Verslo planas6
5 (100%) 1 vote

Verslo planas6

Turinys

Santrauka 2

Veiklos aprašymas 3

Verslo idėja 3

Verslo tikslai 4

Įmonės charakteristika 4

Paslaugos charakteristika 5

Rinkos tyrimas 5

Tendencijos rinkoje 5

Tendencijų potencialioje rinkoje išaiškinimas 6

Prekės (paslaugos) vartotojai 7

Įmonės stipriųjų ir silpnųjų pusių analizė 7

Konkurentai 8

Marketingas 9

Gamybinė veikla 11

Valdymas ir personalas 12

Rizika 14

Finansai 15

Paslaugos savikainos skaičiavimas 16

Nenuostolingumo lūžio taškas 16

Ekonominiai rodikliai 18

Balansas 19

Literatūra 20

Priedai 21

Santrauka

Steigiamos UAB „Aisvita“ pagrindinis tikslas yra tapti geriausia savo geografiniame rajone įmone, teikiančia Alytaus miesto įmonėms kokybiškiausias specializuotų programų kūrimo, bei aptarnavimo paslaugas. Šia savo veikla įmonė taip prisijungs prie įmonių kompiuterizavimo proceso, bei darbuotojų ir darbdavių darbo kokybės gerinimo, bei darbo sąnaudų mažinimo.

UAB „Aisvita“ sieks įgyvendinti šiuos tikslus:

 Įsitvirtinti rinkoje – užimti 4 % rinkos;

 Įgyti prestižą vartotojų tarpe;

 Pritraukti profesionalius programuotojus;

 Antraisiais veiklos metais padidinti pelną 10%;

 Plėsti paslaugų asortimentą, sukuriant naujas paslaugas kaip duomenų bazių kūrimas, kursų rengimas;

 Plėsti įmonės veiklą – įsteigti UAB „Aisvita“ filialus ir kituose miestuose;

 Maksimalus teikiamų paslaugų kokybės užtikrinimas.

UAB „Aisvita“ yra kuriama Alytaus mieste, Verslo centre, Naujoji g. 3. Steigiamoje įmonėje dirbs 5 darbuotojai – direktorė, buhalterė ir trys programuotojai. Prognozuojama, jog įmonė per pirmuosius metus suteiks 52 paslaugas ir gaus 104793 Lt grynojo pelno.

Įmonei įkurti reikės 50000 Lt, iš jų 30000 Lt – banko paskola, o 20000 – savininko kapitalas.Veiklos aprašymas

Verslo idėja

Dvidešimt pirmajame amžiuje visuomenė vystosi labai sparčiai: vis greičiau atnaujinama technika ir technologijos, ne mažesniu tempu gausėja ir informacijos. Didelės apimties informacijos apdorojimas neįsivaizduojamas be kompiuterio ir atitinkamų informacinių technologijų. Taip pat ir įmonėje neįsivaizduojamas darbas be kompiuterio. Tačiau nors ir informacinėms technologijos sparčiai žengiant į priekį, vis dar esama įmonių, kuriose kompiuterio resursai išnaudojami minimaliai. Daugelio įmonių darbui neužtenka jau sukurtų vien standartinių programų, tad iškyla poreikis įsigyti programą, skirtą būtent tam tikrai įmonei.

Taigi, tikslas ir yra sukurti įmonę, kurios pagrindinė veikla būtų, pagal įmonės veiklos sritį, specializuotų programų kūrimas. Šios programos įmonėms turi labai didelę naudą:

 sumažinamos laiko sąnaudos;

 palengvinamas darbas įmonės darbuotojams;

 sumažėja klaidų tikimybė;

 gerėja darbo kokybė;

 greičiau randama ir pateikiama informacija klientui, vadovui ir kitiems skyriams.

Programuotojai taip pat ir apmokins užsakovus dirbti su jau sukurta programa, bei teiks paslaugas ir ateityje esant poreikiui atnaujinti programas ar spręsti problemas iškilusias dėl programos eksploatavimo.

