Verslo planas interneto kavines
5 (100%) 1 vote

Verslo planas interneto kavines

Įvadas

Šiuolaikinės technologijos vis labiau skverbiasi į dabartinį žmonių gyvenimą. Anksčiau ne kiekvienas turėjo namie televizorių, o dabar be jo neįsivaizduotume kasdieninio gyvenimo. Prieš 20 metų niekas negalėjo net pagalvoti apie modernius kompiuterinius žaidimus, naršymą po Internetą, o dabar vos ne kiekvienas jaunuolis moka dirbti kompiuteriu.

Dabartinėje Lietuvoje, kai yra laikomasi kompiuterizuotos visuomenės idėjos, vis populiaresnis darosi Internetas ar kompiuteriniai žaidimai, vis daugiau paslaugų teikiama Interneto vartotojams, vis daugiau žmonių atsiranda besidominčiais šia sritimi. Ta pati rodo ir šių metu pradžioje „SIC Gallup Media“ atlikta apklausa. Taigi statistiniais duomenimis Internetu bent kartą per savaitę Lietuvoje naudojasi 16,9% 15-74 metu amžiaus šalies gyventojų. Tai net per 5,6% didesnis rodiklis nei pernai tuo pačiu metu. Aišku kompiuteris tai nėra vien tik Internetas, juo taip pat atsiranda vis daugiau besinaudojančių. Apklausos duomenimis kompiuteriu dažnai besinaudojančių žmonių sudaro 27,4% šalies gyventojų. Prieš metus šis skaičius taip pat buvo gerokai mažesnis – 19,6%. Taigi peršasi išvada, kad steigti Interneto kavinę yra gana perspektyvus ir pelningas verslas.

Ar iš tikro tai yra perspektyvu ir pelninga? Ar ateityje mes eisime į parduotuvę, ar tiesiog užsisakysime prekes Internetu? Taip, ateityje visi namie turėsime kompiuterius, o Interneto kavinės bus pamirštos. Bet dabartiniai Lietuvos ekonominio augimo tempai rodo, kad taip gali būti tik po 10 ar daugiau metų. Taip išeina, kad Interneto kavinė atidirbusi 10 metų ir uždirbusi pakankamai pinigų, likviduotųsi arba persiorganizuotų. Pelningumą galima nustatyti realiais pavyzdžiais: užsukęs i Interneto kavine aš galėjau nesunkiai įsitikinti kad kompiuterių užimtumas priklausomai nuo valandos svyruoja nuo 50% -100%. Taigi jei Interneto kavinėje būtų įrengti 20 kompiuterių ir tarkim vidutiniškai apie 75% lankomumas, kai viena valanda praleista prie kompiuterio atitiktų vidutinę rinkos kaina – 2,5 lito, tai kavinei dirbant 24 valandas per para vidutiniškos mėnesinės pajamos būtų apie 27000 litų. O jei dar pridėtume papildomai teikiamas paslaugas tokias kaip spausdinimas, kopijavimas, švietimas, kompaktinių diskų įrašymas, perrašymas, jų pardavimas bei kita, taip pat jei dar pridėtume reklamos poveikį – būtų galima pasiekti galbūt ir dar geresnių rezultatų.

Mano idėja yra įkurti Interneto kavinę Gineitiškių mikrorajone. Šiai idėjai įgyvendinti reikia maždaug 60000 litų. Šie pinigai bus naudojami įrangai pirkti ir įdiegti, sutvarkyti kavinės interjerą bei nupirkti baldus bei juos surinkti.

Firma bus įsikūrusi Gineitiškių mikrorajone, kur visiškai nėra konkurentų, o rinkos galimybės labai plačios – daug jaunimo, norinčio laisvalaikį praleisti žaidžiant kompiuterinius žaidimus, šalia esanti magistralė Vilnius – Panevėžys – statomi nauji kelio ženklai nurodantys kur būtų galima pasinaudoti Interneto paslaugomis (toks ženklas jau pastatytas ties Grigiškėmis). Bet labiausiai firma orientuosis į jaunimą. Jaunimo perkamoji galia nėra didelė, bet manau, kad Interneto kavinė turės paklausą, nes tyrimų duomenimis dauguma apklaustųjų teigia, kad Interneto kavinei galėtų paaukoti dalį priešpiečiams skirtų pinigų, o studentai dalį stipendijos.

