Verslo planas individuali įmonė gardi mėsa
5 (100%) 1 vote

Verslo planas individuali įmonė gardi mėsa

1. SANTRAUKA

Nuo neatmenamų laikų Lietuvoje žmonės mėgo valgyti mėsa ir tuo džiaugėsi. Šiais laikais,deja,suprastėjus ekonominei padėčiai eilinis pirkėjas negali leisti dažnai įperkti šią prekę. Kadangi parduotuvėse prekės kainuoja daugiau todėl vartotojai renkasi turgų.Tačiau pigesnę mėsą turguje nevisada saugu pirkti dėl galimos prastos prekės kokybės.Todėl galima sukurti verslą ir suteikti pirkėjams viską iškarto: pigesnę prekę,aukštą kokybę,platų asortimentą,lietuvišką gaminį.

Mano individuali įmonė “Gardi mėsa” įregistruota 2003.11.10 Panevėžio miesto savivaldybės rejestro tarnyboje, veiklą pradės 2004.02.10. Įmonė užsiims gamyba. Mėsa bus skerdžiama išspjaustoma ir paruošiama pardavimui.

Pagrindinis įmonės tikslas – įsiskverbti į rinką, gauti pelną kapitalo plėtimuisi. Tai darysime ne vienerius metus. Stebėsime rinką, konkurentus, reaguosime į klientų poreikius ir norus.Klientai segmentuojami pagal geografinę padėtį ir amžių. Panevėžio miesto gyventojai.Pagrindiniai klientai manoma bus savarankiškai gyvenantys žmonės,studentai,tėveliai ir pensininkai. Savo segmentą norime pritraukti kaina ir kokybe, nes tam segmentui konkurentai jau teikia tokias paslaugas.

Pagrindiniai konkurentai:

 „Kumpis“

 „Mėsa“

 „Kaimietis“

Įmonės “Gardi mėsa” direktorius ir savininkas esu aš – Giedrius Pinevičius. Tai pat įmonėje dar dirbs 5 darbuotojai: vadybininkas, buhalteris, 2 pardavėjai, valytoja.

Įmonės kapitalą sudaro:

1. skolintos – 70 000 Lt

2. nusavos – tik smulkiom išlaidom.

Už šias lėšas pirksiu reikiamą įrangą ir inventorių ir vystysiu plėtrą. Skolą gražinsiu per 10 metų. Prognozuojama įmonės metinė apyvarta –, metinis grynasis pelnas – 457095Lt

2.Verslo aprašymas

2.1.Firmos aprašymas

Individuali įmonė “Gardi mėsa” – tai mėsos išpjaustymo įmonė. Ji įsikūrusi Panevėžyje.Mero g. 10 namo garaže. Šis garažas bus pritaikytas išpjaustymo patalpoms, kurios užims 60m2 plotą.Remonto darbams prireiks – 500Lt. Įmonės tikslas Panevėžio miesto parduotuves prekiaujančias mėsa aprūpinti sveika ir visada šviežia jautienos mėsa. “Gardi mėsa” savininkas Giedrius Pinevičius. Jis atsako už įmonės veiklos rezultatą.Įmonė savo skerdyklos neturės todėl naudosis kitų paslaugomis ir mokės po 43Lt už galviją. Į tą kainą įeina ir pažyma iš veterinaro apie gyvulio sveikatą. Kaulus ir kitas liekanas šunims pardavinės žmonėms ir veš į Bernatonius, į šunų prieglaudą , o taip pat ir į Uteną – lapyną. Projektui įgyvendinti savininkas paima 70000Lt beprocentę paskolą iš dėdės neribotam laikotarpiui.

Prekėms po parduotuves išvežioti įmonė išsinuomos Wolsvagen Jetta su priekaba už 20Lt per dieną. Mes tikimės per metus gauti 909050.76Lt pajamų ir 90430.85 grynojo pelno. Šiuo metu Panevėžyje yra kelios tokio tipo įmonės. Didžiausias konkurentas – mėsos išpjaustymo įmonė Panevėžyje, Beržų gatvėje.Įmonės telefonas 462158.

2.2. Verslo tikslai ir galimybės

Firmos strateginis tikslas- gauti kuo didesnį pelną. Prekę pateikti kuo kokybiškesnę, prienama kaina vidutiniam vartotojui.

Vienų metų veiklos tikslai:

1. Tirti rinką tam, kad nustatyti vartotojų tipą, rinkos dydį, ir stengtis užimti kuo didesnę rinkos dalį;

2. Pateikti rinkai kuo didesnį prekės asortimentą:

3. Sukurti gerą įvaizdį radijo ir televizijos pagalba;

4. Sekti konkurentų pranašumus ir trūkumus;

5. Nustatyti palankias kainas tiek pirkėjui, tiek pardavėjui;

6. Sukurti reklaminius lankstinukus.

Veiklos pradžioje bus siekiama kuo greičiau padengti turimas įmonės išlaidas, o vėliau dalį pelno skirti plėtrai, reklamai ir skolai gražinti.

