Verslo planas labaratorinis
5 (100%) 1 vote

Verslo planas labaratorinis

TURINYS

1. Įmonės charakteristika 3

1.1 Verslo aprašymas 3

1.2 Verslo idėjos aprašymas 4

1.3 Verslo tikslai, vidinės veiklos organizavimas 4

2. Veiklos aprašymas 4

3. Marketingas 5

3.1 Rinkos apžvalga 5

3.2 Konkurencijos analizė 5

3.3 Kaina 5

3.4 Reklama 6

4. Verslo vietos parinkimas, patalpos ir įrenginiai 6

4.1 Vieta 6

4.2 Patalpos ir įrenginiai 6

4.3 Transportas 7

4.4 Personalo parinkimas 7

4.5 Organizacijos modelis ir stilius 8

5. Rizikos veiksniai. Galimos problemos ir kliūtys 9

6. Finansai 10

7. Lūžio taškas- ribinis pelnas 10

8. Kintamos ir mekintamos išlaidos 11

LITERATŪROS SĄRAŠAS 12

1. Įmonės charakteristika

1.1 Verslo aprašymas

Mano planuojama privati įmonė dirbs smėlio gavybos srityje- tieks kokybišką smėlio žaliavą įvairioms statybinių medžiagų, priemonių gaminimo fabrikams, statybų bendrovėms. Įmonė vadinsis „ Birioji kopa”.

Pagrindiniai įmonės tikslai pirmiesiems ir vėlesniems darbo metams yra:

° Teikti vartotojams juos tenkinančios kokybės žaliavą

° Gauti maksimalų pelną iš šios veiklos.

Po nepriklausomybės atkūrimo, smukus šalies ekonomikai, beveik nebuvo skiriama dėmesio ir lėšų statybinių medžiagų gavybai ir gamybai. O dabar, po truputį atsigavus ekonomikai, statybų poreikis išaugo, todėl ir statybinių medžiagų poreikis išaugo.

Stabilizavusis šalies ekonomikai, atsirado nemažai privačių asmenų, turinčių nemažas pajamas, bet neturinčiais laiko, galimybių, o galbūt ir noro patiems pasirūpinti kokybiškomis medžiagomis. Todėl šiam darbui yra samdomi patyrę, išmanantys savo veiklą darbuotojai.

Atsiranda vis daugiau šios paslaugos pirkėjų- daugėja smulkių ir stambesnių užsakymų iš privačių asmenų, įmonių ir organizacijų.

Įmonės taikinys yra smulkūs, vidutiniai ir pakankamai stambūs užsakymai sutvarkymo, gamybos ir statybų srityje.

Verslo įkūrimui planuojama gauti 60 000 Lt. Paskola 3 pusmečiams su 13% palūkanų ir kas pusmetį atiduoti jos dalį. Pusmetinė įmoka- 22 600 Lt., per mėnesį paskolos įmoka bus- 3766 Lt paskolos garantas- įmonės pastatas- sandėlis, kurio vertė 120 000 Lt.

Įmonė pilnai atsipirks per 1 veiklos metus, bet kreditas bus grąžintas tik per 3 veiklos metus.

Veiklos pradžioje įmonėje dirbs 1 ekskavatorininkas, 2 vairuotojai, sandelininkai, 1 žemės ekspertas- tyrėjas- laborantas, 1 įrenginių prižiūrėtojas, 1pagalbinis darbuotojas. Darbininkus ketinama pasisamdyti per darbo biržą, nes visų darbuotojų kvalifikacijos reikalavimai nėra aukšti. Pirmaisiais darbo metais apyvarta sieks 250 tūkst. Lt.

Pagerėjus šalies ekonominei būklei žmonės pradeda vėl rūpintis ne tik turto kaupimu, bet ir savo aplinkos gražinimu, kokybišku pastatų statymu, nes nori, kad naujų statinių kokybė būtų garantuota ne vieneriems, dvejiems, o dešimtims metų. Nori, kad namai, įmonės būtų jų estetiškos tvirtovės. Todėl imta skirti vis daugiau lėšų ne tik savo verslų plėtimui, buities gerinimui, bet ir savo aplinkos gražinimui, kokybiškam ir patvariam pastatų statymui, aplinkos sutvarkymui, patvarių stiklo gaminių gamybai. Todėl manau, kad smėlio gavybos srityje dirbančios įmonės turi neblogas perspektyvas.

Šiuo metu įmonės ir bendrovės sustiprėjo finansiškai ir jau numato savo biudžetuose lėšų, skirtų remontui, eksploatacijai ir statyboms.

