Verslo planas kirpykla
5 (100%) 1 vote

Verslo planas kirpykla

Turinys

1. Santrauka………………………………………………………………2 psl.

2. Verslo aprašymas………………………………………………………3psl.

2.1. Firmos aprašymas

2.2. Verslo tikslai ir galimybės

2.3. Paslaugos aprašymas

3. Marketingas……………………………………………………………6 psl.

3.1. Rinkos apžvalga

3.2. Konkurencijos analizė

3.3. Marketingo planas:

Kainų politika

Pardavimų strategija

Reklama ir rėmimas

4. Gamyba…………………………………………………………………13psl.

4.1. Gamybos proceso aprašymas

4.2. Patalpos ir įrengimai

4.3. Žaliavos ir tiekėjai

4.4. Gamybos savikaina

5. Vadyba………………………………………………………………….20 psl.

5.1. Savininkai ir valdytojai

5.2. Darbuotojai

5.3. Organizacinė firmos struktūra

6. Rizikos veiksniai……………………………………………………….22 psl.

7. Finansai…………………………………………………………………23 psl.

7.1. Reikalingas kapitalas ir jo panaudojimas

7.2. Finansinės ataskaitos:

Pelno ataskaita

Balansas

Balansas

7.3. Ekonominiai rodikliai

8. Literatūros sąrašas……………………………………………………..27 psl.

1. SANTRAUKA

Individuali įmonė “Živilė” teiks kirpimo, plaukų dažymo ir sušukavimo paslaugas. Ji įkurta Klaipėdos r. Jakai, sodų 5-3. Ateityje, jei seksis neblogai, tai esu numačiusi praplėsti kirpyklą. Praplėtus kirpyklą įdarbinsiu dar šešis žmones. Teiksime papildomas paslaugas – tai manikiūrą, pedikiūrą, masažą, gydytojos kosmetologes. Manau, kad tai turėtų būti pelningas verslas, nes tai labai reikalinga paslauga. Mūsų klientai bus įvairūs žmonės.

Individuali įmonė “Živilė” bus įregistruota 2006 09 15 Gargždų miesto savivaldybėje. Šios kirpyklos savininkė esu aš, Laima Ivanauskienė. Turiu visą reikalingą informaciją apie tiekėjus, apie geriausias kosmetines priemones.

Kirpykla “Živilė” bus įkurta mano nuosavu kapitalu. Kapitalo suma 15000 Lt. Už tuos pinigus bus sumokėta nuoma, padarytas kirpyklos remontas, supirkti kirpyklai reikalingi baldai ir priemonės.

Kirpykloje iš pat pradžių dirbs penki žmonės. Aš – savininkė ir keturios kirpėjos. Bendras mėnesinis atlyginimas 2300 Lt. Nuo klientų skaičiaus ateityje kils darbo užmokestis kirpėjoms.

Antraisiais metais praplėtus kirpyklą tikimės daug didesnio pelno, nei per pirmuosius metus, kai dirbo tik keturios kirpėjos.

Per metus mes planuojame atlikti 4180 paslaugų.

Per metus gausime 72 730 Lt. pajamų.

Per metus gausime 9866.21 Lt. gryno pelno.

Paslaugos vnt. kaina 17.4 Lt.

Mano kirpyklos “Živilė” ženklas:

2. VERSLO APRAŠYMAS

2.1. Firmos aprašymas

Individuali įmonė „Živilė“ yra kirpykla. Ji įregistruota 2006m. rugsėjo 15 d. Gargždų miesto savivaldybėje. „ Živilė“ pradės savo veiklą 2007m. sausio – vasario mėn. priklausomai, kada įrengs kirpyklą. Kirpykla „Aiva“ teiks kirpimo, dažymo ir šukavimo paslaugas. Vėliau, kai įmonė pradės gauti pelną, bus galima praplėsti turimas patalpas ir tuo pačiu paslaugas tai būtų: manikiūras, pedikiūras, kosmetologės, masažo paslaugos, soliariumas. Iš pradžių numatoma, kad dirbs 4 kirpėjos,kurios teiks kirpimo, dažymo, šukavimo paslaugas. Jos turės aukštą kvalifikaciją ir patirtį. Individuali įmonė buvo įkurta tam, kad patenkintų vartotojų poreikius ir sukurti naujas darbo vietas.

Aš, Laima Ivanauskienė būsiu individualios įmonės „Živilė“ savininkė. Aš baigiau įmonės verslo organizavimą. Ši specialybė labai man pravers vadovaujant darbuotojams. Naudosiu nuosavą kapitalą.

