Verslo planas kurjeriu tarnybai
5 (100%) 1 vote

Verslo planas kurjeriu tarnybai

ĮVADAS

Augančios konkurencijos sąlygomis vis labiau auga reikalavimai verslui ir verslo partneriams. Pažanga žengia sparčiais žingsniais ir versle atsiranda vis daugiau šiuolaikinių sprendimų ir pažangių technologijų.

Labiausiai vertinamas tikslumas ir greitumas, todėl kurjerių paštas įgyja vis daugiau reikšmės.

Kurjerių paslaugos ypač naudingos tiems, kurie turi daug verslo partnerių ir siuntų visoje Lietuvoje.

Šiuo metu kurjerių paslaugos dažniausiai naudojamas prekių distribucijai ir tiekimui. Vis daugiau tiekimo ir prekybos kompanijų atsisako savo transporto ir naudojasi smulkias siuntas gabenančių kompanijų paslaugomis.

Taip pat ir fiziniai asmenys kuo toliau, tuo daugiau pradeda naudotis kurjerių paslaugomis, nes tai yra patikimiau ir greičiau, negu naudojantis paštu ar autobusų stočių siuntomis.

TURINYS

ĮVADAS 2

1. ĮMONĖS CHARAKTERISTIKA 4

1.1. ĮMONĖS TIPAS 4

1.2. VEIKLOS POBŪDIS 4

1.3. ĮMONĖS VALDYMO STRUKTŪRA 4

2. RINKODAROS ORGANIZAVIMAS 6

2.1. VERSLO IDĖJOS, VEIKLOS KRYPTYS 6

2.2. RINKOS ANALIZĖ 6

2.3. KONKURENCIJOS ANALIZĖ 8

2.4. PREKĖS AR PASLAUGOS ANALIZĖ 9

2.5. PREKĖS AR PASLAUGOS KAINA 9

2.6. PREKĖS AR PASLAUGOS PATEIKIMAS 11

2.7. PARDAVIMŲ PROGNOZĖ 11

2.8. REKLAMA IR RĖMIMAS 12

3. PERSONALO VADYBA 17

3.1. PERSONALO FORMAVIMAS 17

3.2. DARBUOTOJŲ SKAIČIUS. 17

3.3. ATLYGINIMŲ NUSTATYMAS 18

4. FINANSAI 19

4.1. LĖŠŲ POREIKIS IR FINANSAVIMO ŠALTINIAI 19

5. RIZIKOS VEIKSNIAI 20

6. DARBO APSAUGA 21

7. APLINKOSAUGA 24

IŠVADOS 25

LITERATŪRA 26

PRIEDAI 27

1. ĮMONĖS CHARAKTERISTIKA

1.1. ĮMONĖS TIPAS

Galvoju atidaryti UAB „SSL“ (Skubios Siuntos Lietuvoje), kuri teiks kurjerių paslaugas.

Uždaroji akcinė bendrovė – tai įmonė, kurios įstatinis kapitalas bus 200000 litų, visas akcijų paketas priklausys įmonės savininkui.

1.2. VEIKLOS POBŪDIS

UAB „SSL“ teiks kurjerių paslaugos. Kurjerių paslaugos – tai siuntinių ir siuntų išvežiojimas „nuo durų iki durų“, t.y. kurjeris atvažiuoja iki siuntėjo, paima siuntą ir nuveža iki gavėjo.

1.3. ĮMONĖS VALDYMO STRUKTŪRA

Įmonėje bus penki centrai (pagrindinis Kaune), įkurti penkiuose didžiausiuose miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai). Kiekviename centre dirbs po penkis darbuotojus. Keturi kurjeriai ir vienas administratorius. Tik pagrindiniame centre dar dirbs buhalteris, du vairuotojai, išvežiojantys siuntinius tarp centrų, ir direktorius.

Kurjeriai klientams išvežios ir iš jų priiminės siuntinius.

Administratorius priiminės užsakymus pateiktus telefonu ir faksu. Taip pat jis skirstys kur turi būti pristatyti iki centro atvežti siuntiniai ir prižiūrėti, kad nepasimestų ir laiku būtų pristatyti siuntiniai.

Vairuotojai 17val. iš pagrindinio centro, esančio Kaune, išvežios siuntinius iki kitų centrų. Vieno iš jų važiavimo maršrutas bus toks: Kaunas – Vilnius – Panevėžys – Šiauliai – Klaipėda – Kaunas, o kito atvirkščiai, t.y. Kaunas – Klaipėda – Šiauliai – Panevėžys – Vilnius – Kaunas.

Buhalteris tvarkys įmonės buhalteriją.

Direktorius prižiūrės bendrą įmonės veiklą, vystys marketingą. Marketingas, kaip ir kitos mokslo šakos, remiasi daugelio kitų mokslų žiniomis: valdymo, ekonomikos, statistikos, psichologijos, sociologijos teorijomis, matematika ir modeliavimo metodais, įvairiomis informacinėmis sistemomis. Kitos mokslo žinios ir metodai marketinge pasitarnauja pagrindiniam jo tikslui – vartotojų poreikių tenkinimui.

2. RINKODAROS ORGANIZAVIMAS

2.1. VERSLO IDĖJOS, VEIKLOS KRYPTYS

Įmonės strateginis tikslas – sukurti tokią paslaugą, kuri geriausiai tenkintų vartotojų, visuomenės poreikius ir garantuotų įmonės galimybes gauti stabilų pelną. Siekiant šio tikslo, reikia suformuoti atitinkamus konkrečius marketingo uždavinius. Galima išskirti tris uždavinių grupes:

1. Uždavinius, susijusius su poreikių analize ir rinkos tyrimu.

2. Uždavinius, susijusius su įmonės teikiamos paslaugos atitikimu rinkos struktūrą.

3. Uždavinius, susijusius su poveikiu paslaugos pirkėjui, formuojant jo poreikių struktūrą.

2.2. RINKOS ANALIZĖ

Ši paslauga yra ypač naudinga kompanijoms, turinčioms siuntų į daugėlį miestų ir rajonų arba turinčioms vos vieną-kitą siuntą.

