Svetainės greitis
5 (100%) 1 vote

Svetainės greitis

Optimizuokite puslapio kodą
Perteklinės operacijos, neefektyvios funkcijos, perteklinis puslapio kodas – visa tai yra jūsų bėda, kuri tikrai ir neabejotinai stabdys puslapio veikimą. Konkretūs sprendimai nebus pateikiami, nes tai atskiros paskaitos tema.

Optimizuokite duomenų bazę
Neteisinga duomenų bazės lentelių struktūra, indeksų nebuvimas, neoptimalios užklausos yra sekantis labai svarbus momentas optimizuojant interneto svetainę. Tai taip pat verta atskiros paskaitos ir čia aptariama nebus.

Įdiekite CACHE komponentą
Jei naudojate PHP programavimo kalbą, kuri yra interpretuojama, naudokite jau paruoštus trečiųjų šalių CACHE komponentus, kurie lengvai įsidiegia ir tikrai ženkliai pagreitina serverio darbą. Pusiau paruoštas mašininis kodas saugomas tam kad pagreitinti jo vykdymą.

Sumažinkite HTTP užklausų kiekį
Naudokite apjungtas javascript ir css stilių bylas

Naudokite CSS spraitus ir taip sumažinkite siunčiamų paveiksliukų kiekį. Apjunkite fono paveiksliukus viename ir naudokite CSS background-image ir background-position savybes vaizduodami paveiksliukus.

Naudokite image maps apjungti paveiksliukams viename, gal vietos ir nelabai sutaupysite, tačiau kreipinių kiekį sumažinsite.

Naudokite „data: URL scheme“ ir paveiksliukus įterpkite į kodą, tai padidins HTML kodą, tačiau vėl gi sumažins kreipinių kiekį.

Naudokite Expires arba Cache-Control antraštes
Statiniams komponentams naudokite ilgą galiojimo laiką, o dinaminiams – atitinkamai pagal jų kitimo dažnumą.

Spauskite komponentų kodą su Gzip
Daugelis HTTP serverių standartiškai palaiko Gzip suspaudimą, todėl reikia tik nurodyti vieną kitą eilutę domeno konfigūracijoje. Jei nepalaiko, tai visada galima tokią biblioteką įsidiegti.

Serveris suspaudžia HTML kodą ar kitą svetainės komponentą ir perduoda jį kliento naršyklei, kuri jį išarchyvuoja. Taip sutaupomas tinklo pralaidumas, nes suspaustas dokumentas užima žymiai mažiau. Gzip suspaudimas veikia tikrai greitai, todėl tai jūsų serverio labai neapkraus.

Įtraukite CSS bylas puslapio viršuje
CSS bylų įtraukimas puslapio HEAD dalyje pagreitina puslapio užkrovimą, nes tada puslapis piešiamas progresyviai, kol kiti komponentai dar siunčiami.

Įtraukite scriptus puslapio apačioje
Scriptus įtraukite į puslapį jo apačioje, nes jų siuntimas blokuoja visus lygiagrečius siuntimus iš serverio. Pagal HTTP 1.1 specifikaciją naršyklei yra leidžiami 2 lygiagretūs kreipiniai į vieną domeną. Siunčiant scriptus visi lygiagretūs siuntimai laukia.

Venkite CSS išraiškų
CSS išraiškos leidžia lanksčiai pateikti puslapio atvaizdavimą, tačiau jos apsunkina puslapio atvaizdavimą, nes yra įvertinamos net stumdant puslapį aukštyn ir žemyn. Tikriausiai nenorite, kad tai gadintų svetainės greitaveiką.

Padarykite JavaScript ir CSS išoriniais
Tai leidžia sumažinti HTML puslapio kodą, o kadangi šios bylos yra išsaugomos naršyklės atmintyje, jos nėra siunčiamos kaskart. Sumažinate kreipinių kiekį, pagerinate puslapio greitaveiką.

Sumažinkite DNS kreipinių kiekį
Vienas DNS adreso kreipinys trunka apie 20-120 milisekundžių, per tą laiką naršyklė negali iš serverio siųsti jokios informacijos, nes ji paprasčiausiai nežino iš kur siųsti. Kuo daugiau DNS kreipinių, tuo labiau stabdomas puslapio užkrovimas.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 476 žodžiai iš 917 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.