Ii eurofutbolas verslo planas
5 (100%) 1 vote

Ii eurofutbolas verslo planas

Turinys

Santrauka 3

Verslo aprašymas 5

A. Verslo srities aprašymas 5

B. Verslo tikslai galimybės ir orientyrai 6

C. Produkto aprašymas 6

Marketingas 7

A. Rinkos apžvalga 7

B. Konkurencijos analizė 8

C. Marketingo planas 10

C.1. Pardavimo strategija 10

C.2. Kainodaros strategija 10

C.3. Reklama ir rėmimas 10

Gamyba 12

A. Trumpas gamybos proceso aprašymas 12

B. Tiekėjai 12

C. Darbo jėga 13

C1. Reikalavimai 14

C2. Teisės ir Pareigos 14

E. Teikiamos papildomos paslaugos 15

F. Gamybos savikaina 16

Vadyba 17

A. Savininkai ir valdytojai 17

B. Organizacinė įmonės struktūra 17

Rizikos veiksniai 18

A. Galimos problemos ir kliūtys 18

B. Alternatyvi veikla 18

Finansai 19

A. Kapitaliniai įdėjimai ir jų panaudojimas 19

B. Finansinių prognozių prielaidos 20

Santrauka

IĮ „EuroFutbolas“ – įmonė teikianti internetines paslaugas. Svarbiasia iš jų yra internetinio portalo http://www.EuroFootball.lt kūrimas ir išlaikymas. Šis portalas – vienas didžiausių Lietuvoje internetinių tinklapių sporto tema, kasdien pateikiantis karščiausią informaciją apie futbolo aktualijas iš Lietuvos ir viso pasaulio.

Futbolas – sparčiai populiarėjanti spoto šaka Lietuvoje. Tačiau šiam sportui plėstis reikalingos informacijos priemonės, skelbiančios žmonėms karščiausias naujienas ir supažindinančios su futbolo subtilybėmis, ko Lietuvoje šiuo metu būtent ir trūksta. Kolkas Lietuvoje yra tik keletas futbolo portalų, kurie tikrai nesugeba patenkinti visuomenes poreikių ir savo kokybe ženkliai nusileidžia ne tik užsienio portalams, bet ir kietiems Lietuvoje veikiantiems tinklapiams sporto tema, tad mūsų tikslas – populiarinti futbolą Lietuvoje. Eksperimentinis tinklapis gyvuoja jau metus ir kasdien mes sulaukiame apie 3000 lankytojų, tad portalui išplėtus savo veiklą jų tūrėtų dar padaugėti.

Atlikus vartotojų apklausą, paaiškėjo, jog mūsų portalo lankytojai yra daugiausiai 18-24 metų amžiaus žmonės, studentai, portalą dažniausiai naršantys namuose ar universitete. Tokie vartotojai reikalauja netik operatyviai pateikti karščiausias naujienas, bet ir užtikrinti, kad jos būtų lengvai skaitomos ir tikslios. Tokia sąlyginai jauna rinka taip pat reikalauja įvairių žaidimų bei konkursų, kur jie galėtų varžytis tarpusavyje bei laimėti įvairius prizus.

Kadangi mūsų paslauga yra internetinė, tai ja gali naudotis žmonės ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. Vistik, kolkas neplanuojame paleisti angliškos tinklapio versijos, tad galima teigti, jog mūsų portalas yra skirtas ne tik žmonėms gyvenantiems Lietuvoje, bet ir visiems kitiems mokantiems lietuvių kalbą.

Kaip ir dauguma visų interneto portalų, mūsų tinklaps yra visiškai nemokamas. Vienintelės įmonės pajamos yra gaunamos iš reklamos bei įvairių renginių organizavimo. Reklamos plotas mūsų tinklapyje kainuoja 1000-1500 litų per mėnesį. IĮ „EuroFutbolas“ taip pat organizuoja megėjų futbolo lygą „SFL“, kurioje vienos komandos startinis mokestis yra 1000 litų vienam sezonui.

Pateikus vartotojams eksperimentinį tinklapį per pusantrų metų jame apsilankė beveik milijonas vartotojų, o tinklapis įsitvirtino tarp lyderiaujančių sporto portalų Lietuvoje, tad tikimės, jog išplėtus portalo veiklą vartojimo apimtys dar labiau padidės.

Visi tinklapio darbuotojai yra futbolo entuziastai, bent jau kolkas dirbantys už minimalų atlygį. Kitos portalo išlaidos yra įvairių užsienio naujienų portalų licenzijų įsigijimas (metinė licenzija kainuoja vidutiniškai 200 litų), mokestis už portalo vietą serveryje (500 litų per metus) bei prizų už įvairius konkursus steigimas, taip pat teisėjų samdymas „SFL“ rungtynėms (50 litų už rungtynes).

Artimiausiu metu, atsiradus papildomų lėšų arba remėjų, kurie norėtų prisidėti prie futbolo populiarinimo Lietuvoje, įmonė žada išplėsti savo veiklą ir be tinklapio kūrimo bei renginių organizavimo taip pat užsiimti mėnesinio žurnalo arba laikraščio „EuroFutbolas“ leidimo bei platinimu, o ateityje galbūt net rengti autorinę laidą apie futbolą per TV.

