Verslo planas mergvakariai ir bernvakariai
5 (100%) 1 vote

Verslo planas mergvakariai ir bernvakariai

TURINYS

Įvadas 3

1. Verslo idėjos 4

2. Pasirinkta idėja: bernvakarių ir mergvakarių planavimas. 5

3. Teisiniai aspektai- įmonės steigimas 7

3.1. Įmonės „Bernvakarių ir mergvakarių organizavimas“ teisiniai dokumentai: 7

4. Personalas ir vadyba 8

5. Marketingo komplekso elementai. 12

5.1. Tyrimai, reikalingi naujos paslaugos diegime. 15

6. Pardavimai 17

7. Finansinės prognozės 19

Išvados 211

Literatūra 222

ĮVADAS

Norint pradėti verslą svarbiausia turėti gerą idėją, kuri turėtų perspektyvą ir galėtų atnešti pelną. Turint kelias verslo idėjas svarbu įvertinus visas galimybes atsirinkti sau tinkamiausią, kurią reikia gerai išanalizuoti ir sudaryti atitinkamą veiksmų planą, kaip būtu galima ją įgyvendinti.

Taigi mūsų kursinio darbo tikslas:

• Parengti savo verslo modelį. Idėja – „Mergvakarių ir bernvakarių organizavimas“ .

Uždaviniai tikslui pasiekti:

• Aptarti verslo idėjas:

• Pristatyti pasirinktą verslo idėją;

• Aptarti teisinius aspektus;

• Aprašyti personalą ir valdymo funkcijas;

• Aptarti marketingo komplekso elementus;

• Pateikti finansinius skaičiavimus.

1. VERSLO IDĖJOS

Trijų aukštų modernus naktinis klubas

Įkurti klubą, kokio Lietuvoje dar nėra! Tai būtų naujovė, ne tik Lietuvoje, bet ir Pabaltijyje. Modernus trijų aukštų naktinis klubas su skirtingo stiliaus muzika. Kiekviename aukšte įrengtas skirtingo stiliaus ir interjero salės, kur skambėtų skirtingo stiliaus muzika. Kiekvienas galėtų rasti sau tinkamą stilių. Šis klubas turėtų atgaivinti apmirusį Šiaulių miesto naktinį gyvenimą. Jis turėtų pritraukti lankytojus ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir iš kaimyninių valstybių.

Šis klubas galėtų būti įrengtas senos gamyklos pastate, kur būtų galima turiningai išnaudoti jau esantį pastatą, kuris jau nebeatlieka tiesioginės savo funkcijos.

Tačiau šiai idėjai įgyvendinti reikėtų daug lėšų ir gerų vadybinių žinių, todėl šią idėją atmetėme.

Moderni kavinė su akvariumais

Projektas, kuris apjungtų kavinę, muziejų ir parduotuvę. Tai būtų kavinė, kurioje būtų galima ne tik pavalgyti, bet ir pasigrožėti žuvytėmis ir kitais vandens gyviais, kurie plaukiotų įvairių dydžių ir formų akvariumuose, o labiausia patikusią žuvelę būtų galima ir nusipirkti. Kavinė galėtų būti specializuota ir gaminti patiekalus iš žuvies ar kitų jūros gėrybių. Ji būtų skirta ne tik paskanauti įvairius patiekalus, bet ir pailsėti raminančioje aplinkoje.

Norint įrengti šią kavinę reiktų bendradarbiauti su gyvūnų parduotuvę, kuri prekiauja įvairių tipų akvariumų žuvelėmis. Arba įsteigti tokio tipo kavine šalia jūrų muziejaus, kaip atskirą muziejaus dalį, nes dideliems akvariumams yra būtina gera priežiūra.

Interjere taip pat turėtų atsispindėti vandens motyvai. turėtų būti sugalvotas atitinkamas pavadinimas, kuris atskleistų kavinės specifiką.

Šiam projektui įgyvendinti reikėtų specifinių žinių, didelių lėšų, todėl mes jį atmėtėme.

Internetinis molas

Tai prekyba internete. Butų suprojektuota svetainė, kurioje būtų patalpintos nuorodos į svetaines, kurios turį įkūrusios elektroninį verslą ir prekiauja internete. Parduotuvės būtų sugrupuotos pagal atitinkamas sritis: drabužiai, sporto prekės, elektronikos prekės, maistas į namus ir t.t. taip klientai galėtų sutaupyti laiko užsisakyti prekes internetu, kurios būtų pristatomos tiesiai į namus. Tai būtų inovacija Lietuvos prekyboje, tačiau ši idėja, mūsų nuomone, nesusilauktų didelio pasisekimo dėl konservatyvaus lietuvių būdo, bei nepakankamų kompiuterinių žinių, kurios būtų reikalingos norint apsipirkti internete. Būtų labai nedidelė dalis žmonių, kurie ryžtųsi pirkti internete.

