Verslo planas2
5 (100%) 1 vote

Verslo planas2

TURINYS

1. Santrauka 3

2. Verslo aprašymas 4

3. Gamybinė veikla 5

4. Rinkodara 10

5. Vadyba 17

6. Rizikos įvertinimas 18

7. Finansinė dalis 19

7.1. Finansavimo poreikis ir šaltiniai 19

7.2. Savikainos prognozė 34

7.3. Pelno (nuostolių) prognozė 35

7.4. PVM prognozė 38

7.5. Mokesčių prognozė 39

7.6. Pinigų srautų prognozė 40

7.7. Prognozuojamas balansas 43

7.8. Santykiniai verslo plano rodikliai 46

8. Literatūra 48

9. Priedai 49

SANTRAUKA

Paskutiniu metu Lietuvoje vis labiau klesti verslas, susijęs su grožio paslaugų teikimu. Mažuose miestuose ir miesteliuose jis dar nepasiekė tokio didelio vystymosi lygio, bet stambiuose miestuose grožio paslaugos yra gana populiarios. Dėl šios priežasties UAB „Kleopatra“ nusprendė teikti manikiūro ir nagų priežiūros paslaugas Vilniaus mieste, padėti moterims atrodyti gražiai, puoselėti savo nagus ir įgyvendinti jų svajones.

Vilniuje yra gana daug sėkmingai veikiančių grožio salonų, kurie teikia panašias paslaugas, bet ne visų Vilniaus gyventojų pajamos gali leisti pasinaudoti tokiomis paslaugomis. Tik gana pasiturintys gyventojai naudojasi šiomis paslaugomis dažniau negu kiti. Kiti – tik išskirtinėmis progomis.

UAB „Kleopatra“ registruota juridinių asmenų registre 2005 m. spalio 25 d. Savo veiklą pradės nuo 2006 m. sausio 1 d. Jos akcininkai yra 4 asmenys: Vitalija Marijonaitė, Rita Simoniūtė, Tamara Grigaliauskienė ir Anastasija Troškienė. Jos turi po 100 akcijų. Vienos akcijos nominalioji vertė 250,00 Lt.

UAB „Kleopatra“ įsikūrė Vilniaus miesto prekybos centre „Europa“, Konstitucijos prospekte 7A. Tel./faks.: (5) 262652, (5) 262653. Akcininkų nutarimu atsakingu asmeniu paskirtas įmonės vadovas Ąžuolas Pranulis, kuris organizuoja darbo vietas ir prižiūri įmonės veiklą. Su juo susisiekti galima šiuo telefonu 8 604 36227. Įmonė parengė verslo planą – banko paskolai gauti, kuri bus panaudota verslui pradėti. Pageidautinos paskolos dydis yra 50000 Lt, kurią įmonė norėtų gauti trejiems metams su 13 % metinėmis palūkanomis. Įmonė ketina mokėti palūkanas kiekvieną mėnesį lygiomis dalimis po 180,56 Lt, o visą paskolą gražinti laikotarpiui pasibaigus. Kreditoriui iš viso palūkanų būtų išmokėta 6500 Lt.

Prekybos centre „Europa“ yra įsikūrę dar du stambūs grožio salonai: „Figaro“ ir „Nail baras“. Grožio salonas „Kleopatra“ yra pranašesnis tuo, kad specializuojasi tik vienoje veiklos srityje – manikiūro ir nagų priežiūros. Manikiūro paslaugos kaina – 45,00 Lt, o nagų priežiūros – 60,00 Lt. Atliktai paslaugai bus suteikiama trijų dienų garantija.

Atsižvelgiant į prognozuojamus pelningumo rodiklius, kurie yra tokie: pardavimų bendrasis pelningumas – 63,41%, pardavimų grynasis pelningumas – 29,26%, trumpalaikio įsiskolinimo koeficientas – 87,67%, turto struktūros koeficientas – 14,90%, bendro likvidumo koeficientas – 2,38%, manevringumo koeficientas – 0,03%; galima teigti, kad įmonės pelningumas yra didelis, o finansinė rizika ir bankroto grėsmė yra minimali.

Antraisiais UAB „Kleopatra“ veiklos metais, atsižvelgdama į uždirbtą pelną ir turimas laisvas lėšas laikotarpio pabaigoje, įmonė žada plėsti savo veiklą.

VERSLO APRAŠYMAS

Įmonė tikisi aktyviai veržtis į rinką ir teikti manikiūro bei nagų priežiūros paslaugas. Veiklos sritis yra gana subtili, nes ji orientuota į pasiturinčius klientus. Teikiama paslauga turi būti atliekama labai tiksliai ir kokybiškai. Įmonėje dirbantys specialistai apžiūrės kliento nagus ir juos tinkamai įvertins. Po šios trumpos procedūros bus atliekamos kitos kliento pageidaujamos paslaugos, pvz.: formos suteikimas, nagų dekoravimas, nagų stiprinimo procedūros.

