Verslo planas uab skydmedis
5 (100%) 1 vote

Verslo planas uab skydmedis

VERSLO PLANAS

1. Santrauka

UAB “ Skydmedis” siūlo produkciją atitinkantį nemažą vartotojų spektrą.

Firmos misija – įsitvirtinti Lietuvos bei užsienio rinkose surenkant kokybiškus, atitinkančius visus Europinio standarto medinius skydinius namelius.

Firmos pagrindinė veiklos sritis – mediniu skydinių namelių surinkimas. Siekiame, kad įmonėje surenkami skydiniai nameliai būtų kokybiškos ir nekeltų jokių rūpesčių juos eksploatuojant.

Mūsų firma montuoja europinio standarto, turinčius visus ISO sertifikatus, medinius namelių karkasus. Kai kurie mediniai karkasai pagaminti naudojant latvių gamybos klijuotą spygliuočių medieną. Tokia technologija užtikrina, kad mediniai karkasai veikiami įvairių oro sąlygų, laiko – nesideformuotų ir būtų patvarūs.

Statybos paslaugų rinka Lietuvoje nuolat kinta dėl daugybės priežasčių. Šiuo metu statybos verslas yra plėtimosi stadijoje, labai svarbu yra išsikovoti savo vietą rinkose, pažinti konkurentus, pritraukti naujus klientus. Klientų skaičius esamoje rinkoje nėra labai stabilus, nes statyba dažniausiai vyksta šiltuoju metų laiku, tačiau statyba patenkina elementarius žmogaus fiziologinius poreikius – šilumą, jaukumą, komfortą ir kt.

Lietuvoje nėra tiesioginių konkurentų, todėl kainos bus – savikaina plius 10% pelno. Klientams sudarysime sąlygas rinktis įvairias medžiagas bei variantus pagal jų turimus pinigus. Nustatant užsienyje kainas bus taikoma įsiskverbimo į rinką strategija. Todėl nuolat bus stebimos kainos rinkoje bei konkurentų kainos. Šiuo metu mūsų paslauga bus tiekiama už mažiausia kainą, kadangi Lietuvoje pigesnė darbo jėga, pigesnės lietuviškos prekės. Taigi mes galėsime sau leisti paslaugą teikti žemesnėmis kainomis ir dėl to nenukentės kokybė.

UAB “ Skydmedis” yra įsteigtas AB Panevėžio Statybos Tresto. Ji turi 100% firmos akcijų.

• Per metus grynas pelnas 285408 Lt

• Grynas pelningumas 12,2 %

• Per metus pajamos už namelius 2340000 Lt

• Produkcijos vieneto kaina 65000 Lt

• 1 namelio savikaina 55673 Lt

2. Verslo aprašymas

2.1. Firmos aprašymas

Įmonės tipas yra UAB. Nuosavybės forma yra kolektyvinė. Firma yra užregistruota 2002 02 02 Panevėžio miesto savivaldybėje. Veiklą žadama pradėti artimiausiu metu t.y. 2002 03 17 .

Įmonė bus maža, dirbs iki 50 žmonių. Ši įmonė buvo kuriama dėl šių priežasčių: noras praturtėti, siekimas būti savarankišku, susikūrti sau darbo vietą ir kitiems. Įmonė įkuriama atsiskyrus nuo didelės statybinės įmonės. Išanalizavus Lietuvos ir užsienio rinką buvo nuspresta imtis pigesnių skydinių namelių. Patirtis yra tik statant, rekonstruojant mūrinius, monolitinius ir kitus pastatus. Skydinių namelių statyboje patirties beveik nėra. Įmonės įkūrėjas – akcininkas AB PST. Kapitalas – parduotos 25 akcijos po 500 Lt.

Įmonė įsikūrusi geroje vietoje, iki įmonės lengva privažiuoti sunkvežimiais, netoli kelias Via Baltika, Panevėžio pakraštyje, Pramonės 5. Ten yra sandeliai, gamybinės patalpos bei įrengimai. Įrengimus pradžioje reikės nuomotis.