Kirpykla „Živilė“ įkurta Klaipėdos r. Jakų km.Sodų 5-3 tai bus gyvenamasis namas. Aš pasirinkau šią vietą todėl, kad aplinkui yra gyvenamieji namai. Tai bus labai patogu čia gyvenantiems žmonėms, be to važiuojant gerai matysis kirpyklą „Živilėa“, kurioje galės apsikirpti ar kitų paslaugų gauti.

2. 2. Verslo tikslai ir galimybės

Pagrindinis kirpyklos „Živile“, kuri teiks kirpimo, dažymo, šukavimo paslaugas, tikslas yra gauti pelną. Bet kaip pradedančiai dirbti kirpyklai yra svarbu susirasti potencialių klientų. Nes be jų kirpykla negalės pasiekti pagrindinio tikslo – gauti pelną. Tam reikės iš pradžių daug reklamuotis, kad visi sužinotų apie mano įkurtą naują kirpyklą „Živilė“.

Kitas, tai susikurti sau darbo vietą ir kitiems. Realizuoti savo idėjas. Patikrinti savo galimybes: vadovauti kirpyklai, ieškoti naujų klientų, kurie vėliau galėtų tapti potencialiais kirpyklos „Živilė“ klientais.

Taip pat yra būtina kirpėjų kvalifikaciją kelti. Neužtenka, tai kad kirpėjos baigė mokyklą, įgijo specialybę ir viskas. Jos turėtų vykti į kirpėjų seminarus, lankytis parodose, kurių dėka galėtų tobulintis, ieškoti naujų kirpimo, dažymo, šukavimo būdų. Beje , kirpėjos privalės būti malonios su klientais. Nes, jeigu kirpėjos atžagariai šnekės su klientais, tai kirpykla „Živilė“ nesugebės gauti pelno. Klientai bus nepatenkinti kirpėjų atliktu darbu, nesiūlys draugams, giminėms apsilankyti mūsų kirpykloje. Dėl to galime prarasti daug klientų.

Dar būtina stebėti konkurentus. Sekti kokias naujoves
jie siūlo savo klientams, kažką gal būtų galima pritaikyti savo kirpyklai „Živilė“. Ir iš to pasimokyti, nedaryti tokių klaidų, kokias gali darė klientai.

Kai kirpykla „Živilė“ pradės gauti pelno,bus išsinuomoti didesnes patalpas ir, žinoma, bus galima pasiūlyti didesnį paslaugų asortimentą, tai būtų: manikiūras, pedikiūras, soliariumas, kosmetologės, masažo paslaugas.

2.3. Paslaugos aprašymas

Kirpykla „Živilė“ teiks šias paslaugas:

“ kirpimas;

“ dažymas;

“ šukavimas.

Klientai galės pasirinkti kaip norėtų apsikirpti ar tai būtų tik galiukus patrumpinti, ar kitokį kirpimo stiliaus norėtų (iškarpytų ar tiesų, lygų…). Kaip norėtų plaukus nusidažyti ar sruogelėmis, ar visą galvą. Šukuosenai padaryti galėsime pasiūlyti pavartyti žurnalus, katalogus iš kurių galėtų išsirinkti.

Stengsimės šias paslaugas atlikti kuo aukštesne kokybe. Pavyzdžiui, dažymo paslaugai atlikti naudosime geros kokybės dažus, gautų iš pačių gamintojų. Šios paslaugos bus atliekamos kuo kruopščiau per ilgesnį laiko tarpą, kad klientas būtų patenkintas atlikta paslauga, negu atliks greitai ir dar padarys klaidų. Pavyzdžiui, gali plaukus nelygiai nukirpti, ar nudažyti blogai, šukuoseną padaryti, kuri po kelių valandų iširs. Kaip sakoma ir patarlėje „geriau vieną kartą padaryti gerai, negu dešimt kartų blogai. Čia pateikiu mūsų kirpyklos emblemą ir paslaugų eskizus:

3. MARKETINGAS

3.1 Rinkos apžvalga

Kirpyklų verslas šiuo metu yra labai paplitęs. Nes visada bus klientų, kurie norės apsikirpti, nusidažyti plaukus ar pasidaryti šukuoseną. Tik neaišku, kurią kirpyklą tas klientas pasirinks. Kad pasirinktų mano kirpyklą turėsiu: iš pradžių daug reklamuotis, kad būsimi klientai susižinotų apie naują kirpyklą ir joje siūlomas paslaugas. Kirpėjos tobulinsis įvairiose kursuose, kad paslaugos būtų atliktos kuo geriau, kad klientas būtų patenkintas ir norėtų sugrįžti vėl.