Šiuo metu Lietuvoje yra labai daug stambių ir smulkių įmonių, kurios teikia panašias paslaugas, todėl naujai įsikūrusiai įmonei sunku iš karto įeiti į rinką ir užimti norimas pozicijas. Konkuruojančios įmonės užima 1/3 rinkos. Nepaisant to, šis verslas, susijęs su grožio procedūromis, itin sparčiai plečiasi. Tai sukuria naujas galimybes įsikurti įmonėms ir konkuruoti su jau esančiomis. Naujų įmonių kūrimasis skatina konkurenciją ir paslaugų kokybės gerinimą.

Įmonė „Kleopatra“ teiks savo paslaugas vartotojams tiesiogiai, taigi paslaugos pateikimas bus nulinio lygio.

Įmonės istorija

UAB „Kleopatra“ bus įkurta 2006 m. sausio 1 d. Įmonės vardas pasirinktas neatsitiktinai. Taip bandyta atskleisti veiklos sritį. Kleopatra buvo faraonė, kuri pasižymėjo nuostabiu grožiu ir sugebėdavo pakerėti visus. Įmonės tikslas – kiekvienai moteriai suteikti bent dalelę to grožio ir padėti sužavėti aplinkinius.

Įmonė pasirinko uždarosios akcinės bendrovės tipą, nes jose iškeliama daugiausiai naujų idėjų ir sukuriama naujų darbo vietų. Bendrovių pranašumas tas, kad jos gali gyvuoti neribotą laiką ir turi ribotą atsakomybę. Tai palanku ir finansuotojams, nes dėl pastarosios priežasties jos gali surinkti nepalyginamai daugiau piniginių lėšų.

Įmonė ketina dirbti tik su aukštą kvalifikaciją turinčiais žmonėmis. Atidžiai bus parenkami specialistai, kurie atliks nagų priežiūros paslaugas. Įmonėje dirbs vienas buhalteris, turintis kelerių metų patirtį. Visom darbo vietom užimti bus skelbiami konkursai ir su geriausiais
kandidatais bus pasirašytos darbo sutartys.

Įmonės tikslai

Įmonės misija susideda iš išsilaikymo konkurencinėje rinkoje, malonaus klientų aptarnavimo, kokybiškų paslaugų pateikimo vidutinėmis kainomis.

Įmonės vizija apima paslaugų tobulinimą, savo grožio salonų tinklo plėtimą ne tik sostinėje, bet ir keliuose dideliuose Lietuvos miestuose. Jeigu įmonės pajamos bus nedidelės, tai stengsis dar kartą apžvelgti visą rinką ir iš naujo ją segmentuoti. „Kleopatra“ stengsis savo veikla sudominti kuo daugiau profesionalų, atliekančių manikiūro ir pedikiūro paslaugas, kad geriausieji šalies specialistai dirbtų būtent šitoje įmonėje. Įmonė taip pat stengsis sudominti kuo daugiau klientų, kurie po kurio laiko taptų potencialiais vartotojais, ir stengsis neapvilti jų.

Marketingo tikslas – kad būtų kuo daugiau vartotojų, kurie maksimaliai naudotųsi siūlomomis paslaugomis ir pilnai tenkintų savo poreikius.

Marketingo uždaviniai – visą dėmesį nukreipti į vartotojus, jų poreikius bei galimybes. Stengtis patenkinti kuo daugiau vartotojų atsižvelgiant į jų sąlygas ir negalvojus apie tai, kaip geriau pasipelnyti.

Paslaugos aprašymas

Įmonės teikiama paslauga – manikiūras, nagų priežiūra – yra labai aktuali tiems, kurie nori gražiai atrodyti.

Atliekama paslauga pasižymės kokybiškumu, įvairiu ornamentavimu, t.y. dideliu pasirinkimu, kruopštumu, naudingumo savybėmis ir kokybe. Kokybė reikalinga tam, kad vartotojas, norintis atrodyti gražiai, norintis pamaloninti save, atėjęs ir gavęs šią paslaugą nenusiviltų ir rinktųsi kitąkart įmonės siūlomas paslaugas. Juk kiekviena įmonė nori, kad jos paslauga patiktų vartotojui ir pritrauktų daugiau žmonių, norinčių pasigražinti, neštų daugiau pelno įmonei.

Grožio salono „Kleopatra“ teikiamai paslaugai taip pat bus teikiama garantija, kad manikiūras laikys ne trumpiau kaip keletą dienų (apie 3 dienas), nes bus naudojamos geros kokybės priemonės: lakai, kremas ir t.t.

