kainas nei konkurentai, tuo pritraukdami daugiau vartotojų.

Paslaugų kainos numatymas. Lygindami savo paslaugas su konkurentais, klientams įrodysime, kad tokią pat paslaugą jie gali gauti už mažesnį mokestį. Nakvynės, aikštelių ir sporto bei laisvalaikio inventoriaus nuomos kainos pateiktos lentelėse, kurios apskaičiuotos įvertinus konkurentų pasiūlą.

Pagrindiniai konkurentai. Pagrindiniai konkurentai yra Ignalinos „Žiemos sporto centras“, Vilniaus slidinėjimo centras ir Birštono slidinėjimo centras. Ignalinoje ir Birštone nesirūpinama įrengimų atnaujinimų ir kokybiškų paslaugų tiekimu, o Vilniuje paslaugos yra labai brangios. Taigi mūsų įmonės privalumai, kurie leis įsitvirtinti rinkoje, bus pramogos ir poilsis prieinamomis kainomis vidutines pajamas gaunantiems klientams. Beje, mūsų ĮI ,,Siesartis“ bus įkurta ~100km nuo Lietuvos didžiųjų miestų kaip Vilnius, Kaunas, Panevėžys.

ĮI ,,Siesartis“ paslaugų vidutinės kainos

Paslaugų kainos žiemą

Paslaugos pavadinimas Valandai (1žm.) Dienai (1žm.)

Kalnų slidinėjimo trasa su pakėlėju 15lt

Kalnų ir distancinio slidinėjimo inventorius (slidės, batai, lazdos) 10lt –

Rogutės 7lt –

Šaudykla 5lt –

Šovinių dėžutė 20lt – –

Pirtis – 150lt

Lova sodyboje (6 lovos) – 12lt

Paslaugų kainos vasarą

Paslaugos pavadinimas Valandai (1žm.) Dienai (1žm.)

Meškerės 7lt –

Pirtis – 150lt

Lauko tenisas 8lt –

Krepšinio ir teniso aikštelės 8lt –

Kamuoliai 2lt –

Šaudykla 5lt –

Šovinių dėžutė 20lt – –

Baidarės – 50lt

Rėmimas. Nuolaidos bus taikomos pastoviems klientams, vaikams ir šeimoms. Paslaugų teikimo kanalas tiesioginis, t.y., paslaugas teikiame be tarpininkų.

Numatome paruošti reklamos planą. Reklamos tikslas – atkreipti klientų dėmesį. Akcentuosime kokybiškas paslaugas klientui už priimtiną kainą. Reklama numatoma internete, spaudoje bei platinant reklaminius bukletus, radiją.

4.3 Pardavimų prognozė (optimistinis, pesimistinis ir tikėtinas variantas)

Sudarydami 2006m. pardavimų prognozę paruošėme tris – optimistinį, pesimistinį ir tikėtiną variantus. Tai pateikta 4.3 -4.8 lentelėse.

5. Gamybos planas

5.1 Gamybinio pajėgumo ir gamybinės programos apskaičiavimas

IĮ „Siesartis“ gamybinį pajėgumą (Ggp) apskaičiuojame 2006m. sezonui pagal 5.1. formulę:

5.1. formulė

Ggp = T * N

Čia: T – efektyvus darbo laiko fondas paromis (nuo 2006m.– viso 356 diena).

N – įrangos skaičius (90vnt.)

Tai maksimalus paslaugų teikimo skaičius pilnai panaudojant darbo laiką ir įrangą.

Ggp = 356 * 90 = 32040 vnt.

Optimaliame pardavimų variante, kurį tikimės pasiekti per šeštus metus, teikiamomis paslaugomis pasinaudos 5740 turistų. Tai, bendrovės gamybinių pajėgumų 2006 m. pakaks maksimalaus turistų skaičiaus poreikiams patenkinti.

Pagal tikėtiną variantą vartotojų skaičius bus 4115 vnt.

Gamybinė programa (G) pirmaisiais įmonės darbo metais (2006 m.) planuojama išnaudojant gamybinį pajėgumą, proc. Pagal 5.2. formulę:

5.2. formulė

G = Gt/G0*100

Čia Gt – turistų skaičius pagal tikėtiną variantą (4115 asmenys)

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1428 žodžiai iš 4722 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.