Spalvos ir jų reikšmės Panaudojimas web dizaine
5 (100%) 3 votes

Spalvos ir jų reikšmės Panaudojimas web dizaine

Spalvų savybės

  • Raudona: šiluma, meilė, pyktis, grėsmė, drąsa, susijaudinimas, greitis, jėga, ryžtas, noras, drąsa;
  • Ruda: atsipalaidavimas, pasitikėjimas, atsitiktinumas, nuraminimas, gamta, žemiškumas, kietumas, patikimumas, veiksmingumas, ruduo, ištvermė;
  • Purpurinė: galia, valdžia, kilnumas, elegancija, rafinuotumas, dirbtinumas, prabanga, paslaptis, paslaptis, elegancija, magija;
  • Oranžinė: žvalumas, kainos prieinamumas, entuziazmas, skatinimas, kūryba;
  • Geltona: dėmesio patraukimas, komfortas, gyvybingumas, bailumas, alkis, optimizmas, sukrėtimas, vasara, komfortas, gyvybingumas, intelektas, laimė, energija;
  • Žalia: ilgaamžiškumas, patikimumas, aplinkos apsauga, prabangumas, optimizmas, gera savijauta, gamta, ramybė, poilsis, pavasaris, saugumas, sąžiningumas, optimizmas, harmonija, šviežumas;
  • Mėlyna: taika, profesionalumas, lojalumas, patikimumas, garbė, melancholija, nuobodulys, šaltumas, žiema, gylis, stabilumas, profesionalumas, garbė, pasitikėjimas;
  • Balta: švara, grynumas, naujiena, nekaltybė, taika, nekaltumas, paprastumas, sterilumas, sniegas.
  • Juoda: elegancija, sudėtingumas, formalumas, galia, jėga, teisėtumas, depresija, liga, naktis;
  • Pilka: konservatizmas, tradicionalizmas, intelektas, rimtumas, nuobodumas, neįdomumas;

Spalvų naudojimas web dizaine

Raudona

Raudona yra ugnies ir kraujo spalva, todėl ji yra siejama su energija, karu, pavojumi, jėga, galia, taip pat aistra, geismu ir meile.

Raudona yra labai emociškai intensyvi spalva. Ji gerina žmogaus medžiagų apykaitą, didina kvėpavimo dažnį ir kelia kraujospūdį. Ji labai patraukia dėmesį, todėl draudžiamieji ženklai, šviesos, ir visos gaisrinės priemonės dažniausiai yra raudonos. Heraldikoje raudona naudojama nurodyti drąsai. Šią spalvą rasite daugelio valstybių vėliavose.

Raudona išryškina tekstą ir vaizdus, iškelia juos į pirmą planą. Naudokite ją akcentams, jį skatins žmones priimti greitus sprendimus, tai yra puiki spalva „Pirkti dabar“ arba „Spauskite čia“ mygtukams, svetainės antraštėms, skelbimams. Raudona dažnai naudojama sukelti erotinius jausmus (raudonos lūpos, raudoni nagai, raudonųjų žibintų rajonas, „Lady in Red“ ir kt.). Raudona yra plačiai naudojama nurodant pavojų (aukštos įtampos ženklai, šviesoforai). Ši spalva taip pat dažnai susijusi su energija, todėl ją galima naudoti kalbant apie energetinius gėrimus, žaidimus, automobilius, elementus, susijusius su sportu ir dideliu fiziniu aktyvumu.

Tamsiai raudona – asocijuojasi su jėga, valia, pykčiu, vadovavimu, drąsa, ilgesiu, blogiu, ir neapykanta.

Oranžinė – džiaugsmas, seksualumas, aistra, jautrumas ir meilė.

Purpurinė – romantika, meilė, draugystė. Ja akcentuojamos moteriškas savybės ir pasyvumas.

Ruda – stabilumas ir nurodo vyriškas savybes.

Rausvai ruda – susijusi su derliumi ir rudeniu.

Ruda

Ruda yra natūrali, žemiška spalva. Ji randama žemėje, medžiuose ir akmenyje.

Ruda yra šilta, neutrali spalva, kuri gali sukelti apetitą. Ji plačiai aptinkama gamtoje ir gyvose, ir negyvose medžiagose.

Ruda atspinti sveikatą ir žemiškumą. Nors ji gali būti laikoma truputį niūria, taip pat ji reiškia kantrybę, paprastumą, draugiškumą, patikimumą ir sveikatą. Nors mėlyna yra tipiška įmonių spalva, tačiau UPS (United Parcel Service) sukūrė savo verslą, kuris susietas su ruda.