Grožio salono „Kleopatra“ teikiamų paslaugų asortimentas nėra labai platus, nes specializuojamasi tik su tomis paslaugomis, kurios yra susijusios su nagais (žiūrėti 5 priedą).

GAMYBINĖ VEIKLA

Trumpas paslaugų teikimo proceso aprašymas

Įmonė „Kleopatra“ teikia manikiūro ir nagų priežiūros paslaugas, aptarnauja įvairaus amžiaus klientus. Teikiant šias paslaugas atsižvelgiama į kliento poreikius, įvertinama jo rankų ir nagų būklė, parenkamos atitinkamos kosmetinės priemonės. Manikiūro ir nagų priežiūros paslaugoms atlikti naudojami įvairūs specialūs įrankiai bei tam skirti nagų lakai, valikliai, kremai, nagus maitinančios priemonės. Manikiūras paprastai atliekamas per 40 minučių, o nagų priežiūros atlikimo laikas vidutiniškai siekia 30 min. Šioms paslaugoms atlikti naudojamos kokybiškos priemonės, kurias įmonei UAB „Kleopatra“ tiekia UAB „Eilorita.

Manikiūro paslaugos atlikimo procedūra

Pagrindiniai įrankiai, naudojami manikiūro paslaugai atlikti: žirklutės nagams, žnyplės nagų odelėms, paprasta dildė, poliravimo dildė, šepetukas nagams. Visi kiti naudojami įrankiai yra pagalbiniai. Naudojamos medžiagos yra šios: nagų lakas, nagų valiklis, rankų kremas, priemonė odelei minkštinti. Visas manikiūro paslaugos atlikimo procesas vyksta taip:

1. Klientas nusiplauna rankas ir sausai jas nusivalo. Manikiūras daromas tik ant švarių, nelakuotų nagų. Jei kliento nagai buvo lakuoti, laką reikia nuvalyti su lako valikliu.

2. Nagai trumpinami specialiai rankų nagams skirtomis žirklutėmis. Jei nagai labai stori naudojamasi nagams skirtomis žnyplėmis.

3. Dilde suteikiama norima nagų forma. Nagai dildomi braukiant dilde tik į vieną pusę.

4. Prieš šalinant nagų odeles, nagai merkiami šiltame vandenyje su specialia priemone nagų odelių minkštinimui. Ši procedūra būtina, kitaip galima pažeisti patį nagą.

5. Nagai sausai nušluostomi ir mediniu nagų odelėms skirtu pagaliuku atsargiai nustumiamos odelės nuo nago pagrindo.

6. Specialiomis aštriomis žnyplėmis atsargiai nukarpoma odelė. Procedūra atliekama itin kruopščiai, kad nebūtų pažeistas nagas.

7. Jei nago pagrindas yra nelygus, jis poliruojamas su specialia poliravimo dilde.

8. Sutvarkius nagus, rankos plaunamos po šiltu vandeniu naudojant švelnų nagų šepetuką. Toks masažas atgaivina rankas ir paskatina kraujo cirkuliaciją.

9. Nusausintos rankos patepiamos kremu ir laukiama kol jis įsigers.

10. Taip sutvarkytus nagus galima lakuoti norima spalva, dekoruoti.

Renkantis laką, reikėtų atsižvelgti ne tik į skonį ir mėgiamas spalvas, bet ir į rankų odos spalvą. Tamsiai odai tinka visos šiltos spalvos: oranžinė, medaus, bordo. Rausvos odos švelnumą paryškins visų atspalvių rožinės spalvos bei koralų ir raudonos spalvos lakas. Išblyškusiai gelsvai žalios (alyvų) spalvos odai geriau tinka baltos, rožinės ir raudonos spalvos atspalviai.

Patvariausias nulakavimas – mažiausiai trimis sluoksniais. Be to, pats pirmasis – pagrindas – pirmiausia turi visiškai išdžiūti. Lakas-pagrindas apsaugo nagus nuo pageltimo, todėl jis yra būtinas naudojant tamsios ir sodrios spalvos lakus. Be to, pagrindas “sulygina” nagų plokštelių nelygumus taip palengvindamas spalvoto lako paskirstymą.

Spalvotas lakas, užteptas vienu ar dviem sluoksniais, yra padengiamas
viršutiniu apsauginiu sluoksniu. Jis yra skaidrus ir apsaugo spalvotą laką nuo išblukimo ir susisluoksniavimo.

Nagų priežiūros paslaugos atlikimo procedūra

Nagų priežiūros pagrindinis uždavinys – pagražinti ir išpuoselėti nagus. Nagų struktūra yra įgimta, tačiau gali keistis pagal išorinius poveikius (atliekamas darbas, drėkinimas, maitinimas). Sveikas nagas turi būti tvirtas ir elastingas. Labai dažnai nagų problemos liudija apie žmogaus sveikatos būklę.

