Ar verta naudoti jQuery?
5 (100%) 1 vote

Ar verta naudoti jQuery?

Šiame pranešime norėčiau pasidalinti stebėjimais apie JQuery biblioteką. Šiame pranešime rasite trumpą aprašymą ir vertinimą šios patogios bibliotekos. Taip pat bus pateikti elementarūs darbo su JQuery pavyzdžiai, kaip ši biblioteka naudojama, kokių parametrų jei reikia. Pačiam nemažai tenka programuoti su JQuery biblioteka ir galiu pasakyti, kad ši biblioteka labai palengvina darbą, kuriant vartotojo sąsajas internetiniam puslapiam.

Kodėl verta naudotis JQuery biblioteka?

JQuery palyginus nedidelė biblioteka, kuri paremta keliais paprastais ir protingais principais. Dirbant su „grynomis“(ang. RAW) Javascript ar DOM programavimo kalbomis, kyla nemažai sunkumų ir iššūkių valdant interneto naršyklių specifinius veiksmus. JQuery biblioteka suteikia nemažai priemonių darbui su interneto naršyklių aplinkomis. Ši biblioteka yra tarsi aukso vidurys tarp dydžio, suteikiamo priemonių rinkinio ir lengvo šių priemonių panaudojimo. JQuery padės pasiekti ženklius produktyvumo pakitimus, bei bus lengvai išmokstama. Ši priemonė turi nemažą potencialą stipriai pakeisti kliento pusės kūrimo darbus su sudėtingomis vartotojo sąsajomis ir „front end“ logika Javascript bibliotekoje[2].

JQuery biblioteka gali būti aktyvuota bet kokiame internetiniame puslapyje pridėjus HTML SCRIPT elementą su nurodytu “src” parametru, kuriame kelias iki bibliotekos serveryje.
Pvz.:

<script type="text/javascript" src="jquery.js"></script>.

Šis įrankis turi nedidelę biblioteką su „Document Object Model“(DOM), lengvu priėjimu prie AJAX, be didelio išsiplėtimo ir animacijos pagrindus. Standartinė JQuery biblioteka užima tik 15Kb, bet joje yra mechanizmas kuris leidžia šią biblioteką lengvai praplėsti naujomis funkcijomis , dažniausiai jos vadinamos „plugin‘s“. Standartinė biblioteka palaiko CSS 1-3 , X-Path pagrindus, dirba su Firefox 1+, Internet Explorer 5,5+, Safari 1,3+ ir Opera 8.5+. Viskas JQuery priemonėse yra HTML ir DOM. Tad prieš pradedant darbą su šia biblioteka, dokumentas turėtų būti pilnai užkrautas, tik tada bus galima naudotis priemonėmis. Tai gali būti padaryta pasitelkiant įvykius. „Ready“ yra pirmasis įvykis, kuris aktyvuojamas, kai dokumentas yra pilnai užkrautas.

$(document).ready(function() {
// Mūsų kodas 
});

Biblioteka elegantiškai suranda ir leidžia pradėti dirbti su HTML elementais, pasinaudojus labai gera „parinkimo“ („application programming interface“ -> API), kuri leidžia surasti HTML elementus ir su jais atlikti veiksmus. Viskas gali būti apjungta labai paprastai, tarsi kokia grandininė reakcija, iš vienos komandos yra iškviečiama kita komanda ir t.t. Pavyzdžiui, šiame pavyzdyje vienos eilutės kodas randa visus <div> elementus puslapyje, kurie turi CSS klasę „slide“ ir tada pasitelkus animacijos funkcijas, jie pamažu yra panaikinami[2].

$(“div.slide”).slideup(‘slow’).addClass(“removed”);

Ką galima gauti iš JQuery?

DOM elementų parinkimas
Galima surasti/pasirinkti DOM elementus pasinaudojus JQuery „selector“ API, kuri leidžia atlikti viskas greičiau ir našiau. Ši biblioteka naudoja CSS 3.0 su tam tikrais išplėtimais pasirenkant vieną ar daugelį elementų iš HTML dokumento. Su CSS pagalba galima parinkti elementą pasinaudojus elemento ID, CSS klase, atributų filtru, santykiais su kitais elementais arba pasitelkus sąlygų filtrą.
Paprastoje Javascript kalboje labai sunku parinkti 2 stulpelį LI elementuose HTML dokumente. Su JQuery tai pasiekiama parašius paprastą eilutę:

$("#liEntries li:nth-child(2)");

Visi „selectors“ gali būti sudėti į JQuery objektą vadinama „wrapped set“. Viskas bus saugojama masyvo principu paremtoje struktūroje.
„Wrapped set“ operacijos
Tikrasis pranašumas „wrapped set“ pasireiškia, kai operacijos turi būti atliktos visiems parinktiems DOM elementams. JQuery.fn turi daugiau nei 100 funkcijų, kurios leidžia dirbti su parinktais DOM elementais. Jeigu mes norime pakeisti tarkim nelyginių eilučių stilių ar specifinių eilučių, tai labai lengva padaryti dinamiškai. Klasių pavadinimai taip pat dinamiškai gali būti priskirti. Keli metodai leidžia naudotis „get“ ir „set“ operacijomis skirtomis .CSS(). Elementų atributai taip pat gali būti iškviesti, pakeisti pasinaudojus .ATTR(), .VAL(), .TEXT(). Elementus galima klonuoti, kad būtų galima juos perkelti į kitus HTML dokumentus arba ,kad turėti originalią versiją elemento prieš atliekant pakeitimus. „Wrapped set“ operacijos yra grandininės, kurios gali būti praplečiamos .FIND(), .FILTER() arba .ADD() metodais[2].

Įvykiai JQuery bibliotekoje

Įvykiai bibliotekoje yra valdomi labai našiai ir naudingai. Javascript DOM manipuliacijos skirtos AJAX yra atliekamos Async iškvietimais, kas kelia problemų dirbant su skirtingomis naršyklėmis. JQuery siūlo labai lengva mechanizmą valdant įvykius ir turi bendrą įvykių modelį visoms naršyklėms.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 706 žodžiai iš 1379 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.