Pažintinė verslo praktikos ataskaita
5 (100%) 1 vote

Pažintinė verslo praktikos ataskaita

Turinys

Įvadas

Įmonės veiklos kryptis, asortimentas. Vieta Lietuvos rinkoje. Aplinka, kurioje ji veikia

Įmonių tipai. Įmonės dokumentacija

Įmonės veiklos planavimas

Personalas. Jų pareigos. Darbo saugos reikalavimai.

Išvados

Įvadas

Savo pažintinės verslo praktikos ataskaitoje bandysiu apžvelgti UAB „Vilniaus kooperacijos prekyba“ įgytas žinias ir praktinio darbo įgūdžius. Tai darysiu remdamasi savo darbo patirtimi, bendrųjų vadybos pagrindų supratimu, įgytų studijuojant verslo vadybą, bei vadovaudamasi informacija, kurią man suteikė įmonė. Praktiką atlikau UAB „Vilniaus kooperacijos prekyba“.

UAB „Vilniaus kooperacijos prekyba“ yra viena iš nedidelių parduotuvių, prekiaujanti maisto ir ūkinėmis prekėmis, susijungusių į KOOPS prekybos sistemą, kuri priklauso Lietuvos kooperatyvų sąjungai (Lietkoopsąjunga).

Lietkoopsąjunga – tai prekybos, gamybos, vartotojų, paslaugų, darbuotojų ir kitų kooperatyvų bei kooperatinių bendrovių (toliau – kooperatyvai) demokratiškai, tarpusavio pasitikėjimo pagrindu, valdoma organizacija, įsteigta jų interesams ginti ir poreikiams tenkinti. Stiprindama savo juridinių narių integraciją Lietkoopsąjunga padeda kooperatyvams savarankiškai plėtoti prekybą ir kitą veiklą. Centralizuotos tik tam tikros Lietkoopsąjungai deleguotos funkcijos, kurios leidžia nariams turėti papildomos ekonominės naudos.

Įmonės veiklos kryptis, asortimentas.

Vieta Lietuvos rinkoje.

Aplinka, kurioje ji veikia

„Vilniaus kooperacijos prekyba“ kryptis – paslaugos. Tai maisto ir ūkinių prekių parduotuvė. Parduotuvėje yra platus, bet negilus kasdieninių prekių asortimentas. Šioje parduotuvėje galima nusipirkti tokių maisto prekių kaip: duonos, mėsos, pieno produktų gaminių, saldumynų, arbatos, kavos, daržovių ir vaisių, vaisvandenių, alkoholinių gėrimų, tabako gaminių. Taip pat čia galima įsigyti ir higienos, švaros priemonių, bei kitų prekių.

Palyginti su kitomis netoli esančiomis parduotuvėmis kainos yra vidutinės.

Kainos yra nustatomos atsižvelgiant į tiekėjus, konkurentus, įmonės kaštus ir pirkėjus.

Išlikti tokiai nedidelei parduotuvei kaip UAB „Vilniaus kooperacijos prekyba“ padeda tai, jog ji priklauso „KOOPS“ prekybos sistemai.

Nedidelėms parduotuvėms priklausyti prekybos sistemai yra naudinga ekonomiškai. Bendra rinkodara, bendrai perkami įrengimai, paslaugos ir prekės, leidžia gerokai sumažinti sąnaudas. Derantis laimima didesnių nuolaidų, kai perkami dideli kiekiai.

UAB „Vilniaus kooperacijos prekyba“ yra įsikūrusi Vytauto pr., Kaune. Priešais šią nedidelę parduotuvę yra didesnė parduotuvė „Maxima“. Truputi tolėliau įsikūręs „Akropolis“. Ar sunku išsilaikyti kai aplinkui yra didesnių parduotuvių? Anot skyriaus vedėjos nėra lengva, tačiau išsilaikyti įmanoma. „Vilniaus kooperacijos prekyba“ parduotuvė skirta tiems vartotojams, kurie nori įsigyti kasdieniškai svarbių prekių už prieinamą kainą. Šioje parduotuvėje nereikės ilgai laukti prie kasų, norint ką nors nusipirkti. Asortimentas gausus bei tenkinantis vartotojus. Be to, šioje parduotuvėje pastoviai vyksta akcijos, kurių metu įvairių prekių galima įsigyti pigiau.

