Dokumentų valdymo sąvokų apibūdinimas
5 (100%) 1 vote

Dokumentų valdymo sąvokų apibūdinimas

DOKUMENTŲ VALDYMO SĄVOKŲ APIBŪDINIMAS

Dokumentų valdymas – įstaigos vidaus administravimo sritis, apimantis dokumentų tvarkymo ir valdymo procesus nuo jų rengimo ar gavimo iki atrinkimo saugoti ar naikinti.

Oficialius dokumentas – su įstaigos veikla susijęs jos parengtas ar gautas dokumentas, įtrauktas į įstaigos dokumentų apskaitos sistemas.

Dokumentas – įvairiomis priemonėmis fiksuotos informacijos, faktai, žmogaus veikla. Visą tai fiksuoti galima rašto, vaizdo bei garso pagalba.

Blankas – nustatyto formato popieriaus lapas su išdėstytais dokumentais. Įforminimo rekvizitais, susijusiais su dokumentų sudarytoju, turinčiu teisės aktų suteiktus įgaliojimus.

Rekvizitas – dokumento sudedamoji dalis, reiškianti nustatytas dokumentas. Rengimo ir įteisinimo procedūras ir turinti nustatytą pastovią vietą.

Bylą – pagal nustatytus ar pasirinktus požymius kartu sudėti, sugrupuoti ir susisteminti dokumentai.

Dokumento kopija – reprografijos būdu tiksliai atgamintas dokumentas.

Dokumento nuorašas – atgamintas dokumentas be ranka jame parašytų rekvizitų ar jų dalių (rezoliucijos, vizų, parašų).

Registravimas – dokumentų įrašymas į apskaitą, kuri užtikrina jo oficialumo įrodymą.

Raštas – dokumentas, kurį įstaiga rašo ko nors klausdama, prašydama, į ką nors atsakydama, informuodama.

Pažyma – tai informacinio pobūdžio dokumentas, kuriame pateikiami ir aprašomi duomenys kokiu nors klausimu; aprašomi įvykiai ar faktai; prireikus gali būti teikiamos išvados ir pasiūlymai.

Pažymėjimas – tai dokumentas, patvirtinantis tam tikrus duomenis, būklę ar statusą. Jis išduodamas asmeniui naudos, o ne pateikti tam tikrai įmonei ar įstaigai.

Charakteristika – dokumentas, kuriame aprašomos darbuotojo dalykinės savybės, asmeninės ypatybės, pasireiškiančios požiūriu į darbo priedermes, profesijos tobulinimą, atskleidžiami darbuotojo gebėjimai bendrauti, bendradarbiauti su kitais kolektyvo nariais ar jiems vadovauti.

Rekomendacija – dokumentas, kuriame aptariama ir palankiai vertinama asmens veikla, pateikiami šiam asmeniui palankūs siūlymai. Gali rašyti buvę darbdaviai, dėstytojai, visuomeninių organizacijų vadovai ir netgi gerai žinomi įtakingi draugai.

Įgaliojimas – dokumentas, kuriuo suteikiama teisė ką nors atlikti kito asmens ar įstaigos vardu. Gali rašyti įstaigos, įmonės ar organizacijos ir privatūs asmenys.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 323 žodžiai iš 637 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.