Kirpykla bus įkurta gyvenamajame rajone. Pirmiausia aš tikiuosi sulaukti iš aplinkui gyvenančių gyventojų, kurie norės mano kirpykloje atlikti viena iš kirpyklos „Živilė“ siūlomų paslaugų.

Antra, kirpykla įkurta prie automagistralės, galėtų užsukti ir nevietiniai klientai.

Trečia, šalia kirpyklos “Živilė“ yra maisto parduotuvė“. Yra tikimybė, kad iš kito miesto pusės gali atvažiuoti apsipirkti, o pamatę mano kirpyklos iškabą yra tikimybė, kad užeis ir apsikirpti, nusidažyti plaukus ar pasidaryti šukuoseną.

Kirpyklos „Živilė“ kirpėjos aptarnaus įvairaus amžiaus ir lyties klientus. Dauguma kirpyklų kerpa tik moteris. Kirpykla „Živilė“ kirps ir moteris, ir vyrus, ir vaikus.

Jeigu klientas turės dideles pajamas, tai jis galės ir apsikirpti, ir nusidažyti, ir susišukuoti plaukus iš karto. Jeigu klientas neturi daug pinigų, tai jis, aš manau, tik kirpsis. Vargu ar galės susimokėti už plaukų nudažymą ar šukuosenos padarymą. Šiam klientui bus pasiūlytas paprastesnis, nesudėtingesnis kirpimas, kad jam tai kainuotų pigiau.

Mano kirpyklai „Živilė“ būtų geriau, kad daugiau klientų būtų su šeimomis. Pavyzdžiui, jei žmona apsikirpo kirpykloje „Živilė“ ir jai patiko, šios kirpyklos kirpėjų darbas, tai ji pasiūlys ir vyrui apsikirpti. Kitą kartą ateidama gali ir vaikus atsivesti. Bet, žinoma, mes nieko prieš esame ir prieš viengungius. Jų taip pat maloniai laukiame.

Norėjau sužinoti kokią rinkos dalį užims mano kirpykla. Pirmiausia atlikau rinkos gyventojų apklausą – anketa, kurios dėka išsiaiškinau ką vertėtų teikti, o ko ne, kad užimti kuo didesnę rinkos dalį.

Štai keletas anketos klausimų:

1. Kur kerpatės?

a) kirpyklose;

b) namuose;

c) pas draugus;

d) kita (įrašyti)….

2. Pagal ką renkatės kirpyklą:

a) pagal gyvenamąją vietą;

b) pagal atliekamų paslaugų kokybę;

c) pagal atliekamų paslaugų kainą.

3. Kokiomis paslaugomis dažniausiai naudojatės?

a) kirpimu;

b) plaukų dažymu;

c) šukuosenų darymu;

d) manikiūru;

e) pedikiūru;

f) soliariumu.

4. Ar apsilankytumėte naujoje įkurtoje kirpykloje, kodėl?

Mes apklausėme 200 žmonių, kurių amžius svyravo nuo 17 iki 45 metų. Šiuos žmones apklausėme netoli kirpyklos.iš šios apklausos paaiškėjo, kad net 95% kerpasi, kirpyklose, tik 3% namuose, 2% pas draugus. Dauguma iš apklaustųjų, tai sudarė 70%, teigė, kad kirpyklą renkasi pagal atliekamų paslaugų kokybę. Tai mane labai nudžiugino ir suteikė vilčių, kad mano kirpykloje lankysis ne vien aplinkui gyvenantys gyventojai, bet gali atvažiuoti ir iš miesto. Pasidaryti paslaugą mūsų kirpykloje. Bet kad taip būtų, turėsime nuolat tobulintis, ieškoti kirpimo, dažymo, šukavimo įvairovių. Kurių dėka bus galima susirasti pastovių klientų. Net 65% apklaustųjų naudojasi manikiūro, pedikiūro, kosmetologės, soliariumo paslaugomis. Iš šios apklausos paaiškėjo, kad ateityje bus verta plėstis, nes šios paslaugos turėtų turėti paklausą. 54% pageidavo kirpyklos, nes mūsų kaime nėra nei vienos.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 1437 žodžiai iš 4449 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.