Individuali įmonė „ Birioji kopa” bus įregistruota Kėdainių miesto savivaldybėje. Įmonės registravimui bus pateikti tokie dokumentai:

Ų Prašymas įmonės registravimui,

Ų Prašymas patentų biurui dėl vardo suteikimo,

Ų Pažyma apie sumokėtą įmonės registracijos mokestį,

Ų Prašymas policijos komisariatui dėl leidimo pasigaminti įmonės spaudą,

Ų Prašymas gauti licenziją.

Įmonė bus įregistruota ir socialinio draudimo skyriuje, su darbo inspekcija bus suderinta, kad dirbs 7 darbuotojai.

1.2 Verslo idėjos aprašymas

Idėja, kuri kilo įkuriant verslą: nėra nei vienos įmonės užsiimančios šią veikla rajone ir tik keletas visoje Lietuvoje. Padariau tyrimą su kokiomis problemomis susiduria įmonės, vykdydamos statybų darbus- problema susijusi ne tik su statybinių medžiagų gavimu, bet ir žaliavai gauti reikalingas tam reikiamos žemės plotas, tad ir smėlio pasirūpinimas sukelia daug problemų. Taip pat pastaruoju metu išaugo statybinių medžiagų poreikis. Konkurentų, galima sakyti, nėra.

Mano planuojamos verslo įmonės vienas iš privalumų tai, kad kliento reikalaujamos smėlio produkcijos kiekis, kokybė atitiks kliento norus ir bus pristatoma pageidaujamu laiku ir reikiamoje vietoje.

1.3 Verslo tikslai, vidinės veiklos organizavimas

Pagrindiniai įmonės tikslai pirmiesiems ir vėlesniesiems darbo metams yra:

Teikti vartotojams juos tenkinančios kokybės produkciją ir gauti maksimalų pelną iš šios veiklos, o vėliau, atsiradus galimybei, plėtoti verslą šioje srityje.

Šiuos pagrindinius tikslus galima išskirti į keletą smulkesnių veiklos momentų, padėsiančių juos įgyvendinti:

Ų Įsitvirtinimas rinkoje ir pelno gavimas,

Ų Įmonės populiarinimas,

Ų Išsamios informacijos apie esamus ir potencialius klientus rinkimas,

Ų Temkinančios užsakovus produkcijos kokybės užtikrinimas,

Ų Reguliarus ir nenutrūkstamas reikalingų
įrankių tiekimas bei priežiūra,

Ų Optimalus turimų įrankių panaudojimas,

Ų Optimalus pareigų pasidalinimas tarp darbuotojų.

Tikimasi, kad jau per pirmuosius įmonės gyvavimo metus „ Birioji kopa” stipriai įsitvirtins rinkoje ir gaus nemažą pelną.

Darbo priemonės yra kibirai, kastuvai ir pan. Darbui taip pat reikalingi spec. Rūbai, pirštinės ir kita. Visą šį inventorių greitai ir lengvai galima įsigyti atitinkamuose prekybos centruose, todėl tokiam darbui pakaks vieno žmogaus, dirbančio antraeilėse pareigose. Motorinės įrangos eksploatacinę priežiūrą atliks firmos, iš kurių ji buvo pirkta. Sunkvežimiai, ekskavatorius, kurie yra ne nauji, eksploatacinį remontą atliksime savo jėgomis. Detalės bus perkamos iš autoservisų- tai neturėtų užimti daug laiko. Taigi, visas reikiamas inventorius, kuras ir detalės bus perkami operatyviai, tada, kai jų prisireikia. Visa veikla, galima sakyti, bus atliekama automatizuotai.

Kontraktų sudarymas ir klientų paieška yra įmonės direktorės pareiga. Taip pat ir personalo paskirstymą atliks direktorė. Personalas- 7 asmenys, dirbs penkias savaitės dienas po 8 h. Planuojamo pirmojo veiklos mėnesio pelno apimtis- apie 50 000 Lt. Kitų mėnesių pelno apimtis taip pat sieks panašią sumą.

2.Veiklos aprašymas

Kaip minėta ankstesniuose skyriuose, įmonė stengsis pati susirasti klientus, rinkdama informaciją apie rajone vykdomus statybų darbus, naujų įmonių įkūrimą ir panašius darbus- apie galimus klientus. Kai klientas vienu ar kitu būdu sužino apie įmonę ir nusprendžia pasinaudoti jos paslaugomis, jis kontaktuoja su firmos direktore. Ji tariasi su užsakovu dėl kainos( nors yra nustatyti konkretūs įkainiai, tačiau, atsižvelgiant į kliento pageidavimus, ją galima koreguoti), kokybės reikalavimų ir terminų. Kiekvienu atveju kaina yra sutartinė. Nustatant ją yra atsižvelgiama ar tai stambus užsakovas, ar ne, ar jis pastovus klientas, ar tai įmonė, ar privatus asmuo.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1038 žodžiai iš 3309 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.