2.2. Verslo tikslai ir galimybės

Verslo tikslas uždirbti kuo didesnį pelną. Kadangi išanalizavus Lietuvos rinką tokių firmų nėra, todėl tokių namelių gamintojai esame vieni. Esant tokiom sąlygom reikia stengtis kuo kokybiškiau gaminti nemažinant savo pelno. Žinant, kad Lietuvoje darbo jėga pigesnė nei užsienio, o kokybė mažai skiriasi, kainomis galėsime konkuruoti su užsienio firmomis. Didesnę rinkos dalį bandysime užimti Vokietijoje. Šiuo metu tokių namelių paklausa Vokietijoje yra labai didelė. Patys namelių nestatysime, o tik tieksime paruoštus karkasus.

Lietuvoje žadama bendradarbiauti su firma “ Bendros pajėgos”. Ši firma ieškos klientų Lietuvoje ir juos sumontuos. Be to AB PST yra suinteresuotas didinti įmonės pelną, nes patys yra akcininkai ir ieškos klientų Rusijoje, bei juos sumontuos. Įsitvirtinus Vokietijos bei Rusijos rinkose planuojame ieškoti klientų kitose užsienio šalyse.

Norint gaminti kokybiškai, darbuotojai bus atrenkami labai kruopščiai. Privalumai darbuotojams butų baigimas tokią mokyklą kaip Panevėžio kolegijos statybos skyrius bei kitų statybinių mokyklų, kuriose į mokymosi programą yra įtrauktos savarankiškos praktikos statybos organizacijose. Jei studentas ar moksleivis praktikos metu parodys gerus rezultatus, tai jis baigęs mokymo įstaigą galės tikėtis būti priimtas į darbą.

Pirmus mėnesius darbuotojai bus apmokami dirbti ir stebimi, po to vyks atranka po kurios liks tik geriausi darbuotojai. Jei toliau bus apmokami dirbti su naujais prietaisai bei supažindinami su kokybės standartais. Bus rodomi filmai bei konsultuojami įvairiais klausimais. Namelio karkasui gaminti bus naudojamos kokybiškos medžiagos pagal ISO 9002 kurios galioja Europoje bei statybinių medžiagų, kapitalinės statybos ir priešgaisrinės apsaugos instituto išduoto atitikties sertifikato, kad bendrovėje gaminamų sienų, perdangos ir stogo elementai atitinka techninius reikalavimus pagal DIN 1052. Be to atrenkama geriausia mediena bei pasirinkti patikimi įvairių medžiagų tiekėjai.

Darbuotojai už gerą darbą bus skatinami didesniais atlyginimų priedais bei algomis ( atlyginimai bus mokami už atliktus darbus, o ne valandiniai ). Už padarytą
broką bus mažinami atlyginimai, nes už klaidas firmai gali tekti mokėti baudas.

2.3. Produkto aprašymas

Šie nameliai turi nemažą perspektyvą ateityje dėl šių priežasčių: busimiems klientams bus galimybė pasirinkti esamus namelių projektus firmoje arba patiems ar su projektuotojų pagalba susikūrti savo svajonių namą. Nors mūsų firma neatlikinės pilną apdailą, nes firma tik gamins namelių karkasus ir galės atlikti tik dalinį išorės bei vidaus apdailą tai yra ( apkalimas medinėmis dažytomis lentelėmis bei vidaus tinkavimas), galima bus užsakyti namelio karkasus su įmontuotais langais ir durimis (juos įdės bet kuri firma dedanti langus ir duris) taip pat galėsime pilnai sumontuoti stogą. Taip pat bus nemažas pasirinkimas stogo dangų, išorės apdailos, vidinės apdailos, durų, langų ir t.t… iš kitų firmų katalogų su kuriomis žadama bendradarbiauti, todėl galima bus siūlyti įvairius variantus kuriuos sumontuos Lietuvoje – “Bendros pajėgos”, Rusijoje – AB PST,o užsienyje įvairios firmos toje šalyje. Be to klientas gali ir pats savo medžiagomis ir darbu įsirengti apdailą tai nėra labai sunku be to sutaupoma pinigų.

