Verslo partnerių bendravimo ypatumai švedijoje
5 (100%) 1 vote

Verslo partnerių bendravimo ypatumai švedijoje

Turinys

1. Stokholmas……………………………………………………………………………………3.

2. Konferencijos organizavimas……………………………………………………………3.Stokholmas

Švedijos sostinė Stokholmas yra vienas patraukliausių pasaulio miestų, kartu — vienas sunkiausiai apibūdinamų. Vanduo supa beveik trečdalį salų ir septynis miesto kvartalus. Tad miestas išraizgytas molų, kanalų, tiltų voratinkliu ir dažnai vadinamas Šiaurės Venecija (šis pavadinimas reliatyvus, nes susisiekimas daugiausia vyksta keliais), Melareno gražuole ar vandenų karaliene. Įsikūręs rytinėje pailgos Švedijos žemės pakrantėje, Stokholmas yra viena iš nedaugelio pasaulio sostinių, kurioje ramybė ir tyla, grynas oras, aiškus dangus ir erdvės dera su didžiulio miesto gyvenimu. Miestas mozaika išsidėstęs keturiolikoje salų, senamiestis užima tris salas. Miestas sostine tapo 1252 m. karaliaus Gustavo Vazos, išvadavusio šalį iš danų okupacijos, pavedimu.

Konferencijos organizavimas

Vienas pagrindinių organizacinių darbų, nuo kurio priklauso konferencijos sėkmė, yra tinkamas pasirengimas jai. Jis apima darbotvarkės ir dienotvarkės numatymą, vietos parinkimą, kvietimų išsiuntimą, svečių sutikimą, priėmimą, apgyvendinimą bei palydas, konferencijos dalyvių susodinimo patalpose tvarką, salės aprūpinimą garso ir vaizdo technika ir kt.

Vietos parinkimas. Konferencijos dalyvius psichologiškai veikia vieta. Tad labai svarbu sudaryti kuo palankesnes darbo ir buities sąlygas, gerai apgalvoti renginio laiką. Konferencijos vietą reikia pasirinkti visiems gerai pasiekiamą. Toliau gyvenantiems privalu sudaryti galimybes atvykti iš vakaro ir pernakvoti. Dar reikia numatyti, kad žmogus, atėjęs į renginio vietą, galėtų atsikvėpti ir atgauti psichinę pusiausvyrą. Patogiausia konferencijos vieta – vieųbučių ar sanitorijų patalpos, kur viename pastate būtų naklvynės patalpa, valgykla bei konferencijos posėdžių salė.

Posėdžių patalpa turėtų būti nei didelė,nei maža – kad ji atitiktų konferencijos dalyvių skaičių. Privalu parinkti tinkamos formos stalus ir sustatyti juos taip, kad visi dalyviai vienas kitą matytų ir girdėtų. Be to, visi turi jaustis lygūs, kalbėti konstruktyiai, bendrauti normaliai. Tam geriausiai tinka apvalus stalas – „pokalbio ratas“ (toks stalas ypač tinka, kai susirenka nedidelė grupė). Jei dalyvių daugiau, tik kvadratinis ar stačiakampis stalas arba taip sustatyti stalai, kurių išorinėje pusėje sėdi dalyviai. Optimali patalpos temperatūta 18 – 200C. Kai salėje šilčiau, menkėja protinio darbo efektyvumas. Svarbu laiku darbotvarkėje numatyti pertraukas, kad dalyviai galėtų pailsėti, atsigerti, užkąsti, o organizatoriai – išvėdinti patalpas. Konferencijos vadovui privalu pasirūpinti ir tinkamu salės apšvietimu. Jei patalpai nepakanka pro langus sklindamos šviesos, įjungiamos prie lubų, sienų, stalelių pritaisytos lempos. Tinkamai parenkamos ir žaliūzės. Jei bus rodomos skaidrės, fotografijos, filmas, būtina pasirūpinti patalpos užtemdymu. Svarbu pasirinkti ir tinkamas kėdes – pernelyg nekietas, be aukštų atlošų, bet turi būti patogu pasidėti rankas, nes kai jos ilgai nuleistos, pavargsta sprando ir pečių raumenys. Salė puošiama saikingai. Gali tikti skoningas akcentas – vaza su gėlėmis. Jei dalyvių nedaug, dera pagalvoti ir kaip juos susodinti už stalo. Tikslinga kiekvienam jų nurodyti vietą, išdėliojant stalo korteles su pavardėmis. Negalima šalia sodinti vienas kitam antipatiją jaučiančių, nemėgstančių vienas su kitu bendrauti žmonių. Lygiai taip pat nederėtų sodinti greta ir labai gerų bičiulių, nes jiems rūpės pasišnekučiuoti, o tai trugdys kitiems. Konferencijos dalyviams privalu turėti rašiklius pastaboms užsirašyti, o konferencijos vadovui dar dera pasirūpinti tuo, kad prireikus dalyviai galėtų pasinaudoti demonstravimo aparatūra. Kad ir kokie objektyvūs veiksniai trugdytų konferencijos vadovui laikytis reglamento, jis turi tiksliai nustatytu laiku pradėti konferenciją ir laiku ją baigti. Tai ypač svarbu, jei konferencija trunka ilgiau nei vieną dieną. Kas 60-90 minučių privalu daryti dešimties penkiolikos minučių pertraukas.

Tema, darbotvarkė, kvietimai. Renginio tematika su specialistais aptariama iš anksto. Dažniausiai solidžių konferencijų tematika numatoma prieš metus. Apie tai informavus suinteresuotas organizacijas ir mokslininkus, sudaromas pageidzujančių dalyvauti asmenų bei jų pranešimų temų sąrašas. Tada konferencijos organizatoriai aptaria renginio struktūrą: plenarinių ir sekcijų posėdžių skaičių, jų dalyvius, stendinių pranešimų skaičių ir pan. Atlikus šį darbą, sudaroma konferencijos programa, darbotvarkė bei dienotvarkė (jei konferencija vyksta ne vieną dieną), išsiuntinėjami kvietimai. Prelegentai kvietimus dalyvauti konferencijoje turi gauti ne vėliau kaip prieš mėnesį, kad galėtų pasirengti pranešimui bei diskusijoms. Kad jos būtų vaisingesnės, dažnai renginio organizatoriai iki renginio pradžios išspausdina konferencijos dalyvių pranešimų medžiagą arba tezes.

Šiuo metu Jūs matote 33% šio straipsnio.
Matomi 735 žodžiai iš 2217 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.