Tačiau mes išsirinkome kitą idėją, tai būtent mergvakarių ir bernvakarių planavimas. Ši idėja pasirodė mums patraukli tuo, kad tai būtų viena iš naujesnių verslo sričių Lietuvoje, be to ji nereikalautų tiek daug lėšų, kiek trijų aukštų klubo įrengimas ar modernios kavinės su akvariumais įkūrimas. Šiai, mūsų, pasirinktai idėjai įgyvendinti reikia gerų idėjų, geros reklaminės kompanijos ir puslapio internete bei fizinių patalpų.

2. PASIRINKTA IDĖJA: BERNVAKARIŲ IR MERGVAKARIŲ PLANAVIMAS

Lietuvoje sparčiai atgijo bernvakarių ir mergvakarių šventimas. Vienu metu ši tradicija buvo primiršta, bet dabar atgijo, tačiau-modernesnė.

Taigi trumpai apie bernvakarių ir bernvakarių ištakas:

Anksčiau per bernvakarį jaunojo tėvai bernus vaišindavo troboje arba svirne, visi juokaudavo, spręsdavo, ką jaunikis dovanos nuotakai. Per šią šventę pabroliai jaunikiui įteikdavo dovanų.

Mergvakaris būdavo šiek tiek liūdnesnis, su pagraudenimais. Svečius vaišindavo jaunosios tėvai, ką nors atsinešdavo pamergės. Mergvakarį pagal savo scenarijų vesdavo vyriausioji pamergė. Per mergvakarį buvo mokomasi bendros stalo dainos, deklamuojami eilėraščiai apie draugystę, meilę, mokomasi grakštaus šokio, ruošiamos dovanėlės pabroliams, apžiūrimi jaunosios ir pamergių drabužiai, jaunajai sakomi linkėjimai, į albumą rašomi prisiminimo žodžiai, įteikiamos juostos. Pamergės pindavo vainikėlius. Mergvakario pabaigoj
jaunąją sodindavo ant kėdės, uždėdavo vainikėlį ir kiekviena tyliai atsisveikindama vis kitaip graudendavo… (http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=1340)

Mergvakaris – tai paskutinė jaunosios šventė be jaunojo, o bernvakaris be jaunosios. Mergvakariai ir bernvakariai paprastai organizuojami jaunosios ir jaunojo draugių, kaip atsisveikinimas su „laisve“. Dažniausiai ruošiamas savaitę – dvi prieš vestuves. Nors mergvakariai ir bernvakariai turi ir lietuviškus papročius, tačiau dabar jau švenčiama dažniau pagal užsienyje nusistovėjusias tradicijas (JAV priimtas tradicijas). Dabar dažniausiai jaunimas tokias šventes švenčia kavinėse, restoranuose, būsimiems jauniesiems samdomi striptizo šokėjai, viengungių gyvenimas skandinamas šampano taurėse…( http://www.tostai.lt/mergvakaris )

Idėjos pasirinkimas. Taigi sparčiai išpopuliarėjęs paprotys reikalauja tam tikros organizacijos. Kai kurie organizuoja patys mergvakarius ir bernvakarius, kiti kreipiasi į šių švenčių planuotojus. Visa tai priklauso nuo norų ir turimų lėšų bei idėjų. Šiuo metu Lietuvoje mergvakarius ir bernvakarius gali suplanuoti ir vestuvių planavimų užsiimantys žmonės arba švenčių planavimu užsiimanti organizacija, arba tik organizacijos specializuojančiosios mergvakarių ir bernvakarių rengime, tačiau tokių organizacijų nėra itin daug. Dažniausiai tokias paslaugas siūlo specializuotos kavinės kaip pavyzdys: erotic cafe, Vilniuje ar Old town Strip Club, taip pat Vilniuje.

Šiandien mergvakarius ir bernvakarius siūloma rengti kavinėse, restoranuose, naktiniuose klubuose ar tiesiog pasirinkti kitas pramogas kaip pavyzdžiui pasivažinėti limuzinu ar išsinuomoti troleibusą ar maršrutinį autobusiuką. Galima pasirinkti kažką egzotiškiau, kaip pavyzdžiui rytietiška masažą ar pan. Bet taip pat galima rengti šią šventę ir namie. Tada yra suplanuojamas scenarijus, dažniausiai išsikviečiamas striptizo šokėjas, žaidžiami įvairūs žaidimai susiję su ta tematika, dovanojamos dovanos, kurių gali prireikti vedybiniame gyvenime. Tačiau planuoti tokį renginį patiems užima daug laiko ir reikalauja daug idėjų, o kreiptis į gerai žinomus mergvakarių ir bernvakarių planuotojus tiesiog gali būti per brangu (erotic cafe, vakaras vienam žmogui apie 300Lt.)