Pats namelio karkasas sudarytas iš šių medžiagų: pagrindinės būtų lentos apipjaustytos džiovintos obliuotos, lentos apipjaustytos džiovintos obliuotos iš 4 pusių, klijuotos sijos,klijuotos gegnės, dailylentės supjaustytos pagal ilgį, dailylentės maumedžio, mediniai gaminiai, Vidivalio plokštė, OSB 22 ir OSB 15, akmens vata (IL 75; IL 50; IL 42), smulkios medžiagos būtų plėvelė polimerinė, gofruotas instaliacijos vamzdžiai, juostiniai žiediniai stropai, glaistas Farmacel, klijai Farmacel, glaistas, medvarščiai 6*220, medvarščiai 6*150, medvarščiai 5*70, medvarščiai KNAUF, vinys 2,8*65 NKR, vinys cinkuoti 5*150, vinys cinkuoti 4*120, vinys cinkuoti4,2*50, vinys cinkuoti 4,2*110, vinys cinkuoti 3*70, vinys plieniniai, kabės KG745CN45, kabės RAPID, lipni juosta pakavimo, metaliniai gaminiai kaiščiai, metalinės plokštės, kampai 55*55*90, kampai 60*60*60,bet galimi ir kiti variantai tai priklausys nuo norimos kainos ir t.t…

Namelio surinkimas firmoje trunka įvairiai t.y. nuo trijų dienų iki dviejų savaičių ( prie vieno namelio kuris yra vieno aukšto su mansarda ir jo plotas iki 120 m2 dirba 11 žmonių. Jie jį surenka per 55 val. (vienas žmogus 608 val.), medžiagų tokiam nameliui reikės už 38160 Lt, o visas namelis kainuos 64913 Lt ), namelio pastatymas trunka nuo vienos iki trijų dienų. Dar reiktų pridėti transportavymą (namelių karkasus vežime sunkvežimiai į reikiamą vietą) vienas namelis telpa į vieną – du sunkvežimio priekabas o, tai manau tikrai nedaug palyginus su konkurentais t.y. kiek jiems reiktų sunkvežimių atsivežti į statybvietę medžiagų. Aišku pirma turi būti įrengti nameliui pamatai. Namelio apdaila padaroma surinkus namelį vietoje, o tai priklauso nuo firmų kurios daro apdailas. Išvada ta, kad joks konkurentas statantis namus iš plytų ar blokelių negalės pasiūlyti tokio greito namelio pastatymo. Jei jums nepatinka mediniai nameliai tai ne bėda, apmūrijus išorę dekoratyvinėmis, skaldytomis ar kitomis plytomis jis tikrai atrodys gražiai, o viduje bus šilta, jauku ir ekonomiška. Be to šie nameliai pagal DIN 1052 normas yra atsparūs ugniai t.y. degant atvirai ugniai karkasas užsidegs tik po valandos, o tai manau neprasti parodymai mediniui nameliu.

3. MARKETINGAS

3.1. Rinkos apžvalga

Kadangi Lietuvoje šių namelių kainos gali būti kiek per didelės tai pagrindinė rinka bus užsienio šalys,o ypač didelį dėmesį kreipsime į Vokietijos rinką. Vokietijoje padidėjus šių namelių paklausai mes kreipsime didelį dėmesį į konkurentus esančius šioje šalyje ir koreguosime savo produkto kainas. Vokiečiams šių namelių kainos neturėtų būti didelės dėl šių priežasčių: Lietuvoje pigesnė darbo jėga, mažesnės medienos kainos.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1369 žodžiai iš 4425 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.