Remiantis net pačiais kukliausiais skaičiavimais, kompanijos sąnaudos automobiliui bei vairuotojui išlaikyti yra 100 Lt per dieną. Jei kompanija turi daug siuntų, kurias pristato visoje Lietuvoje, vienos transporto priemonės išlaikymas kasdien kompanijai kainuoja apie 350 Lt (įvertinant amortizacinį transporto priemonės nusidėvėjimą 5 metams, draudimo, remonto ir kitas išlaidas, o taip pat vairuotojo atlyginimą, fizinių asmenų pajamų ir Sodros mokesčius).

Taigi firmai turinčiai mažai siuntų, vairuotojas ir mašinos išlaikymas kainuoja 2200-3100 Lt per mėnesį, o firmoms turinčioms daug siuntų visoje Lietuvoje ši suma susidarys žymiai didesnė – nuo 7700 Lt iki 10800 Lt per mėnesį. O jeigu reikia išvežioti į visiškai skirtingas Lietuvos vietas, tai vieno vairuotojo ir vienos mašinos gali neužtekti – tada išlaidos tampa dar didesnėmis.

Remiantis „Verslo žinių“ pateikta informacija, net 83 procentai Lietuvos įmonių pasitiki kurjerių kompanijomis ir naudojasi skubių siuntų gabenimo
paslaugomis. Latvijoje ir Estijoje, toks pasitikėjimas atitinkamai yra 78 procentai ir 39 procentai. Tyrimą atlikusi „Baltic Data House“ apklausė 1,368 kompanijas, besinaudojančias skubių siuntų ir logistikos paslaugomis Apie 46 procentus Lietuvos įmonių bent kartą per savaitę kreipiasi į kurjerių kompanijas (Estijoje – 64 procentai, Latvijoje – 40 procentų), o 38 procentai naudojasi minėtomis paslaugomis bent kartą per mėnesį (Estijoje – 25 procentai, Latvijoje – 41 procentas). Populiariausios siuntų pakuotės Lietuvoje ir Estijoje – 5-36 kg, Latvijoje didžiąją dalį skubių siuntų sudaro smulkūs paketai.

Toliau pateikti duomenys rodo, kad vis daugiau smulkių siuntų Lietuvos įmonės perleidžia specialiai tuo užsiimančioms bendrovėms. Skambučių centro “NeltėLink” atliktas tyrimas parodė, kad naudojimasis “Lietuvos pašto” siuntų persiuntimu, lyginant praėjusių metų rudens ir šių metų pavasario duomenis, sumažėjo nuo 32 proc. iki 21 proc., kone trigubai krito domėjimasis ir autobusų stočių siuntų persiuntimo tarnybų paslaugomis. Šiuo metu tik kas 6 Lietuvos kompanija skubias siuntas gabena savo transportu, o daugiau nei pusė iš apklaustų 4000 įmonių yra linkusios naudotis kurjerių tarnybų paslaugomis. Dėl patikimumo ir tikslumo privačios skubių siuntų bendrovės artimiausiu metu gali dar labiau išplėsti savo rinkos dalį.

Iš to matyti, kad kuo toliau tuo daugiau bus besinaudojančių kurjerių paslaugomis.

2.3. KONKURENCIJOS ANALIZĖ

Lietuvoje nėra daug kurjerių paslaugas teikiančių bendrovių, todėl įsiterpti į rinką bus gana nesunku. Bene didžiausia kurjerių paslaugas teikianti įmonė yra UPS (United Parcel Service), kurios veikla yra išvystyta visame pasaulyje. Kitos stambesnės įmonės yra „LEX SYSTEM“ ir „BIZ-PAK“. Kitų mažesnių firmų galima ir neminėti, nes pagrinde jos užsiima tik vietinėmis kurjerių paslaugomis – jos išvežioja tik savo regione (savo mieste, rajone). Taip pat kol kas dar reikia kreipti dėmesį ir į “Lietuvos pašto” siuntas ir autobusų stočių siuntų persiuntimo tarnybas. Autobusų stočių siuntų persiuntimo tarnybomis pagrinde naudojasi fiziniai asmenys norintys iš vieno Lietuvos miesto (kaimo) persiusti į kitą miestą (kaimą). Bet besinaudojančių autobusų stočių siuntų persiuntimo tarnybomis ir “Lietuvos pašto” siuntomis yra vis mažiau, nes iki pašto ar autobuso stoties dar reikia siuntinį atvežti, jį pasiimti, o naudojantis autobusų siuntomis, tai netgi ir laukti tam tikrą valanda pačio autobuso. Ir paskaičiavus, kad nedidelį krovinį galėtų pervežti iš vieno Lietuvos kampelio iki kito, žmogus turi važiuoti iki pašto (autobusų stoties) ir paskui atgal, taip pat ir siuntą gaunantis žmogus turi važiuoti į vietą ir pasiimti siuntą, ši kelionė jiems kainuoja, taip pat ir pats siuntimas turi savo kainą, taigi gaunasi, kad žmogus už siuntinį moka kur kas brangiau, negu naudodamasis kurjerių paslaugomis. Taigi „Lietuvos pašto“siuntoms ir autobusų siuntoms tikrai nėra ateities.

Šiuo metu Jūs matote 34% šio straipsnio.
Matomi 1154 žodžiai iš 3428 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.