IĮ „EuroFutbolas“ šiuo metu dirba 10 žmonių, tačiau vėliau planuojama priimti daugiau darbuotojų. Kolkas visi portalo darbuotojai dirba už minimalų atlygį, tačiau atsiradus papildomų lėšų nuo sekančių metų planuojame didinti atlyginimus.

Verslo aprašymas

A. Verslo srities aprašymas

Internetinis verslas šiuo metu sparčiai populiarėjanti verslo forma Lietuvoje. Per pastaruosius kelis metus susikūrė ir veikti pradėjo daugybė internetinių tinklapių sporto tema, tačiau dauguma iš jų buvo skirti krepšiniui.

Nors tai yra gan nauja verslo forma, tačiau ją renkasi vis daugiau žmonių. Pagrindinės to priežąstys galėtų būti šios:

• Tokį verslą gan paprasta vykdyti.

• Toks verslas nereikalauja ypatingų išlaidų.

• Neribota rinka, kadangi internetu naudojasi visas pasaulis.

• Galima dirbti betkur, kur yra kompiuteris ir internetas.

• Toks verslas nereikalauja ypatingų darbo įgūdžių.

Pastaruosius metus stebejus tokių įmonių kūrimąsį Lietuvoje, priėjome išvadą, kad varotojų

simpatijas užsitarnauja tik tos įmonės, kurios netik sugeba pateikti naujausią informaciją gaunama ir naujienų agentūrų, tačiau taip pat pateikia vartotojams savo
originalių straipsnių, intervių ar organizuoja įvairius renginius, konkursus ar žaidimus. IĮ „EuroFutbolas“ būtent tai ir daro rengdamas Sekamdienio Futbolo Lygos „SFL“ turnyrą, kuriame gali dalyvauti visi norintys, bei plėsdamas savo ryšių tinklą, užmegzdamas kontaktus su žymiausiais šalies futbolo specialistais, klubų vadovais bei žaidėjais.

Šiuo metu Lietuvoje yra vos keli futbolo portalai, tačiau bene vieninteliu rimtu konkurentu galima laikyti jau tris metus savo veiklą vykdančiu portalu „Ivartis.lt“. Tai buvo bene pirmasias mūsų šalyje portalas futbolo tema, tad šiuo metu „Ivartis.lt“ turi aplink save subūręs nemažą vartotojų būrį, kurie potencialai galėtų būti ir mūsų įmonės paslaugų vartotojais.

Vistik mūsų įmonė netūrėtų įtakoti rinkos, kadangi ši niša dar tikrai nėra užpildyta. Ji užims konkurentų dar neaprėptą rinkos dalį, teiks kokybiškesnes ir patrauklesnes paslaugas bei tikėtina patrauks dalį jų klientų pas save.

B. Verslo tikslai galimybės ir orientyrai

Pagrindinis ĮI „EuroFutbolas“ tikslas yra populiarinti futbolą Lietuve, apie save sutraukti šios

sporto šakos entuziastų būrį bei suteikti galimybe futbolu besidomintiems žmonėms pasidalinti savo žiniomis su kitais šios sporto gerbėjais bei prisidėti kuriant Lietuvos futbolo ateitį.Artimiausiį metų tikslai apibrėžiami taip:

1. Per pirmuosius metus įsitvirtinti tarp pirmaujančių Lietuvos sporto tinklapių, užmegzti ryšius su Lietuvos Futbolo Federacija bei Nacionaline futbolo klubų asociacija.

2. Per antruosius metus tapti pirmaujančiu futbolo portalu Lietuvoje, užmegzti ryšius su Europos futbolo federaciju asociacija UEFA bei Pasaulio futbolo federacija FIFA.

3. Per trečiuosius metus išplėsti vartotojų gretas paleidžiant anglišką tinklapio versiją, pradėti leisti mėnesinį žurnalą „EuroFutbolas“.

4. Per pirmuosius penkis metus radus remėjų į TV eterį paleisti savaitinę Europos ir Lietuvos futbolo apžvalgą „EuroFutbolas“.

C. Produkto aprašymas

Tinklapyje EurFootball.lt bus pateikiama tokio pobūdžio medžiaga:

• Kasdien karščiausios naujienos iš Lietuvos ir viso pasaulio.

• Kiekvieną savaitgalį stipriausių Europos lygų turų apžvalgos, rezultatai, statistika.

• Įvairūs straipsniai futbolo tema.

• Interviu su žymiausiais Lietuvos ir pasaulio futbolo žmonėmis.

• Informacija apie daugelį Europos ir Lietuvos stadionų su nuotraukomis.

• Informacija apie daugelį Europos bei Lietuvos klubų, jų sudėtys, bei žaidėjų dosje.

• Varžybų tvarkaraščiai bei rezultatai.

Informacija bus anaujinama kasdien, o karščiausios naujienos pateikiamos operatyviai, kad

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1145 žodžiai iš 3762 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.