Verslo planas13
5 (100%) 1 vote

Verslo planas13

Siūlomo projekto esmė

Siūlomo projekto esmė būtų tokia:

1. Steigs uždarąją akcinę bendrovę, kur bus

vienintelis akcininkas.

2. Įkurti (2000 metais) nedidelę kepyklą, kuri aptarnaus

aplinkinius miestelius, čia bus kepami batonai.

3. Ūkinį pastatą pritaikyti gamybai.

4. Įsigys visą reikalingą kepimo įrangą.

5. Įgyvendinti savo projektą per pusę metų.

Rašydamas verslo projektas, siekti tokių tikslų:

• patikrinti idėją;

• apskaičiuoti reikalingų lėšų poreikį;

• surasti partnerius arba gauti paskolą;

• įvertinti riziką, jei teks skolintis pinigų.

Marketingo planas

Tikslinės rinkos parinkimas. Stulgiai yra strategiškai geroje vietoje. Puikus susisiekimas su aplinkiniais miesteliais (Pakražantis, Kryžkalnis, Žalpiai, Kražiai, Nemakščiai) bei respublikinės svarbos kelių artumas padidina verslo galimybes.

Tolimiausias miestelis Kražiai nutolęs nuo Stulgių per 30 km, o Žalpiai ir Kryžkalnis yra beveik pakeliui, Pakražantis yra už 15 km. Kasdien teks nuvažiuoti apie 100 km, vežiojant produkciją į visus aplinkinius miestelius bei užeigas šalia respublikinio kelio.

Geografinė padėtis labai svarbi projekto įgyvendinimui, jos analizė leidžia įvertinti gyventojų skaičių, prekybos taškų padėtį, apskaičiuoti transportavimo sąnaudas.

Potenciali rinka, pagal rinkimų surašymo duomenis miesteliuose bei transporto intensyvumą šiame rajone, sudaro apie 12000 žmonių. Tikiuosi, kad per parduotuves bei maitinimo įmones pasiekiama rinka bus 9000 žm,, o realiai pasiekiama 6000 žm.

12000 žm. Potenciali

rinka

9000 žm.

Pasiekiama

rinka

6000 žiu Realiai

pasiekiama rinka

1 pav. Tikslinės rinkos parinkimas

Pagal realiai pasiekiamą (6000 žm.) rinką planuoju labiausiai tikėtinas pardavimų apimtis. Riziką sumažinti, be labiausiai tikėtino varianto, verslininkas numato remdamasis optimistinėmis bei pesimistinėmis pardavimų prognozėmis, kurios išnagrinėtos marketingo dalyje.

Rinkos galimybių analizė. Reikės išsikovoti vietą jau užimtoje rinkoje, siekdamas išanalizuoti savo galimybes, jis nagrinėja tokius klausimus:

1. Potencialūs vartotojai. Jo gaminių potencialūs vartotojai – visi asmenys nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, pajamų, išsilavinimo, užsiėmimo, gyvenamosios vietos, būdo. Pyrago gaminių pasirinkimą riboja tik asmeniniai žmonių poreikiai, pomėgiai, sveikatos būklė ir, žinoma, pasiūla. Smaližiaus gaminiai perkami kasdien, švieži, jų atsargos nekaupiamos, nes prastėja skonis, jie greitai sensta. Kita grupė potencialių vartotojų yra maitinimo įmonės (užeigos, kavinės, valgyklos ir kt.), jos perka didesniais kiekiais, savo klientams maitinti. Šiame rinkos segmente aktualu nuolaidų sistema, savalaikis tiekimas ir, aišku, kokybė.

2. Potencialūs konkurentai. Svarbiausi būtų didelės duonos įmonės, esančios mieste ir aprūpinančios aplinkines gyvenvietes savo produkcija. Jų gaminiai paprastai į rajono parduotuves tiekiami kas antrą dieną, vartotojus pasiekia

jau nešvieži, taigi nėra labai kokybiški. Antra konkurentų grupė smulkios privačios kepyklos, sumaniusios steigtis Bebrūnuose ar aplinkiniuose miesteliuose. Prieš abi konkurentų grupes turiu tokius pranašumus:

• gali lengviau persiorientuoti į vartotojų poreikius ir pakeisti asortimentą,

• geresnė produktų kokybė,

• mažesnė kaina,

• galimybė operatyviai tiekti šviežią (dar šiltą) produkciją.

Marketingo rinkinio elementai

1. Produkto aprašymas. Kepti „Prancūziški“ batonus, kurie yra kasdieninio vartojimo, pagrindinis maisto produktas. Iškeptas gaminys bus siauras ir apie 0,5 ilgio. Manau, kad tokia forma patrauks klientų dėmesį ir. išskirs jį

iš analogiškųgaminių srauto. Vieno batono svoris – 0,25 kg. Reikalingos medžiagos ir žaliavos pateikiamos 2,1lentelėje. Verslininkas teigia, kad jo gaminių skonis, prekinė išvaizda ir kaina atitiks vartotojų reikalavimus. Pyragai bus švieži, maistingi, firminiai receptai bei specialūs priedai suteiks jiems malonų ir subtilų skonį. Pasiruošti keisti bei papildyti savo produkcijos asortimentą, pasikeitus paklausai.

2. Paskirstymas. Savo gaminius realizuosiu per mažmenines aplinkinių miestelių prekybos įmones, be to, pirkėjai galės nusipirkti gaminius tiesiog iš epyklos. Prekybos įmonėms pageidaujant, produkcija bus pristatyta tiesiai į nurodytą vietą, klientui patogiu laiku.