Parduotuvė priskiriama prie oligopolijos rinkos. Oligopolija – rinka, kurioje visi produktai yra identiški arba artimi pakaitai, produkciją tiekia nedaugelis firmų, tačiau bent kelios jų palyginti didelės.

Įmonių tipai.

Įmonės dokumentacija

„Vilniaus kooperacijos prekyba“ yra uždaroji akcinė bendrovė.

Trumpai aptarsiu AB, UAB ir IĮ sąvokas.

Akcinė bendrovė (AB) ir uždaroji akcinė bendrovė (UAB). Akcinė bendrovė – ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo – įmonė, kurios kapitalas padalytas į dalis – akcijas. Akcinė bendrovė, kurios akcijomis vertybinių popierių biržoje neprekiaujama, vadinama uždarąja akcine bendrove. Jei akcijos platinamos viešai, tokia bendrovė yra atviroji, Lietuvoje dažnai vadinama tiesiog akcine bendrove, arba bendrove.

Akcinės ir uždaros akcinės bendrovės skirtumai ir panašumai

Reikalavimai Akcinė bendrovė Uždara akcinė bendrovė

Sutrumpinimai AB UAB

Akcininkų skaičius

Neribotas Ne daugiau kaip 250

Įstatinis kapitalas

Nuo 150 tūkst. Lt. Nuo 10 tūkst. Lt.

Kasmetinis akcininkų susirinkimas Būtinas Būtinas

Akcijų platinimas

Gali būti platinama viešai

(Vertybinių popierių biržoje)

Viešai platinti draudžiama

(Vertybinių popierių biržoje)

Stebėtojų tarybos narių skaičius

(Jei yra) Nuo 3 iki 15 Nuo 3 iki 15.

Valdybos narių skaičius

(Jei yra) Nuo 3 Nuo 3

Bendrovės vadovas Privaloma Privaloma

Kasmetinis auditinis patikrinimas

Privalomas Privalomas

Individualioji arba personalinė įmonė – įmonė, priklausanti vienam fiziniam asmeniui arba šeimai. Individualioji įmonė neturi juridinio asmens teisių. Savininkui taikoma neribota turtinė atsakomybė – įmonės turtas neatskiriamas nuo asmens turto, t.y. už įmonės skolas savininkas atsako ne tik savo pradinėmis investicijomis į verslą, bet ir visu savo asmeniniu turtu.

UAB „Vilniaus kooperacijos prekyba“ yra maža įmonė, todėl ir dokumentacija negausi. Įmonė turi tik vieną kompiuterį (buhalterijoje). Vidaus dokumentams, t.y. įsakymams, prašymams yra taikomi nauji raštvedybos norminiai aktai.

Įmonės veiklos
avimas – tai tikslų nustatymas ir priemonių tiems tikslams pasiekti pasirinkimas. Be planų įmonė dirba aklai ir turi mažai galimybių pasiekti tikslą. Pagrindinis UAB „Vilniaus kooperacijos prekyba“ tikslas – ir toliau sėkmingai laviruoti Lietuvos rinkoje, gerinti parduotuvės įvaizdį (galiu pasakyti, kad personalas labai draugiškas, linksmas ir tai garantuoja gerą pardavimą, kadangi pirkėjas jausdamas pardavėjų draugiškumą, norą padėti išsirinkti geresnę prekę, visada užsuks dar ne vieną kartą.)

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 792 žodžiai iš 1455 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.