Idėja įsteigti įmonę, teikiančią specializuotų programų kūrimo paslaugas, kilo ir dėl to, kad, kaip bebūtų keista, Alytaus mieste nėra nei vienos įmonės užsiimančia šia veikla. Yra tik keletas asmenų, užsiimančių programų kūrimu, bet jie veikia vieni savarankiškai, nėra įsteigę įmonės. UAB „Aisvita“ stengsis šiuos programuotojus pritraukti, pasiūlydama patrauklias darbo sąlygas. Alytuje yra įmonių, kurios prekiauja programine, bet ši programinė įranga yra pritaikyta masiniam naudojimui, tai visiems gerai žinomos Microsoft korporacijos produktai (Windows OS, MS Office ir kt.), o UAB „Aisvita“ programuotojai kurs programas skirtas konkrečiai įmonei, pritaikytą būtent užsakovų įmonės poreikių tenkinimui ir tikslų įgyvendinimui.

Verslo tikslai

UAB „Aisvita“ pagrindinis tikslas – tapti geriausia savo geografiniame rajone įmone, teikiančia Alytaus miesto įmonėms kokybiškiausias specializuotų programų kūrimo, bei aptarnavimo paslaugas.

UAB „Aisvita“ sieks įgyvendinti šiuos tikslus:

 Įsitvirtinti rinkoje – užimti 4 % rinkos;

 Įgyti prestižą vartotojų tarpe;

 Pritraukti profesionalius programuotojus;

 Antraisiais veiklos metais padidinti pelną 10%;

 Plėsti paslaugų asortimentą, sukuriant naujas paslaugas kaip duomenų bazių kūrimas, kursų rengimas;

 Plėsti įmonės veiklą – įsteigti UAB „Aisvita“ filialus ir kituose miestuose;

 Pažangiausių technologijų diegimas tuo užtikrinant teikiamų paslaugų kokybę.

Įmonės charakteristika

Steigiama UAB „Aisvita“, kuri teiks specializuotų programų kūrimo bei jų aptarnavimo paslaugas. UAB „Aisvita“ tikslas yra tapti geriausia savo geografiniame rajone įmone, teikiančia Alytaus miesto įmonėms kokybiškiausias specializuotų programų kūrimo, bei aptarnavimo paslaugas.

Įmonė kuriama Naujoji g. 3, Alytuje, Verslo centre. UAB „Aisvita“ nuomosis 50 m2 ploto patalpas, nuomos mokesti 7 Lt už kvadratinį metrą (kaina su PVM). Šiame Verslo centre įsikūrusi telekomunikacijų įmonė „Omnitel“, statybų įmonė „Skirnuva“, UAB „Inida“ prekiaujanti kompiuteriais ir jų priedais, restoranas ir kt. Kaip matyti tarp šių įmonių mums konkurentų ar
varžovų nėra tik būsimi klientai, nes nei viena iš šių įmonių neužsiima programų kūrimu. Taigi UAB „Aisvita“ įsikūrusi miesto centre, šalia yra didžiulė automobilių stovėjimo aikštelė, tad atvykstantiems klientams automobiliu tikrai neiškils jokių parkavimo problemų.

UAB „Aisvita“ skirs 5100 Lt patalpų remontui.

Paslaugos charakteristika

UAB „Aisvita“ teiks programų kūrimo paslaugas. Įmonė naudojanti specializuotą programą, sukurtą būtent pagal jos pageidavimus, turi labai didelę naudą:

 sumažinamos laiko sąnaudos;

 palengvėja darbas įmonės darbuotojams;

 sumažėja klaidų tikimybė;

 gerėja darbo kokybė;

 greičiau randama ir pateikiama informacija klientui, vadovui ir kitiems skyriams.

UAB „Aisvita“ programuotojai kuria programas pasitelkdami naujausią Delphi programinę įrangą. Šia programine įranga sukurtos programos lengvai įdiegiamos bet kokiame kompiuteryje, kuriame yra Windows operacinė sistema (ją ir naudoja įmonės).