Paveikslas rodo, kaip pagaminti produktai pateks galutiniam vartotojui. Kiekviename miestelyje yra 1-2 parduotuvės ir maždaug tiek kavinių ar restoranų.Žalpiuse, bei Pakražantyje yra valgyklos, kuriose maitinasi vietinės žemės ūkio bendrovės darbininkai.

3. Rėmimas. Siekiant paskatinti potencialius klientus, bus pasitelkta nuolaidų sistema, ypač maitinimo įmonėms, perkančioms didesniais kiekiais suteiks tokias nuolaidas:

• perkantiems 2000 ir daugiau vienetų;

• klientams perkantiems pusę metų ir ilgiau;

• atsiskaitantiems grynaisiais iškart gavus prekes;

• nemokamai reklamuojantiems „Prancūziškus“ batonus prekybos vietose (reklaminiai plakatai, lipdukai ir kt.).

Reklamai skirti lėšų nenumatau, nes tai maža įmonė, dirbanti su pastoviais klientais – su jais ryšiai jau užmegzti.
4. Kainos, jų nustatymas. Kainą nustatė, atsižvelgdamas į vieneto savikainą bei konkurentų kainas (kurios svyruoja nuo 1,10 Lt iki 1,20 Lt); ją numatė apie 10% emesnę. Tikėtina didmeninė gaminio kaina – l Lt.

Pardavimų prognozė

Kaip matysime iš gamybos plano, numatoma įsigyti technologinė įranga leis iškepti iki l tonos, arba 4000 batonų per pamainą. Tarkime, kad visa produkcija bus realizuota prekybinėse įmonėse, kurios aptarnauja apie 12000 žm. (2pav.). Numatomos pardavimų prognozės (realizavimo įplaukos), atsižvelgiant į pasiekiamą rinką bei turimus gamybinius pajėgumus, pateikiamos 1lentelėje.

1lentelė

Relizavimo įplaukų apskaičiavimas

Variantai Laikotarpis 1 ketvirtis 2 ketvirtis 3 ketvirtis 4 ketvirtis 2005 metai

Kaina.Lt/vnt Pardavimaitūkst. Vnt. Suma,tūkst.Lt Pardavimaitūkst. vnt. Suma,tūkst.Lt Pardavimaitūkst. vnt. Suma,tūkst.Lt Pardavimaitūkst. vnt. Suma,tūkst.Lt Pardavimaitūkst. vnt. Suma,tūkst. Lt

Optimistinis 1,10 288 316,8 432 475,2 432 475,2 576 633,6 2304 2534,4

Tikėtinas 1,00 216 216,0 288 288,0 432 432,0 432 432,0 1728 1728,0

Kaip matote iš lentelės, realizavimo įplaukos, ištyrus rinką, pateiktos trimis variantais.

Pesimistinis pardavimų prognozės variantas numato lėtą pragyvenimo lygio kilimą, ribojantį batonų vartojimą, šių produktų svarbos mažėjimą maitinimosi racione, agresyvią konkurentų veiklą bei tiekimo bei gamybos organizavimo sunkumus.

Šiuo atveju būtų gaminama ir parduodama:

1 – ąjį ketvirtį – 0,5 pamainos, t.y 2000 vnt. per dieną;

2 – ąjį ketvirtį – 0,75 pamainos, t.y 3000 vnt. per dieną;

3 – ąjį ir 4 – jį ketvirtį bei ateinančiais metais – l pamainą,

t.y. 4000 vnt. per dieną.

Optimistinis variantas, atvirkščiai, numato spartų gyvenimo lygio kilimą, didelį vartotojų prisirišimą prie šio produkto, silpną konkurentų veiklą bei sėkmę sprendžiant įvairias

problemas, susijusias su projekto įgyvendinimu. Šiuo atveju būtų pagaminta ir realizuota:

1 – ąjį ketvirtį – l pamaina t.y. 4000 vnt. per dieną;

2 – ąjį ir 3 -jį ketvirčiais 1,5 pamainos t.y 6000 vnt. per

dieną;

4 – ąjį ketvirtį ir ateinančiais metais – 2 pamainomis, t.y.

8000 vnt. per dieną.

Labiausiai tikėtinas variantas – tarpinis tarp optimistinio ir pesimistinio, numatantis vidutiniškas įmonės veiklos sąlygas. Šiuo atveju įmonė gamintų ir realizuotų:

1 -ąjį ketvirtį – 0,75 pamainos t.y. 3000 vnt. per dieną;

2 -ąjį ketvirtį – l pamaina t.y. 4000 vnt. per dieną;

3 -ąjį ir 4 -ąjį ketvirtį bei ateinančiais metais – 1,5 pamainos,

t.y. 6000 vnt. per dieną.

Gamybos planas

Kadangi kepykla yra gamybinė įmonė, p. Jonui teko pasirūpinti gamybos procesu, reikiama technologine įranga ir kitais ne mažiau svarbiais reikalais; tam jis parengė gamybos planą.

Gamybos procesas

1. Įmaišo ruošimas iš miltų, vandens ir mielių, užmaišiuspaliekama 3-3,5 vai;

2. Tešlos užmaišymas; į įmaišą sudedami visi kiti komponentai, paliekama dar 1-1,5 vai;

3. Tešlos ruošinių gamyba; tešla dalijama ir formuojami ruošiniai, kurie dar 40-45 min palaikomi nusistovėjimo pintose;

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1124 žodžiai iš 3740 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.