Pagrindiniai įrankiai nagų priežiūros procedūrai atlikti yra tokie pat kaip manikiūro paslaugos. Naudojamos medžiagos yra šios: nagų kietintojas, nagų gelis, nagų maitinimo priemonės, nagų kremai, kaukės, nagų valiklis ir t.t.

Nagų priežiūros paslaugos procesas iš pradžių yra toks pat kaip manikiūro paslaugos (tinka išvardinti pirmi 9 punktai). Po to daromos nagų ir rankų kaukės, nagai tepami maitinančiomis priemonėmis, nagų kietintojais, kitomis priemonėmis, bet nagai nelakuojami.

Patalpos

UAB „Kleopatra“ nuomoja patalpas, kurių plotas 40 m2. Su nuomotojais sudaryta sutartis, pagal kurią visos komunalinės, šildymo bei kitos paslaugos įeina į nuomos kainą (žiūrėti 4 priedą). Todėl nuomojamų patalpų 1 m2 kaina yra 50,00 Lt.

Nuomojamos patalpos atitinka visus nustatytus reikalavimus bei yra geros būklės, nes prieš tai čia buvo įsikūręs kitas grožio salonas. Šios patalpos yra absoliučiai pritaikytos manikiūro bei nagų priežiūros paslaugom atlikti. Patalpose liko geros kokybės kriauklė, kurioje darbininkės ir klientai galės nusiplauti rankas bei pasisemti vandens. Patalpos buvo apžiūrėtos ir patikrintos tam tikrų institucijų, iš sveikatos centro buvo gautas higienos pasas (žiūrėti 2 priedą).

Nuomojamas plotas yra padalintas į 3 patalpas, kuriose UAB „Kleopatra“ įkūrė gamybines ir administracijos patalpas bei direktoriaus kabinetą (žiūrėti 10 priedą). Buvo manoma, kad tokiai mažai įmonei šiuo metu didesnių patalpų nereikia, todėl visa komanda kompaktiškai patalpinta vienose patalpose. Bet ateityje, jei verslas gerai seksis, UAB „Kleopatra“ žada plėsti savo veiklą ir įkurti daugiau salonų.

Įrankiai

UAB „Kleopatra“ specialistės paslaugom atlikti naudoja įrankius, kuriuos perka iš savo pastovaus tiekėjo UAB „Eilorita“. Įrankiai nusidėvi gana greitai. Tai priklauso nuo atliktų paslaugų kiekio. Jie priskiriami prie trumpalaikio turto grupės, todėl tikslaus nusidėvėjimo apskaičiuoti neįmanoma.

Iki 2005 m. gruodžio 31 d. UAB „Kleopatra“ savo veiklai įsigijo šiuos įrankius:1 lentelė

Įrankiai Kiekis (vnt.) Kaina (Lt) Iš viso (Lt)

Žirklučių rinkinys nagams 4 140,00 560,00

Žnyplių rinkinys nagams 4 144,00 576,00

Dildžių rinkinys nagams 4 39,00 156,00

Blokelių rinkinys 4 12,00 48,00

Teptukų rinkinys 4 65,00 260,00

Dėklas servetėlėms 4 32,00 128,00

Stovelis lakams 8 30,00 240,00

Indelių rinkinys 4 25,00 100,00

Pagalbinių įrankių rinkinys 4 15,00 60,00

Šepetėlių rinkinys 4 6,00 24,00

Iš viso: 2152,00

Dėl to, kad įrankiai yra trumpalaikio naudojimo, 2006 m. senus įrankius reikėjo keisti naujais, todėl buvo padaryti papildomi įrankių pirkimai:

2 lentelė

Įrankiai Kiekis (vnt.) Kaina (Lt) Iš viso (Lt):

Žnyplių rinkiniai 4 144,00 576,00

Žirklučių rinkiniai 4 140,00 560,00

Dildžių rinkiniai 4 39,00 156,00

Blokelių rinkiniai 4 12,00 48,00

Teptukų rinkiniai 4 65,00 260,00

Šepetėlių rinkiniai 15 24,00 360,00

Dėklai servetėlėms 0 0,00 0,00

Stoveliai lakams 0 0,00 0,00

Indelių rinkiniai 0 0,00 0,00

Pagalbinių įrankių rinkiniai 4 15,00 60,00

Iš viso: 2020,00

Dauguma įrankių nupirkta rinkiniais (pvz. žnyplių, žirklučių, dildžių ir t.t. rinkiniai), nes juose yra skirtingų didžių įrankių. To labai reikia kokybiškai paslaugas atlikti. Pagalbinių įrankių rinkiniai susideda iš: metalinių kastuvėlių, metalinių kirvukų, pincetų ir t.t. Kai kurių įrankių pavyzdžiai pateikti 6 priede.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 2043 žodžiai iš 6778 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.