Ilgo termino tikslai:

1. Užtikrinti gerą įmonės “Gardi mėsa” reputaciją;

2. Sudaryti sutartis su dimeninėmis maisto parduotuvėmis Panevėžyje;

Penkių metų veiklos tikslai:

1. Parduoti kuo daugiau prekių naudojant įvairios rūšies reklamą;

2. Įkurti parduotuvę Utenoje;

3. Surasti kreditorius;

4. Kelti darbuotojų kvalifikaciją.

2.3 Produkto as paslaugos aprašymas

Įmonė “Gardi mėsa” užsiims mažmenine jautienos mėsos produktų gamyba ir prekyba.Tieksiu Panevėžio miesto maisto prekių parduotuvėms. Pradinė mano prekės vertė- kokybė.

– subproduktai (kepenys, inkstai, plaučiai, širdis,liežuvis, uodegos)

– karbonadas

– sprandinė

– išpjova

– užpakaliniai kumpiai ir priekiniai kumpiai

– mėsa malimui

– liekanos šunims.

Giedrius Pinevičius pritaikys savo gyvenamamojo namo garažą veiklai.

Jis įsigys visą reikalingą įrangą:

– šaldiklis

– nerūdijančio plieno stalas išpjaustymui

– stalas mėsai laikyti

– svarstyklės

Mano potencialūs konkurentai yra įmonė parduodanti kiaulienos mėsos gaminius.Jas galima apibūdinti taip:

– parduoda prekes panašiomis kainomis;

– koybiškos prekės;

– įmonė vykdanti aktyvią reklaminę veiklą;

Mėsos gaminiai bus įpokuoti politileninėse pakuotėse su gamintojo prekės ženklu. Pirkėjui prekė bus įteikta su mano įmonės “Gardi mėsa” prekybiniu maišeliu. Sandėliavimui skirsiu 20 kv.m. ploto, sandėlyje prekės bus sudėtos pagal prekės pavadinimą ir perkamumą. Sandėlio patalpose
bus palaikoma pastovi vienoda temperatūra reikalinga, kad neplistų drėgmė, bakterijos ir mikrobai.Tam bus įsigyti specialūs oro temperatūros reguliatoriai. Bus įsigytas kasos aparatas, kad būtų galima aptarnauti pirkėjus vietoje. Įėjimas bus tiek iš prekybinės salės, tiek iš kiemo pusės.

3. MARKETINGAS

3.1. Rinkos apžvalga

Šiuo metu rinka prisotinta prekėmis ir paslaugomis. Todėl pradedant, bet kokį verslą pirmiausia reikia labai atidžiai ištirti rinkos aplinką, kurioje bus įkurta įmonė.

Vadovaujant individualiai įmonei labiausiai reikia numatyti marketingo funkcijas. Marketingas- tai rinka, kurioje vyksta pardavimo- pirkimo funkcijos. Norint užkariauti rinką reikia skatinti nuolatinį pirkėją prieinamomis kainomis, gera reklama ir svarbiausia kokybiška produkcija.

Mėsos gaminiai reikalingi visais metų laikais, todėl nedidelis rizikos faktorius, kad ji bus neperkama. Svarbiausia sugebėti sudaryti ir išlaikyti įmonės gerą įvaizdį.

Kadangi įmonė prekiaus mėsos gaminiais, todėl orientuosis į vidutinį pirkėją. Numatoma, kad parduotuvę lankys įvairūs pirkėjai, tiek jauni, tiek seni, turtingi ir neturtingi. Gera prekių kokybė ir prienamos kainos ir vidutines pajamas turinčiam pirkėjui, platus asortimentas galės patenkinti net ir išrankiausią pirkėją ir leis įsitvirtinti rinkoje. Įmonė “Gardi mėsa” nuolat stebės konkurentus, darys išvadas, sieks juos pralenkti.

Įmonė “Gardi mėsa” turės įsigyti įvaizdį rinkoje, pritraukti pirkėjus į savo pusę ir stengtis pralenkti konkurentus, kurie jau spėję įsigyti savo nuolatinius pirkėjus.

Mes tyrime Panevėžio miesto rinką pateikdami praeiviams įvairius klausimus anketose. Apklausa vyko Panevėžio mieste, daugiausia apklausa vyko miesto centre, buvo platinamos anketos į kurias praeiviai mielai sutiko atsakyti, ir tokiu būdu mes dar išplatinome kuponus, kuriuose buvo nurodoma, kada įmonė “Gardi mėsa” pradės veiklą, o su šiuo kuponu būsimi pirkėjai galės įsigyti prekę su 5% nuolaida. Šių anketų pagalba mes galėjome išsiaiškinti kas pirks mūsų prekę ir kaip dažnai jie pirks, kur norėtų pirkti prekę ir kokie mūsų konkurentai.

ANKETA

Mielas Pirkėjau, mes norėtumėme Jus supažindinti su mūsų parduotuvės “Gardi mėsa” prekiaujama mėsos produkcija ir pateikti Jums keletą klausimų į kuriuos Jūs galėtumėte atsakyti. Iš anksto dėkojame už atsakymus ir MALONIAI KVIEČIAME APSILANKYTI MŪSŲ PARDUOTUVĖJE “Gardi mėsa” NUO 2004m. vasario 10d. adresu Mero g.10. Su šiuo kuponu ir atsakiusiems į mūsų anketą asmenims bus suteikta mūsų parduotuvėje “Gardi mėsa” 5% nuolaida mėsos gaminiams.

Prašome pažymėti Jums tinkamą atsakymą:

1. Ar Jūs teikiate pirmenybę lietuviškai prekei? (Atsakymą pažymėkite varnele) .

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1197 žodžiai iš 3960 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.