UAB „Aisvita“ programuotojai, kurdami programas nuolat palaiko ryšį su užsakovais tikslindami programos panaudojimo galimybes, paskirtį. Atsižvelgiama į užsakovo pageidaujamą programos dizainą bei valdymą, tuo siekiant sukurti kokybiškiausią ir funkcionaliausią produktą užsakovui. Sukūrus programą, toliau su įmone tęsiamas bendradarbiavimas ir nemokamai teikiamos tokios paslaugos kaip programos diegimas, atsakingo asmens apmokymas naudotis programa.

11 priede pateikiamas galimas produkto variantas. Tai programos pradinis langas, kuris skirtas kliento užsakymo įvedimui ir komercinio pasiūlymo pateikimui. Tai vienas elementarus pavyzdys iš daugelio galimų, kuris sutaupo darbuotojų laiko ir pastangų skaičiuojant gaminio kainą ir rengiant komercinį pasiūlymą.

Rinkos tyrimas

Tendencijos rinkoje

Užtikrinant savo veiklos sėkmę, būtina detaliai išanalizuoti rinką, tikslinga išsiaiškinti tendencijas potencialioje rinkoje, kaip rinką veikia aplinkos veiksniai.

Kiekvieną įmonę, įmonę veikia išoriniai (makro) aplinkos veiksniai, kurių kaita nepriklauso nuo įmonės veikos, bet gali turėti didelę įtaką įmonės sėkmingam darbui. Pagrindiniai išorinės aplinkos veiksniai:

 Ekonominiai veiksniai;

 Politinei – teisiniai veiksniai;

 Socialiniai – kultūriniai veiksniai;

 Technologiniai veiksniai.

Tendencijų potencialioje rinkoje išaiškinimas

Aplinkos Kriterijai Situacija

Politinė Politinės situacija Politinė situacija verslo steigimui ir plėtojimui Lietuvoje yra palanki. Priimami smulkiam verslui palankūs įstatymai.

Darbo įstatymų stabilumas Darbo įstatymai yra stabilūs ir palankūs ir įmonei ir darbuotojams. Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare įstatymai suvienodinti su kitomis Europos Sąjungos narėmis.

Ekonominė Ekonominis augimas Lietuvoje pastaraisiais metais BVP didėjo itin sparčiai. Tam įtakos turėjo konstruktyvi Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekonominė politika, ūkio augimas, pagerėjusi šių įmonių vadyba. Visa tai rodo bendrą Lietuvos ekonominės situacijos gerėjimą ir tai turi įtakos UAB „Aisvita“ klientų gausai.

Kainų stabilumas Šiuo metu rinkoje kainų pastovumas nėra stabilus reiškinys. Nuolat kinta elektros energijos bei kuro kainos, atsižvelgiant į tai ir verslininkai priversti kelti savo produkcijos savikainą.

Darbo jėgos situacija UAB „Aisvita“ reikalingi kompetentingi ir profesionalūs programuotojai, kurių darbo rinkoje nėra taip jau daug, nes ši informacinių technologijų sritis yra pakankamai nauja rinkoje, tad nėra daug potencialios darbo jėgos. Be to, yra didelis „protų nutekėjimas“ į užsienio šalis, tačiau UAB „Aisvita“ stengsis geromis darbo sąlygomis pritraukti programuotojus.

Socialinė – kultūrinė – demografinė

Gyventojų gyvenimo lygis Nors ir po truputį, bet Lietuvoje gerėjo gyventojų gyvenimo lygis, didėja minimali alga, socialinės garantijos, tai be abejo įtakos turėjo pastaraisiais metais sparčiai augantis BVP.

Gyventojų migracijos tendencija Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, kaip bebūtų gaila dar daugiau išaugo išvykstančių į užsienį specialistų, taip pat ir programuotojų skaičius. Galima tikėtis, jog tik gerėjant Lietuvos ekonominiai padėčiai, sumažės migracija.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1272 žodžiai iš 4139 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.