VERSLO APRAŠYMAS

VERSLO SRITIES APRAŠYMAS

Firma žada siūlyti pigų ir greitą Interneto ryšį Interneto kavinėje. Ši verslo rūšis pradėjo plėtotis nesenai, kai pasaulyje paplito kompiuterinių technologijų naudojimas. Lietuvoje Interneto kavinės atsirado prieš keletą metų. Šiuo metu labai sparčiai vystosi kompiuterinės technologijos, todėl vis naudingesnis ir reikalingesnis yra ryšys su pasauliu ir žmonėmis. Moksleiviai, studentai, įvairių profesijų atstovai, dažnai jiems reikiamos informacijos ieško ne bibliotekose, o Internete. Interneto ryšys yra reikalingas, bet daugeliui sunkiai prieinamas. Vis dar daug Vilniaus gyventojų neturi namie kompiuterio, o dar daugiau – nuolatinio Interneto ryšio. Taip pat daug žmonių neturi reikiamos kompiuterinės įrangos, specialiems darbams: dokumentų skanavimui, spausdinimui, kopijavimui, kompaktinių diskų įrašymui. Ne visi gali vytis vis tobulėjančias technologijas ir atnaujinti savo kompiuterį pagal šiuolaikinius poreikius (t.y. atnaujinti, kad galėtų veikti naujausi žaidimai ir programos).

Klientas ateitų į moderniai įrengtą kavinę, kurioje susimokėjęs galėtų naršyti po Internetą, tikrinti elektroninį paštą, žaisti naujausius žaidimus, žaisti tinklinius (on-line) žaidimus, bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, klausytis MP3 muzikos, dirbti įvairiomis programomis, spausdinti tekstus, įsirašinėti kompaktinius diskus, skenuoti dokumentus ir t.t. Pirmoji steigiama kavinė būtų pritaikyta pramogai: aplinka, žaidimai ir kt. Ji bus steigiama mikrorajone, kur dauguma jaunimo, turi laisvo laiko ir jį gali praleisti Internete ir žaidžiant.

Įmonę Interneto ryšiu aprūpintu UAB “Skynet” teikianti spartų kabelinį Interneto ryšį. Kadangi ryšio tiekėjas yra stambus, tiekiant paslaugas neturėtų iškilti problemų. Patalpos butų nuomojamos sudarius 5 metų sutartį, todėl šis veiksnys nedarys įtakos verslui. Interneto kavinė bus steigiama Gineitiškių mikrorajone.
Šioje miesto dalyje yra keletas konkurentų, tačiau nemanau kad jie sudarys didele konkurenciją, dėl čia esančio jaunimo gausos, bei kavines lankomumo. Konkurentų kavinė įsikūrusi gretimame rajone, tačiau lankytojai galės pasirinkti pagal tai kur jiem bus arčiau, nes manau kad paslaugos teikimo kokybė ir kiekybė bus panašios. Vilniaus pakraštyje gyvenantiems žmonėms, kuriems per toli vykti i tolimesnes kavines tai bus tinkamiausias sprendimas.

Verslo idėjos, tikslai ir galimybės

Įmonė “ Kelias į pasaulį ” teiks kompiuterines paslaugas. Interneto kavinėje bus galima: naršyti po Internetą, tikrinti elektroninį paštą, žaisti naujausius žaidimus, žaisti tinklinius (on-line) žaidimus, bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, klausytis MP3 muzikos, dirbti įvairiomis programomis, spausdinti tekstus, įsirašinėti kompaktinius diskus, skenuoti dokumentus.

Firmos strateginis tikslas – plėstis suteikiant visiems lengvai prieinamas kompiuterines paslaugas. Įgyti nuolatinių klientų, plėsti vartotojų ratą.

Firma užsiims tik Interneto paslaugų teikimu. “ Kelias į pasaulį ” sieks užsikariauti rinką Gineitiškių mikrorajone, bei kaimyniniuose mikrorajonuose. O vėliau įgijus potencijos plėstis ir toliau išsidėsčiusiuose mikrorajonuose. Tai planuojama įgyvendinti po 1 metų. Galimi pavojai yra tie, kad žmonės gali rinktis ne tokias naujas, greitas ir tobulas technologijas ir likti namie prie pasenusio kompiuterio su nesparčiu Interneto ryšiu. Tuo atveju nemaža pelno dalis bus skiriama išryškinti skirtumui tarp senų ir naujų technologijų.

Atsiradus konkurentams, galimi kai kurie kiti strateginio tikslo pakitimai. Pavyzdžiui visas gaunamas pelnas gali būti skiriamas konkurentų išstūmimui iš rinkos, teikiant pranašesnes, pigesnes ir kokybiškesnes paslaugas (žinoma pasinaudojant reklama).

Ateityje, įmonei įgijus patirties ir kapitalo, bus stengiamasi teikti paslaugas skirtas verslininkams, profesionaliems Interneto vartotojams ir kitiems potencialiems klientams. Tam tikslui turėtų būti įrengta dar viena, įmonei priklausanti Interneto kavinė. Taigi siekiant kuo aukštesnių rezultatų bus konsultuojamasi su naujausiųjų technologijų specialistais norint kad vartotojams paslaugos būtų tiekiamos aukščiausia kokybe, bei nenuviltų jų lūkesčių.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1091 žodžiai iš 3606 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.