Ruda spalva ir jos šviesieji atspalviai: smėlio arba grietinėlės – puikūs fonai, kurie padeda kartu einančiom spalvom atrodyti ryškesnėm ir skaistesnėm. Naudokite rudą perduoti šilumai, sąžiningumui ir sveikatai. Nors gamtoje ją galima rasti ištisus metus, ruda dažnai laikoma rudens ir žiemos spalva.

Tamsūs rudos atspalviai kartu su žalia yra ypač žemiški deriniai, dažnai naudojami vaizduoti perdirbamiems arba žemę tausojantiems produktus. Labai tamsiai ruda gali pakeisti juodą, tai suteiks šiek tiek šilumos. Šviesiai ruda dera su geltona arba oranžine.

Purpurinė

Purpurinė sujungia mėlynos stabilumą ir raudonos energiją. Purpurinė yra susijusi su valdžia. Ji simbolizuoja energiją, kilnumą, prabangą ir ambicijas. Ji perteikia prabangą ir ekstravaganciją. Purpurinė yra susijusi su išmintimi, orumu, nepriklausomybe, kūrybingumu, paslaptimis, ir magija.

Pasak tyrimų, beveik 75 procentų paauglių renkasi violetinę iš visų kitų spalvų. Purpurinė yra labai reta spalva gamtoje, kai kurie žmonės mano, kad ji yra dirbtinė.

Šviesiai purpurinė yra geras pasirinkimas moteriškam dizainui. Galite naudoti šviesiai purpurinę spalvą siūlydami vaikiškus produktus.

Šviesiai purpurinė sukuria romantišką nuotaiką ir nostalgiškus jausmus.

Tamsiai purpurinė spalva asocijuojasi nusiminimu ir liūdnais jausmais. Ji gali sukelti nepasitenkinimą.

Oranžinė

Oranžinė apjungia raudonos energiją ir geltonos džiaugsmą. Ji yra susijusi su džiaugsmu, saule ir šiltais kraštais. Oranžinė yra entuziazmas, susižavėjimas, laimė, kūrybingumas, patrauklumas, sėkmė, padrąsinimas ir paskatinimas.

Žmogaus akiai oranžinė spalva yra labai karšta, todėl tai suteikia šilumos pojūtį. Nepaisant to, oranžinė yra ne tokia agresyvi kaip raudona. Oranžinė spalva didina deguonies tiekimą į smegenis, suteikia gyvybingumo stimuliuoja protinę veiklą. Labai priimta tarp jaunų žmonių. Tai – citrusinių vaisių spalva, ji susijusi su sveikais maisto produktais ir stimuliuoja apetitą. Oranžinė yra rudens ir derliaus spalva. Heraldikoje oranžinė simbolizuoja jėgą ir ištvermę.

Oranžinė yra labai patraukli, todėl jūs galite naudoti ją norėdami pritraukti dėmesį ir pabrėžti svarbiausiems dizaino elementams. Oranžinė yra labai veiksminga reklamuojant maisto produktus ir žaislus.

Tamsiai oranžinė gali reikšti apgaulę ir nepasitikėjimą.

Raudonai-oranžinė atitinka geismą, seksualines aistrą, malonumą, dominavimą, agresiją ir veiksmo troškimą.

Auksinė spalva simbolizuoja prestižą. Auksinė yra apšvietimas, išmintis ir turtas. Auksas dažnai simbolizuoja kokybę.

Geltona

Geltona yra saulės spalva. Ji susijusi su džiaugsmu, laime, intelektu ir energija.

Geltona suteikia šilumos efektą, žvalumo, stimuliuoja protinę veiklą ir raumenų energiją. Geltona yra dažnai susijusi su maisto produktais. Šviesi, švari geltona patraukia dėmesį, todėl taksi yra dažomi šia spalva. Kai geltonos labai daug, ji gali kelti sumaištį; žinoma, jog vaikai verkia dažniau geltonuose kambariuose. Geltona išsiskiria iš kitų spalvų kai yra pateikiama juodame fone; šis derinys yra dažnai naudojamas įspėti. Heraldikoje, geltona reiškia garbę ir lojalumą. Vėliau geltona įgijo ir bailumo prasmę.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 945 žodžiai iš 1861 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.