Pramogų ir laisvalaikio verslas užima 17,9% rinkos dalies. (http://www.std.lt/lt/news/view/?id=1503). Tai atitinkami restoranai, kavinės, klubai, sporto centai, boulingo alėjos, vandens parkai ir t.t. tačiau būtent pramogų planavimas yra pakankamai nauja verslo šaka Lietuvoje. O be to nedaugelis firmų specializuojasi būtent mergvakarių ir bernvakarių rengime, dažniausiai yra siūlomos pobūvių, vestuvių, klasės susitikimų, jubiliejų rengimas ar tiesiog paprastų gimtadienių ir t.t.

Taigi galima teigti, kad ši paslauga yra augimo stadijoje, o įėjimas į rinką nebūtų itin sunkus, nes nėra perkrauta rinka t.y. palyginus mažai konkurentų šioje srityje. Būtent šie faktoriai paskatino mus pasirinkti šią idėją.

Bet būtina pabrėžti, kad norint išsikovoti vietą šiame versle reikės geros reklaminės kompanijos, rekomendacijų ir gerų idėjų, bei prieinamumo įvairiam segmentui.

Taigi mūsų pagrindinis tikslas yra teikti kokybiškas, reikalingas, naudingas, o svarbiausia prieinamas daugeliui vartotojų paslaugas, kurios palengvintų jų šventės organizavimą ir padarytų ją nepamirštamą.

Mergvakarių ir bernvakarių organizavimo verslo uždaviniai:

1. Sukurti elektroninę svetainę ir ofisą, kur būtų teikiamos organizacinės paslaugos.

2. Rasti tinkamos patirties ir kvalifikacijos renginių vedėjus;

3. Sukurti reikalingų ir kokybiškų paslaugų pasiūlą būsimiems vartotojams.

3. TEISINIAI ASPEKTAI – ĮMONĖS STEIGIMAS

INDIVIDUALI ĮMONĖ – tai neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Ši juridinio asmens rūšis pasižymi paprastesne nei kitų juridinių asmenų steigimo tvarka bei tuo, jog individualiai įmonei įsteigti nėra nustatytas minimalus įstatinio kapitalo dydis. Tačiau kita vertus, jei prievolėms įvykdyti neužtenka individualios įmonės turto, už tokios įmonės prievoles atsako savininkas savo turtu.(http://www.sutartys.lt/page/91 )

Individualią įmonę steigia vienas (būtina sąlyga – veiksnus) fizinis asmuo, kuris nuo įmonės įregistravimo laikomas individualios įmonės savininku. Individualios įmonės turtas yra individualios įmonės nuosavybėn perduotas individualios įmonės savininkui asmeninės nuosavybės teise priklausęs turtas, taip pat turtas, įgytas individualios įmonės vardu.

Individualios įmonės nuostatai yra steigimo dokumentas, kuriuo vadovaujasi individuali įmonė. Individualios įmonės steigimo dokumentas kartu yra ir jos steigimo sandoris. (http://www.sutartys.lt/page/91 )

Įmonės steigėjas sudaro steigiamos individualios įmonės nuostatus (jie turi atitikti Civiliniame kodekse, Individualių įmonių įstatyme bei kituose teisės aktuose numatytus reikalavimus). Jei nuostatuose nesuformuluota, jog steigėjas yra kartu ir individualios įmonės vadovas, tuomet paskiriamas individualios įmonės vadovas.

Prieš registruojant individualią įmonę, notaras turi patvirtinti prašyme registruoti įmonę surašytų duomenų tikrumą, nuostatų atitiktį įstatymų reikalavimams ir faktą, kad individualią įmonę registruoti
Tam, kad notaras galėtų atlikti tokį patvirtinimą, jam pateikiami nustatyti dokumentai.

Gavus reikalingus notaro patvirtinimus, įmonė registruojama VĮ Registrų centre. Registrų centrui, be prašymo registruoti, pateikiami nuostatai bei kiti reikalaujami dokumentai. Individuali įmonė laikoma įsteigta nuo jos įregistravimo Juridinių asmenų registre. (http://www.sutartys.lt/page/91 )

3.1. Įmonės „Bernvakarių ir mergvakarių organizavimas“ teisiniai dokumentai:

• Steigimo aktas.

• Įstatai – pagrindiniai įmonės dokumentai, kuriuose aprašoma įmonės veikla.

• Po įstatų sukūrimo – direktoriaus ir buhalterės paskyrimas, darbo sutartis.

• Darbų saugos pravedimas kursuose, pažymėjimų gavimas, darbuotojų supažindinimas su darbų sauga ir dokumentų paruošimas.

• Direktoriaus įsakymai dėl įmonės vidaus tvarkos: kokia bus vykdoma apskaita, koks įmonės turimas turtas, darbuotojų priėmimas, atleidimas ir pan.

• Autorinių teisių įsigijimas. Įmonė šventiniams vakarams samdys muzikantus, atliekančius žinomų atlikėjų dainas.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1651 žodžiai iš 5496 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.